+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
popularne imiona dla chłopców

Popularne imiona dla chłopców 2023 – lista propozycji

2023-09-12

Niektórzy rodzice wybierają dla swoich pociech imiona o oryginalnym brzmieniu, które pozwalają wyróżnić się w grupie rówieśniczej. Inni decydują się na imiona popularne, które często słyszymy w szkole lub na placu zabaw. Popularne imiona dla chłopców – które królują w 2023 roku i jakie jest ich znaczenie?

Spis treści:

Być może należysz do rodziców, którzy jeszcze przed poczęciem ich maleństwa znają przyszłe imię swojego potomstwa. Większość osób wybiera imię dla wyczekanej pociechy na etapie ciąży, jeszcze inni czekają do dnia porodu lub podejmują decyzję w pierwszych dniach po urodzeniu noworodka. Nie zawsze decyzja o imieniu jest prosta – Twój wybór może być podyktowany rodzinną tradycją, pasją lub uczuciami, które przywodzi na myśl dane imię. Jak poradzić sobie z tym trudnym dylematem?

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w naszym kraju nie zmieniają się znacząco od kilkunastu lat. Popularne imiona dla chłopców to zarówno imiona krótkie, proste, jak i te dawne, staropolskie, które nawiązują do imion przodków. Czy popularne imiona dla chłopców to trafny wybór? Jak zdecydować o idealnym imieniu dla Twojego synka?

Jak wybrać imię dla chłopca?

Jeśli zastanawiasz się, czy popularne imię dla chłopca to słuszny wybór, spróbuj zacząć od wypróbowania różnych sposobów na szukanie idealnego imienia. Jednym z nich jest prześledzenie historii imion w Waszej rodzinie. Być może ciekawym pomysłem jest nazwanie syna po dziadku lub pradziadku, albo wyjątkowym wujku. Jednocześnie to okazja do lepszego poznania Waszego rodu i dowiedzenia się ciekawych faktów na temat minionych pokoleń.

Wybór imienia dla chłopca może być podyktowany względami praktycznymi. Dzieci rodziców różnych narodowości często otrzymują imię uniwersalne, które można spotkać w różnych językach, np. Jan, Michał lub Marek. Jeśli często podróżujesz za granicę z bliskimi, łatwe do wymówienia imię dla syna ułatwi jego adaptację w nowym środowisku i kontakt z rówieśnikami z innych krajów.

Bardzo często imię syna pochodzi od imienia osoby, która była ważna w naszym życiu. Być może Twój smyk będzie nosić imię Twojego najlepszego przyjaciela z czasów szkoły albo pedagoga, który pomógł Ci osiągnąć ważny cel w życiu. Niezależnie od pobudek, które Tobą kierują, znajdź czas, by na spokojnie poznać najpopularniejsze imiona dla chłopców i w przyjemny sposób wybrać imię dla Twojego malca. Popularne imiona chłopców – oto lista imion, które najchętniej wybieraliśmy dla maluszków w ubiegłych latach.

popularne imiona dla chłopców grafika

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2023 – lista

Chciałbyś dowiedzieć się, jakie jest obecnie najbardziej popularne imię dla chłopca? Choć jeszcze nie znamy tegorocznego rankingu najpopularniejszych chłopięcych imion, można spodziewać się, że lista nie zmieniła się znacznie w stosunku do 2022 roku. W ubiegłym roku pierwsze 10 miejsc zajęły następujące imiona:

  • Antoni, który zwyciężył także w 2021 roku
  • Jan, który zajmował 2.pozycje także w 2021 roku
  • Aleksander, który uplasował się na 3. miejscu także w 2021 roku
  • Nikodem, który awansował z 4. miejsca
  • Franciszek, który zamienił się miejscami z Nikodemem
  • Jakub
  • Leon
  • Mikołaj
  • Stanisław, który w 2021 roku zajmował wysokie 5. miejsce, a także
  • Filip.

Wielu rodziców uważa, że popularne imiona dla chłopca mogą być jego darem i nadawać maluchowi określone cechy. Przed decyzją o imieniu dla syna dobrze jest poznać znaczenie danego imienia. Ważną informacją może być także wiedza, jakie słynne osoby nosiły to imię i z jakiego języka popularne imiona chłopców pochodzą – dowiedz się więcej na temat najmodniejszych chłopięcych imion w naszym zestawieniu!

Najbardziej popularne imiona dla chłopca – co oznaczają?

Popularne imiona chłopców kryją często niespotykane historie. Niektóre mają antyczne pochodzenie, inne oznaczają nazwy leczniczych roślin lub symbolizują postaci z Biblii. Co oznaczają najchętniej wybierane imiona dla chłopców w Polsce?

Antoni

Antoni to imię pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się do słynnego rodu Antoniuszy. Zgodnie ze starożytnymi księgami oznacza wspaniały, wyjątkowy i ambitny. Antoś bardzo często wytrwale dąży do celu, nie zniechęca się niepowodzeniami i lubi przewodzić w grupie. Jako dorosły mężczyzna jest zdecydowany, odpowiedzialny i można na nim polegać. W uczuciach nie jest wylewny, lecz z pewnością bywa oddanym przyjacielem.

