+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Maksimum bezpieczeństwa, maksimum komfortu - Avionaut MaxSpace Comfort System +

2022-02-22

Spis treści:

Avionaut to polski producent fotelików samochodowych, który słynie z wysokiej jakości produktów pełnych innowacyjnych rozwiązań. Marka od lat udowadnia, że Polacy w kwestii bezpieczeństwa są specjalistami na światowym poziomie i z powodzeniem mogą konkurować z zagranicznymi producentami fotelików samochodowych. Najlepszym tego przykładem są modele takie jak ultralekki fotelik 0-13 kg Avionaut Pixel Pro, czy nowość w ofercie firmy, fotelik dla starszaków od 100 do 150 cm wzrostu - MaxSpace Comfort System +.

Fotelik zaprojektowany w trosce o prawidłowy rozwój kręgosłupa Twojego dziecka

Marka Avionaut przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa dzieci i ich prawidłowego rozwoju. Dlatego foteliki samochodowe tego producenta są projektowane we współpracy z fizjoterapeutami. Również nowa odsłona fotelika MaxSpace została stworzona wspólnie ze specjalistami. MaxSpace Comfort System + został wyposażony w specjalnie wyprofilowaną poduszkę w odcinku szyjnym, która stanowi doskonałe podparcie górnej części kręgosłupa i odciąża mięśnie szyi. Dodatkowa poduszka znalazła się także na wysokości odcinka lędźwiowego, dzięki temu dziecko utrzymuje ergonomiczną pozycję, a to z kolei zmniejsza ryzyko bólu kręgosłupa przy dłuższej podróżny. Siedzisko w modelu MaxSpace Comfort System + posiada dodatkowe wypełnienie, a jego kształt został zaprojektowany tak, aby zapewniać jak najlepsze wsparcie dla kości udowych oraz zmniejszyć nacisk na kość ogonową. Wspomniane rozwiązania chronią kręgosłup dziecka przed skoliozą oraz zapobiegają drętwieniu nóg. Na temat zalet fotelika samochodowego MaxSpace Comfort System + wypowiedział się lekarz ginekolog oraz ojciec użytkujący ten model fotelika, Łukasz Wolak:

„W foteliku zastosowano aż trzy dodatkowe poduszki, które podnoszą komfort oraz wymuszają pozycję korzystną dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa. Co więcej, dowiedziałem się, że fotelik MaxSpace otrzymał certyfikat AGR. Jest on przyznawany przez niemieckie Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowych Pleców po szeregu rygorystycznych testów pod okiem niezależnych ekspertów z różnych dziedzin medycyny. Atest ten potwierdza, że fotelik jest nie tylko przyjazny dla kręgosłupa, ale może być nawet pomocny w leczeniu chorób układu ruchu. Co oznacza to w praktyce? Nie jest tajemnicą, że długie siedzenie w niewłaściwej pozycji wpływa negatywnie na kręgosłup, zwłaszcza gdy układ kostny nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, jak u dziecka. Konsekwencje źle dobranego fotelika mogą być poważne i chodzi tu nie tylko o ból pleców, ale i wady postawy.”

Maksimum bezpieczeństwa, maksimum komfortu

Fotelik samochodowy Avionaut MaxSpace Comfort System + spełnia najnowszą normę bezpieczeństwa R129. Jest to europejska norma, która jest kojarzona z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i uwzględnia dostosowanie fotelika do wzrostu dziecka. Norma ta została wprowadzona w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w przypadku kolizji bocznych oraz podwyższenia ochrony głowy i szyi.

Szereg rozwiązań zastosowanych w nowej odsłonie fotelika MaxSpace sprawia, że dziecko będzie w nim podróżować nie tylko bezpiecznie, ale również bardzo komfortowo.

Siedzisko w modelu MaxSpace jest jednym z najszerszych i najgłębszych na rynku, dzięki temu dziecko ma możliwość przyjęcia wygodnej pozycji. Wyprofilowane oparcie ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy, a skórzane podłokietniki nie tylko podnoszą komfort podróżowania, ale również ułatwiają poprawne przeprowadzenie pasa biodrowego. Duży zakres regulacji zagłówka sprawia, że MaxSpace Comfort System + będzie rósł razem z Twoim dzieckiem i posłuży mu aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu. Kolejną z zalet fotelika MaxSpace jest możliwość odchylenia oparcia tak, że dziecko może wygodnie spać podczas podróży. O tej funkcji wspomina w swojej wypowiedzi lekarz Łukasz Wolak:

„Problemem, o którym często słyszę od zaprzyjaźnionych rodziców, jest opadanie głowy na klatkę piersiową podczas drzemki. Pozycja ta powoduje nadmierne obciążenie niektórych mięśni, a do tego może być niebezpieczna, jeśli dojdzie do wypadku. A przecież dzieci uwielbiają spać w samochodzie! Na szczęście podczas stosowania fotelika MaxSpace Comfort System + nie zaobserwowałem tego problemu. Szyja jest w nim skutecznie stabilizowana przez kolejną ze wspomnianych wcześniej poduszek oraz odpowiednio wychylone oparcie.”

Zastosowany w foteliku system wentylacji zapewnia przepływ powietrza i doskonale sprawdzi się zwłaszcza w trakcie dalszych podróży. W sklepie internetowym bobowozki.com.pl Avionaut MaxSpace Comfort System + jest dostępny w czterech kolorach. Tapicerka została wykonana z wysokiej jakości materiałów i bez problemu utrzymasz ją w czystości. Wystarczy ją zdjąć i wyprać w pralce, zgodnie z zaleceniami producenta.

Wszystko to sprawia, że fotelik samochodowy Avionaut MaxSpace Comfort System + jest naprawdę godny polecenia i stanowi ciekawą propozycję dla rodziców poszukujących fotelika dla swojego starszaka.

„Muszę przyznać, że testowany fotelik Avionaut MaxSpace Comfort System + wywarł na mnie spore wrażenie. Dziecko przyjmuje w nim komfortową i bezpieczną pozycję. Uważam, że dużą zaletą tego modelu jest certyfikat AGR, który potwierdza, że to fotelik przyjazny dla kręgosłupa. Na model z takim certyfikatem powinni stawiać zwłaszcza rodzice, którzy planują dłuższe podróże ze swoją pociechą. Mogę polecić MaxSpace Comfort System + zarówno jako lekarz, jak i jako rodzic.” - mówi ginekolog Łukasz Wolak.

Intuicyjna obsługa

Dzięki wskaźnikowi ustawienia zagłówka będziesz mieć pewność, że zagłówek oraz wysokość pasa są odpowiednio dopasowane do wzrostu Twojego dziecka. Montaż fotelika MaxSpace Comfort System + jest niezwykle prosty i możesz dokonać go samodzielnie dosłownie w ciągu 10 sekund. Oczywiście przed zakupem warto udać się do jednego z salonów BoboWózki, gdzie Ekspert sprawdzi kompatybilność fotelika z Twoim samochodem, a dziecko będzie miało okazję do przymiarki.

Znajdź najbliższy sklep BoboWózki – lista sklepów.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up