+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Testy fotelików dla dzieci ADAC 2018

Jesienne testy fotelików samochodowych ADAC 2018

2018-10-25

Kilka słów o ADAC na początek

ADAC to skrót od Allgemeiner Deutscher Automobil-Club - stowarzyszenie zrzeszające motocyklistów i automobiklub, do którego należy kilkanaście milionów ludzi. Organizacja zajmuje się m.in. przeprowadzaniem słynnych testów zderzeniowych, żeby pomóc rodzicom dokonać wyboru i zakupy najbezpieczniejszych fotelików.

Ocenie podlega bezpieczeństwo, które jest wyliczane na podstawie różnych testów. Kolejną składową oceny ogólnej jest łatwość montażu fotelika, komfort odczuwany przez maluszka, bezpieczeństwo materiałów użytych do produkcji fotelika oraz łatwość w czyszczeniu i konserwacji.

Kategoria 0-13 kg

Tutaj było testowanych najwięcej fotelików, bo 9 modeli. Najlepsze wyniki - 5 gwiazdek pod względem bezpieczeństwa i 4 w ocenie ogólnej osiągnęły foteliki BRITAX ROMER BABY SAFE 2 i-Size + i-Size Flex Base oraz BRITAX ROMER BABY SAFE 2 i-Size + i-Size Base.

Wysokie oceny za bezpieczeństwo oraz ocenę ogólną - 4 - zyskały cztery modele fotelików. Jest to model Joie i-Level, Maxi Cosi Cabrio Fix, Hauck Comfort Fix + Comfort Fix Isofixbasic oraz Hauck Comfort Fix.

Fotelik Maxi Cosi Cabrio Fix + baza Family Fix zdobył 3 gwiazdki za bezpieczeństwo i 4 w ocenie ogólnej.

Wysokie oceny za bezpieczeństwo, jednak niskie w ujęciu ogólnym zyskały foteliki Jane Koss iSize + iPlatform z czwórką za bezpieczeństwo i jedynką w ocenie ogólnej oraz Jane Koss i-Size z piątką za bezpieczeństwo i jedną gwiazdką w ocenie ogólnej.

Maxi Cosi Adac

Kategoria do 18 kg

W tej kategorii testom zderzeniowym ADAC zostały poddane 3 modele fotelików.  Żadnemu nie udało się zdobyć noty pięciu lub czterech gwiazdek. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się fotelik Chicco Around U i-Size - bezpieczeństwo oraz ocena ogólna fotelika wynosi 3 gwiazdki. Pozostałe dwa foteliki, które poddano testom to Nachfolger Hy5 TT z trójką za bezpieczeństwo i jedynką w ocenie ogólnej oraz Ossan Fox - za bezpieczeństwo uzyskał notę 2, natomiast w ocenie ogólnej - 1 gwiazdka.

Kategoria 9-18 kg

Tutaj poddano testom dwa modele fotelików tego samego producenta - oba wypadły bardzo dobrze. Najwyżej został oceniony fotelik BRITAX ROMER SWINGFIX M i-Size, który uzyskał piątkę za bezpieczeństwo i czwórkę w ocenie ogólnej. Jeden punkt niżej za bezpieczeństwo i tyle samo co poprzednik w ocenie ogólnej uzyskał BRITAX ROMER DUALFIX M i-Size.

Britax Adac

Kategoria 9-36 KG

W tej grupie wagowej testowano również trzy modele fotelików samochodowych. W notach nie ma wielkich różnic pomiędzy nimi, jednak można wyłonić zwycięzcę. Na podium stoi model Cybex PALLAS S-FIX. W testach zderzeniowych jesieni 2018 uzyskał 3 gwiazdki za bezpieczeństwo i 4 w ocenie ogólnej. Foteliki Nania I-Max SP Isofix oraz Osann I-Max SP Isofix Ferrari uzyskały trójki zarówno w ocenie ogólnej, jak i przy ocenie bezpieczeństwa.

Kategoria 15-36 kg

W jesiennych testach ADAC w tej grupie wagowej został oceniony tylko jeden fotelik. Osiągnął wysokie wyniki - otrzymał czwórkę za bezpieczeństwo i 4 gwiazdki w ocenie ogólnej. Jest to Cybex Solution S-Fix. Jak się okazuje - ponownie marka potwierdziła wysoką jakość swoich produktów, za czym idzie budowanie zaufania u klientów. Jeszcze więcej szczegółów o aktualnych wynikach testów ADAC znajdziecie dodatkowo na oficjalnej stronie stowarzyszenia ADAC.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.