+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Sensorsafe - poznaj bliżej nowoczesny system od Cybexa!

Sensorsafe - poznaj bliżej nowoczesny system od Cybexa!

2023-05-25

Podczas podróży samochodem bezpieczeństwo dziecka jest sprawą priorytetową. Producenci fotelików samochodowych nieustannie starają się, aby ich produkty spełniały wysokie standardy, a rodzice mieli pewność, że kupują dla swojej pociechy fotelik najwyższej jakości. Firma Cybex wykorzystała inteligentną technologię i stworzyła SensorSafe – gadżet, który ma zapobiegać sytuacjom krytycznym podczas podróżowania autem.

Spis treści:

  1. SensorSafe - mały klips, wiele możliwości!
  2. Dziecku jest za zimno, a może za ciepło?
  3. Rozpięcie klamry
  4. Zbyt długi pobyt w foteliku?
  5. Dotarcie do celu podróży!
  6. Zignorowanie alarmu?
  7. Foteliki kompatybilne z systemem SensorSafe
  8. Kolejny fotelik – już bez SensorSafe, ale wciąż bezpiecznie

SensorSafe - mały klips, wiele możliwości!

Skąd wzięła się nazwa SensorSafe? To połączenie słów sensor + safe, czyli czujnik i bezpieczeństwo. Nazwa urządzenia wiąże się zatem bezpośrednio z jego systemem działania oraz przeznaczeniem.

System SensorSafe zaprezentowano po raz pierwszy podczas branżowych targów Kind + Jugend w Kolonii w 2018 roku. SensorSafe jest systemem, który monitoruje bezpieczeństwo dziecka w foteliku podczas jazdy. Pilnuje, żeby malec nie spędzał zbyt wiele czasu w foteliku bez przerwy, stale sprawdza temperaturę w samochodzie, alarmuje, kiedy dziecko rozepnie klips i przypomina o obecności malucha w samochodzie, kiedy wyłączymy silnik.

Klips sensor safe zakłada się na wewnętrzne szelkach fotelików samochodowych z grup 0-13 kg i 0-18 kg. W gnieździe portu diagnostycznego OBD musimy zamontować odbiornik PLUG, który jest niezbędny do prawidłowego działania urządzenia. Dostępna jest również aplikacja na system iOS oraz Android, która pozwala na bieżąco monitorować wszystkie niezbędne parametry i udziela nam wielu informacji.

Zanim zdecydujesz się kupić fotelik kompatybilny z SensorSafe Cybex, czy aplikacja SensorSafe będzie działać na Twoim smartfonie. Klips oraz odbiornik są zasilane bateriami. W przypadku ich rozładowania można je w bardzo łatwy sposób wymienić.

Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje czujnik SensorSafe Cybex? Cena urządzenia to 185 zł, a zatem to niewielka kwota w porównaniu z funkcjonalnościami, które oferuje.

Przeczytaj także: Bezpieczeństwo dzieci na co dzień

Grzeczne dziecko siedzi na foteliku, który posiada system Sensorsafe

Dziecku jest za zimno, a może za ciepło?

Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury klips SensorSafe poinformuje Cię, kiedy temperatura w samochodzie jest zbyt wysoka lub zbyt niska. To świetne rozwiązanie! Przecież maluszek nie powie nam, że marznie lub jest mu zbyt ciepło, a my nie zawsze mamy możliwość to monitorować. Dzięki systemowi SensorSafe to zmartwienie nie będzie już zajmowało naszej głowy.

Szczególnie zbyt wysoka temperatura jest niebezpieczna dla dziecka. W mediach słyszymy, że kolejne dziecko znajdujące się w samochodzie w upalny dzień, dostało udaru, w efekcie czego zmarło. Lepiej nie ryzykować życiem własnego dziecka i odpowiednio się zabezpieczyć.

