Zadzwoń! Poznaj rabaty i super promocje u konsultantów BoboWózki: tel. 504 77 30 60 lub tel. 506 46 88 54
+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Kobieta po porodzie

Jak wesprzeć kobietę po porodzie?

2018-12-04

Gratulacje na pierwszym miejscu

Po trudzie, jaki kobieta przeszła, rodząc dziecko, niezależnie od formy porodu, niewątpliwie należą jej się gratulacje. Można powiedzieć jej, że przysłowiowo wykonała kawał dobrej roboty. To ona przez cały okres ciąży dbała o siebie, regularnie chodziła do lekarza, wykonywała badania, nie stosowała używek i na koniec przeżyła wiele wysiłku przy porodzie. Młodej mamie będzie miło, jeśli po porodzie usłyszy słowa uznania i gratulacje dla niej, dla kobiety i matki, która dokonała czegoś wspaniałego.

Rozmowa, spędzanie czasu z kobietą Kobieta po porodzie

Dla młodej mamy ważne jest poczucie, że wciąż jest ważna, jej przyjaciele i rodzina nadal chcą utrzymywać z nią kontakt, dokładnie taki, jak przed ciążą i porodem. To bardzo ważne, bo przecież oprócz pojawienia się nowego członka rodziny, nic się nie zmieniło. Młoda mama jest przecież wciąż dobrą koleżanką, wspaniałą partnerką, fantastyczną siostrą, kochaną córką i cudowną przyjaciółką. Warto jej to okazywać i upewniać ją, że tak jest nadal.

Mamę możemy zabrać na spacer, basen, czy koncert. Warto również rozważyć wspólne wyjście do kina, do teatru, może na zakupy.

Upominek po porodzieDrobny upominek dla młodej mamy

Kiedy narodzi się maluszek, rodzina i przyjaciele bardzo często wręczają dla niego jakieś drobne upominki. Mogą to być urocze skarpetki, śliczne ubranka, mięciutkie kocyki, kosmetyki pielęgnacyjne czy zabawki. Niewątpliwie każdy, nawet najdrobniejszy upominek dla dziecka, sprawia obojgu rodzicom wielką radość, ponieważ wiedzą, że rodzina i przyjaciele cieszą się z narodzin maluszka razem z nimi.

Warto pamiętać także o upominku dla mamy, co sprawi jej wielką radość, poczuje się doceniona i ważna. Nie będzie miała poczucia, że urodziła dziecko, więc teraz już schodzi na drugi plan. To naturalne, że nowy członek rodziny jest na pierwszym miejscu, przecież wszyscy tak długo na niego czekali! Niestety często po porodzie mamy mają poczucie, że teraz już wykonały swoje zadanie, więc nie są już tak potrzebne, jak do tej pory. Naturalnie nie jest to prawda, ponieważ urodzenie dziecka czyni kobietę mamą i niczego jej nie ujmuje!

Co miałoby być takim upominkiem? To może być drobnostka, która sprawi mamie radość. Zaproszenie na kawę do ulubionej knajpki, skromny kwiatek w doniczce, może książka, która jej się spodoba. Warto wcześniej porozmawiać z młodą mamą, żeby dowiedzieć się, co lubi i co sprawi jej przyjemność.

Młoda mamo, pamiętaj o sobie! Książka o porodzie

Warto, żebyś Ty sama siebie nagrodziła, niezależnie od tego, czy inny to zrobili, czy nie. Postaraj się znaleźć chwilę dla siebie po porodzie, kiedy będziesz mogła być tylko ze sobą. Zauważ, jak wiele wysiłku i trudu kosztowało Cię noszenie maluszka pod swoim sercem, troszczenie się o jego życie i bezpieczeństwo. Doceń, jak wiele wyrzeczeń Cię spotkało. Musiałaś odmówić sobie wina w gronie przyjaciółek, często musiałaś na dłuższy czas przerwać ulubioną aktywność fizyczną, która mogłaby być niebezpieczna dla dziecka. A na końcu tej drogi zmierzysz się z wieloma godzinami porodu i czasem regeneracji organizmu. Zauważ, jak bardzo silna i dzielna jesteś. Dałaś radę, masz wiele powodów do dumy z samej siebie! Jesteś wielka, doceń to!

Znajdź czas, żeby wziąć długą relaksującą kąpiel, pójść na basen, czy do kosmetyczki na najlepsze zabiegi, czy choćby masaż twarzy, który da Ci cudowne odprężenie. Kup książkę, którą chciałaś kupić sobie już od dawna, nowe ubranie, czy torebkę. Zrób cokolwiek tylko dla siebie w nagrodę za to, co osiągnęłaś swoją ciężką pracą. Jeśli będziesz pamiętała o sobie, będziesz szczęśliwa, a Twoja rodzina patrząc na Ciebie - będzie cieszyć się razem z Tobą.

Relaks po porodzie

Czy macie jeszcze jakieś pomysły na wsparcie kobiety po porodzie?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.