+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Sensorsafe - doskonały, nowoczesny system od Cybexa!

Sensorsafe - doskonały, nowoczesny system od Cybexa!

2018-10-30

Taki mały klips, a tak wiele możliwości!

Sensorsafe jest systemem, który monitoruje bezpieczeństwo dziecka w foteliku podczas jazdy. Pilnuje, żeby malec nie spędzał zbyt wiele czasu w foteliku bez przerwy, stale monitoruje temperaturę w samochodzie, alarmuje, kiedy dziecko rozepnie klips i przypomina o obecności malucha w samochodzie, kiedy wyłączymy silnik.

Klips znajduje się na wewnętrznych szelkach fotelików samochodowych. W gnieździe portu diagnostycznego OBD musimy zamontować odbiornik PLUG, który jest niezbędny do prawidłowego działania urządzenia. Dostępna jest również aplikacja na system iOS oraz Android, która pozwala na bieżąco monitorować wszystkie niezbędne parametry i udziela nam wielu informacji.

Klips oraz odbiornik są zasilane bateriami. W przypadku ich rozładowania można je w bardzo łatwy sposób wymienić.

Jak wiedzieć czy dziecku jest za zimno, a może za ciepło?

Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury klips Sensorsafe poinformuje Cię, kiedy temperatura w samochodzie jest zbyt wysoka lub zbyt niska. To świetne rozwiązanie! Przecież maluszek nie powie nam, że marznie lub jest mu zbyt ciepło, a my nie zawsze mamy możliwość to monitorować. Dzięki systemowi Sensorsafe to zmartwienie nie będzie już zajmowało naszej głowy.

Szczególnie zbyt wysoka temperatura jest niebezpieczna dla dziecka. W mediach słyszymy, że kolejne dziecko znajdujące się w samochodzie w upalny dzień, dostało udaru, w efekcie czego zmarło. Lepiej nie ryzykować życiem własnego dziecka i odpowiednio się zabezpieczyć.

Jak do tej pory, najbardziej popularnym fotelikiem dla grupy wagowej 0-13 jest Cybex Cloud Z i-Size, często wybierany - z klipsem Sensorsafe, montowany pasami, tyłem do kierunku jazdy, z normą i-Size oraz możliwością regulowania pozycji spoczynkowej. Natomiast fotelik Cybex Aton M i-Size w testach ADAC 2018 jako pierwszy zdobył najwyższą notę - 5 gwiazdek, mając już system SensorSafe.

Aton M SS

Rozpięcie klamry

Klips zaalarmuje, kiedy dziecko będzie bawiło się klamrą i ją rozepnie. Małe rączki w podróży często potrzebują czymś się zająć, a jeśli klamra jest w pobliżu - dlaczego nie bawić się właśnie nią? W takiej sytuacji rodzice, którzy siedzą na przednich siedzeniach, nie mają możliwości zauważyć, że coś złego się stało. Niestety nie ma również możliwości szybkiej reakcji i dziecko może jechać z odpiętymi pasami, co jest bardzo niebezpieczne. SensorSafe poinformuje nas o tym natychmiast - dzięki temu jak najszybciej możemy zatrzymać się na poboczu i zapiąć ponownie klamrę.

To zabezpieczenie najlepiej sprawdzi się u starszych dzieci, które już podróżują w pozycji siedzącej. Fotelik z grupy wagowej 0-18 kg, który polecamy to fotelik Sirona M2 i-Size. W teście zderzeniowym ADAC fotelik otrzymał 4 gwiazdki, ma możliwość regulacji pozycji spoczynkowej, normę i-Size gwarantującą większy poziom bezpieczeństwa oraz montowanie za pomocą systemu isofix.

Sirona M SensorSafe

Zbyt długi pobyt w foteliku?

Układ kostny dziecka ma szczególne wymagania i trzeba o niego dbać z największą starannością i dokładnością. Maluszek nie powinien zbyt długo przebywać w foteliku w jednej pozycji. Niestety często ciężko jest nam to kontrolować, zwłaszcza w dzisiejszych, zabieganych czasach. Klamra SensorSafe zaalarmuje, kiedy dziecko przekroczy czas spędzany w foteliku bez przerwy. W zależności od wieku ten czas się różni - im dziecko jest starsze, tym dopuszczalny czas pobytu w foteliku bez przerwy się wydłuża.

Fotelik Sirona SX2 i-Size to fotelik obrotowy o 360 stopni, dzięki czemu dziecko może podróżować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Ten fotelik samochodowy ma możliwość regulacji pozycji spoczynkowej, posiada także normę i-Size. Dodatkowa klamra SensorSafe dzięki monitorowaniu czasu spędzonego przez dziecko w foteliku pozwala dbać o jego prawidłowy, zdrowy rozwój.

Dotarcie do celu podróży!

Po dotarciu na miejsce i wyłączeniu silnika alarm ponownie się odezwie. Będzie to przypomnienie dla rodzica, że dziecko nadal znajduje się w samochodzie. Docenią to wszyscy zabiegani dorośli, którzy mają wiele spraw na głowie.

Ostatni jak do tej pory fotelik samochodowy z systemem Sensorsafe to Sirona ZI i-Size. Podobnie jak Cybex Sirona SX2 i-Size jest obrotowy o 360 stopni, dzięki czemu łatwiej wyciągnąć dziecko z fotelika. Regulowany w dwunastu stopniach zagłówek, montaż za pomocą systemu Isofix i oryginalna kolorystyka tego modelu to tylko część jego zalet.

Sirona ZI SS

Zignorowanie alarmu

Co dzieje się, kiedy rodzic nie zareaguje na odzywający się alarm? W każdym przypadku do służb ratunkowych wysyłane jest powiadomienie z ostatnią znaną lokalizacją. Rozwiązanie to jest rewelacyjne, ponieważ gwarantuje pomoc w sytuacji wypadku, kiedy wszyscy pasażerowie tracą przytomność i nikt nie ma możliwości wezwania pomocy. Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Foteliki Cybex z systemem Sensorsafe doskonale się do tego nadają.

Co sądzicie o nowoczesnym systemie od Cybexa? Która z tych funkcji jest według Was najbardziej potrzebna?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.