+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Rewolucja z Maxi-Cosi w BoboWózki

2023-06-22

Stały rozwój technologiczny jest widoczny na każdym kroku, w różnych dziedzinach. Dzięki temu świat idzie do przodu, a nasze życie staje się wygodniejsze. Również producenci fotelików samochodowych wciąż poszukują innowacyjnych rozwiązań, aby zwiększać poziom bezpieczeństwa oraz komfortu dzieci i rodziców. To, co ma do zaproponowania marka Maxi-Cosi w nowej linii fotelików 360 Pro Family faktycznie możemy nazwać przełomem lub rewolucją. SlideTech™ to rozwiązanie całkowicie nowatorskie, do tej pory niespotykane w fotelikach samochodowych.

Spis treści:

Poznaj nową rodzinę 360 Pro

Standardowa seria 360 Family od Maxi-Cosi jest w ofercie już od jakiegoś czasu i cieszy się sporą popularnością wśród rodziców. Teraz doczekała się nowej odsłony - Pro. Wśród nowości znalazły się foteliki Pebble 360 Pro, Pearl 360 Pro oraz baza FamilyFix 360 Pro.

Kto może korzystać z fotelików samochodowych 360 Pro Family?

Baza FamilyFix 360 Pro jest kompatybilna z fotelikami Pebble 360 Pro oraz Pearl 360. Ten pierwszy jest przeznaczony dla dzieci od 40 do ok. 87 cm wzrostu, drugi fotelik dedykowany jest maluchom od 61 do 105 cm. Oznacza to, że z zestawu 360 Pro Family można korzystać już od narodzin dziecka, aż do ukończenia przez nie ok. 4 roku życia.

Jakie funkcje oferują foteliki Pebble 360 Pro oraz Pearl 360 Pro?

Maxi-Cosi w fotelikach samochodowych stosuje charakterystyczne dla siebie rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, wpływają na wygodę dziecka oraz jego bezpieczeństwo. Korzystanie z funkcji obrotu jest dziecinnie proste dzięki systemowi FlexiSpin, który umożliwia sterowanie bazą przy użyciu jednej ręki. Dodatkowo obrót jest możliwy w każdej pozycji odchylenia siedziska fotelika samochodowego. Zarówno Pebble 360 Pro, jak i Pearl 360 Pro zostały wyposażone w uprząż Easy-in, która pozostając w pozycji otwartej ułatwia zapinanie dziecka w foteliku. Nie musisz szarpać się z pasami. Obydwa modele dają możliwość ustawienia wygodnej dla dziecka pozycji odchylenia, np. podczas drzemki. Co istotne, Pebble 360 Pro jest jednym z niewielu fotelików w swojej kategorii, który umożliwia rozłożenie siedziska do pozycji leżącej przy wpięciu go na bazę w samochodzie. Każdy z wspomnianych fotelików posiada system ClimaFlow, specjalne panele wentylacyjne dbają o komfort dziecka zapewniając odpowiedni obieg powietrza. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa najmłodszych, producent zastosował w fotelikach samochodowych system ochrony bocznej G-Cell, który w przypadku kolizji bocznej zamortyzuje siłę uderzenia chroniąc głowę, szyję i ramiona. Obydwa foteliki zostały poddane specjalistycznym testom i są zgodne z najnowszą normą i-Size. No dobrze, a co ze wspomnianą innowacyjną technologią SlideTech™? Największa rewolucja zaszła w obrębie bazy, zatem przyjrzyjmy się jej bliżej Pro.

Nowatorska baza FamilyFix 360 Pro

Baza FamilyFix 360 Pro tak, jak swoja poprzedniczka posiada funkcję obrotu w zakresie 360 stopni. Oznacza to, że wyjmując dziecko z samochodu możemy skierować siedzisko w swoją stronę. I tu zaczyna się dziać magia, bo poza tym, że możemy obrócić fotelik to dodatkowo możemy go również wysunąć z samochodu! Wszystko dzięki nowatorskiej technologii SlideTech™, czyli specjalnym prowadnicom, które umożliwiają wysunięcie fotelika w stronę rodzica. Co to daje w praktyce? Wkładanie i wyjmowanie dziecka z samochodu stało się jeszcze łatwiejsze! Po pierwsze rodzic nie musi schylać się do wnętrza samochodu jednocześnie dźwigając dziecko. To oznacza dużo mniejsze obciążenie dla pleców rodzica. Zaletę tę doceniło niezależne stowarzyszenie lekarzy, przyznając linii 360 Pro Family certyfikat AGR, dla produktów korzystnie wpływających na zdrowie kręgosłupa oraz pleców.

Dodatkowo przy korzystaniu z opcji wysunięcia fotelika maleje ryzyko urazów głowy spowodowanych uderzeniem o ramę samochodu przy schylaniu lub podnoszeniu dziecka. Co istotne, rodzic ma dziecko jeszcze bliżej siebie, dzięki czemu może w wygodny sposób wyraźniej ocenić poprawność zapięcia uprzęży czy ułożenie dziecka w foteliku. Krótko mówiąc SlideTech™ ma pozytywny wpływ na zdrowie, komfort obsługi oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Rewolucja z Maxi-Cosi w BoboWózki!

Specjalnie dla przyszłych i obecnych rodziców, którzy chcą lepiej poznać ułatwiającą życie technologię SlideTech™ i na własnych plecach poczuć jak to rozwiązanie działa w praktyce, przygotowaliśmy wydarzenie „Rewolucja z Maxi-Cosi w BoboWózki!”.

W dniach od 6 do 8 lipca zapraszamy do naszych sklepów w całej Polsce! Szczególnie warto odwiedzić 8 sklepów, w których przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje oraz spotkania z Ekspertami marki Maxi-Cosi! Zachęcamy do zapisania się na wydarzenia na Facebooku!

BoboWózki Gdynia

BoboWózki Gdańsk

BoboWózki Kraków

BoboWózki Poznań

BoboWózki W-wa Śródmieście

BoboWózki W-wa Ursynów

BoboWózki W-wa Targówek

BoboWózki Wrocław

Jeśli w terminie 6-8 lipca masz inne plany i nie możesz odwiedzić najbliższego sklepu BoboWózki, nic straconego! 6 lipca o godz. 9:00 zaplanowaliśmy relację live na Facebooku, podczas której zaprezentujemy Wam on-line rewolucyjne produkty 360 Pro Family.

Zapisz się na live

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up