+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Britax Kidfix II XP SICT doskonały fotelik 15-36 kg

Britax Romer Kidfix II XP SICT - doskonały fotelik FWF 15-36 kg

2019-02-01

Britax Römer na rynku fotelików od ponad pięćdziesięciu lat

Marka powstała w 1966 roku i już na samym początku drogi jej misją było zapewnienie najbezpieczniejszych i najwygodniejszych fotelików samochodowych. Producent od początku miał również na uwadze komfort rodziców, którzy przecież są równie ważni, jak samo dziecko. Aż 90% fotelików samochodowych tej niemieckiej marki jest wytwarzana w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W procesie produkcji swoich produktów i akcesoriów dla dzieci Britax Römer dokłada wszelkich starań do jak najwyższej jakości, dbając o wszelkie, nawet nieistotne z pozoru, szczegóły.

Kidfix II XP SICT uniwersalny fotelik dla każdego

Fotelik Britax Kidfix

Ten model fotelika samochodowego jest przeznaczony dla dzieci z grupy wagowej 15-36 kg, czyli od około 3.5 do 12. roku życia. Znajduje się w kategorii FWF, czyli fotelik montowany przodem do kierunku jazdy. Jego mocowanie jest niezwykle łatwe, intuicyjne i przede wszystkim uniwersalne. Kidfix II XP Sict można używać zarówno w nowszych, jak i starszych modelach samochodów. Wszystko to dzięki dwóm możliwościom mocowania.

Pierwszą z nich jest mocowanie na trzypunktowy pas samochodowy, co doskonale sprawdzi się w starszych samochodach, które nie są wyposażone w zaczepy Isofix. Nowsze modele samochodów są już fabrycznie wyposażone w system mocowania Isofix, który pozwala na błyskawiczne i bezpieczne zamocowanie fotelika. Dzięki tej możliwości Kidfix II XP Sict można przenosić pomiędzy różnymi pojazdami, nie martwiąc się o długi i skomplikowany montaż.

Systemy gwarantujące bezpieczeństwo fotelików samochodowych

Romer Kidfix II XP Sict blog

Fotelik Britax Kidfix II XP Sict został wyposażony w szereg systemów dbających o wysokie bezpieczeństwo, co jest tak charakterystyczne dla tej niemieckiej marki. Pierwszymi z nich są systemy SecureGuard i XP-Pad, które odpowiadają za redukcję skutków ewentualnego zderzenia. W przypadku kolizji systemy te chronią najbardziej wrażliwe części ciała dziecka, czyli brzuch, klatkę piersiową, głowę oraz niezwykle delikatną i wrażliwą szyję dziecka.

 

Dodatkowo ten dziecięcy fotelik jest wyposażony w system Sict, który jest technologią gwarantującą ochronę w przypadku zderzenia bocznego. Ponad 25% energii pochodzącej z takiej kolizji jest przez system Sict pochłaniana, dzięki czemu znacznie mniej siły dociera do samej skorupy fotelika, czyli jednocześnie do dziecka znajdującego się wewnątrz. System Sict był znany już wcześniej, jednak dopiero marka Britax Römer zastosowała tę technologię na zewnątrz skorupy. W testach ADAC fotelik uzyskał 4 gwiazdki.

Komfort dziecka w foteliku Britax Kidfix

Za wygodę malucha podczas podróży i pobytu w foteliku samochodowym odpowiada wiele parametrów. Dzięki wysokiemu oparciu fotelik dla dziecka jest niezwykle elastyczny, co przekłada się na jego łatwe dopasowanie do ciała dziecka. Dzięki tej możliwości zarówno maluch w wieku czterech, jak i dwunastu lat będzie się czuł komfortowo.

Miękkie ściany boczne dają dziecku wysoki komfort podczas podróży, które czasem trwają nawet kilka godzin. Ważna dla wygody malucha jest również część, na której dziecko siada. W foteliku Kidfix II XP Sict pod tapicerką znajduje się miękka gąbka, dzięki czemu nawet największa wiercipięta poczuje wygodę.

Udogodnienia fotelika dla rodziców

Britax Römer dbając o bezpieczeństwo i komfort dziecka, nie zapomina o rodzicach. W tym modelu rodzice z pewnością docenią łatwość zdejmowania i czyszczenia tapicerki. Materiał jest dostosowany do prania w pralce, nie trzeba zatem wiele się namęczyć, aby zabrudzony materiał wrócił do swojej doskonałej formy.

Ten model występuje w wersji dotychczasowej jako Brtiax Kidfix II XP Sict, a w najnowszym wydaniu, już w wersji Britax Kidfix i-Size, która wyróżnia się gustowną i elegancką czarną skorupą. W obu wersjach występuje kilka wariantów kolorystycznych, co daje szerokie możliwości wyboru odpowiedniego koloru.

Kidfix II XP Sict blog


Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.