+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
wózki dla trojaczków

Jakie wózki dla trojaczków będą najlepszym wyborem? Podpowiadamy!

2024-03-07

Narodziny trójki maluszków to ogromne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Jednym z najważniejszych elementów dziecięcej wyprawki jest funkcjonalny wózek dla trojaczków. Wózki dla trojaczków – poznaj ranking najbardziej jakościowych produktów!

Spis treści:

wozki-dla-trojaczkow1

Najlepsze Wózki dla Trojaczków – Ranking

 1. TFK TRIO COMBI
 2. PEG PEREGO TRIPLETTE PIROET POP UP
 3. CHILDHOME TRIPLET NEW
 4. PEG PEREGO TRIPLETTE PIROET POP UP
 5. CHILDHOME QUADRUPLE
 6. CHILDHOME TWO BY TWO
 7. CHILDHOME SIXSEATER 2

Gdy przygotowujesz się do nowej roli mamy i taty rzadko kiedy zastanawiasz się, jak to jest zostać od razu rodzicem kilkorga smyków. A przecież ciąże mnogie zdarzają się dość często i wówczas wizyta u lekarza ginekologa może być prawdziwym zaskoczeniem. Jeszcze bardziej wyjątkową sytuacją jest ciąża trojacza. Wówczas czeka Cię kompletne przemeblowanie domowej przestrzeni i nie lada zadanie, z którym z pewnością poradzisz sobie wyśmienicie.

Być może w Twoim domu jest już jeden maluszek, a Ty spodziewasz się bliźniaków? Niezależnie od tego, jaka różnica wieku dzieli Twoje pociechy, z pewnością będziesz potrzebować jakościowych i niezawodnych sprzętów do opieki nad bobasami. Tym, co powinno znaleźć się na najwyższym miejscu listy zakupowej przed porodem, to wytrzymały i praktyczny wózek na trojaczki. Wózki dla trojaczków pozwolą Ci sprawnie przemieszczać się między domem a placem zabaw, parkiem czy wyjść z gromadką maluszków na spacer. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najchętniej wybieranych wózków dla licznej rodziny, dzięki którym Twoje rodzicielstwo stanie się pozytywną i pełną dobrych emocji przygodą!

Ranking najlepszych wózków dla trojaczków

Wózki dla trojaczków to produkt wyjątkowy, dostępny w ofercie najlepszych producentów akcesoriów dla najmłodszych. Wózek na trojaczki musi być przede wszystkim stabilny i łatwo prowadzić się po różnych rodzajach podłoża. Podczas wyboru idealnego wózka dla Twoich malców zwróć uwagę na zaawansowany system amortyzacji i trwałe zawieszenie. Ważne są duże, odporne na przebicia i bezobsługowe koła, dzięki którym pokonasz ścieżkę w parku lub dostaniesz się na niewielkie wzniesienie.

wozki-dla-trojaczkow-grafikaLiczą się regulowane w kilku pozycjach oparcia, łatwa do przeniesienia i wpięcia gondola oraz prosta do czyszczenia tapicerka, odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nowoczesny wózek spacerowy dla trojaczków to taki, który jest bezpieczny – przydatna będzie wypinana barierka ochronna, łatwo regulowane pasy bezpieczeństwa z otulaczami oraz regulowany podnóżek. Poznaj najlepsze wózki głębokie i spacerówki dla trojaczków, które staną się przyjacielem Twojej rodziny!

Recenzje wybranych modeli wózków dla trojaczków

1. TFK TRIO COMBI wózek 2w1 dla trojaczków – jakość za rozsądną cenę

Nasz ranking najlepszych wózków dla trojaczków otwiera bardzo lekki i zwrotny model 2w1 TFK TRIO COMBI. Jego zdecydowaną zaletą są łatwo montowane siedziska w obu kierunkach jazdy oraz prosto zapinane gondole. Wózek posiada lekką i odporną na uszkodzenia ramę, na której możesz zamontować obok siebie aż trzy miejsca dla niemowlaka lub starszaka. Nad wszystkimi siedziskami dostępne są regulowane kilkustopniowo daszki przeciwsłoneczne z filtrem.