Jan

Jan pochodzi z języka hebrajskiego, stanowi połączenie słów Jahwe oraz channah, czyli łaska. Imię to tłumaczy się jako cieszący się bożą łaską. Jaś uważany jest za chłopca pracowitego i sprawiedliwego, który łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Jana charakteryzuje też inteligencja i umiejętność rozwiązywania sporów. Bywa dobrym organizatorem, jednak lubi przewodzić i decydować, co może prowadzić do konfliktów na podłożu zawodowym.

Aleksander

Imię Aleksander oznacza obrońcę ludzi, który odpiera ataki wrogów. Słowo to wywodzi się z języka greckiego, od słowa Aleksandros. Mały Olek lubi leniuchować, bywa bardzo subtelny i wrażliwy. Jest troskliwym gospodarzem i bardzo oddanym tatą. Ma artystyczną duszę i świetnie realizuje się w wolnych zawodach. Lubi czytać książki i spędzać czas na spotkaniach towarzyskich.

najpopularniejsze imiona dla chłopców

Nikodem

Nikodem to imię pochodzenia greckiego, które powstało z połączenia słów nike, czyli zwycięstwo oraz demos, czyli lud. Połączenie to symbolizuje człowieka, który zwycięża dla ludu, a we współczesnym życiu – broni swoich ideałów. Nikoś wyróżnia się energią, pewnością siebie i pomysłowością. Lubi testować nietypowe rozwiązania, posiada bogatą osobowość.

Franciszek

Franciszek to imię z języka niemieckiego, które wywodzi się od słowa frank, czyli wolny. Pierwsze imię Franciszek nosił św. Franciszek z Asyżu, święty utożsamiany z przyrodą i sztuką. Franio bywa uparty i pewny siebie, a przy tym chętny do działania. Jako dorosły jest zwykle przywiązany do wartości i tradycji, dba o ognisko domowe. Potrafi być filantropem i lubi dzielić się swoimi pasjami z innymi.

Jakub

Kuba to zdrobnienie od imienia Jakub, które oznacza „niech Bóg ochrania”. Słowo wywodzi się z języka hebrajskiego i wyróżnia mężczyzn ruchliwych oraz pełnych energii do działania. Lubi być w centrum zainteresowania, jest bardzo pogodny i dobrze dogaduje się z kolegami. Z drugiej strony ciekawią go zmiany, podróże, często zmienia pracę i zdarza mu się ryzykować w życiu zawodowym.

Leon

Imię Leon pochodzi z łaciny, oznacza mężczyznę silnego i odważnego jak lew. Leoś jest aktywny, lubi sport i zabawy na świeżym powietrzu. Ma silny i dominujący charakter, bywa uparty i zdarza mu się wchodzić w konflikty z innymi dziećmi. Nie lubi być samotny, jest rozmowny i chętnie oddaje się grupowym rozrywkom, np. sportom drużynowym.

Mikołaj

Mikołaj to po grecku Nikolaos, który oznacza osobę prowadzącą do zwycięstwa. Imię to najczęściej jest kojarzone z postacią św. Mikołaja, który był biskupem miasta Myrra. Mały Mikołaj lubi osiągać sukcesy i cierpliwie dąży do wyznaczonego celu. Chętnie angażuje się w powierzane mu zadania, umie oszczędzać i podejmuje słuszne wybory. Jest pogodny i wesoły – w przyszłości z powodzeniem zajmie kierownicze stanowisko.

popularne imię dla chłopca

Stanisław

Stanisław to pierwsze na naszej liście imię słowiańskie, które oznacza człowieka, jaki ma stać się sławny. Pierwsze wzmianki o tym imieniu sięgają już XI wieku. Staś coraz częściej jest wybierany przez współczesnych rodziców – symbolizuje człowieka o dobrym sercu, uczynnego i pełnego optymizmu. Jest bardzo zaradny, dba o swoja pracę i przejawia duże zdolności artystyczne.

Filip

Nasze podsumowanie zamyka imię Filip, które pochodzi z greki i oznacza człowieka znającego się i kochającego konie. Mały Filip jest bardzo wrażliwy, pomocy, ma w sobie wiele ciekawych pomysłów. Z drugiej strony zdarza mu się działać szybko i chaotycznie, przez co niekiedy dłużej dąży do wyznaczonego celu. Lubi gotować i pomagać w kuchni, jest estetą, który otacza się pięknymi przedmiotami.

Idealny wózek dla małego podróżnika

Niezależnie od tego, jakie imię otrzymał Twój synek, zasługuje on na najlepsze akcesoria do opieki i odpoczynku dla najmłodszych. Gdy już zdecydujesz, jakie imię nadasz ukochanemu maluchowi, czas na zakup nowoczesnego i funkcjonalnego wózka – oto kilka naszych propozycji, które ułatwią Ci wybór!

