+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
fotelik samochodowy dla noworodka

Fotelik samochodowy dla noworodka – ranking zakupowy dla przyszłych rodziców

2023-12-11

Podróżowanie z noworodkiem samochodem wymaga dobrze dopasowanego fotelika dla najmłodszych pasażerów. Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla noworodka, który zapewni jednocześnie komfort i bezpieczeństwo niemowlęciu? Oto ranking najciekawszych modeli!

Spis treści:

Fotelik-samochodowy-dla-noworodka2

Fotelik samochodowy dla noworodka – lista produktów

  1. AVIONAUT PIXEL PRO 2.0 C fotelik dla dzieci 0-13 kg z bazą ISOFIX
  2. CYBEX CLOUD T PLUS i-Size + baza fotelik samochodowy
  3. BESAFE STRETCH B fotelik samochodowy 0-125 cm
  4. BRITAX BABY SAFE 3 i-Size fotelik 0-13kg z bazą ISOFIX
  5. BRITAX BABY-SAFE 5Z2 fotelik 0-13kg + baza
  6. MAXI COSI PEBBLE 360 fotelik 0-13kg + baza FamilyFIX 360
  7. KIDDY EVOLUNA i-Size 2 fotelik dla dzieci 0-13 kg

Kiedy na świat przychodzi Twoje maleństwo, starasz się zapewnić mu najwyższy komfort i opiekę. Już na etapie ciąży kompletujesz dziecięcą wyprawkę, w której bardzo ważne miejsce zajmuje pierwszy fotelik samochodowy dla noworodka. Zgodnie z polskimi przepisami, bobas nie może jeździć autem bez dopasowanego do jego wagi i wzrostu fotelika, który pełni jednocześnie funkcję praktycznego nosidełka. Foteliki dla noworodków pozwalają w pełni chronić delikatne ciało maluszka oraz są bezpiecznym schronieniem na czas odpoczynku lub drzemki.

Fotelik samochodowy dla noworodka – ranking

1. AVIONAUT PIXEL PRO 2.0 C fotelik dla dzieci 0-13 kg z bazą ISOFIX

Pierwszy fotelik dla noworodka z bazą w naszym zestawieniu to bardzo nowoczesny i wielofunkcyjny model Avionaut Pixel Pro 2.0 C, który jest dostępny w zestawie z praktyczną bazą Isofix. Model jest przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni po urodzeniu, do osiągnięcia maksymalnej wagi 13 kg. Fotelik jest montowany tyłem do kierunku jazdy. Produkt ten otrzymał specjalne wyróżnienie, jakim jest rekomendacja Niemieckiego Stowarzyszenia Zdrowia Pleców (AGR). To dzięki specjalnej wkładce redukcyjnej, która gwarantuje bezpieczną pozycję maluszka podczas przewożenia autem. Jednocześnie wkładka poprawia mechanikę oddychania i zmniejsza ryzyko wystąpienia refluksu.

Fotelik spełnia normę i-Size, a dzięki wykorzystaniu innowacyjnego materiału EPP pochłania mikrowstrząsy i niweluje przeciążenia, które powstają w trakcie jazdy. Co ważne, materiały użyte do jego produkcji są w pełni bezpieczne dla małych pasażerów. W foteliku znajdziesz komplet regulowanych zagłówków oraz pasy bezpieczeństwa, które chronią smyka na każdym etapie podróży. To bardzo jakościowy model fotelika, dostępny w przystępnej cenie.

 

2. CYBEX CLOUD T PLUS i-Size + baza fotelik samochodowy

Marka Cybex to niewątpliwy lider niezgodnych produktów dla najmłodszych – w ofercie znajdziesz bardzo popularny model pierwszego fotelika dla noworodków Cybex Cloud T PLUS, spełniający normę i-Size. Jeśli zdecydujesz się na ten wzór, zyskasz możliwość wielopoziomowej regulacji oparcia fotelika aż do pozycji niemal płaskiej, bardzo praktycznej podczas drzemki lub odpoczynku w czasie jazdy. Fotelik posiada zaawansowany system ochrony bocznej Linear Side-Impact Protection, który minimalizuje działanie sił powstałych podczas wypadków i chroni maluszka.

W foteliku znajdziesz panele wentylacyjne, które chronią maluszka o każdej porze roku przed przegrzaniem. Miękka tapicerka jest łatwa do czyszczenia i zdejmowania, a dodatkowo uprzyjemnia wspólną jazdę samochodem. Dzięki niskiej wadze 4,5 kg, fotelik jest praktyczny i łatwy do przenoszenia. Zagłówek fotelika jest regulowany aż w 12 różnych pozycjach, model posiada także regulowany daszek przeciwsłoneczny. To nowoczesny i zaawansowany technologicznie produkt, w który z pewnością warto zainwestować!

 

3. BESAFE STRETCH B fotelik samochodowy 0-125 cm

Na liście niezawodnych fotelików dla noworodków z pewnością nie może zabraknąć estetycznie zaprojektowanego i bardzo bezpiecznego fotelika Besafe Stretch B, który jest przeznaczony dla dzieci od urodzenia, do osiągnięcia przez nie aż 125 cm wzrostu. To model, który jest montowany w oparciu o bazę stabilizującą z nogą i płynnie rośnie wraz z dzieckiem. Rodzic znajdzie tu komplet regulowanych zagłówków, płynnie regulowane pasy bezpieczeństwa z miękkimi otulaczami, a także zaawansowany system wentylacji.