W wózku 2w1 TFK TRIO COMBI znajdziesz ogromny kosz zakupowy, w którym pomieścisz wszystkie niezbędne dziecięce przedmioty, zapasowe ubrania oraz przekąski. Obrotowe koła zostały uzupełnione o blokadę do jazdy na wprost i wspierają się na kulkowych łożyskach. Wszystkie najważniejsze elementy posiadają regulację, dzięki czemu optymalnie dopasujesz ich ustawienie do dynamicznie zmieniających się potrzeb maluszków.

Plusy:

 • szeroka regulacja
 • bardzo pojemny kosz zakupowy
 • duże i dobrze amortyzowane koła

Minusy:

 • duża szerokość wózka
2. PEG PEREGO TRIPLETTE PIROET POP UP – idealny na wąskie chodniki

Kolejny w naszym rankingu model to wózek spacerowy dla trojaczków PEG PEREGO TRIPLETTE PIROET POP UP. Wózek posiada trzy niezależne siedziska, zamontowane jedno za drugim. To dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy potrzebują wąskiego i łatwego do prowadzenia wózka na ciasnych miejskich chodnikach. Takie rozwiązanie sprawdzi się wtedy, gdy chcesz mieć łatwość przemieszczania się z kilkorgiem maluszków podczas robienia zakupów lub wizyty w przychodni.

Zestaw składa się ze stelażu i trzech siedzisk spacerowych, a także trzech wypinanych pałąków bezpieczeństwa. Stelaż został wyprodukowany z trwałego aluminium, które jednocześnie gwarantuje konstrukcji lekkość i zwrotność. Siedziska spacerowe można zamontować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Co ważne, każde z siedzisk jest niezależne od pozostałych i można je swobodnie regulować, zgodnie z potrzebami maluszka.

Plusy:

 • niezależna regulacja siedzisk
 • dobrze amortyzowane koła
 • głęboki kosz zakupowy

Minusy:

 • dzieci nie mają stałego kontaktu wzrokowego

3. CHILDHOME TRIPLET NEW – trójkątny wózek dla wieloraczków

Jeśli zastanawiasz się nad alternatywą dla klasycznego wózka dla trojaczków, możesz wybrać model, który stanowi kompromis między wersją z siedziskami ustawionymi obok siebie lub jeden za drugim. CHILDHOME TRIPLET NEW ma kształt trójkąta, gdzie jedno miejsce dla dziecka jest ustawione przed dwoma pozostałymi. Możesz dowolnie posadzić swoją gromadkę w wózku, w zależności od tego, czy bobasy chcą odpoczywać, czy oglądać zmieniające się otoczenie.

Model posiada bardzo stabilną i mocną ramę oraz duże, amortyzowane koła. Poniżej siedzisk znajduje się pojemny kosz zakupowy, osłonięty od deszczu i wiatru. Nad dziećmi znajduje się jeden, regulowany daszek przeciwsłoneczny. Tylne siedziska są rozkładane, dzięki czemu dwójka dzieci może spać w wygodnej pozycji, podczas kiedy jeden maluszek, siedzący z przodu, będzie mógł oglądać i podziwiać świat.

Plusy:

 • niezależna regulacja siedzisk
 • dobrze amortyzowane koła
 • niska cena

Minusy:

 • jeden daszek dla wszystkich maluszków

4. PEG PEREGO TRIPLETTE PIROET POP UP z 3 fotelikami – zestaw wielofunkcyjny

Twoje dziecko zmienia się każdego dnia i z pewnością nie raz potrzebujesz szybkiej zmiany poszczególnych parametrów wózka. Podobnie jest wtedy, gdy chcesz przesiąść się z samochodu na wózek i sprawnie dotrzeć do wyznaczonego celu. Taką sposobność daje omawiany już wcześniej w rankingu model wózka PEG PEREGO TRIPLETTE PIROET POP UP, dostępny w zestawie z 3 fotelikami samochodowymi.