Rozpięcie klamry

Klips zaalarmuje, kiedy dziecko będzie bawiło się klamrą i ją rozepnie. Małe rączki w podróży często potrzebują czymś się zająć, a jeśli klamra jest w pobliżu – dlaczego nie bawić się właśnie nią? W takiej sytuacji rodzice, którzy siedzą na przednich siedzeniach, nie mają możliwości zauważyć, że coś złego się stało. Niestety nie ma również możliwości szybkiej reakcji i dziecko może jechać z odpiętymi pasami, co jest bardzo niebezpieczne. SensorSafe poinformuje nas o tym natychmiast – dzięki temu jak najszybciej możemy zatrzymać się na poboczu i zapiąć ponownie klamrę. To zabezpieczenie najlepiej sprawdzi się u starszych dzieci, które już podróżują w pozycji siedzącej.

Zbyt długi pobyt w foteliku?

Układ kostny dziecka ma szczególne wymagania i trzeba o niego dbać z największą starannością i dokładnością. Maluszek nie powinien zbyt długo przebywać w foteliku w jednej pozycji. Niestety często ciężko jest nam to kontrolować, zwłaszcza w dzisiejszych, zabieganych czasach. Klamra SensorSafe zaalarmuje, kiedy dziecko przekroczy czas spędzany w foteliku bez przerwy. W zależności od wieku ten czas się różni – im dziecko jest starsze, tym dopuszczalny czas pobytu w foteliku bez przerwy się wydłuża.

Dotarcie do celu podróży!

Po dotarciu na miejsce i wyłączeniu silnika alarm ponownie się odezwie. Będzie to przypomnienie dla rodzica, że dziecko nadal znajduje się w samochodzie. Docenią to wszyscy zabiegani dorośli, którzy mają wiele spraw na głowie.

Zignorowanie alarmu

Co dzieje się, kiedy rodzic nie zareaguje na odzywający się alarm? W każdym przypadku do służb ratunkowych wysyłane jest powiadomienie z ostatnią znaną lokalizacją. Rozwiązanie to jest rewelacyjne, ponieważ gwarantuje pomoc w sytuacji wypadku, kiedy wszyscy pasażerowie tracą przytomność i nikt nie ma możliwości wezwania pomocy. Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Foteliki Cybex z systemem SensorSafe doskonale się do tego nadają.

Przeczytaj także: Jak zadbać o dziecko w czasie urlopu? 5 zasad na bezpieczne wakacje

mama przygotowuje dziecko do podróży, kładąc je na foteliku z systemem sensorsafe

Foteliki kompatybilne z systemem SensorSafe

Jak do tej pory, najbardziej popularnym fotelikiem dla grupy wagowej 0-13 jest Cybex Cloud Z i-Size, często wybierany - z klipsem SensorSafe, montowany pasami, tyłem do kierunku jazdy, z normą i-Size oraz możliwością regulowania pozycji spoczynkowej. Możesz również wpiąć fotelik na dodatkową bazę isofix, dzięki której przekręcisz go w kierunku drzwi samochodu. Model ten posiada system ochrony bocznej, który zwiększa bezpieczeństwo malucha w przypadku ewentualnej kolizji. Zadbano również o ochronę przeciwsłoneczną. Budka jest obszerna, a do tego posiada filtr UPV50+, który odbija promienie słoneczne. Maksymalny komfort zapewnia maluchowi możliwość rozłożenia fotelika do pozycji leżącej i półleżącej. Cybex Cloud Z i-Size dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, nie tylko w stonowanych, ale i żywych barwach.

Fotelik z grupy wagowej 0-18 kg, który polecamy to fotelik Sirona M2 i-Size. W teście zderzeniowym ADAC fotelik otrzymał 4 gwiazdki, ma możliwość regulacji pozycji spoczynkowej, normę i-Size gwarantującą większy poziom bezpieczeństwa oraz montowanie za pomocą systemu isofix. Model ten posiada regulowane oparcie – 5 pozycji przy zamontowaniu fotelika tyłem do kierunku jazdy, 3 pozycję, gdy fotelik zamontujemy przodem. Regulacja wysokości zagłówka jest kompatybilna z szelkami. Skorupa wykorzystana do produkcji tego modelu ma właściwości absorbujące energię. Rodzice będą zadowoleni z faktu, że miękką tapicerkę można zdjąć i uprać mechanicznie w temperaturze 30º.