Fotelik Besafe Stretch B jest przeznaczony do montażu zawsze tyłem do kierunku jazdy. Dzięki obecności specjalnej wkładki Baby Shell możesz przewozić w foteliku maluszka już od pierwszych dni życia, aż do osiągnięcia przez smyka 87 cm wysokości. Pochłaniacze energii Dynamic Force Absorber zwiększają bezpieczeństwo dziecka, zwłaszcza w czasie ewentualnych kolizji. Dla rodziców wyższych dzieci ważny będzie fakt, że fotelik można odsunąć od kanapy nawet na 30 cm, co daje dodatkowe miejsce na nóżki. Fotelik jest dostępny w kilku klasycznych kolorach do wyboru i cenie, za która idzie jakość i solidne wykonanie.

 

4. BRITAX BABY SAFE 3 i-Size fotelik 0-13kg z bazą ISOFIX

Britax Baby Safe 3 jest kolejnym rekomendowanym fotelikiem dla niemowląt, który najwygodniej używać wraz z dedykowaną bazą Isofix. Model jest zgodny z europejską normą i-Size i przeznaczony dla maluszków o wzroście od 45 do 83 cm. Nosidełko posada pięciopunktowe, regulowane, wewnętrzne pasy bezpieczeństwa z miękkimi otulaczami na ramiona oraz regulowany daszek z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli będziesz korzystać z bazy Isofix Britax Romer Flex Base iSense, zyskasz możliwość obrotu siedziska o 360 stopni i swobodę dopasowania go do praktycznie każdego rodzaju samochodu z Isofixem.

W foteliku wykorzystano zaawansowane technologie ochrony maluszka przed przeciążeniami. Rozbudowane zagłówki i masywna skorupa fotelika chronią maleństwo na wypadek zderzenia lub nagłego hamowania. Fotelik ma niewielką wagę i ergonomiczną rączkę, która ułatwia przenoszenia bobasa. Dzięki specjalnym adapterom możesz wpiąć nosidełko do stelaża wózka i cieszyć się pełną swobodą przemieszczania się. Wraz z korzystną ceną to bardzo ciekawy produkt, który zdecydowanie ułatwi Ci codzienną opiekę nad niemowlęciem.

 

5. BRITAX BABY-SAFE 5Z2 fotelik 0-13kg + baza

Wśród fotelików marki Britax jest jeszcze jeden bardzo ciekawy model fotelika dla najmłodszych pasażerów, czyli BRITAX BABY-SAFE 5Z2. To nosidełko dla noworodków również jest dostępne w zestawie z bazą mocującą i przeznaczone dla maluszków do 13 kg wagi. Fotelik jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek i ma możliwość wpięcia do stelaża wózka, by cieszyć się jego najwyższą funkcjonalnością.

Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa w foteliku mają trzystopniową regulację, co pozwala na ich idealne dopasowanie do aktualnego wzrostu i rodzaju odzieży maluszka. Duża przeciwsłoneczna budka sprawdzi się podczas wakacyjnych wycieczek, a gdy korzystasz z fotelika w połączeniu z wózkiem, zabezpieczy smyka przed wiatrem lub chłodem. Co ważne, fotelik rozkłada się do pozycji leżącej także wtedy, kiedy jest wpięty do stelaża wózka. Dzięki klasycznemu designowi dopasujesz go do każdego wnętrza auta.

 

6. MAXI COSI PEBBLE 360 fotelik 0-13kg + baza FamilyFIX 360

Maxi Cosi proponuje rodzicom estetycznie wykończony i praktycznie zaprojektowany fotelik dla niemowląt Maxi Cosi Pebble 360, który dzięki dedykowanej bazie pozwala na obrót siedziska o pełne 360 stopni. Fotelik służy maluszkom od 0 do 13 kg wagi, a dzięki specjalnym wkładkom redukcyjnym i kilku warstwom zagłówków jest bezpieczny nawet dla noworodków o niskiej masie ciała. Obrotowa baza FamilyFIX 360 zapewnia stabilny montaż fotelika w samochodzie  i większą wygodę rodzica podczas zapinania lub wyjmowania brzdąca z siedziska.

Fotelik został wyposażony we wskaźniki prawidłowej instalacji oraz funkcję TravelSafe Rotation Control, czyli system ochrony obrotu. Technologia FlexiSpin pozwala na obracanie fotelika w dowolnej pozycji. W modelu znajdziesz szelki Easy-in, które umożliwiają  superszybkie i bezproblemowe zapinanie dziecka w samochodzie. Dla większej ochrony dziecka na wypadek zderzenia producent zastosował innowacyjną ochronę przed zderzeniem bocznym G-CELL. To niezwykle praktyczny fotelik, który dzięki dodatkowym adapterom wepniesz w większość popularnych wózków dziecięcych.