Foteliki Peg Perego są lekkie i posiadają ergonomiczną rączkę do przenoszenia niemowlaków między domem a autem. Dzięki dedykowanym adapterom łatwo wepniesz je do stelaża wózka, nawet gdy Twoja pociecha zaśnie w trakcie przemieszczania się. Każdy fotelik ma regulowany daszek przeciwsłoneczny, łatwe do ustawienia pasy bezpieczeństwa z otulaczami oraz prostą do zdjęcia tapicerkę. Tak przygotowany możesz w pełni korzystać z uroków rodzinnego podróżowania!

Plusy:

 • zestaw 2w1
 • dobrze amortyzowane koła i lekki stelaż
 • niska waga fotelików

Minusy:

 • trzy foteliki samochodowe nie zawsze zmieszczą się obok siebie na tylnej kanapie samochodu

5. CHILDHOME QUADRUPLE wózek dla 4 dzieci – produkt dla dużej rodziny

Być może w Twoim domu mieszka więcej niż trójka maluszków? W wielodzielnej rodzinie wieloosobowy wózek stanowi bezpieczne schronienie dla bobasów podczas jazdy do sklepu, szkoły czy przedszkola. Spacerówki dla trojaczków lub wieloraczków dadzą Ci większą swobodę przemieszczania się i pewność, że nawet samodzielnie będziesz w stanie zapanować nad rozbieganą gromadką brzdąców.

CHILDHOME QUADRUPLE to wózek nawet dla czwórki dzieci – są w nim dwie pary siedzisk, z oddzielną regulacją, wypinaną barierką ochronną i dwoma niezależnymi daszkami. Taka wersja spacerówki pozwoli wjechać między sklepowe alejki i zabrać gromadkę maluszków na ulubiony plac zabaw. Produkt ten docenią także opiekunki z przedszkola lub żłobka.

Plusy:

 • prostokątny kształt wózka
 • dobrze amortyzowane koła i lekki stelaż
 • dwa niezależne rzędy siedzeń

Minusy:

 • większa waga wózka ze względu na aż 4 siedzenia

6. CHILDHOME TWO BY TWO wózek spacerowy dla 4 dzieci

W naszym rankingu dla wieloraczków nie mogło zabraknąć niespodziewanie zwrotnego i lekkiego wózka dla czwórki maluszków CHILDHOME TWO BY TWO. Podobnie jak w poprzednim modelu, znajdziesz tu cztery miejsca dla smyków w postaci dwóch niezależnych kanap, z oddzielnymi regulowanymi pasami bezpieczeństwa.

Zaletą tego modelu jest chowany kosz zakupowy, zawieszony wysoko nad podłożem, co zapobiega przypadkowemu zabrudzeniu się. Mocne koła śmiało pokonują podłoże z nierównościami, a oddychająca tapicerka gwarantuje dzieciom odpowiednie warunki termiczne. Wózek po złożeniu zmieści się do bagażnika większego samochodu.

Plusy:

 • prostokątny kształt wózka
 • dobrze amortyzowane koła i lekki stelaż
 • dwa niezależne rzędy siedzeń

Minusy:

 • jeden kolor tapicerki do wyboru

7. CHILDHOME SIXSEATER 2 wózek dla 6 dzieci, dla żłobków

Ranking wózków dla trojaczków zamyka wyjątkowy pod każdym względem model dla… sześcioraczków! Nie musisz być rodzicem tak pokaźnej gromadki, by z niego korzystać! To propozycja dla maluszków w przedszkolach, żłobkach lub klubiku dla niemowlaków, które chcą poznawać świat ze swoimi ciociami. Dzięki takiemu sprzętowi możesz stosunkowo łatwo zwiedzić swoje miasto, najciekawsze parki lub wybrać się z podopiecznymi na kilkugodzinny piknik w lesie. W bardzo pojemnym koszu zakupowym zmieścisz koc, zabawki do piaskownicy i drugie śniadanie. Dzieci mogą w trakcie drugi odpoczywać lub oglądać przyrodę. Dzięki takiemu wózkowi z pewnością nie zabraknie Ci pomysłów na wspólne spędzanie czasu z najmłodszymi domownikami!

