+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
ranking fotelików 025

Ranking fotelików od 0 do 25 kg

2024-04-10

Odpowiedni fotelik to klucz do bezpiecznych podróży w towarzystwie pociechy. Ochroni małego pasażera przed konsekwencjami kolizji bocznych i czołowych. Poznaj nasz ranking fotelików 0-25 i wybierz model, dzięki któremu będziesz poznawać z maluszkiem nowe miejsca.

Spis treści:

ranking-fotelikow-025-1

Ranking Fotelików 0-25 kg

 1. Avionaut Sky 2.0
 2. Britax Swivel
 3. Chicco Seat 3 fit
 4. Recaro Salia 125 Kid
 5. Maxi Cosi Beryl
 6. Kinderkraft Xrider
 7. Maxi Cosi Emerald

Fotelik do 25 kg – Recenzje Wybranych Modeli

Czas dowiedzieć się więcej o fotelikach do 25 kg. Poznaj wyniki testów aż 7 modeli i wybierz spośród nich propozycję idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb!

Avionaut Sky 2.0fotelik samochodowy 0-25 kg w wersji RWF

Ranking fotelików 0-25 kg otwiera model marki Avionaut. Siedzisko pozwala na dość duże odchylenie oparcia, które zapobiega opadaniu główki małego podróżnika podczas drzemki. O komfort pociechy dba również wentylowana skorupa. Dzięki niej nawet w gorące dni maluch może podróżować w optymalnych warunkach.

Jest to fotelik montowany wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu mały pasażer może podróżować w najbezpieczniejszy sposób przez wiele lat. Producent zastosował specjalny system ochrony, który zabezpiecza przed przykrymi konsekwencjami kolizji bocznych. Pięciopunktowe pasy odpowiadają za stabilne utrzymywanie dziecka w jednym miejscu. Co ważne, nie ograniczają ruchów maluszka. Dzięki nakładkom są miękkie w dotyku. Ten fotelik samochodowy 0-25 kg przeszedł szwedzki Test Plus.

Produkt łatwo się montuje na pas bezpieczeństwa. Ma też nogę stabilizującą, więc nie rusza się podczas nagłego, silnego hamowania. Do tego modelu producent dołączył wkładkę dla niemowląt, która została opracowana we współpracy z fizjoterapeutami dziecięcymi.

Plusy:

 • pozwala podróżować tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania
 • ma wentylowaną skorupę
 • przeszedł szwedzki Test Plus

Minusy:

 • dostępny tylko w stonowanych kolorach

Britax Swivel – obrotowy fotelik do 25 kg

Ten obrotowy model ma odchylane oparcie. Dzięki temu łatwo dostosujesz pozycję siedziska do potrzeb maluszka. Nawet podczas długiej podróży mały pasażer może cieszyć się komfortem. O jego wygodę dbają też miękkie nakładki na pasach.

Marka Britax stworzyła fotelik z zagłówkiem, który ze względu na swoją budowę skutecznie zabezpiecza głowę i szyję dziecka. Również boki i skorupa chronią młodego pasażera podczas niebezpiecznych sytuacji.

Fotelik pozwala na przewożenie dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Baza isofix sprawia, że instalacja siedziska w samochodzie nie sprawia żadnych trudności. Daje też poczucie spokoju podczas rozpoczynania podróży, ponieważ wskaźniki informują, czy fotelik został prawidłowo zamontowany. Możliwość obracania siedziska usprawnia wkładanie dziecka do samochodu. Zdejmowana tapicerka jest łatwa do utrzymania w czystości.

Plusy:

 • możliwość obracania fotelika
 • łatwa do zdjęcia i prania tapicerka
 • zagłówek, który dobrze chroni głowę i szyję dziecka

Minusy:

 • ograniczona liczba wariantów kolorystycznych

Chicco Seat 3 fitranking fotelików 0-25 musiał go uwzględnić!

Czas na kolejny fotelik obrotowy 0-25 w naszym rankingu. W tym modelu producent zastosował tkaninę siateczkową 3D, która zapewnia komfort termiczny. W siedzisku znalazły się pięciopunktowe pasy. Ich zadaniem jest utrzymywanie maluszka w miejscu. Mają miękkie nakładki, więc nie ma ryzyka, że będą uciskać. Są tak skonstruowane, żeby zapewniać swobodę ruchów.

Produkt spełnia rygorystyczne normy, dzięki czemu jest zgodny z i-Size. To daje Ci pewność, że zapewnia skuteczną ochronę głowy, kręgów szyjnych i boków dziecka. O wysoki poziom bezpieczeństwa maluszka dba wkładka redukcyjna, która pozwala podróżować w pozycji odpowiedniej dla kręgosłupa.

Fotelik jest montowany na bazę isofix, co daje pewność prawidłowej instalacji. Dodatkowo zastosowana noga stabilizująca utrzymuje siedzisko w niezmiennej pozycji. Tapicerkę łatwo się demontuje i co ważne, można ją wyprać w pralce. Wystarczy zastosować delikatny program i temperaturę wody 30°.

