+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
poznań atrakcje dla dzieci

Poznań - jakie atrakcje dla dzieci zaplanować w tym mieście?

2024-01-25

Trykające koziołki, pyszne rogale świętomarcińskie i charakterystyczna gwara to zaledwie kilka z wyjątkowych rzeczy wyróżniających Poznań. Atrakcje dla dzieci? Owszem, tych również miasto ma sporo! Sprawdź, jakie atrakcje dla najmłodszych warto zaplanować w Poznaniu.

Spis treści:

Poznań to jedno z największych, a jednocześnie najciekawszych turystycznie miast w Polsce. Jest nazywany „miastem doznań” ze względu na swój wyjątkowy charakter i wiele możliwości, jakie oferuje mieszkańcom i turystom. Łączy w sobie kameralny klimat, bogatą historię i zabytki oraz nutę nowoczesności. Obfituje również w atrakcje dla dzieci. Poznań i okolice to obszar, na którym znajdziesz mnóstwo ciekawych miejscówek, w których miło spędzisz czas z pociechą. W tym artykule przedstawiamy kilka szczególnie polecanych miejsc, które znajdziesz w mieście Poznań. Atrakcje dla dzieci pozwolą Wam miło i rodzinnie spędzić niejedno popołudnie. Termy Maltańskie, ogród zoologiczny, a może koziołki? Sprawdź, co warto zobaczyć w mieście!

poznan-atrakcje-dla-dzieci1

Poznań – Wyjazd na weekend

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się z bliskimi na weekend? Co powiesz na zwiedzanie Poznania? To fascynujące miasto o długiej historii – najwcześniejsze informacje na jego temat pochodzą z X wieku, natomiast osadnictwo w tym rejonie datuje się nawet na 5 tysięcy lat p.n.e. Ze względu na bliską odległość od Łodzi, Wrocławia i Warszawy, Poznań jest łatwo dostępny dla podróżnych. Stolica Wielkopolski jest częstym gospodarzem międzynarodowych konferencji i targów. Obfituje w wiele zabytków, a także nowoczesnych atrakcji, które zapewnią ciekawą rozrywkę i miłe spędzenie czasu całej rodzinie.

Jeżeli interesują Cię atrakcje dla dzieci, Poznań ma ich tak wiele, że krótki weekend nie wystarczy na zobaczenie wszystkich. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na spędzenie w tym pięknym mieście dłuższego czasu, sprawdź nasz przewodnik. Zebraliśmy w nim najciekawsze atrakcje i miejsca dla dzieci w Poznaniu, idealne na rodzinny spacer i wspólną zabawę.

Poznań – Atrakcje dla dzieci, które trzeba zobaczyć

Oferta Poznania dla rodzin z dziećmi jest bardzo wszechstronna. Znajdziecie tu ciekawe propozycje na każdą kieszeń, pogodę i porę roku. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Poznań latem, czy zimą, czeka na Was wiele interesujących miejsc.

Szukasz bezpiecznego i wygodnego wózka dla dziecka na spacer po mieście? Zobacz wózek 2 w1 Chicco Mysa, wózek spacerowy TFK Pro oraz wózek 2 w 1 Muuvo Quick Boho.

Poznańskie Koziołki

Zwiedzanie Poznania koniecznie rozpocznijcie od Starego Miasta. To właśnie tutaj każdego dnia z okna Ratusza wyłaniają się koziołki, które stukają się głowami. Trykające koziołki nazywają się Pyrek i Tyrek. Codziennie w południe, podczas odgrywania hejnału, a od niedawna także o 15:00, wyłaniają się zza niewielkich drzwiczek ulokowanych na fasadzie Ratusza i kilkukrotnie bodą się rogami. To jeden z symboli miasta, a jednocześnie bardzo ciekawa atrakcja dla dzieci w Poznaniu.

poznan-atrakcje-dla-dzieci3

Według nich, dawno temu w budynku szykowano ucztę z okazji odsłonięcia zegara na Ratuszu. Niestety, młody kuchcik przypalił pieczeń z sarny. Aby nie zepsuć uczty, postanowił zastąpić sarninę dwoma koziołkami. Ukradł je i już miał zabrać się do przyrządzania dania, kiedy młode zwierzęta uciekły na wieżę i zaczęły trykać się rogami. Zdarzenie to tak rozbawiło zgromadzone na uczcie grono gości, że wojewoda nakazał upamiętnić tę chwilę i zamontować w zegarze mechanizm z koziołkami.

Dziś nikt już nie wyobraża sobie miasta bez tego symbolu. Warto zatem odwiedzić centrum miasta i na własne oczy zobaczyć słynne koziołki. Tym bardziej, że Stare Miasto obfituje w wiele innych atrakcji. Warto wybrać się na rodzinny spacer i zobaczyć kolorowe, małe kamieniczki, zwane kamienicami budników, a także zajrzeć do Fary (bazyliki kolegiackiej) i kontemplować jej zabytkowe wnętrze. Miłośnicy historii mogą natomiast odwiedzić Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

To jednak niejedyne ciekawe miejsca, które warto zwiedzić w tej okolicy.