Plusy:

 • aż sześć niezależnych rzędów siedzeń
 • dobrze amortyzowane koła i mocny stelaż
 • zaawansowany system amortyzacji i regulacji

Minusy:

 • jeden kolor tapicerki do wyboru
wozki-dla-trojaczkow2

Kryteria wyboru wózka dla trojaczków

Jak wybrać idealny wózek na trojaczki? Niezależnie od tego, czy będzie to wózek dla trojaczków Cybex, czy model od Peg Perego, zwróć uwagę na poszczególne parametry danego wózka i dopasuj je do potrzeb Waszej rodziny. Klasyczny podział wózków dla wieloraczków opiera się na tym, jak ustawione są siedziska. Część modeli prezentuje gondole lub spacerówki obok siebie, tak, aby rodzic miał stały kontakt ze wszystkimi małymi pasażerami. Przy takim ustawieniu łatwo jest także nawiązać kontakt samym dzieciom, a rodzicowi – podać im zdrowe przekąski lub zająć zabawą.

Inną opcją są siedziska ustawione jedno za drugim, w linii pionowej – na takie rozwiązanie powinni zdecydować się rodzice, którzy szukają łatwości przemieszczania się, a ich codzienne spacery odbywają się w wąskim i trudnych do pokonania z szerokim wózkiem miejscach. Tu jedna nie możesz stale obserwować wszystkich smyków. Kompromisem może być wózek prostokątny lub trójkątny. Dla opiekunów grupy dzieci idealnie sprawdzi się wózek dla czwórki, a nawet szóstki małych odkrywców!

Opinie użytkowników i rekomendacje

W naszym zestawieniu braliśmy pod uwagę nie tylko nasze osobiste preferencje, ale przede wszystkim opinie zadowolonych użytkowników. W tej kategorii zdecydowanym zwycięzcą okazuje się być wózek Peg Perego, gdyż spełnia najwięcej potrzeb zatroskanych rodziców. Mimo swojej ceny pozwala łatwo dokupić niezbędne elementy wyposażenia, takie jak kompatybilne foteliki i śmiało wyruszyć z gromadką maluszków na udany spacer.

wozki-dla-trojaczkow3

Nasze wnioski i rekomendacja

Dobrze wiemy, że decyzja związana z zakupem wózka dla dziecka musi być przemyślana. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, poznaj wszystkie prezentowane przez nas modele i postaraj się dopasować ich parametry do potrzeb Waszej rodziny. Wózki dla wieloraczków będą pomocne nie tylko przy bliźniakach czy trojaczkach, ale także wtedy, gdy Twoje dzieci dzieli niewielka różnica wieku. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie – dobry wózek ochroni smyka przed wypadnięciem i w czasie nagłego hamowania!

Zdecyduj się na wózek, który zmieści się w bagażniku Twojego samochodu lub windzie. Wybierz taki, którym będzie łatwo manewrować wszystkim domownikom i dopasować wysokość rączki do wzrostu opiekuna. Zadbaj o to, by wózek miał pojemny kosz zakupowy i odporne na przebicia koła – to gwarancja udanych spacerów. Poznaj szeroką ofertę naszego sklepu BoboWózki i wybierz model, dzięki któremu niezależnie od liczby dzieci w domu będziesz mieć udany i pełen pozytywnych wrażeń dzień!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up