+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Przyczepka rowerowa

Wózek dziecięcy, przyczepka do roweru - czym się kierować?

2018-08-06

Najważniejsze funkcje

Wózek do roweru dla dzieci występuje pod wieloma różnymi nazwami i warto znać je wszystkie, by znaleźć to, czego szukamy. Taki wózek rowerowy możemy znaleźć nie tylko pod nazwą wózek do roweru dla dzieci, ale również wózek rowerowy, przyczepka do roweru dla dzieci, czy riksza dla dziecka. To ostatnie pojęcie brzmi najbardziej tajemniczo i intrygująco, jednak riksza dla dzieci to po prostu wózek rowerowy, który spełnia wiele zadań. Wózek do roweru dla dzieci to gwarancja uśmiechu i zadowolenia na buźkach maluchów, a jednocześnie pewność wysokiej swobody i komfortu rodziców. Czy zatem można powiedzieć, że riksza dla dzieci to również wózek rowerowy przeznaczony dla rodziców? Z pewnością!

Pożądane parametry rowerowego wózka dziecięcego

Przy zakupie wózka dziecięcego do roweru warto dokładnie sprawdzić wszystkie najważniejsze aspekty. Należy do nich po pierwsze pojemność dostawki do roweru dla dzieci.

Wybór wózka-przyczepki zależeć będzie na pewno od tego, czy będziemy w nim przewozić jedno, czy dwoje dzieci. Przyczepki rowerowe istnieją jako jednoosobowe lub dwuosobowe. Jeśli mamy jedno dziecko, które będzie korzystało z takiej przyczepki, dobrze będzie zdecydować się na wózek jednoosobowy z kilku powodów. Przyczepki rowerowe dla dwójki dzieci nie będą więc podlegać zainteresowaniu rodziców.

Przede wszystkim dlatego, że taki rower z przyczepką dla dziecka jest dedykowany dla jednego szkraba i producenci gwarantują mu tyle miejsca, ile będzie potrzebowało. Niewątpliwie takie przyczepki rowerowe są też lżejsze i węższe od dwuosobowych, co może być ogromną zaletą dla osób mających niewiele miejsca do przechowywania wózka.

Można też zdecydować się na zakup wózka dwuosobowego dla jednego dziecka ze względu na to, że z pewnością maluszek będzie miał dla siebie jeszcze więcej miejsca. Co za tym idzie, maluch może podróżować ze wszystkimi niezbędnymi mu w danej chwili artykułami. Jeśli dziecko będzie chciało zabrać na wycieczkę całą swoją rodzinkę misiów - z pewnością dla każdego znajdzie odpowiednią dla niego ilość miejsca! Taka dostawka do roweru dla dzieci to spełnienie marzeń każdego malucha.

Dodatkowo w każdej chwili można na rowerowy spacer zabrać swojego maluszka z dzieckiem przyjaciół - wówczas dzieci z pewnością będą mocno podekscytowane przeżytą wspólnie fantastyczną przygodą! Jednoosobowe przyczepki rowerowe mają zatem wiele plusów. Rodzice nie muszą obawiać się, że takie przyczepki rowerowe będą zbyt małe dla spontanicznego używania przez dwójkę dzieci.

Składanie wózka

Dobrze zwrócić uwagę na taki rower z przyczepką dla dziecka, który będzie się składał jak najwygodniej - to zwyczajnie ułatwi pracę i pozwoli zaoszczędzić trochę czasu przed wyjazdem. W celu sprawdzenia jak składa się przyczepka do roweru dla dzieci najlepiej będzie poszukać w sieci filmów instruktażowych lub udać się do sklepu i poprosić pracownika o dokładne pokazanie tego, jak zrobić to dobrze i szybko.

Dodatkowe akcesoria i możliwości

Z pewnością należy też sprawdzić, czy taki rodzaj wózka dziecięcego ma jakieś dodatkowe udogodnienia. Do takich może należeć choćby zwiększona przestrzeń na bagaż podręczny. Warto upewnić się, czy wózek ma dołączone do zestawu lub możliwe do dokupienia dodatkowe akcesoria zapewniające dziecku komfort. Są to produkty takie jak folia przeciwdeszczowa i moskitiera. Przydatna może być również ochrona przeciwsłoneczna.

