+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
kreatywne zabawy dla dzieci

Nuda w podróży? Jest na to sposób! Kreatywne zabawy dla dzieci w wieku szkolnym

2021-07-28

Podróżowanie z kilkulatkiem na dłuższych trasach, może okazać się wartościowym i pełnym atrakcji czasem z bliskimi. Aby dobry nastrój dopisywał przez całą podróż, warto zaplanować kreatywne zabawy. Dla dzieci w wieku szkolnym idealne będą magnetyczne szachy czy mini puzzle. Przeczytaj artykuł, aby poznać wszystkie kreatywne zajęcia dla dzieci!

Spis treści

Kreatywne zabawy dla dzieci w wieku szkolnym – połącz przyjemne z pożytecznym

Wakacje to czas zwiedzania i rodzinnych wyjazdów na zasłużony odpoczynek. Zaplanowanie udanego urlopu dla wszystkich członków rodziny bywa nie lada wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy przemieszczasz się samochodem, czy wybierasz samolot, długie godziny spędzone w aucie lub na lotnisku mogą kończyć się nieustannym marudzeniem i brakiem współpracy ze strony najmłodszych. Tym, co pozwoli w spokoju dotrzeć na miejsce, są kreatywne zabawy z dziećmi – wystarczy odrobina wyobraźni i przedmioty, które masz obok, by wszystkim podróżowało się zdecydowanie przyjemniej!

Jak spędzać czas kreatywnie z dzieckiem? Kreatywne zajęcia dla dzieci w trakcie urlopu muszą być dostosowane do wieku i zainteresowań malucha. Część z nich sprawdzi się wyłącznie na pokładzie samolotu, gdy możesz skupić całą swoją uwagę na Twoich pociechach. Inne wymagają mniejszej uważności rodzica, dlatego dobrze je znać, gdy złapie Was korek lub gdy potrzebujesz zająć małych pasażerów przed kolejnym planowanym postojem. Wyjątkowo ciekawe mogą być kreatywne zabawy ekologiczne, które nie potrzebują zabierania ze sobą wielu zabawek i stawiają na to, co znajduje się wokół nas. Zajęcia kreatywne dla dzieci – pomysły dla małych i dużych!

kreatywne zabawy z dziećmi

Jak zaplanować kreatywne zabawy z dziećmi w samochodzie?

Wielu rodziców obawia się wielogodzinnego podróżowania z najmłodszymi w aucie. Zwłaszcza niemowlęta i przedszkolaki lubią wówczas marudzić, płaczą, gdy droga im się dłuży i wymagają stałego zaangażowania ze strony rodziców. Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest zaplanowanie wycieczki na noc, gdy maluszek śpi, albo bezpośrednio przed jego drzemką. Wygodny fotelik dla najmłodszych, np. Britax Dualfix i-Size sprawi, że niemowlę będzie mieć mocny i nieprzerwany sen, a Ty dotrzesz komfortowo do celu. Dzieci w wieku szkolnym zaczynają odkrywać nowe zalety podróżowania – w foteliku dla starszaków, np. Chicco Fold&Go mogą podziwiać widoki za oknem i zachwycać się obserwowanymi atrakcjami, a jednocześnie zdrzemnąć się, gdy poczują znużenie długą drogą. Kreatywne zabawy dla dzieci w wieku szkolnym pomogą skrócić czas oczekiwania na dotarcie do wakacyjnego celu. Co można robić w aucie?

Do samochodu dobrze jest zabrać ze sobą ulubione planszówki i układanki w rodzaju „smart games”. Jeśli jedziesz sam z Twoim dzieckiem, przydadzą się samodzielne układanki lub mini puzzle w wersji podróżnej. Być może dobrym rozwiązaniem będzie dokupienie specjalnego stolika na kolana dla dziecka, na którym Twój syn lub córka rozłożą ulubione gadżety. By pionki lub figury nie przewracały się na zakrętach, zainwestuj w magnetyczne szachy albo układanki. A może kino familijne na tablecie albo zapomniana gra w statki? Jeśli w samochodzie jest cała rodzina, możecie wspólnie przypomnieć sobie zasady gry w „państwa i miasta” lub potestować zabawę w kalambury.