Plusy:

 • siateczkowa tkanina 3D gwarantuje komfort termiczny
 • model zgodny z normą i-Size
 • materiał obiciowy można prać w pralce

Minusy:

 • ograniczona paleta barw

Recaro Salia 125 Kid – model, który pozwala podróżować przodem i tyłem do kierunku jazdy

W tym modelu dziecko może podróżować tyłem lub przodem do kierunku jazdy, a dzięki obrotowej bazie bez trudu się to zmienia. Producent zastosował w siedzisku piankę, która dopasowuje się do ciała pociechy. Dzięki temu zapewnia jej maksimum komfortu. Oparcie jest odchylane, więc łatwo dostosować ułożenie siedziska do potrzeb małego podróżnika. Ten model można określić jako fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25, ponieważ łatwo ustawić pozycję spoczynkową. Komfort termiczny gwarantuje system wentylacji.

Producent zastosował pasy ze specjalnym systemem HERO. Skutecznie zapobiega on zsuwaniu się pasów z ramion maluszka, a także skręcaniu ich podczas zapinania. Maluch będzie cieszył się komfortem podczas upalnych dni za sprawą specjalnych ochraniaczy, które redukują ryzyko nagrzewania się pasów. Zagłówek odpowiada za absorbowanie sił podczas ewentualnej kolizji.

Baza sprawia, że wpięcie fotelika do samochodu trwa dosłownie chwilę. Dzięki wskaźnikom ryzyko pomyłki zostaje zredukowane.

Plusy:

 • system wentylacji zapewnia komfort termiczny
 • pasy nie zsuwają się z ramion dziecka
 • zagłówek skutecznie pochłania siłę z uderzenia

Minusy:

 • wysoka cena

Maxi Cosi Berylfotelik samochodowy 0-25 z wkładką dla maluszków i regulowanym zagłówkiem

Wkładki redukcyjne sprawiają, że maluszki mogą przyjąć pozycję bezpieczną dla ich kręgosłupa. To rozwiązanie zastosowała marka Maxi Cosi w siedzisku Beryl. Dzięki wkładce produkt nadaje się już od pierwszych tygodni życia. Ten fotelik przeznaczony do podróżowania tyłem i przodem do kierunku jazdy pozwala na szybką zmianę pozycji spoczynkowej. Dzięki temu dziecko będzie miało optymalne warunki do drzemki podczas długiej wycieczki.

W modelu wykorzystano specjalną technologię G-Cell. Stanowi ona dodatkową ochronę delikatnych ramion małego podróżnika. O bezpieczeństwo młodego pasażera dbają też pasy z miękkimi nakładkami.

Fotelik został wyposażony w system świetlny, który pozwala prawidłowo zamontować siedzisko nawet bez doświadczenia. Możesz to zrobić tyłem lub przodem do kierunku jazdy na bazie isofix.

Plusy:

 • technologia G-Cell stanowi dodatkowe zabezpieczenie ramion dziecka
 • wkładka redukcyjna pozwala korzystać z fotelika maluszkom
 • można szybko zmienić pozycję oparcia

Minusy:

 • niewiele kolorów materiału obiciowego do wyboru

Kinderkraft Xrider – łatwy do utrzymania w czystości fotelik obrotowy do 25 kg

Fotelik obrotowy do 25 kg ma regulowany kąt nachylenia. Można ustawić oparcie w jednej z pięciu pozycji. Dzięki temu łatwo stworzyć maluszkowi komfortowe warunki do relaksu. Miękkie otulinki na pasach zapobiegają nieprzyjemnemu uciskaniu.

O bezpieczeństwo dziecka dba system ochrony SPS+, który skutecznie absorbuje energię pochodzącą z kolizji. Dzięki temu nie dociera ona do małego podróżnika. W zagłówku producent zastosował piankę memory, która pochłania wstrząsy. Element dobrze osłania głowę i szyję małego pasażera. Model marki Kinderkraft spełnia normę i-Size. Dzięki temu masz pewność, że został dobrze przetestowany pod kątem różnych kolizji.

Model możesz obrócić w kierunku drzwi, żeby bez trudu włożyć dziecko do fotelika. Zagłówek jest regulowany w 11 pozycjach. Gdy zmieniasz jego wysokość, zmianie ulega też położenie pasów bezpieczeństwa. Dzięki temu łatwo dopasować elementy do potrzeb dziecka.

Plusy:

 • fotelik spełnia normę i-Size
 • system ochrony SPS+ dobrze pochłania siłę pochodzącą z wypadku
 • zagłówek reguluje się wraz z pasami bezpieczeństwa

Minusy:

 • ograniczona liczba wersji kolorystycznych

Maxi Cosi Emeraldfotelik montowany na bazie z nogą stabilizującą

Model firmy Maxi Cosi ma regulowany kąt nachylenia, dlatego można zapewnić dziecku optymalną pozycję do odpoczynku. Na pięciopunktowych pasach znajdują się miękkie nakładki. Dzięki temu maluch nie odczuwa dyskomfortu nawet podczas długiej wycieczki.