Muzeum Rogala Marcińskiego

Poznań słynie ze smakowitych rogali świętomarcińskich. Pyszne przekąski to jeden z symboli miasta. Trudno wyobrazić sobie więc odkrywanie tajemnic stolicy Wielkopolski bez skosztowania tego wypieku. To wyjątkowy produkt, chroniony unijnym certyfikatem, który pozwala wypiekać go według specjalnego przepisu jedynie w Wielkopolsce. Receptura ma już ponad 150 lat i posiada status Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Jej kluczowym składnikiem jest biały mak.

Jeśli chcecie poznać tajemnice tego pysznego wypieku i dowiedzieć się więcej na jego temat, odwiedźcie Żywe Muzeum Rogala Marcińskiego na Starym Rynku, naprzeciwko Ratusza ze słynnymi koziołkami. To atrakcyjne miejsce na mapie miasta, które pozwala przyjemnie spędzić czas dzieciom i dorosłym. Rogalowe Muzeum Poznania umożliwia zwiedzającym odkryć sekret przepisu, dzięki któremu wypiek jest tak smaczny.

Goście mogą zapoznać się z historią miasta ilustrowaną animacją „Rogalowa Historia Poznania”, a także poznać niektóre zwroty z tak charakterystycznej dla tego regionu gwary. Małym turystom z pewnością spodoba się też możliwość własnoręcznego zrobienia rogala przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Muzeum oferuje warsztaty edukacyjne i pokazy na żywo. W środku obejrzycie ponadto gotyckie ściany i łuki, naścienne malowidła oraz wyposażenie renesansowe.

Wizyta w muzeum pozwala nie tylko dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat dawnych czasów i historii miasta, ale też zrozumieć, w jaki sposób wpłynęła ona na dzisiejsze oblicze Poznania. Opuszczając muzeum, warto także dokładnie obejrzeć kamienicę, w której się ono mieści. 500-letni budynek jest jednym z najlepiej zachowanych na Starym Rynku.

poznan-atrakcje-dla-dzieci2

Poznańskie ZOO

Omawiając warte zobaczenia atrakcje w Poznaniu dla dzieci, nie sposób przeoczyć ogrodu zoologicznego. ZOO w Poznaniu to idealne miejsce dla miłośników fauny i flory. Pozwoli Wam na interesujące spędzenie kilku godzin. Obiekt składa się z dwóch części: starego i nowego ZOO.

Stare ZOO przy ulicy Zwierzynieckiej, zwane niegdyś Zwierzyńcem, zostało założone w II połowie XIX wieku. To jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie. Mieszkają w nim zwierzęta zagrodowe, takie jak kozy, owce, alpaki i osły. Na terenie tej części ZOO znajduje się ponadto park linowy dla najmłodszych oraz plac zabaw. Odwiedziny w tym miejscu to zatem nie tylko gwarancja obejrzenia wielu gatunków zwierzaków, ale też czas spędzony na beztroskiej zabawie.

Nowe ZOO w Poznaniu, zlokalizowane w okolicach Malty, to z kolei jeden z największych ogrodów zoologicznych w naszym kraju. Słynie z wielkiej kolekcji sów i ptaków drapieżnych. Podczas spaceru obejrzycie tu słonie, kangury, tygrysy, wielbłądy, nosorożce, żubry, niedźwiedzie, rysie oraz wiele innych zwierząt, w tym również rzadkie gatunki. Wielką atrakcją obiektu jest słoniarnia. W okresie wiosny i lata na terenie ZOO kursują kolejki, które ułatwiają zwiedzanie.

Na terenie ZOO można z łatwością poruszać się wózkiem głębokim lub spacerowym, takim jak bezpieczny i komfortowy model Mast Swiss Design M4X Plus.

Spacer w Poznaniu – Warta i Malta

Lokalizacja nowego ZOO pozwala zwiedzić też inne atrakcje dla dzieci w Poznaniu. Ogród zoologiczny znajduje się w okolicach rekreacyjnej części miasta – Malty. To największe centrum rekreacji w mieście, kojarzone głównie z torem regatowym. To miejsce idealne na aktywny wypoczynek, weekendowy spacer albo leniwe wylegiwanie się na piaszczystej plaży.