7. KIDDY EVOLUNA i-Size 2 fotelik dla dzieci 0-13 kg

Kiddy Evoluna i-Size 2 jest to bardzo zgrabny i lekki pierwszy fotelik samochodowy. Noworodek podróżuje na miękkiej tapicerce z zagłówkami, w bezpiecznej dla jego delikatnego ciała pozycji. Podobnie jak w poprzednich modelach, znajdziesz tu regulowane pasy bezpieczeństwa, wielopoziomowy daszek przeciwsłoneczny, a także dedykowana bazę, która ułatwia pewny montaż w samochodzie.

Co ciekawe, fotelik można rozłożyć do pozycji płaskiej, poprzez pociągniecie rączki, wówczas plecy fotelika przesuwają się do pozycji leżącej. W komplecie znajduje się zestaw wkładek, dzięki którym dopasujesz fotelik idealnie do wzrostu dziecka. Rama, na której leży dziecko, została tak skonstruowana, że pochłania energię uderzenia w razie wypadku. Produkt dostępny jest w bardzo ciekawych wersjach kolorystycznych, które spodobają się wszystkim członkom rodziny!

Czym wyróżnia się jakościowy fotelik samochodowy dla noworodka?

Najważniejszą funkcją, jaką powinien spełniać fotelik samochodowy dla noworodka, jest bezpieczeństwo dziecka. Maluszek spędzi w nim przynajmniej kilka pierwszych miesięcy swojego życia, dlatego nosidełko powinno być solidne i wykonane z bezpiecznych dla bobasa materiałów. Każdy pierwszy fotelik dla niemowlaka jest montowany tyłem do kierunku jazdy. Takie ułożenie na kanapie pojazdu zwiększa ochronę smyka na wypadek kolizji i zderzenia bocznego.

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli fotelików dla maluszków, dlatego niekiedy trudno jest zdecydować się na jeden wybrany produkt. Jakie cechy powinien posiadać idealny fotelik? Kilkudniowy maluszek jest wyjątkowo delikatny, a jego ciało jest bardzo podatne na urazy. Musisz o tym pamiętać nie tylko w trakcie przewijania bobasa, ale także podczas jego podnoszenia oraz przewożenia smyka w samochodzie. Pierwsza przejażdżka z noworodkiem wiąże się zwykle z wyjściem ze szpitala – już wtedy fotelik posłuży Ci do bezpiecznego przeniesienia malca ze szpitala do auta.

Nowoczesny fotelik dla noworodka posiada zazwyczaj głębokie i miękkie zagłówki, które utrzymują malutką główkę dziecka we właściwej pozycji. W każdym nosidełku znajdują się regulowane pasy bezpieczeństwa – ważne, aby były wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów lub uzupełnione o miękkie otulacze. Ważnym elementem pierwszego fotelika dla noworodków są specjalne wkładki redukcyjne pod plecy, które zmniejszają głębokość fotelika i gwarantują stabilną podstawę kręgosłupa. Z wkładki można zrezygnować po kilku tygodniach, gdy Twoja pociecha zwiększy masę ciała i nieco urośnie.

Dobrze dopasowany fotelik niemowlęcy posiada szeroki zakres regulacji, dzięki czemu rośnie wraz z małym pasażerem. Bardzo przydatna jest zdejmowana tapicerka, którą możesz prać w pralce. Dzięki niej łatwiej zachowasz czystość w aucie, także przy maluszku, któremu dokucza częste ulewanie. Poznaj najciekawszy fotelik samochodowy dla noworodka, który uprzyjemni wspólne podróżowanie z najmłodszymi domownikami autem!

Idealny fotelik samochodowy – noworodek bezpieczny w aucie

Dla wszystkich rodziców, którzy poszukują niezawodnych rozwiązań do opieki nad maluszkami, przygotowaliśmy zestawienie najbardziej atrakcyjnych modeli fotelików dla noworodków. W rankingu uwzględniliśmy wersje nosidełek, które są łatwe do przenoszenia dzięki praktycznej rączce i mają niską wagę. Nie zabrakło też fotelików z kilkustopniową regulację zagłówków i elementów, które łatwo zdemontujesz przy dorastającym maluchu.

Podczas zakupu fotelika możesz zdecydować się na fotelik dla noworodka z bazą, który gwarantuje pewne zapięcie fotelika w aucie i większą łatwość przemieszczania się z maleństwem. Ten model wykorzystasz w pojazdach z systemem Isofix, a samą bazę w wielu wersjach możesz używać z kolejną wersją siedziska dla starszaka. W przypadku nieco starszych modeli samochodów dostępne są foteliki dla noworodków montowane przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa.

fotelik-samochodowy-dla-noworodka1

Podsumowanie

Pierwszy fotelik dla noworodka to wyjątkowo ważny element wyposażenia każdego samochodu. W naszym zestawieniu opisaliśmy najciekawsze modele fotelików dla maluszków, które rosną wraz z dzieckiem i dają Ci pewność bezpiecznego dotarcia do celu. Poznaj bogatą ofertę sklepu Bobowózki i wybierz fotelik, który Twoje maleństwo polubi od pierwszej podróży!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up