Fotelik Sirona SX2 i-Size to fotelik obrotowy o 360 stopni, dzięki czemu dziecko może podróżować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Ten fotelik samochodowy ma możliwość regulacji pozycji spoczynkowej, posiada także normę i-Size. Dodatkowa klamra SensorSafe, dzięki monitorowaniu czasu spędzonego przez dziecko w foteliku, pozwala dbać o jego prawidłowy, zdrowy rozwój. Model ten posiada system ER-Tech, czyli technologię, która absorbuje energię podczas kolizji czołowej i redukuje obciążenie szyi o ok. 20% bardziej w porównaniu do innych systemów. Specjaliści Cybex zagwarantowali możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy dla dzieci od urodzenia do 105cm wzrostu, zaś przodem do kierunku jazdy dla dzieci o wzroście od 76cm i 16 miesięcy.

Do modelu Sirona SX2 i-Size możesz dokupić nie tylko SensorSafe, ale również dodatkowe akcesoria, takie jak wkładka dla noworodka, uchwyt na kubek czy letni pokrowiec. Warto zaznaczyć, że wkładka dla noworodka umożliwia bezpieczne przewożenie nawet wcześniaków (od 45 cm). Dostępny jest w bogatej gamie kolorystycznej.

Ostatni jak do tej pory fotelik samochodowy z systemem SensorSafe to Sirona ZI i-Size. Podobnie jak Cybex Sirona SX2 i-Size jest obrotowy o 360 stopni, dzięki czemu łatwiej wyciągnąć dziecko z fotelika. Regulowany w dwunastu stopniach zagłówek, montaż za pomocą systemu Isofix i oryginalna kolorystyka tego modelu to tylko część jego zalet. Dodatkowo model ten posiada system ochrony bocznej, który pochłania energię pochodzącą z uderzenia i równomiernie rozprowadza ją po skorupie fotelika. Baza Z2 posiada sygnalizację, która pozwoli Ci upewnić się o prawidłowym zamocowaniu fotelika. Ciekawe rozwiązanie stanowią również magnetyczne zaczepy na pasy, dzięki czemu nie plączą się one podczas wkładania dziecka do fotelika.

Kolejny fotelik – już bez SensorSafe, ale wciąż bezpiecznie

Mimo iż SensorSafe od marki Cybex przeznaczony jest dla fotelików z grup wagowych 0-13 kg i 0-18 kg, to firma dba również o to, aby foteliki z kolejnych grup również spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa.

Chcemy już teraz zwrócić Twoją uwagę na trzy modele, w których można przewozić dziecko w przedziale wagowym 15-50 kg: Solution G i-Size, Solution B4 i-Fix i Solution S2 i-Fix. Wszystkie trzy świetnie dostosowują się do zmieniających się potrzeb Twojego dziecka w wieku od 3 do 12 lat i możesz zamontować je za pomocą systemu Isofix. W samochodach, które tego systemu nie posiadają, montaż odbywa się za pomocą pasów bezpieczeństwa. Wszystkie wspomniane foteliki Cybex z grupy 15-50 kg posiadają również system ochrony bocznej oraz regulację wysokości zagłówka nawet w kilkunastu stopniach.

Co sądzisz o SensorSafe – nowoczesnym systemie od Cybexa? Która z funkcji jest według Ciebie najbardziej potrzebna? A może używasz SensorSafe Cybex? Opinie o tym urządzeniu są bardzo cenne, ponieważ jest to stosunkowe nowe urządzenie i nie każdy rodzic je zna. Podziel się z nami swoją oceną i odwiedź sklep Bobowózki, w którym znajdziesz wybitne model od Cybexa!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up