+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Wózek w samolocie

Jak przewozić wózek dziecięcy samolotem?

2018-02-09

Na samym początku musisz wiedzieć, że zależnie od linii lotniczych wymogi dotyczące przewożenia wózków dziecięcych mogą się nieznacznie różnić. Poniżej znajdziesz przydatne informacje, które pomogą Ci przebrnąć przez lot ze spokojną głową. Podróż samolotem z małym dzieckiem wiąże się z pewną dawką stresu, ale nie oznacza to że musi tak być, szczególnie jeśli dobrze ją zaplanujemy i przygotujemy na nią też nasze dziecko.

Ratunku – wózek dziecięcy w samolocie

Większość linii lotniczych ma w ofercie bezpłatne przewożenie składanego wózka dziecięcego dla dzieci do drugiego roku życia w luku bagażowym. Masz zatem dwie możliwości przekazania wózka. Pierwsza z nich odbywa się podczas odprawy bagażowej, gdzie oddajesz złożony i zabezpieczony wózek, jako bezpłatny bagaż (dotyczy to również wózków, których nie można złożyć). Jednak jeśli podróżujesz z niemowlakiem, łatwiej Ci będzie oddać wózek tuż przed wejściem do samolotu. Zostanie on odebrany przez stewardessę bądź innego pracownika i bezpiecznie schowany na czas lotu. Po dotarciu na miejsce, wózek otrzymasz po opuszczeniu pokładu samolotu.Na takie wycieczki najlepiej zaopatrzyć się w wózek, który jest lekki i kompaktowy. To znaczy taki, który będzie ułatwieniem w podróży, a nie dodatkowym problemem. Jedne z polecanych wózków dziecięcych przez rodziców w wersjach spacerowych to GB Pockit bądź Cybex Mios 2.0. Oba te wózki mają lekkie stelaże i system pozwalający z łatwością złożyć je jedną ręką. Dzięki czemu oszczędzisz sobie nadmiernego stresu, szczególnie jeśli w podróż z maluchem wybierasz się samotnie. Ważne! Wózek dziecięcy, który jest oddawany przy drzwiach samolotu, musi mieć odpowiednie oznaczenie. Jest to przywieszka z napisem "delivery to the aircraft" - co w tłumaczeniu oznacza - dostarczyć do samolotu. Odbywa się to w punkcie odprawy bagażowej lub przy bramkach przed wejściem na pokład samolotu.

Wózek spacerowy do samolotu

Jak zabezpieczyć wózek dziecięcy?

Gdy zamierzasz oddać wózek bezpośrednio przy odprawie bagażowej, a boisz się ewentualnych uszkodzeń, wózek możesz owinąć folią pęcherzykową (potocznie zwaną bąbelkową) i streczem. Kiedy jednak podróżujesz z dzieckiem samotnie może się to okazać problematyczne, dlatego równie dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej torby transportowej na wózek dziecięcy. Do takiej torby możesz schować wózek również wtedy, gdy decydujesz się na zdanie wózka stewardessie przy drzwiach samolotu.

Wózek dziecięcy na pokładzie samolotu?

Takie rozwiązanie również jest możliwe. Wystarczy, że Twój wózek po złożeniu będzie miał wymiary bagażu podręcznego. To bardzo wygodny sposób na podróż z wózkiem, jeśli masz jakieś obawy przed oddaniem wózka do luku bagażowego bądź po prostu chcesz mieć go przy sobie z różnych względów. Złożony wózek dziecięcy, bez problemu umieścisz w schowku na bagaż podręczny. Wymiary takiego bagażu znajdziesz na stronie internetowej każdej linii lotniczej. Powinieneś jednak wiedzieć, że nie każdy przewoźnik daje możliwość wniesienia wózka na pokład samolotu. W tym celu najlepiej jest skorzystać z infolinii, aby uniknąć rozczarowań i problemów przy wchodzeniu na pokład.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.