+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Najlepszy fotelik samochodowy

Polecane foteliki samochodowe w grupie 0+

2018-07-04

Poniżej prezentujemy pięć rekomendowanych propozycji fotelików samochodowych dla grupy 0+. W każdym z nich dziecko będzie mogło podróżować już od pierwszych dni życia.

Najlepszy fotelik dla noworodka - co wybrać?

Poniższy ranking ma na celu pomóc w wyborze najlepszego fotelika, którego dziecko będzie mogło używać już od urodzenia. Wymieniliśmy ich zalety i wady - aby jeszcze trafniej ocenić, który z nich najlepiej pokryje potrzeby dziecka.

1. Cybex Cloud Z - lekko nie jest, ale bardzo funkcjonalnie, a przede wszystkim bezpiecznie

Cybex Cloud Z to fotelik, który kupimy wyłącznie w najlepszych sklepach z fotelikami samochodowymi. Rodzice doceniają go głównie za poziom bezpieczeństwa, jaki oferuje - posiada system ochrony bocznej, skorupę absorbującą energię; w rezultacie otrzymał "dobrą" (4/5) ocenę w teście ADAC.

Wagę fotelika (5,4 kg) uzasadnia jego wielofunkcyjność - Cloud Z na stelażu rozkłada się do pozycji leżącej, więc możemy traktować go jako dużo lżejszą alternatywę gondoli. Cloud Z obejmuje grupę wagową 0-13 kg - przenoszenie fotelika z dzieckiem, które znajduje się bliżej górnej granicy, może być nieco utrudnione.

Ten model sprawdzi się także jako fotelik dla wcześniaków - producent dołącza do zestawu wkładkę wypełniającą. Jej wyciągnięcie jest bardzo proste, więc jeśli uznamy, że nie jest już potrzebna - po prostu odłożymy ją na bok.

Cybex Cloud Z

2. Kiddy Evoluna i-Size 2 - górna półka w bezpieczeństwie

Evoluna i-Size 2 to innowacyjne nosidełko. Fotelik spełnia normę i-Size - europejską regulację dot. bezpieczeństwa, związaną z fotelikami samochodowymi.

Kiddy Evoluna i-Size 2 to obecnie jeden z najbezpieczniejszych modeli fotelików samochodowych na rynku. Jego niewątpliwą zaletą jest funkcja leżenia na płasko - także podczas jazdy samochodem. To zapewnia dziecku wygodną pozycję, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Ten fotelik może być elementem systemu podróżnego - z pomocą adapterów zamontujemy go na stelażach Maxi-Cosi, Kiddy, Cybex i nie tylko. Na stronie producenta możemy sprawdzić, czy nasz wózek będzie z nim kompatybilny.

Cena zestawu w naszym sklepie obejmuje zarówno sam fotelik, jak i bazę ISOFIX. Co to oznacza? Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że otrzymane elementy są ze sobą w pełni zgodne - kupujemy zestaw bez ryzyka, że fotelik będzie niekompatybilny z bazą. Kiddy Evoluna i-Size 2 to pewny zakup, który gwarantuje zadowolenie.

Kiddy Evoluna i-Size 2

3. Maxi Cosi Pebble Pro - wieloletni bestseller

Fotelik Pebble Pro spełnia normę i-Size, ma bogaty wybór kolorów i, jako element systemu 2wayFamily, jest bardzo prosty w obsłudze. To nie koniec zalet, ze względu na które stał się on hitem sprzedażowym na całym świecie.

Dorel - właściciel marki Maxi Cosi - zadbał o to, by produkt już od podszewki zapewniał bezpieczeństwo. Boczne zagłówki fotelika są zrobione z materiału, który pochłania energię powstałą podczas uderzenia bocznego. Maxi Cosi Pebble Pro posiada doskonałe wyniki w testach zderzeniowych.

Przy okazji - wyściółka fotelika jest bardzo miękka, dzięki czemu dziecko będzie czuć się wygodnie podczas podróży. Wkładka wypełniająca zapewni dodatkowy komfort, zwłaszcza wcześniakom.

Sam fotelik to koszt 849 złotych; dedykowana baza 2WayFix jest nieco tańsza. Warto jest zaopatrzyć się w pełen zestaw, by zapewnić sobie łatwość podróżowania. Dodatkowa baza ułatwi montaż i zwiększy stabilność fotelika, zapobiegając przesunięciom.

Maxi Cosi Pebble Pro

4. Maxi Cosi Citi - niedrogie cztery gwiazdki ADAC

Model Maxi Cosi Citi zdobył cztery gwiazdki w teście ADAC. Jest to najtańsza z propozycji w tym rankingu, bo obecnie jego cena wynosi jedyne 399 złotych. Mimo zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa, Citi ma nieco węższy wachlarz funkcjonalności.

Do jego montażu możemy użyć pasów samochodowych. Nie ma możliwości, aby do montażu użyć systemu ISOFIX - na przykład z pomocą bazy. Z drugiej strony, użycie pasów bezpieczeństwa gwarantuje kompatybilność z większą ilością pojazdów.

Maxi Cosi Citi dopuszczony przez TÜV do użytku w samolotach. Dodatkowo, z pomocą dodatkowych adapterów, możemy zamontować go na wielu stelażach wózków. Dzięki temu mamy pewność, że nosidełko Citi świetnie sprawdzi się na każdym etapie podróży.

Maxi Cosi Citi

5. BeSafe iZi GO Modular i-Size - wygodny fotelik RWF

BeSafe iZi GO Modular i-Size to kolejny model, zgodny z europejską normą ECE R129. Producent zwrócił szczególną uwagę na wzmocnienie ochrony bocznej - jej poziom mocno wykracza poza standard i-Size.

Ten model uzyskał maksymalną liczbę gwiazdek za bezpieczeństwo w teście ADAC. Duży wpływ na taki werdykt miała m.in. ochrona SIP+ - element zabezpieczenia przed skutkami uderzeń bocznych. SIP+ to odpinany element - po odpięciu trzeba uważać, by go nie zgubić.

W zestawie znajdziemy również wkładkę redukcyjną, która ma na celu zapewnić dzieciom odpowiednią pozycję przez pierwsze tygodnie życia.

BeSafe iZi Go Modular i-Size

Który fotelik wybrać?

Z praktycznego punktu widzenia, najbezpieczniejszą propozycją jest fotelik Kiddy Evoluna i-Size 2, jednak ograniczone sposoby montażu mogą niekorzystnie przełożyć się na naszą mobilność - zwłaszcza, jeśli zdarza nam się podróżować różnymi pojazdami. Ten fotelik możemy zamontować wyłącznie z użyciem bazy ISOFIX, która jest elementem zestawu. Jej obecność w zestawie wpływa na cenę, która może mocno przekraczać zaplanowany budżet na fotelik samochodowy.

Z tego powodu, warto jest zdecydować się na fotelik samochodowy Cybex Cloud Z wraz z bazą. Jest to propozycja, która nie zaburzy naszych możliwości szybkiego przemieszczania się - ten fotelik zamontujemy zarówno z pomocą bazy ISOFIX, jak i poprzez pasy bezpieczeństwa. Ten fotelik również oferuje wysoki poziom ochrony dziecka. Przy zakupie mamy możliwość podjęcia decyzji, co do zakupu bazy ISOFIX - w zależności od tego, czy będzie nam ona potrzebna.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.