Zadzwoń! Poznaj rabaty i super promocje u konsultantów BoboWózki: tel. 504 77 30 60 lub tel. 506 46 88 54
+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Fotelik dziecięcy RWF

Czym różni się fotelik dziecięcy RWF od FWF?

2018-02-05

Już na pierwszy rzut oka różnica między nimi wydaje się być znacząca. Należy przy tym wskazać, że jest też grupa samochodowych fotelików dziecięcych które można zamontować zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, dobrym przykładem takiego fotelika dla dzieci jest Cybex Sirona S. Nowoczesne foteliki samochodowe jak GB Vaya 2 są już tak daleko zaawansowane, że posiadają system obrotowy pracujący w zakresie 360°, co pozwala na łatwą zmianę fotelika z formy RWF w FWF i odwrotnie.

Podstawową funkcją fotelika jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa

Każdy fotelik samochodowy dla noworodka jest w gruncie rzeczy fotelikiem RWF, bo zawsze w tym pierwszym przedziale wagowym jedynym, zgodnym z przepisami rozwiązaniem jest przewożenie dziecka wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. I tak też skonstruowane są foteliki samochodowe dla najmłodszych dzieci. Momentem kiedy większość rodziców zaczyna rozważać zmianę fotelika - w tym zastanawia się właśnie nad wyborem kolejnego, większego fotelika pomiędzy fotelikiem FWF a RWF - jest sytuacja, gdy dziecko po prostu wyrasta z pierwszego fotelika dla noworodków i nie mieści się w nim, a jego dalsze przewożenie w ten sposób poza dyskomfortem sprawiałoby że nie miałoby zapewnionej odpowiedniej ochrony.

Najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest, kiedy kolejny fotelik również może być fotelikiem RWF montowanym tyłem do kierunku jazdy. Chcąc zapewnić dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa warto uświadomić sobie jak działają prawa fizyki i jak w pierwszych latach ważna jest ochrona bardzo delikatnego ciała małego dziecka, którą przy jeździe dziecka tyłem zapewniamy w momencie zapierania się plecków oraz głowy o tył fotelika w tych najbardziej krytycznych momentach, które mogą nam się nieoczekiwanie przydarzyć podczas podróży.

Który test brać pod uwagę - ADAC czy Test Plus?

Każdy ceniony producent fotelików samochodowych, będąc przekonanym o wysokim stopniu ochrony dziecka w swoim foteliku poddaje je wybranym przez siebie testom. Z najbardziej popularnych, zarówno niemieckie stowarzyszenie ADAC jak i szwedzki Test Plus biorą pod uwagę bezpieczeństwo przy testowaniu fotelików samochodowych dla dzieci. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że w przypadku ADAC'a bezpieczeństwo jest jedną ze składowych wpływających na ogólną ocenę, obok komfortu, łatwości obsługi, czyszczenia. Natomiast Test Plus bierze pod uwagę wyłącznie bezpieczeństwo i zupełnie nie zwraca uwagi na wygląd czy też komfort jaki zapewnia dziecku testowany fotelik.

Fotelik RWF tyłem blog

Czy projekt fotelika Volvo Excellence Child Seat wyznaczy nowy trend?

Wyjątkowo ciekawe rozwiązanie zaprezentował niedawno producent samochodów Volvo. Chodzi o fotelik do samochodu, który umieszcza się w miejscu siedzenia pasażera. Fotelik taki charakteryzuje się wielowymiarową, elektronicznie sterowaną regulacją, między innymi góra - dół, obracanie tył - przód oraz przechylanie, a wszystko to w przyjazny sposób dostęne za pomocą odpowiednich przycisków. Fotelik Excellence Child Seat jest dla dzieci do wieku 4 lat, jego nominalnym ustawieniem jest jazda RWF a osoba siedząca z tyłu ma pełny kontakt wzrokowy z dzieckiem oraz dostęp do niego. Z uwagą będziemy śledzili nowe trendy, które będą rozwijały zarówno foteliki RWF jak i FWF, a więcej o nich już wkrótce na naszym blogu.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.