+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Poznaj foteliki Cybex Platinum z linii T

2023-07-07

Marki Cybex nikomu nie trzeba przedstawiać! Ten niemiecki producent wózków dziecięcych i fotelików samochodowych na przestrzeni lat zdobył sobie ogromną popularność wśród rodziców na całym świecie. Wysoka jakość wykonania, najwyższe standardy bezpieczeństwa, komfort użytkowania oraz niepowtarzalny design sprawiają, że przyszli oraz aktualni rodzice chętnie decydują się na produkty tej marki. Dziś przyjrzymy się bliżej fotelikom samochodowym Cybex Platinum z linii T.

Spis treści:

Bezpieczne foteliki od noworodka po Starszaka

Trzeba przyznać, że foteliki samochodowe Cybex należące do linii T to naprawdę doborowe towarzystwo! Znajdziemy wśród nich rewolucyjny fotelik Anoris T i-size, a także Solution T i-Fix, a w czerwcu tego roku dołączyły do nich również nowości – Cloud T i-Size oraz Sirona T i-Size. Aktualna oferta linii T obejmuje zatem foteliki od noworodka po Starszaka. Na każdym etapie rozwoju dziecka Cybex proponuje nam wysokiej klasy fotelik samochodowy. Wszystkie wspomniane modele są zgodne z najnowszą normą i-Size. Oznacza to, że przeszły rygorystyczne testy kładące szczególny nacisk na ochronę głowy i szyi, również w przypadku kolizji bocznych. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa najmłodszych wszystkie foteliki z linii T zostały wyposażone w system ochrony bocznej L.S.P., który w przypadku kolizji bocznej redukuje siłę uderzenia o ok. 20% w porównaniu z takim samym fotelikiem nie mającym L.S.P. Producent dołożył wszelkich starań, aby w modelach z linii T zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, stosując rozwiązania usprawniające poprawny montaż jak np. wskaźniki LED w bazie T.

Fotelik dla niemowlaka - Cybex Cloud T i-Size

Nowość w ofercie marki Cybex. Jest to fotelik samochodowy dla noworodków i niemowląt ważących do 13 kg i mierzących od 45 do 87 cm. Fotelik można zamontować tyłem do kierunku jazdy na bazie isofix lub za pomocą pasów samochodowych. Przy montażu na bazie można korzystać z funkcji obrotu o 180 stopni. Dzięki temu można wygodnie obrócić fotelik w kierunku drzwi przy wyjmowaniu lub wkładaniu dziecka do samochodu. Gdy fotelik jest wpięty na bazę istnieje także możliwość jego częściowego odchylenia. Poza samochodem fotelik rozkłada się do całkowitej pozycji leżącej. Cloud T posiada wkładkę niemowlęcą, która zadba o prawidłową, komfortową pozycję dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. W tym modelu zagłówek możemy regulować w aż 12 pozycjach, dzięki czemu w prosty sposób dopasujemy fotelik do rosnącego malucha. Mając na uwadze komfort maluszków producent wyposażył fotelik w duży daszek przeciwsłoneczny, który ochroni dziecko nie tylko przed słońcem, ale również przed wiatrem czy ruchliwym otoczeniem. Cloud T dostępny jest także w tapicerce Plus, której zalety docenią zwłaszcza często podróżujący rodzice. W wersji Plus tapicerka posiada specjalne wkładki wentylacyjne 3D, które znacząco podnoszą komfort termiczny w trakcie podróży, niezależnie od pory roku. Fotelik samochodowy Cloud T wraz z wózkami Cybex takimi jak Priam 4.0 czy Balios S Lux stworzy funkcjonalny zestaw podróżny. Warto wspomnieć, że Cloud T jest kompatybilny z wieloma praktycznymi akcesoriami Cybex, takimi jak wkładka letnia, moskitiera, osłona przeciwdeszczowa czy system SensorSafe.

Fotelik dla niemowlaka i małego dziecka – Cybex Sirona T i-Size

Druga wśród nowości z linii T. Sirona T i-Size przeznaczona jest dla dzieci o wadze do 18 kg i o wzroście od 45 do 105 cm. Jest to fotelik montowany na bazie isofix T. Tej samej, która pasuje również do modelu Cloud T. Sirona T jest fotelikiem obrotowym, oznacza to, że możemy zamontować go tyłem do kierunku jazdy, a po osiągnięciu przez dziecko 76 cm również przodem do kierunku jazdy. Oczywiście im dłużej dziecko będzie jeździło tyłem do kierunku jazdy, tym lepiej dla jego bezpieczeństwa. Z funkcji obrotu warto korzystać również przy codziennym użytkowaniu, podczas wkładania i wyjmowania dziecka, obracając fotelik w swoją stronę. Sirona T, podobnie jak Cloud T, została wyposażona w specjalną, ergonomiczną wkładkę dla niemowląt. Po osiągnięciu przez dziecko 60 cm wzrostu wkładkę wystarczy wyjąć. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji zagłówka łatwo dopasujemy fotelik do aktualnego wzrostu dziecka. Funkcja odchylenia siedziska pozwala na komfortowe podróżowanie nawet w trakcie drzemki. Podobnie jak Cloud T, Sirona T występuje także w tapicerce Plus. I tu również decydując się na ten wariant zyskujemy aż sześciokrotnie lepszą cyrkulację powietrza. Dodatkowym atutem wersji Plus jest budka przeciwsłoneczna. Dla zwiększenia komfortu dziecka możemy dobrać do fotelika niezbędne akcesoria jak wkładka na lato czy uchwyt na kubek.

