+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Trzy foteliki BeSafe iZi Flex fix i-Size na kanapie

3 foteliki na tylnej kanapie? BeSafe iZi Flex daje radę!

2018-12-21

Wyjątkowość fotelika BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe fotelik iZi

Dlaczego ten fotelik jest tak fantastyczny? Otóż wpływa na to fakt, że jest niezwykle elastyczny pod względem swoich możliwości dopasowania do kanapy samochodu, co umożliwia ustawienie aż trzech fotelików samochodowych obok siebie! W tym celu wystarczy zdemontować dodatkowe panele boczne. Ta funkcja jednak w żaden sposób nie zmniejsza bezpieczeństwa fotelika samochodowego.

Montaż fotelika BeSafe iZi Flex FIX i-Size odbywa się za pomocą systemu Isofix, co zwiększa bezpieczeństwo fotelika i gwarantuje jego prawidłowy montaż, a także z wykorzystaniem samochodowego pasa bezpieczeństwa. Przez te dwie możliwości fotelik samochodowy jest uniwersalny, można go zamontować także w starszych modelach samochodów, które nie są wyposażone w Isofix.

BeSafe iZi FlexBezpieczeństwo dziecka podczas podróży

Na bezpieczeństwo dziecka składa się fakt, że fotelik samochodowy spełnia restrykcyjną normę i-Size dla malucha o wzroście od 100 do 150 cm. I-Size w fotelikach zapewnia ich większy poziom bezpieczeństwa oraz lepsze wyniki w niezależnych testach zderzeniowych.

Fotelik posiada ochronę SIP+, która zwiększa ochronę dziecka w przypadku zderzenia bocznego. SIP+ może zostać zamieszczony zarówno z prawej, jak i z lewej strony fotelika, zależnie od tego, po której stronie fotelik samochodowy został zamontowany. W sytuacji montażu trzech fotelików na jednej kanapie ochrona SIP+ musi zostać zdemontowana.

Sama konstrukcja fotelika samochodowego wpływa na jego wysoki poziom bezpieczeństwa. Skorupa fotelika dziecięcego została skonstruowana w ten sposób, że absorbuje siłę uderzenia pochodzącą z kolizji, przez co mniejsza siła oddziałuje na dziecko.

Dodatkowym elementem, który jest warty uwagi, jest czwarty punkt zaczepu pasa bezpieczeństwa, który znajduje się między nóżkami dziecka. Zapobiega on zsuwaniu się pasa podczas ewentualnej kolizji i gwarantuje prawidłowe ułożenie w części biodrowej, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo miednicy i zmniejsza ewentualność uszkodzenia kości.

Ważna jest również wygoda dziecka Fotelik iZi Flex

BeSafe to producent, który wie, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, natomiast liczy się również jego komfort, dlatego iZi Flex FIX i-Size łączy w sobie bezpieczeństwo i wygodę. Za to odpowiada możliwość regulacji wysokości oparcia, które można łatwo i szybko dostosować do rosnącego dziecka.

Dodatkowo oparcie można również odchylić, co świetnie sprawdza się podczas długich podróży, kiedy dziecko znużone drogą potrzebuje drzemki.

 

Co sądzicie o takim rozwiązaniu dla trójki małych pasażerów?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.