Zajęcia kreatywne dla dzieci – pomysły podczas postoju

Być może w trakcie Waszej wycieczki konieczny będzie dłuższy postój. Na parkingu, oprócz zjedzenia odżywczego śniadania, rozprostowania nóg i skorzystania z toalety, nietypowym rozwiązaniem może być piknik. Zamiast zatrzymywać się na zaludnionym placu przy autostradzie, znajdź na trasie zakątek w lesie lub miejsce postojowe w pobliżu strumyka.

Spakuj do bagażnika duży koc, a także koszyk z ulubionymi przekąskami domowników. Zabawcie się w obserwatorów przyrody – podglądajcie zwierzęta, szukajcie ciekawych i nietypowych liści, zbierajcie duże płaskie kamyki, które po powrocie do domu ozdobicie farbami. Kreatywne zabawy ekologiczne nie wymagają wydawania dużych pieniędzy – wystarczy odrobina pomysłowości i wspólne twórcze działanie! Jeśli towarzyszy Wam młodsze rodzeństwo, zabierz koniecznie łatwy do złożenia i zajmujący w bagażniku niewiele miejsca wózek spacerowy, taki jak Joolz Aer i razem ruszajcie w nieznane!

Jakie są kreatywne zajęcia dla dzieci w pociągu i samolocie?

Wakacyjne wycieczki to okazja do poznawania niecodziennych środków transportu. Jeżeli chcesz zwiedzić Polskę, interesującą alternatywą dla samochodu jest pociąg. Możesz wybrać specjalne przedziały, dedykowane dla rodziców z dziećmi lub spędzić noc w wagonie kuszetkowym. Dla maluchów to niezapomniana przygoda! Do pociągu z łatwością spakujesz lekki i poręczny wózek spacerowy, np. Tako Laret Premium. W koszu zakupowym umieść komplet ulubionych książek, kartki do rysowania i komplet kolorowych długopisów.

Wózek spacerowy z wyjątkowo pojemnym koszem zakupowym, np. Peg Perego GT4, pozwoli zabrać Ci również zestaw klocków konstrukcyjnych czy też niewielki komplet lego. Dla miłośników technologii dobrze jest znaleźć używany aparat fotograficzny, z którego pomocą będą samodzielnie utrwalać świat widziany za szybą przedziału kolejowego. W podróżnym zeszycie zagracie w kółko i krzyżyk, zabawicie się w rysowanie swoich podobizn lub wymyślanie słów na konkretną literę.

Lecisz samolotem? Praktycznie wszystkie linie lotnicze pozwalają Ci zabrać osobną torbę podróżną dla dziecka i wózek spacerowy, taki jak Inglesina Quid Vespa, który nadasz z bagażem, albo zabierzesz do wejścia do samolotu. Dla dziecka w wieku szkolnym to szansa na zabranie swoich ulubionych zabawek i przedmiotów – gier lub książek do uzupełniania z zagadkami i łamigłówkami. Podczas lotu możecie wykorzystać czas na rodzinną integrację – zgadywać nawzajem ulubione potrawy, kolory, ścigać się w wymyślaniu największej liczby nazw samochodów albo słów na tę samą literę. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Kreatywne zabawy z dziećmi możesz realizować w poczekalni i podczas kupowania biletów na pociąg. Młodsi pasażerowie będą bezpieczni w spacerówce, np. Cybex Mios 2.0, starsi mogą uczyć się samodzielności – wybierać bilety w biletomacie, kupować napoje na drogę, pomagać znajdować odpowiednie wejście do samolotu. Zaangażowanie dziecka w sprawy dorosłych to często najlepsze lekarstwo na nudę i zmęczenie!

kreatywne zajęcia dla dzieci

Teraz już wiesz, jakie są kreatywne zabawy z dziećmi!

Wakacje z dziećmi wymagają zaangażowania ze strony rodziców i umiejętnego zaplanowania czasu wolnego. Przed ostatecznym wyborem miejsca na urlop marzeń warto zastanowić się nad sposobem przemieszczania się i dopasować cel wyjazdu do preferencji wszystkich domowników. Przygotuj również kilka pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi. Dzięki nim z pewnością cała podróż minie szybko i w miłej atmosferze. Zapoznaj się z bogatym asortymentem naszego sklepu i wybierz produkty, które ułatwią wspólne podróżowanie i sprawią, że z każdej wycieczki wrócisz naładowany pozytywną energią!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up