+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
fotelik rowerowy dla dziecka

Jaki fotelik rowerowy wybrać?

2021-08-26

Rower to doskonała alternatywa dla samochodu i publicznej komunikacji miejskiej. Ułatwia przemieszczanie się, a jazda na nim to dzienna dawka aktywności fizycznej, połączona z przyjemnością i ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Fotelik na rower dla dziecka – jak przygotować się do wspólnych wycieczek na dwóch kołach?

Spis treści:

Fotelik na rower dla dziecka – zalety wspólnej jazdy

Codzienna aktywność fizyczna to przepis na zdrowie i długowieczność. Jeśli przed narodzinami dziecka nie wyobrażałeś sobie, by zrezygnować z regularnej jazdy na rowerze, obowiązki rodzicielskie nie muszą wcale oznaczać końca ulubionych przyjemności. Wspólna jazda na rowerze to same korzyści – naturalne budowanie odporności, oswajanie maluszka z kolarstwem, okazja do wzmacniania więzi między niemowlęciem a rodzicem. Przygotuj się odpowiednio do rowerowego podróżowania, a przekonasz się, jak fascynujące może być wspólne odkrywanie uroków otaczającego Cię świata!

fotelik rowerowy jaki wybrać

Jaki rower do fotelika dla dziecka będzie odpowiedni?

Zanim zaczniesz przeglądanie ofert dla cyklistów w okolicznych sklepach zastanów się, czy Twój rower spełnia kryteria, niezbędne do przewożenia maluszka w foteliku. Jaki rower do fotelika dla dziecka? Z pewnością potrzebujesz dość solidnej ramy. Konieczne są sprawne hamulce i prawidłowo działające światła, by być widocznym niezależnie od pory dnia lub zmieniających się warunków pogodowych. Dziecko w foteliku to inny środek ciężkości i ponowny trening równowagi. Być może konieczna będzie wymiana opon na szersze, dzięki którym poczujesz się z maluchem na rowerze stabilniej.

Tylni i przedni fotelik rowerowy – jaki wybrać i czym się różnią?

Jaki fotelik rowerowy będzie najwygodniejszy dla Twojego malucha? Najlepszy produkt powinien dawać radość podróżowania nie tylko bobasowi, ale także Tobie. Pierwszym wyborem jest decyzja, czy chcesz, aby Twoja pociecha jeździła w foteliku montowanym przy kierownicy, czy też wolisz wersję fotelika z montażem za siedzeniem rowerzysty. Fotelik z przodu chętniej wybierają rodzice młodszych szkrabów, starszaki zazwyczaj lżej jest wozić za sobą, co pozwala na większą precyzję ruchów oraz kontrolowanie skrętów. Doskonałym przykładem wygodnego fotelika montowanego na bagażnik jest Bobike Go, z przedziału wagowego 9–22 kg.

Fotelik rowerowy – jaki wybrać dla niemowlęcia, a jaki dla starszaka? Kilka porad

Fotelik rowerowy – jaki będzie odpowiedni dla niemowlęcia i kiedy można zacząć przygodę z dwoma kółkami? Pierwszy fotelik rowerowy dla dziecka zwykle dedykowany jest maluszkom, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Noworodki i niemowlęta do ok. 6. miesiąca życia możesz wozić w specjalnej przyczepie rowerowej, która pozwala na bezpieczny transport malucha niezależnie od pogody. Bobasa chronią regulowane pasy bezpieczeństwa, a specjalne zagłówki zabezpieczają delikatne ciało smyka przed wstrząsami, jak w przypadku wózka do biegania i przyczepki rowerowej Cybex Zeno.

Fotelik na rower dla dziecka starszego powinien być dopasowany do wzrostu i wagi użytkownika. Jeśli planujesz wozić swojego malca przez przynajmniej kilka lat w tym samym foteliku, zainwestuj w model, który rośnie wraz z małym pasażerem, takim jak Thule Ridealong. Pozwala na to wielopoziomowa regulacja wysokości zagłówka, szeroko regulowane pasy i wysokość podnóżka, którą możesz ustawić zgodnie z aktualnymi potrzebami dziecka. Pamiętaj, że foteliki mają określoną wagę maksymalną dziecka – nie wolno jej przekraczać, gdyż grozi to niebezpiecznym wypadkiem, złamaniem elementów plastikowych fotelika lub wypadnięciem dziecka.

