+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog

Wózki dziecięce łatwo składane

Charakterystyczne dla tego typu wózków jest to, że większość wózków spacerowych składanych w tzw. książkę wyróżnia się bardzo szerokim siedziskiem. Są to wózki spacerowe, które szybko się składają do niewielkich rozmiarów - na płasko - często odbywa się to przy użyciu tylko jednej ręki, dzięki najnowszym, zwykle opatentowanym systemom składania. Te wózki dla dzieci dzięki swoim walorom wymiarowym również są bardzo poręczne do przenoszenia bądź też przewożenia. Estetyczna, lekka, a przede wszystkim funkcjonalna − taka powinna być spacerówka składana w ten sposób. Jest to wózek dziecięcy, który sprawdzi się dla większości rodzin. Idealnie nadaje się dla starszych dzieci, które samodzielnie siedzą i są na tyle stabilne, aby wytrzymać dłużej w tego rodzaju siedzisku wózka dziecięcego.

...
Zakres cenowy
0zł
9499zł

Zobacz, jak może wyglądać spacerówka składana

W asortymencie sklepu BoboWózki zgromadzone zostały produkty od cenionych i znanych producentów. Składany wózek dla dzieci znajduje się w ofercie praktycznie każdego wytwórcy akcesoriów dla dzieci z uwagi na swoją wszechstronność oraz funkcjonalność. Produkt ten zazwyczaj wykonany jest z trwałych materiałów i nie ma zdejmowanego siedziska − jest ono na stałe połączone z ramą. Pozwala to na wygodne składanie całości do małych rozmiarów, a w efekcie znacznie ułatwia przechowywanie.

Dzięki bogatej ofercie możesz wybrać składany wózek dziecięcy w dowolnym stylu i wymarzonej przez siebie kolorystyce. Dopasujesz go do płci dziecka, jeśli chodzi o wzory i kolory, ale również do miejsca użytkowania. Tego rodzaju wózki nadają się idealnie do miasta, ale znajdziesz też modele, które będą praktyczne w użytkowaniu na nieutwardzonej drodze. Wózek dla dziecka składany jedną ręką to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy często zostają sami z opieką nad dzieckiem i muszą wykonywać jednocześnie kilka czynności. To też dobry wybór w przypadku rodzin, w których są już starsze dzieci poruszające się samodzielnie, ale wymagające nadzoru.

Wózek spacerowy książka

Lekki i praktyczny składany wózek − zalety

Jedną z największych zalet, jakie ma każda spacerówka składana, jest oczywiście niska waga. Tego rodzaju produkty są lekkie, dlatego chętnie są wybierane zwłaszcza w przypadku starszych dzieci o większej masie ciała. Niska waga umożliwia szybkie podniesienie wózka dziecięcego, zniesienie go ze schodów czy włożenie na szafę, gdzie zazwyczaj jest przechowywany. Szczególnie lekkie modele wózków mogą ważyć nawet o połowę mniej od tych z gotowych zestawów wózków wielofunkcyjnych.

Wózek spacerowy składany dodatkowo ma tę zaletę, że można bardzo łatwo złożyć go do niewielkich rozmiarów. To świetne rozwiązanie, jeśli nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią do jego przechowywania. Dobrze mieści się na przykład w bagażniku. Jego złożenie nie sprawi Ci problemu, gdy na rękach będziesz trzymać dziecko. Wózek spacerowy składany jedną ręką to zatem świetna opcja w przypadku, gdy masz jeszcze młodsze dzieci wymagające nadzoru.

Zobacz również: lekkie parasolki, wózki do biegania, wózek do samolotu, foteliki RWF - tyłem, foteliki 15-36kg

Bez trudu znajdziesz taki model wózka dziecięcego, który sprawdzi się w każdych warunkach. Zdarza się, że składany wózek spacerowy ma części wymienne, co pozwoli Ci dostosować go do Twoich potrzeb. Dotyczy to przede wszystkim modeli ze zdejmowanymi kołami, najczęściej tylnymi. W takim przypadku koła możesz znaleźć w punkcie serwisowym lub u producenta. To świetny wybór, jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie przeważają drogi nieutwardzone, zwiększające ryzyko uszkodzenia opon.

Praktycznie każda spacerówka składana wyposażona jest w przydatne, praktyczne akcesoria. Każdy zestaw zawiera między innymi specjalną osłonkę na nogi, przydatną zimą albo w momencie, gdy nagle zacznie padać deszcz. Przestronny kosz na dole sprawia, że wózek spacerowy składany jedną ręką zabierzesz na dłuższe zakupy. Dzięki temu dziecko będzie siedzieć wygodnie, a Ty bez problemu umieścisz produkty w koszu pod siedzeniem. Niektóre modele wyposażone są również w torby, dopasowane moskitiery czy folie przeciwdeszczowe.

Kiedy jest dobry moment na zmianę wózka?

Wózek spacerowy składany jest zazwyczaj znacznie lżejszy od modeli dostępnych w zestawach, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród rodziców nawet kilkuletnich maluchów. Wózki spacerowe składane w książkę są naturalnie kolejnym etapem po wersji z gondolą, czyli kategoria wózków dla starszych dzieci, stabilnie siedzących dzieci. Wózki te po złożeniu zajmują naturalnie o wiele mniej miejsca niż te z gondolą, jednak ich przewaga to przede wszystkim większa wygoda użytkowania oraz komfort przestrzeni dla dziecka.

Spacerówka składana − idealna, gdy brak miejsca

Wózek składany dla dziecka to świetny wybór, jeśli Twój maluch już stabilnie siedzi, a jeszcze lepszy, gdy siada samodzielnie. W tym okresie rozwoju dzieci zaczynają bacznie obserwować otoczenie, więc pozycja leżąca jest już dla nich niewygodna. Każdy składany wózek dla dzieci ma regulację oparcia, dlatego nie musisz obawiać się drzemki podczas spaceru − ustawisz oparcie i siedzisko w odpowiedniej dla potrzeb dziecka pozycji.

Jeśli dysponujesz już dużą spacerówką w zestawie z wózkiem głębokim, nie musisz się jej od razu pozbywać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wózek składany jedną ręką był jedynie opcją wyjazdową. W wielu przypadkach może to być wygodne rozwiązanie, na przykład w sytuacji, gdy chcesz przechowywać ją tuż przy wejściu do budynku, bez konieczności wnoszenia na schodach. Składana spacerówka będzie też wygodną alternatywą na wszelkie wyjazdy − zajmie mniej miejsca, co jest istotne również przy większej liczbie bagaży.

Jeden wózek dziecięcy nieskończone możliwości

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, wszystko potrafi się diametralnie zmienić. Po doświadczeniach z wózkiem wielofunkcyjnym przychodzi czas by rozważyć przesiadkę na lżejszą i bardziej kompaktową wersję wózka dla dziecka. Praktyczny wózek dziecięcy składany to dobra opcja dla rodziców, którzy mają już starsze dzieci. Jego prowadzenie jest zazwyczaj łatwe dzięki blokadzie kół, dużej zwrotności, a także lekkiej konstrukcji. Prowadząc wózek spacerówkę, bez trudu możesz trzymać za rękę drugie dziecko. To też świetny wybór, gdy Twój maluch stawia pierwsze kroki. Możesz składać wózek dziecięcy jedną ręką, a drugą asekurować dziecko. Dzięki temu wózek spacerowy składany stanie się Twoim najlepszym przyjacielem na ten okres rozwoju dziecka.

Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.