Wielkość kół

Tak naprawdę im dostawka do roweru dla dzieci ma większe koła, tym lepiej, szczególnie, jeśli często jeździmy po nierównych, wyboistych drogach. Przyczepka do roweru dla dzieci z większymi kołami zapewnia lepszą amortyzację, tym samym dziecko nie będzie odczuwało wstrząsów podczas podróży. Warto przemyśleć czy z reguły jeździmy po drogach gładkich i prostych, jak chodniki, czy może częściej po nierównych nawierzchniach, takich jak drogi polne. To powinno pomóc nam w wyborze najodpowiedniejszej przyczepki.

Mocowanie do roweru

To kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka rowerowego. Dobrze, jeśli system mocowania przyczepki do roweru opiera się na przegubie kulowym. Jest on najbezpieczniejszym systemem mocowania i w razie wywrotki gwarantuje stabilność wózka, co z pewnością najbardziej sprawdzi się właśnie na nierównym podłożu.

Polecane modele przyczepek rowerowych

Wózek spacerowy THULE CHARIOT SPORT 2 - THULE dba o aktywnych rodziców, którzy nie chcą rezygnować z uprawiania sportów po narodzeniu dziecka. CHARIOT SPORT 2 to przyczepka rowerowa dla dzieci, która doskonale sprawdzi się tym najbardziej aktywnym rodzicom, którym zależy na uprawianiu joggingu bez rozstania z bliźniętami, a także na jeździe rowerem razem z maluchami. Opływowy kształt bardzo ułatwia uprawianie wszelkich sportów. Miękko wyściełane siedziska spacerowe są regulowane, co zapewni maluchom najwyższy komfort. Dodatkowo materiały użyte do produkcji są przyjazne delikatnej skórze dziecka.

Ogromną zaletą CHARIOT SPORT 2 jest regulowane zawieszenie wózka. Gwarantuje ono, że dzieci nie obudzą się nawet podczas pokonywania największych nierówności. W połączeniu z bardzo dużymi kołami CHARIOT SPORT 2 gwarantuje najwyższy komfort dla maluszków. Dodatkowe miejsce na bagaż pozwoli zabrać wszystkie niezbędne na czas uprawiania sportów akcesoria.

Przyczepka Weehoo

 

Wersja podstawowa to przyczepka rowerowa, koło joggingowe można dokupić osobno i cieszyć się porannym biegiem w towarzystwie naszych dzieci. Można dokupić też narty śnieżne, dzięki czemu będzie można podróżować wygodnie z maluszkami nawet po śniegu!

Przyczepka rowerowa 2w1 WEEHOO WEEGO

Wózek WeehooTen model wózka / przyczepki rowerowej 2w1 WEEHOO WEEGO ma dwie funkcje. W jednej chwili może być wózkiem spacerowym, żeby za moment zmienić się w przyczepkę rowerową. Niezależnie od tego, czy masz jedno dziecko, czy dwoje, WEEGO będzie dla Ciebie odpowiedni za sprawą swojej wytrzymałości. Maksymalny udźwig przyczepki wynosi 45 kg.

Przyczepka do roweru dla dzieci WEEGO została wykonana z aluminium, co gwarantuje lekkość całego wózka i dodatkowo wytrzymałość ramy na niesprzyjające warunki atmosferyczne, m.in. takie jak deszcz.

Oferowany zestaw wszelkie potrzebne rzeczy zawiera już w sobie, nie ma więc konieczności dodatkowego dokupywania akcesoriów. Na uwagę z pewnością zasługuje fakt, że WEEHOO WEEGO ma dużą dodatkową przestrzeń bagażową, w której możesz umieścić potrzebne dla Ciebie i dziecka artykuły. To odpowiednia skrytka na zapasowy kocyk, dodatkową butelkę wody czy kilka przekąsek dla malucha na dłuższą wyprawę.

W zestawie znajduje się folia przeciwdeszczowa i przeciwsłoneczna, moskitiera oraz reflektory i flaga bezpieczeństwa. Tylne koła są bardzo duże, co zapewnia dobrą amortyzację.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.