ANEX E/TYPE 2023 wózek 3w1 z fotelikiem CYBEX ATON 5

Jeśli poszukujesz kompleksowego zestawu dla Twojego synka, który rośnie wraz z dzieckiem i ułatwia swobodne przemieszczanie się, wybierz elegancki model wózka 3w1 ANEX E/TYPE 2023, dostępny w zestawie z fotelikiem CYBEX ATON 5. Zestaw obejmuje lekki, aluminiowy stelaż, szeroką gondolę z daszkiem przeciwsłonecznym, a także siedzisko wózka spacerowego z łatwą do czyszczenia tapicerką. Fotelik dla niemowlaka z łatwością zamontujesz na stelażu wózka i przeniesiesz dzięki funkcjonalnej rączce.

JOOLZ DAY+ wózek 3w1 z fotelikiem CYBEX CLOUD T i-Size

Równie ciekawym kompletem 3w1 wraz z nosidełkiem jest model JOOLZ DAY+ z fotelikiem CYBEX CLOUD T. To bardzo klasyczny z wyglądu wózek z dużymi, dobrze amortyzowanymi kołami i pojemnym koszem zakupowym. Siedzisko spacerówki można rozłożyć do pozycji leżącej i wpiąć do stelaża w obu kierunkach jazdy. Nosidełko ma regulowane zagłówki i jest pokryte miękką, oddychającą tapicerką.

CYBEX TALOS S LUX 2023 wózek 3w1 z fotelikiem ATON 5

CYBEX TALOS S LUX 2023 to wózek 3w1 w komplecie z fotelikiem ATON 5, dostosowany do poruszania się zarówno w mieście, jak i na nieutwardzonym podłożu. Model dostępny jest w kilku atrakcyjnych kolorach dla chłopców i dziewczynek. Jego niewątpliwą zaletą jest łatwo dostępny kosz zakupowy i odporne na przebicia koła, wraz z łatwym do złożenia stelażem.

jakie imię dla chłopca

ROAN IVI wózek 3w1 + fotelik Britax BABY-SAFE 5Z2

ROAN IVI, czyli wózek 3w1 oraz fotelik Britax BABY-SAFE 5Z2 to bardzo bezpieczny i intuicyjny w użytkowaniu zestaw na kilka pierwszych lat życia dziecka. Znajdziesz tu elegancką ramę ze złotymi elementami oraz wysoko zawieszony kosz zakupowy, który nie brudzi się podczas użytkowania. W komplecie dostępna jest dedykowana torba pielęgnacyjna. Budka przeciwsłoneczna ma specjalną siateczkę wentylacyjną, która poprawia komfort termiczny dziecka.

BRITAX B-AGILE M wózek spacerowy

Jeśli potrzebujesz sprawnego i łatwego do prowadzenia wózka dla starszaka, możesz wybrać lekki wózek BRITAX B-AGILE M. Wyróżnia go odporny na uszkodzenia stelaż, koła odporne na przebicie oraz kompaktowe wymiary po złożeniu. Model posiada ergonomiczną rączkę, przestronne i miękko wyściełane siedzisko oraz okienko wentylacyjne na upalne dni. Za bezpieczeństwo dziecka odpowiadają regulowane pasy bezpieczeństwa z otulaczami oraz zdejmowana barierka ochronna.

popularne imiona dla chłopców

CYBEX EEZY S TWIST +2 wózek spacerowy

Dla rodziców, którzy szukają praktycznych i prostych rozwiązań, idealną propozycja będzie wózek spacerowy CYBEX EEZY S TWIST +2. Mimo prostego kształtu wykorzystano w nim wiele ciekawych technologii. Siedzisko spacerówki możesz obrócić o 360 stopni – zyskasz wygodę zapinania bobasa i stały kontakt z maluszkiem. W koszu zakupowym zmieścisz wszystkie niezbędne drobiazgu, a regulowany daszek przeciwsłoneczny w rozmiarze XL zasłoni smyka przed nadmiarem słońca lub deszczem.

JOOLZ AER+ wózek spacerowy

Lekka spacerówka o wysokim siedzisku to z pewnością model JOOLZ AER+, który ma wszystkie amortyzowane koła i waży zaledwie 6 kg. Koła są wykonane z wysokiej jakości pianki, a pod siedziskiem znajduje się szeroki kosz zakupowy. Wózek posiada regulowany daszek przeciwsłoneczny z filtrem UV, a także dodatkowy pokrowiec transportowy, dzięki któremu siedzisko nie ulegnie zabrudzeniu podczas przewożenia.

Jakie imię dla chłopca wybrać, czyli zadania przyszłych rodziców

Wybór imienia dla synka to jedno z najważniejszych zadań, które staje przed spodziewającymi się maleństwa rodzicami. Przed ostateczną decyzją warto przejrzeć listę najpopularniejszych imion, a także spis tych rzadszych – być może dzięki nim trafisz na to jedno, wymarzone. Gdy już uda Ci się tego dokonać, czas na zakup dziecięcej wyprawki, w tym najlepszego wózka głębokiego i spacerowego. Odwiedź nasz sklep BoboWózki i znajdź model, dzięki któremu docenisz wszystkie uroki rodzicielstwa!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up