+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
co to jest hip

Czym jest certyfikat HIP Dysplasia Institute? Wszystko, co musisz wiedzieć o prawidłowej pozycji Twojego maluszka

2021-06-30

Od pierwszych chwil na świecie Twoje maleństwo wymaga stałej opieki i zaspokajania najważniejszych potrzeb życiowych. W codziennym dbaniu o maluszka pomogą nosidła i akcesoria, których jakość i bezpieczeństwo potwierdzają niezależne międzynarodowe organizacje. Co to jest HIP i czym jest certyfikat International HIP Dysplasia Institute (IHDI)?

Czym jest certyfikat HIP Dysplasia Institute (IHDI)?

Gdy zaczynasz swoją przygodę z rodzicielstwem, staje przed Tobą wiele wyzwań. Musisz w krótkim czasie nauczyć się jak dbać o swoje maleństwo, karmić je i przewijać. Jedną z najważniejszych kwestii jest spokojny, nieprzerwany sen niemowlęcia i zapewnienie bobasowi bezpiecznej, ergonomicznej pozycji w trakcie odpoczynku, posiłku, jazdy samochodem i spacerów w wózku.

By pomóc rodzicom odnaleźć się w gąszczu trudnych i wymagających obowiązków, znane ze swojej niezawodności i wiarygodności instytucje oraz organizacje przygotowują niezależne opinie wybranych produktów. To także rankingi produktów dla noworodków i niemowląt, dzięki którym najlepsze foteliki, nosidełka lub wózki otrzymują odpowiednie certyfikaty. Do najpopularniejszych z nich należą m.in. test PLUS, testy bezpieczeństwa ADAC, certyfikat fotelików samochodowych TUV, a w przypadku analiz ergonomicznych nosideł dla niemowląt – certyfikat HIP Dysplasia Institute.

Co to jest HIP i na czym polega?

Co to znaczy HIP Dysplasia? Dysplazja stawu biodrowego (z ang. hip dysplasia) to wrodzona wada stawu biodrowego. Dysplazja stawu biodrowego u noworodka może być spowodowana kilkoma czynnikami patologicznymi ze strony matki i dziecka. Polega na niedorozwoju panewki stawowej. Dysplazja stawu biodrowego u noworodka jest jedną z najczęstszych wad wrodzonych, spotykanych w populacji europejskiej. W Polsce diagnozuje się ją u ok. 2–4% dzieci, częściej u dziewczynek, niż u chłopców.

Hip dysplasia objawia się asymetrią ruchów obrotowych oraz ograniczeniem odwodzenia w stawie biodrowym, spowodowanym przykurczem przywodzicieli. Dysplazja stawu biodrowego u starszych dzieci, a przede wszystkim u noworodków, jest diagnozowana przede wszystkim podczas badania USG. Przy dysplazji jednostronnej stwierdza się zwykle skrócenie jednej kończyny.

By opiekunom niemowląt łatwiej było zrozumieć, co to znaczy hip dysplasia i jakie mogą być jej następstwa, HIP Dysplasia Institute sprawdza wszystkie produkty, które mogą negatywnie wpłynąć na rozwój motoryczny bioder. Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI) jest organizacją non-profit, której założeniem jest poprawa zdrowia osób z dysplazją stawu biodrowego. Pod lupę biorą przede wszystkim nosidła i chusty dla bobasów – te, które zapewniają bezpieczną pozycję bioder, otrzymują certyfikat International Hip Dysplasia Institute.

hip dysplasia

Dysplazja stawu biodrowego u niemowląt – ćwiczenia i rehabilitacja

Nieleczone i zbyt późno zdiagnozowane problemy z biodrami mogą sprawiać, że pojawia się dysplazja stawu biodrowego u starszych dzieci. By tego uniknąć, konieczne jest używanie sprawdzonych i bezpiecznych dla ciała dziecka nosideł, wózków i fotelików samochodowych. Jeżeli u Twojej pociechy została zdiagnozowana dysplazja stawu biodrowego u niemowląt, ćwiczenia pod okiem doświadczonego rehabilitanta mogą skutecznie zniwelować wszystkie objawy choroby.

Podczas wyboru określonych przedmiotów, które pomagają Ci w opiece nad maleństwem, zwracaj zawsze uwagę na to, czy bobas znajduje się w odpowiedniej pozycji. Nóżki niemowlęcia powinny układać się w literę M, miednica być podwinięta, a plecki zaokrąglone. Ciężar ciała w chuście lub nosidle powinien rozkładać się równomiernie.