Ten model jest zgodny z normą i-Size, dlatego masz pewność, że dobrze chroni boki i głowę dziecka. Technologia G-Cell zabezpiecza podczas kolizji bocznych. Pięciopunktowe szelki chronią małego podróżnika podczas kolizji czołowych.

Zmiana wysokości zagłówka i ułożenia pasów nie sprawia trudności. Montaż również jest nieskomplikowany za sprawą bazy isofix ze wskaźnikiem prawidłowej instalacji. Za sprawą nogi stabilizującej fotelik pozostaje na miejscu nawet podczas nagłego, silnego hamowania. Tapicerkę można wyprać w pralce, żeby dokładnie pozbyć się zabrudzeń. Materiał jest odporny na pękanie i odbarwienia, dlatego na długo zachowa estetyczny wygląd.

Plusy:

 • zgodny z normą i-Size
 • łatwy montaż na bazie isofix
 • regulowany kąt nachylenia

Minusy:

 • ograniczona paleta barw

Fotelik 0-25 kg – Kryteria Wyboru

Znasz już nasze wyniki testów fotelików 0-25 kg. Zastanawiasz się, co braliśmy pod uwagę podczas tworzenia rankingu? Były to przede wszystkim:

 • rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dziecku,
 • łatwość montażu siedziska w samochodzie,
 • komfort podczas użytkowania fotelika,
 • łatwość czyszczenia i trwałość tapicerki.

Biorąc pod uwagę te kryteria, stworzyliśmy ranking fotelików 0-25 z produktami od znanych i cenionych marek, na przykład Maxi Cosi czy Kinderkraft. Są to modele, które pozwalają podróżować przez kilka lat tyłem do kierunku jazdy, co jest uznawane przez specjalistów za najbezpieczniejsze. Dlaczego? Chodzi o zmniejszony nacisk na głowę i ciało podczas kolizji czy gwałtownego hamowania. Do rankingu trafiły modele z zagłówkiem i skorupą, które skutecznie absorbują energię podczas uderzenia.

Wkładki redukcyjne – na nie również zwróciliśmy uwagę. To element, który dba o najmniejszych podróżników.


ranking-fotelikow-0-25-grafika

 

Pozwalają przyjąć pozycję, która jest zdrowa dla delikatnego kręgosłupa.

Nasza ocena ogólna wynika nie tylko z rozwiązań zapewniających małemu podróżnikowi bezpieczeństwo, lecz także komfort. Znajdziesz tu foteliki, które:

 • są wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów,
 • mają system wentylacji,
 • zostały wyposażone w miękkie nakładki na pasach bezpieczeństwa.

Fotelik obrotowy 0-25 musi dbać o komfort rodzica. Jeśli zależy Ci na wygodzie użytkowania, zwróć szczególną uwagę na modele z obrotową bazą. Można je obrócić w kierunku drzwi. Dzięki temu łatwiej włożyć dziecko do fotelika lub z niego wyjąć.

Ocena ogólna każdego z fotelików nie mogła nie uwzględniać łatwości montażu. Szczególnie dla osób początkujących dobrym rozwiązaniem są modele z bazą isofix. Dzięki wskaźnikom informuje ona, że montaż przebiegł prawidłowo. To dla rodziców bez doświadczenia duże ułatwienie.

W rankingu znalazły się modele, które są łatwe do utrzymania w czystości. Foteliki 0-25 są przeznaczone do używania przez kilka lat. Pojawi się więc wiele sytuacji, gdy będą narażone na zabrudzenia. Właśnie dlatego warto wybierać spośród modeli, których materiał obiciowy łatwo zdjąć. Świetnie, jeśli producent pozwala na wypranie tkaniny w pralce. Ranking uwzględnia siedziska, które odznaczają się solidną tapicerką. Pozostanie wolna od przetarć i przebarwień.


ranking-fotelikow-025-2

Foteliki 0-25 – Nasze Wnioski i Rekomendacja

Znasz już warte uwagi foteliki 0-25. Czas wybrać model, który zapewni Twojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży. Możesz postawić na fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25, model pozwalający przez kilka lat podróżować tyłem do kierunku jazdy, a także siedzisko ze zdejmowaną, nadającą się do prania tapicerką. Są tu siedziska wyposażone we wkładki redukcyjne. Dzięki temu w foteliku do 25 kg może bezpiecznie podróżować nawet maluszek.

Przewożenie dziecka w wysokiej jakości foteliku da Ci poczucie spokoju podczas rozpoczynania krótkich przejażdżek i dalekich podróży. Przed Tobą wybór siedziska dla małego pasażera? Zajrzyj do oferty sklepu BoboWózki, w której czekają na Ciebie modele zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up