+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Jak składać wózek

Jak składać wózek dziecięcy?

2018-02-26

Walka z wiatrakami – transport wózka głębokiego z gondolą

Największą trudność sprawia transportowanie wózka głębokiego (gondoli). Jest on zazwyczaj ciężki i duży. To prawdziwa zmora wszystkich rodziców – jest jednak niezbędny przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Jeśli mamy duże auto możemy przewozić wózek bez jego rozkładania na części pierwsze. Przy małych samochodach koniecznie musimy ściągnąć przede wszystkim gondolę – możemy też wypiąć koła od podwozia. Wtedy stelaż spokojnie zmieści się nawet pod siedzeniem. Wielu producentów projektując wózek spacerowy, czy też wózki wielofunkcyjne wychodzi naprzeciw coraz większym wymaganiom rodziców i oferuje również takie wózki, w których gondolę można złożyć na płasko. Dzięki temu zajmuje ona niewiele miejsca.

Spacerówka – bezcenny komfort i wygoda

Spacerówka – stary, dobry, sprawdzony wózek. Klasyczne rozwiązania często okazują się najlepsze. Spacerówka jest lekka, zwinna, co za tym idzie możemy ją zapakować do auta w sekundę, nawet jedną ręką. Dużo  rodziców decyduje się na zakup parasolki – jednym ruchem możemy złożyć oparcie podpiąć pod koła. Wózek zmieści się do nawet małego bagażnika. Sporo osób kupuje wózki marek: Babyzen Yoyo Plus czy Baby Jogger Citi Mini Zip. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które rodzinnie dużo podróżują samolotem. Wózki dziecięce tych marek są lekkie, poręczne, mogą służyć jako bagaż podręczny w samolocie – mieszczą się do luku nad głową.

Wózek biegowy – jogger – pozostań aktywnym rodzicem nie tyko od święta

Ten model wybierają przede wszystkim bardzo aktywni rodzice, którzy chcą biegać i zdrowo spędzać czas ze swoim dzieckiem. Wózki biegowe posiadają cechy klasycznej spacerówki, dlatego też składa się je bardzo łatwo. W większości modeli wystarczy pociągnąć za uchwyt znajdujący się na środku siedziska. Wadą tego rodzaju wózka dziecięcego mogą być duże koła, które jednak w sportowych modelach są niezbędne – zapewniają amortyzację, stabilność. Ze składaniem można szybko sobie poradzić rozmontowując koła – jest to bardzo proste i zajmuje dosłownie sekundę.

Wózki bliźniacze – spokojnie, „nie taki diabeł straszny”

Przyjście na świat bliźniaków to bez wątpienia podwójna radość. Myśl jednak o składaniu i pakowaniu do bagażnika wózka bliźniaczego powoduje gęsią skórkę. Spokojnie, nie taki diabeł straszny. Producenci wózków bliźniaczych znają potrzeby i lęki współczesnych rodziców. Oferują wózki bliźniacze, które są szybkie w montażu, a co za tym idzie podczas każdej podróży możemy błyskawicznie wypiąć gondolę i poręczny aluminiowy stelaż. Nagle wózek dla dziecka staje się dużo mniejszy.

Składanie wózka? Nie ma się czego bać! Dzisiaj na rynku znajdziemy wiele poręcznych, lekkich modeli wózków dziecięcych, które nie tylko możemy szybko złożyć, ale także rozmontować poszczególne części. Kupując w sklepach takich jak Bobo Wózki klienci mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy w wyborze najlepszego modelu wózka dla aktywnych, często podróżujących aktywnych rodziców.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.