+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Pamiątki i wspomnienia z okresu ciąży - kilka pomysłów

Pamiątki i wspomnienia z okresu ciąży - kilka pomysłów

2019-05-14

Najpopularniejsze pamiątki ciążowe

Wózki wakacje - blogWielu rodziców zna kilka pomysłów na pamiątki z wyjątkowego okresu ciąży. Do tych najczęściej wybieranych należą profesjonalne sesje zdjęciowe. Na nich fotograf uchwyci piękne chwile rodziców z maluszkiem w łonie mamy. Zależnie od pory roku, fotografowie często stawiają na zdjęcia na łonie natury. Profesjonalny fotograf podpowie mamie, jak ma się zachowywać podczas sesji, będzie starał się uchwycić całą jej naturalność. Uśmiechy, łzy, niepewność i niepokój, które dostrzeże na jej twarzy. Na czas sesji zdjęciowych fotografowie często też mają przygotowane różne dziecięce gadżety, jak np. para bucików, smoczek, ubranko.

Drugim znanym rodzicom pomysłem są zdjęcia mamy zrobione z profilu, by później złączyć je w krótką animację. Wyjątkowy dziewięciomiesięczny okres ciąży jest ukazany na kilkuminutowym filmie. To pozwala rodzicom zaobserwować, jak bardzo zmieniał się brzuszek mamy i sama ona, co nie jest aż tak mocno i szybko zauważalne na co dzień. Wiele mam po obejrzeniu takiej animacji, jest zaskoczona, jak bardzo zmieniał się ich wygląd w czasie całego okresu ciąży. Warto poświęcić trochę czasu na taką pamiątkę. Dobrze, jeśli mama zawsze ma to samo, lub bardzo podobne ubranie, na każdym zdjęciu stoi w tym samym miejscu i w podobnej pozycji. Warto zadbać o regularność wykonywania zdjęć. Niech to będzie na przykład codziennie, co drugi dzień lub raz w tygodniu.

Rodzice, a w szczególności mamy, lubią również pamiątkę, jaką jest specjalny ciążowy pamiętnik. Jest to najczęściej książka z miejscami przeznaczonymi do wypełnienia treści, wklejenia zdjęć i małych pamiątek z tego okresu. Taką pamiątką mogą być bilety z kina, teatru, czy autobusu, gdzie mama po raz pierwszy odczuła ruchy dziecka. W pamiętniku najczęściej zapisuje się daty wizyt u lekarza, przebyte badania, opisuje się swoje samopoczucie i objawy ciążowe. Jest tam także miejsce na wklejanie zdjęć z badań USG. Warto pamiętać, że nie trzeba kupować książki gotowej do wypełnienia. Można samodzielnie taką książkę przygotować. Wówczas będzie ona całkowicie niepowtarzalna i wyjątkowa.

Mniej znane pomysły

Rzadziej rodzice sięgają do wykonania fotoksiążki, co również będzie stanowiło piękną pamiątkę. Robione w okresie ciąży zdjęcia są łączone w tak zwanej fotoksiążce, którą można postawić na półce przy innych książkach. Wiele firm oferuje możliwość samodzielnego skomponowania zdjęć, dodanie różnych napisów i grafik, co pozwala stworzyć wyjątkowy projekt.

Foteliki wakacje - blog

Zdjęcia z USG w ramkach wraz z podpisem, który to był tydzień ciąży, to również świetny pomysł. Takie ramki można zawiesić na ścianie w pokoju dziecka, swojej sypialni, lub postawić je na komodzie.

Mniej znaną, choć zyskującą na popularności metodą utrwalania wspomnień ciążowych, jest tak zwany Bodypainting. Polega to na malowaniu brzucha mamy specjalnymi, bezpiecznymi dla ciąży farbami w różne wzory, najczęściej oczywiście maluje się dziecko w różnych pozycjach i sceneriach. To piękne przeżycie dla mamy i doskonała pamiątka na długie lata w postaci zdjęć pomalowanego brzuszka.

A Wy jakie macie pomysły na ciążowe pamiątki? Czy jest to według Was dobry pomysł?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.