Nie bez znaczenia jest także pozycja niemowlęcia podczas podróży samochodem. Odpowiednio dopasowany fotelik samochodowy powinien chronić noworodka nawet podczas dłuższych wyjazdów autem i zabezpieczać ciało dziecka na wypadek kolizji. Taki właśnie jest model Cybex Sirona SX2, którego jakość potwierdza międzynarodowa norma i-Size. Fotelik można bez trudu dopasować do indywidualnych potrzeb dziecka – ma aż 12 poziomów ułożenia zagłówka i pozwala na odchylenie go w pięciu różnych pozycjach przy użyciu jednej ręki.

Równie interesującym produktem jest fotelik Britax Dualfix iSense, montowany tyłem do kierunku jazdy, który także spełnia normę I-Size. Możesz zamontować go przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa lub systemu Isofix, który gwarantuje pewny i niezawodny montaż. W foteliku istnieje opcja ustawienia pozycji spoczynkowej i możliwość obrotu o 360 stopni, by zapinanie i wyjmowanie niemowlęcia z fotelika było banalnie proste.

Swandoo Marie 2 i-Size jest przeznaczony dla dzieci o wadze 0–18 kg, czyli od pierwszych chwil noworodka na świecie. Model może być montowany przodem i tyłem do kierunku jazdy, przy użyciu systemu Isofix. By mieć pewność, że fotelik chroni Twoją pociechę w najwyższym stopniu, producent uzupełnił go o wskaźnik prawidłowego montażu. Nosidełko ma także wentylowaną skorupę, wzmocnioną dodatkowo tworzywem EPP.

Bezpieczeństwo na spacerze − o tym warto pamiętać!

Spacery z niemowlęciem to jedno z najważniejszych zajęć, które pozwala dziecku poznawać otaczający świat, budować odporność i wzmacniać relację z rodzicem. W tym celu warto zdecydować się na bezpieczny i wygodny wózek, który amortyzuje wstrząsy i stoi na straży spokojnego odpoczynku maluszka. Idealny będzie Cybex E-Praim 2.0, który rośnie wraz z maleństwem i pozwala na dostosowanie poszczególnych parametrów do wzrostu rodzica. Obszerna gondola przyda się do momentu, gdy Twój niemowlak zacznie samodzielnie siadać, a siedzisko wózka spacerowego możesz zamontować przodem i tyłem do kierunku jazdy – czyli dokładnie tak, jak akurat potrzebujesz.

Joolz Day+ to wózek 2w1, który zawiera wygodną gondolę dla niemowlęcia i kubełkowe siedzisko dla nieco starszych dzieci. Joolz Day to swoboda użytkowania – wyjątkowo obszerna gondola, pojemny kosz zakupowy i amortyzowane bezobsługowe koła, które poradzą sobie nawet na nierównej powierzchni. Teleskopowa regulacja rączki, siedzisko dla starszaka rozkładane do pozycji leżącej i łatwa regulacja budki to elementy, które uprzyjemniają codzienne korzystanie z tej bezpiecznej i eleganckiej spacerówki.

Jeśli potrzebujesz wielofunkcyjnego wózka premium, który zadba o zdrową pozycję Twojego maluszka, a jednocześnie wyróżni się nowoczesnym stylem i niebanalnym designem, rozważ model Mima Xari 4G Snow White. To komplet, który posłuży Twojemu maleństwu od urodzenia, aż do zakończenia przygody z wózkowaniem. Posiada amortyzowane koła, które sprawdzą się zarówno w mieście, jak i podczas wakacyjnych spacerów w górach, a regulacja oparcia w trzech różnych płaszczyznach pozwoli dopasować najbardziej komfortową i bezpieczną pozycję dla Twojego dziecka.

Pragniesz dla swojego maleństwa wózka idealnego i wyjątkowego, który pozwoli Wam poczuć się elegancko i luksusowo? Silver Cross Surf 3 Aston Martin Special Edition to model wykonany z najwyższej jakości materiałów, bezpiecznych dla małego pasażera. Lekka rama, stworzona z magnezu, rączka wykończona skórą naturalną i wkładka do siedziska uszyta z miękkiej wełny owczej – wszystko po to, aby Twoje niemowlę rozwijało się w optymalnych dla niego warunkach.

hip co to znaczy

HIP Dysplasia − kilka słów na koniec

Każdego dnia stajesz przed wieloma wyborami, które mają wpływ na zdrowie, rozwój i przyszłość Twojej pociechy. Komfortowy wózek, wygodę łóżeczko, spełniający najwyższe normy bezpieczeństwa fotelik samochodowy – międzynarodowe certyfikaty i atesty niezależnych organizacji są wskazówką podczas urządzania pokoju dziecka i kompletowania dziecięcej wyprawki. Zapoznaj się z bogatą ofertą naszego sklepu i zdecyduj się na produkty, które będą wygodne i zdrowe dla Twoich bliskich!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up