Fotelik rowerowy – jaki będzie odpowiedni do miasta? To warto wiedzieć!

Jaki fotelik na rower podczas wycieczki na wieś, a jaki przyda się w mieście? Rower w mieście zastępuje samochód, pomaga omijać korki, łatwo go zaparkować i szybko dotrzeć do celu. Nawet jeśli wybierasz się na krótką przejażdżkę, nigdy nie zapominaj o bezpieczeństwie – chociaż jazda bez kasku dla dziecka jest w naszym kraju dozwolona, to bardzo groźna praktyka. Każdorazowe korzystanie z kasku uczy malucha mądrych nawyków i przygotowuje go do samodzielnej jazdy na pierwszym rowerku biegowym lub trójkołowym, np. wygodnym i lekkim Kinderkraft Easytwist.

 

Jaki fotelik na rower, gdy wyjeżdżasz na całodzienną wycieczkę? Niezależnie od tego, jaki fotelik rowerowy dla dziecka kupisz, musisz zwrócić uwagę na jego prawidłowy montaż. Skorzystaj z instrukcji i zachowaj odpowiednią przestrzeń między bagażnikiem i siedziskiem, aby fotelik prawidłowo pracował na wyboistej lub nierównej drodze. W zastępstwie fotelika na rower możesz też zabrać na wakacje w górach wózek do biegania z funkcją przyczepy rowerowej, w której zmieścisz wszystkie dziecięce akcesoria, np. Thule Chariot Sport 2+.

jaki fotelik na rower

Jaki fotelik na rower dla rocznego dziecka? – na co zwrócić uwagę?

Jaki fotelik na rower, gdy w domu masz starszaka żądnego przygód? Najmłodsi uwielbiają wspólne przejażdżki – pozycja z fotelika rowerowego pozwala na oglądanie zmieniających się krajobrazów i poznawanie świata z bezpiecznej pozycji za plecami rodzica. Podróże mogą być jednak męczące, a rytmiczne kołysanie sprawia, że maluch może w trakcie przemieszczania złapać krótką drzemkę. Z tego względu dobrze jest wyposażyć się w fotelik z funkcją odchylania siedziska do pozycji spoczynkowej. Na dłuższe wyjazdy praktyczna będzie przyczepka, która osłoni Twoją pociechę przed ostrym słońcem lub niespodziewanym deszczem albo wózek do biegania z dużymi kołami, który ułatwi jazdę po kamieniach i wyboistej ścieżce w górach, np. Cybex Avi.


Jaki fotelik na rower dla rocznego dziecka? Jeśli Twój przedszkolak pragnie chłonąć świat wszystkimi zmysłami, a nie zawsze wystarcza mu energii do samodzielnego pedałowania, w sprawnym przemieszczaniu pomoże otwarta przyczepka rowerowa, montowana na specjalnej rurze, np. Weehoo Turbo. Maluch może w trakcie drogi sam poruszać pedałami, a dzięki dodatkowym udogodnieniom i pasom bezpieczeństwa jest stale chroniony na wypadek kolizji.

Fotelik rowerowy – wybierz odpowiedni model dla siebie!

Fotelik rowerowy to obowiązkowy element wyposażenia każdej sportowej rodziny. Jazda z dzieckiem pozwala na odrobinę zdrowej aktywności każdego dnia, a korzystanie z roweru wielokrotnie usprawnia codzienne obowiązki. To okazja do poznawania świata i budowania jeszcze lepszej relacji z najmłodszymi domownikami, a także szansa na zarażanie ich miłością do sportu. Zapoznaj się z ofertą fotelików i przyczep rowerowych w naszym sklepie i wybierz dla siebie produkt, który wzniesie Twoje rodzicielstwo na wyższy poziom!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up