+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Przechowywanie dziecięcych skarbów z podróży

Jak i gdzie przechowywać dziecięce skarby z podróży?

2018-07-25

Skarby? Przecież podobnych rzeczy jest wszędzie pełno!

Jeśli Wasze dziecko za skarb uważa muszelki i kamyki, które przyniosło ze spaceru lub wakacji nad morzem, nie możesz powiedzieć, że to nic niewarte rzeczy, jakich pełno. Oczywiście masz prawo do takiej opinii, jest ona całkowicie zrozumiała i naturalna, jednak lepiej nie mówić tego dziecku. Maluch te na pozór błahe przedmioty nazywa skarbami, to już jest powód do tego, żeby traktować to z szacunkiem.

Z pewnością nie powinniście tych przedmiotów wyrzucać, Waszemu dziecku będzie wtedy niezwykle przykro, poczuje się zranione i będzie żyło w przekonaniu, że to, co dla niego jest cenne, dla Was nie znaczy zupełnie nic. Dajcie dziecku prawo do znajdowania takich drobnych przedmiotów, trzymania ich w domu.

Ono nie ma pieniędzy, żeby kupić sobie figurkę, koszulkę czy magnes na lodówkę. Dodatkowo z reguły dla dziecka nie są to skarby - dla niego skarbem jest to, co samo znajdzie-jak prawdziwy łowca i tropiciel!

W porządku, ale co robić z tymi rzeczami?

Może niekoniecznie spodoba Wam się, że bobas swoje zdobycze trzyma na szafce w pokoju, albo na podłodze, gdzie łatwo nadepnąć na kamyk i zranić się w nogę. Pomysłów na przechowywanie takich cennych pamiątek jest wiele. Warto zapoznać się z tymi sugestiami, żeby znaleźć coś, co najbardziej będzie odpowiadać Tobie i maluszkowi - w końcu to jego perełki!

Proponujemy przeczytać dziecku artykuł, spisać na kartce wszystkie pomysły, które spodobają się jemu i osobno Tobie. Następnie wybierzcie wspólnie najlepsze rozwiązanie, które zadowoli wszystkich, i wprowadźcie je w życie!

Tablica korkowa/magnetyczna

Taka tablica może zostać powieszona w pokoju dziecka, na przykład nad jego biurkiem, łóżkiem, czy na osobnej ścianie przeznaczonej specjalnie na skarby. Możesz przypinać wspólnie z maluchem wszelkie bilety, ususzone kwiatki, wstążki, guziki, pamiątkowe zdjęcia czy pocztówki i wszystko, co tylko da się przyczepić do takiej tablicy!

Maluch jednak może nie chcieć swoich skarbów pokazywać każdemu, kto wejdzie do jego pokoju. Możecie zatem pomyśleć o jakiejś chuście, którą tablica będzie przykrywana, lub rozważyć inną myśl.

Specjalne pudełko

Doskonałym pomysłem, który podoba się wielu dzieciom, jest trzymanie takich cennych drobiazgów w specjalnym pudełku - może być kartonowe lub plastikowe. Warto, żebyście wspólnie z maluszkiem takie pudełko ozdobili w szczególny sposób - naklejkami, rysunkami, cekinami czy koralikami. Może też być tak, że maluch nie będzie chciał Waszej pomocy przy robieniu swojego pudełka skarbów-warto to uszanować i nie pomagać mu na siłę.

A co robić ze skarbami znalezionymi podczas spacerów? Czy zawsze musimy nosić ze sobą specjalne pudełko lub woreczek?

Noszenie czegoś na skarby spacerowe zawsze przy sobie jest dobrym pomysłem, jednak warto pamiętać o tym, że niektórzy producenci pomyśleli o małych poszukiwaczach skarbów. Producent BABYSTYLE w swoim wózku spacerowym pod podnóżkiem ukrył specjalny schowek, do którego maluch może wkładać cenne znaleziska.

Kuferek zamykany na kłódkę

To rozwiązanie chyba będzie podobało się większości poszukiwaczy. Warto sprawić maluchowi taki upominek np. na urodziny lub przed wspólną wycieczką. Jeśli dziecko będzie chciało swoje skarby przechowywać w inny sposób, kuferek na pewno wykorzysta inaczej, dzieci mają przecież niezwykle bujną wyobraźnię.

Taką skrzynkę maluch może trzymać w jakimś sekretnym miejscu - będzie wtedy miał poczucie, że to rzeczywiście jego skrzynia skarbów i nikt nie ma do niej dostępu. Zazwyczaj do takiego kuferka dołączona jest kłódka z dwoma małymi kluczykami. Warto jeden wziąć dla siebie na wypadek, gdyby któregoś dnia zrozpaczony poszukiwacz przyszedł do nas i powiedział, że zgubił swój kluczyk i nie może otworzyć skrzyni!

Specjalna szuflada

Mały poszukiwacz może też ucieszyć się z pomysłu specjalnej szuflady skarbów. Niech będzie to jedna z szuflad, najlepiej ta, którą maluch sam wybierze. Jeśli będzie chciał, pozwól mu ją ozdobić - tak samo, jak pudełko. Postaw granice, których dziecko nie powinno przekroczyć. Niech pomaluje szufladę farbką plakatową zamiast markerem, guziki, cekiny czy inne ozdoby przyklei klejem biurowym lub taśmą dwustronną zamiast klejem szybkoschnącym itd. Być może malec poprosi Cię o pomoc w ozdabianiu, jednak jeśli nie - nie pomagaj mu na siłę. To on wie, jak ma wyglądać jego szuflada skarbów!

Producenci mebli dziecięcych z pewnością wiedzą o ich preferencjach i w swoich meblach uwzględniają potrzeby dzieci. Doskonałą szafką z możliwością przeznaczenia jednej z szuflad idealnie nadającej się dla chłopców będzie komoda BABYBEST Off Road, natomiast dziewczynki z pewnością jedną z szuflad BABYBEST Flower przeznaczą na swoje skarby.

Butelka z morzem i całusami

Jeśli lubicie wyprawy nad wodę, możesz zaproponować maluchowi przywiezienie do domu części tego miejsca. Kup mu wodę lub napój w butelce, która mu się spodoba. Po jej opróżnieniu warto nasypać do takiej butelki piasek, kilka znalezionych przez malucha muszelek i kamyków, a następnie zaczerpnąć wody prosto z jeziora, morza czy oceanu, nad którym odpoczywacie.

Z pewnością taka butelka będzie jeszcze cenniejsza, kiedy poślecie do środka swoje buziaki. Tak jak posyłacie całusy maluchowi na pożegnanie lub umilenie dnia, tak zróbcie i w tym przypadku. Potem taką butelkę warto opisać datą i miejscem, z jakiego pochodzi. Takie pamiątkowe butelki dziecko może trzymać w swoim pokoju, będzie to wspaniała pamiątka.

Jak widzisz pomysłów na przechowywanie małych perełek jest wiele. Warto z nich skorzystać. Dzięki nim maluszek będzie wiedział, że jego zdanie, potrzeby i pragnienia są przez Was akceptowane i uważacie je za tak samo ważne, jak swoje własne.

Jak Wasze dzieci przechowują swoje cenne przedmioty?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.