Na terenie znajduje się słynne wśród poznaniaków Jezioro Maltańskie – sztuczny zbiornik, na którym regularnie organizowane są imprezy kajakowe i wioślarskie, w tym mistrzostwa świata. Kawiarniane ogródki i trawiaste brzegi akwenu sprawiają, że Jezioro Maltańskie jest idealnym miejscem na relaksujące spacery i odpoczynek przy szklance orzeźwiającego napoju. Teren jest bardzo rozległy – ścieżka wokół jeziora ma długość prawie 6 km, co pozwala na długi, trwający ponad godzinę spacer. Pole piknikowe pozwala natomiast na rodzinne zjedzenie posiłku w pięknych okolicznościach przyrody.

Na terenie Malty znajdują się też inne darmowe atrakcje dla dzieci. Poznań dba o małych turystów i mieszkańców, zapewniając moc rozrywki przez cały rok. Na tym obszarze znajduje się plac zabaw, kolejka górska, letni tor saneczkowy, dmuchany zamek, mini golf, całoroczny stok narciarski i snowboardowy, zjazdy na pontonach i szkoła małego kierowcy.

Po skorzystaniu z licznych atrakcji na Malcie, Poznań zaprasza nad Wartę. Każdego roku od wiosny do późnego lata odbywa się tu wiele interesujących imprez turystycznych, sportowych i kulturalnych. Wakacyjne seanse kinowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty i koncerty to tylko część z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodszych z pewnością zachwyci rejs tramwajem wodnym, który pozwala zobaczyć miasto z innej perspektywy.

Brzeg poznańskiej Warty to doskonałe miejsce na spacery i relaks na miejskiej plaży. Możliwe jest również wypożyczenie motorówki bądź kajaka i wypoczynek w Przystani w Starym Porcie. Na zakończenie aktywnego dnia możecie usiąść w jednym z wielu punktów gastronomicznych na smaczny posiłek przy filiżance herbaty.

Aktywny Wyjazd – Termy Maltańskie, Tor Saneczkowy

Lubicie spędzać czas aktywnie? Wyjazd bez długiego spaceru, kąpieli w basenie bądź innych aktywności sportowych to dla Was czas niemal stracony? Poznań ma coś dla Was!

Arcyciekawą atrakcją dla dzieci w PoznaniuTermy Maltańskie. To największy, a przez wielu uznawany także za najlepszy, kompleks sportowo-rekreacyjny w naszym kraju. Obiekt wykorzystuje naturalne wody geotermalne. Położony nad malowniczym brzegiem Jeziora Maltańskiego oferuje mnóstwo atrakcji dla dużych i małych gości. Miłośnicy aktywności ucieszą się z basenów sportowych, a fani wodnych szaleństw z pewnością docenią wizytę w Aquaparku. Na osoby spragnione relaksu czeka strefa SPA i świat saun.

Na terenie Malta SKI znajduje się również letni tor saneczkowy. To długa na aż 530 metrów stalowa rynna, która pozwala na bezpieczne zjazdy na wózkach imitujących sanki. Zmiany nachylenia i prędkość sięgająca nawet 50 km/h zapewniają niesamowite emocje. To wyjątkowa atrakcja dla dzieci już od 3. roku życia. Długa trasa jest urozmaicona pięknymi widokami.

Wybierasz się do Poznania? Zwiększ wygodę i bezpieczeństwo dziecka w mieście i w podróży. Wybierz wózek 3 w 1 Bebetto Yoddi z fotelikiem Cybex Cloud G i-Size lub wózek 2 w 1 Ibebe Pro.

Niesamowity Poznań – atrakcje dla dzieci, które Was zachwycą

Już wiesz, jakie są najciekawsze poznańskie atrakcje dla dzieci. Okolice Poznania i samo miasto oferują mnóstwo interesujących, wartych odwiedzenia miejsc, które zainteresują dzieci i dorosłych oraz pozwolą na wspaniałe spędzenie wolnego czasu. Przedstawione propozycje to zaledwie część z wielu atrakcyjnych miejscówek w stolicy Wielkopolski. Brama Poznania albo Palmiarnia? Poznańskie Muzeum Pyry lub Park Wilsona? A może kolejka parkowa Maltanka, Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego bądź spektakl Teatru Cortique? Możliwości jest tak wiele, że z pewnością każdy z odwiedzających znajdzie tu coś, co go zachwyci i zaciekawi.

Czy zwiedziłaś Poznań z dzieckiem? A może mieszkacie w tym pięknym mieście i na co dzień korzystacie z atrakcji dla najmłodszych? Które miejsca są Waszymi ulubionymi? Podziel się z nami doświadczeniami w komentarzu. Sprawdź również szeroki asortyment sklepu BoboWózki. Znajdziesz w nim bogatą gamę wózków, w tym lekki i zwrotny wózek 2 w1 Bebetto Torino Pro, a także polecane modele fotelików samochodowych, łóżeczek, leżaczków, krzesełek do karmienia, mebli oraz wielu innych sprzętów i akcesoriów dla pociechy. Wszystkie artykuły to produkty od sprawdzonych marek, wybrane przez doświadczonych ekspertów BoboWózki.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up