Zadzwoń! Poznaj rabaty i super promocje u konsultantów BoboWózki: tel. 504 77 30 60 lub tel. 506 46 88 54
+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Foteliki obrotowe - przodem i tyłem do kierunku jazdy

Foteliki obrotowe - tyłem i przodem do kierunku jazdy - alternatywą do obwiązywania fotelików sznurkami

2019-06-07Co istotne - to bardzo łatwo poprawnie je montuje się w systmie Isofix i nie ma potrzeby już oplątywania fotelików słynnymi sznurkami, czy też pasami, które przy potrzebie wypięcia fotelika nie tak prosto poprawnie samemu znów zamocować - często konieczne jest w takiej sytuacji ponowne odwiedzenie specjalistycznego punktu, który przeprowadzi sprawdzenie poprawności zamocowania takiego fotelika. Poznajcie zatem trzy bardzo bezpieczne i godne polecane nowoczesne foteliki obrotowe RWF.

GB VayaGB Vaya i-Size

Fotelik GB Vaya jest pierwszą polecaną przez nas propozycją. W tym modelu na szczególną uwagę zasługuje system ochrony bocznej L.S.P., który znacząco zwiększa bezpieczeństwo dziecka w sytuacji zderzenia bocznego. W foteliku samochodowym GB VAYA osłony boczne można samodzielnie regulować, aby jak najlepiej dopasować je do samochodu. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie wtedy, gdy fotelik często jest przekładany do różnych samochodów. W foteliku dziecięcym regulacji podlega również oparcie, które można pochylić dla większego komfortu dziecka, a także zagłówek - ten aż w dwunastu stopniach. Dzięki temu zagłówek najlepiej dopasowuje się do wzrostu dziecka, przez co doskonale chroni jego delikatną głowę i szyję. W testach ADAC VAYA otrzymał dobrą notę - 4 gwiazdki - za bezpieczeństwo, w połączeniu ze spełnianiem normy i-Size jest fotelikiem dla dzieci o wysokim standardzie bezpieczeństwa.

Cybex Sirona S i-Size Cybex Sirona S

Cybex Sirona S od niemieckiego producenta Cybex wyróżnia się doskonałą oddychającą tapicerką, co jest szczególnie cenne w letnie, upalne dni. W tym modelu również znajduje się system L.S.P. oraz regulacja pozycji spoczynkowej. Kolejnym systemem, w który fotelik samochodowy jest wyposażony, to ER-Tech. Ta technologia zwiększa bezpieczeństwo dziecka, kiedy jedzie przodem do kierunku jazdy, ponieważ pochłania siłę uderzenia czołowego aż o 20% bardziej, niż w przypadku innych systemów zabezpieczeń. Dwunastostopniowa regulacja zagłówka pozwala na najlepsze dopasowanie go do szybko rosnącego dziecka, co bezpośrednio przekłada się na jego bezpieczeństwo. Warto mieć na uwadze to, że producent dołącza specjalną wkładkę dla noworodka, którą należy wyjąć, kiedy dziecko będzie większe. Wkładka zapewnia prawidłowe dopasowanie pasów do ciała niemowlęcia.

Britax Dualfix M isizeBritax Romer Dualfix M i-Size

Britax Dualfix M i-Size został wyposażony nie tylko w innowacyjny system SICT inside, który jest ochroną boczną umieszczoną wewnątrz fotelika, ale również w Pivot Link Isofix. Oznacza to, że w czasie wypadku kieruje on siłę uderzenia najpierw w dół, a dopiero potem do przodu, co sprawia, że mniejsza siła dociera do dziecka. Warto zwrócić uwagę na specjalną ramę antyrotacyjną. Jej zadaniem jest utrzymanie stabilności fotelika w czasie ewentualnego zderzenia, można ją regulować o osiem stopni. Fotelik Dualfix M, podobnie jak powyższe foteliki samochodowe, również ma możliwość regulacji kąta nachylenia w czasie jazdy przodem i tyłem, dzięki czemu rodzice w łatwy i szybki sposób są w stanie spełnić potrzeby dziecka. Dużym plusem dla rodziców jest to, że tapicerkę fotelika można zdjąć do czyszczenia bez konieczności demontowania pasów bezpieczeństwa. DUALFIX M w testach ADAC uzyskał 4 gwiazdki, spełnia również rygorystyczną normę i-Size.

 

Który z tych fotelików obrotowych najbardziej przyciąga Wasz wzrok? Czyż nie warto poza bezwględnym bezpieczeństwem dziecka zadbać też o komfort i intuicyjną obsługę fotelika?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.