Rewolucyjny fotelik dla Malucha i Starszaka – Cybex Anoris T i-Size

Anoris T i-Size to fotelik samochodowy, który zrewolucjonizował jazdę przodem do kierunku jazdy. Fotelik dedykowany jest dla dzieci o wzroście od 76 do 115 cm oraz wadze do 21 kg. Osiągnął najwyższą notę za bezpieczeństwo w testach ADAC, otrzymując bardzo dobrą ocenę ogólną, czyli 5 gwiazdek. Wszystko za sprawą wbudowanego, innowacyjnego systemu poduszki powietrznej, która w przypadku kolizji ochroni całe ciało dziecka. Anoris T posiada osłonę tułowia, która jest bardzo intuicyjna w montażu, wystarczy jedno kliknięcie, aby zabezpieczyć dziecko. Fotelik jest zintegrowany z bazą isofix, dzięki czemu zapewnia stabilny i prosty montaż. Na bazie znajduje się wskaźnik wizualny, który pokazuje poprawność montażu. Wyświetlają się na nim informacje dotyczące zaczepów isofix, nogi stabilizującej, osłony tułowia oraz baterii. Komfortowe podróżowanie zapewniają 3 pozycje odchylenia fotelika, które gwarantują, że dziecku będzie wygodnie nawet podczas drzemki. Dzięki temu, że Anoris T skierowany jest przodem do kierunku jazdy dziecko ma dużo miejsca na nogi, a rodzic ma możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego ze swoją pociechą i kontrolowania sytuacji, co jest istotne zwłaszcza podczas dłuższych podróży. Anoris T dostępny jest w siedmiu stylowych kolorach, a przy jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości tkaniny.

Fotelik dla Starszaka – Solution T i-Fix

Fotelik samochodowy Solution T i-Fix do oferty marki Cybex trafił na początku roku 2023 i szybko stał się bestsellerem w kategorii fotelików dla Starszaków. Mogą z niego korzystać dzieci ważące aż do 50 kg o wzroście od 100 do 150 cm. W porównaniu do swojego poprzednika, którym był Solution Z, Solution T został wyposażony w ulepszoną wersję ochrony bocznej L.S.P, posiada dużo lepszą wentylację (zwłaszcza w wersji Plus). Na uwagę zasługuje również system prowadnic, który usprawnia poprawne zapięcie pasa. Fotelik został wyposażony w opatentowany odchylany zagłówek, który zapewnia komfortową ochronę nawet w trakcie snu. Takie rozwiązanie zapobiega opadaniu głowy dziecka, dzięki czemu pozostaje ona w bezpiecznej pozycji, chroniona przez zagłówek. Solution T rośnie razem z dzieckiem, szerokość fotelika automatycznie reguluje się wraz z wysokością zagłówka w aż 12 wariantach. Jest to zatem fotelik, który posłuży przez lata, aż do końca użytkowania fotelika samochodowego.

Nowości w fotelikach Cybex w BoboWózki!

W związku z tym, że linia T zastępuje dotychczasową niezwykle popularną serię Z bardzo ważne jest, aby rodzice mieli możliwość dokładnego zapoznania się z nowościami. Właśnie dlatego postanowiliśmy wspólnie z marką Cybex, w dniach od 10 do 16 lipca, zorganizować akcję „Nowości w fotelikach Cybex”. W aż 8 miastach odbędą się spotkania z Ekspertami marki Cybex. Zaplanowaliśmy także live na naszym profilu ogólnopolskim, aby każdy rodzic miał możliwość bliższego poznania fotelików z linii T. Zapraszamy na przymiarki do wszystkich naszych salonów stacjonarnych i zachęcamy do zapisywania się na wydarzenia na Facebooku!

BoboWózki Gdynia

BoboWózki Gdańsk

BoboWózki W-wa Ursynów

BoboWózki W-wa Targówek

BoboWózki W-wa Śródmieście

BoboWózki Kraków

BoboWózki Poznań

BoboWózki Wrocław

BoboWózki Katowice

Live ogólnopolski, 10 lipca godz. 17:00

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up