+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Fotelik dla 4 latka

Jaki fotelik dla 4-latka wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

2021-04-29

Rodzinne podróżowanie to okazja do rozmów i wspólnego poznawania świata. Fotelik samochodowy dla 4-latka powinien chronić małego pasażera, a jednocześnie zapewniać mu komfort i wygodę. Może wolisz fotelik z dużą swobodą regulacji, a może zależy Ci na takim do montażu na środkowym siedzisku. Jaki fotelik dla 4-latka wybierzesz?

Spis treści

Fotelik dla 4-latka – podróż przodem do kierunku jazdy

Wspólne przemieszczanie się samochodem z dzieckiem jest czasem, gdy można budować więź z maluszkiem i wspierać go w poznawaniu rzeczywistości. Pierwsze foteliki dla najmłodszych niemowląt montowane są tyłem do kierunku jazdy. Bobas spędza podróż w pozycji półleżącej i ma ograniczony widok na to, co dzieje się za oknem. Jego uwaga bywa skupiona głównie na innych pasażerach, maluch często śpi lub zajmuje się swoimi zabawkami. To okres, gdy zazwyczaj rodzic wkłada wiele wysiłku w to, by zająć czymś swoją pociechę, zwłaszcza gdy syn lub córka nie przepada za jazdą w foteliku.

Zwykle po osiągnięciu wagi 13 kg dziecko zmienia nosidełko na fotelik dla starszaka. Niektóre z modeli dalej pozwalają na bezpieczną jazdę tyłem do kierunku jazdy (RWF), aż do osiągnięcia określonej wagi. W okolicy czwartych urodzin wiele maluchów przesiada się do fotelika montowanego przodem do kierunku jazdy, który zapewnia dobrą widoczność maluchowi i pozwala mu poczuć się jak dorosły pasażer. Bardzo często łączy się to z przekroczeniem wagi 18 kg, do której dostosowana jest część modeli dziecięcych fotelików. Jaki fotelik samochodowy dla 4-latka będzie najbardziej optymalny i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Fotelik samochdowy

Jaki fotelik samochodowy dla 4-latka? Kryteria wyboru

Foteliki samochodowe dla 4-latka mogą nam towarzyszyć do końca okresu podróżowania w foteliku samochodowym przez najmłodszych. Odpowiednio dopasowany model powinien przede wszystkim chronić najmłodszych domowników przed możliwymi konsekwencjami zderzenia lub kolizji. W tym celu warto zdecydować się na fotelik, który daje szeroką swobodę regulacji zagłówków i łatwość ustawienia poszczególnych parametrów fotelika. Dzięki temu łatwiej je zmienić zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami rosnącej pociechy.

Fotelik dla 4-latka może być wybrany w konsultacji z samym małym użytkownikiem. Jako rodzic pragniesz chronić swoje dziecko przed zagrożeniami, jednak maluch może samodzielnie zdecydować np. o kolorze tapicerki. Na tym etapie nie bez znaczenia jest też możliwość ustawienia siedziska w pozycji spoczynkowej i odchylenia go, gdy nasza pociecha poczuje się zmęczona i uśnie w trakcie jazdy. Starszak jest bardzo aktywny, chce oglądać otaczające go widoki, dlatego fotelik powinien dawać mu taką możliwość. Wygodną opcją jest łatwo zdejmowana tapicerka, którą upierzesz w pralce, gdy pojawią się zabrudzenia. Foteliki samochodowe dla 4-latka – poznaj nasze propozycje!

Fotelik samochodowy

Foteliki samochodowe dla 4-latka – polecane modele

Fotelik dla 4-latka powinien rosnąć wraz z dzieckiem. Kiddy Cruiserfix 3, dzięki możliwości regulacji szerokości i wysokości fotelika, pozwala je optymalnie dopasować na każdym etapie wzrostu dziecka. Zaawansowany system ochrony bocznej chroni najmłodszych w sytuacji zderzenia bocznego. Dodatkowy podnóżek zwiększa komfort podróżowania. Fotelik może być montowany przy użyciu samochodowych pasów bezpieczeństwa lub składanych złączy K-FIX. Kiddy Shock Absorber pochłania energię, powstałą podczas wypadku. W rejonach głowy i ramion fotelik został wypełniony materiałem w technologii Honey Comb, który ma silne właściwości absorpcyjne w momencie zderzenia.

Concord Transformer XT Plus to fotelik dla dzieci z przedziału wagowego 15–36 kg. Może być montowany z pomocą systemu Isofix albo pasów bezpieczeństwa. To, co go wyróżnia, to intuicyjna regulacja szerokości siedziska, jego kąta nachylenia, a także wyjątkowo głęboki zagłówek. Zwarta skorupa fotelika chroni maluszka przed skutkami zderzenia. Dodatkową wygodę stanowią podłokietniki. Miła tkanina obiciowa uprzyjemnia podróżowanie samochodem, a piankowe wypełnienie fotelika sprawdza się nawet podczas bardzo długiej podróży.

Fotelik dla 4-latka, który chroni przedszkolaka w każdych okolicznościach, to Avionaut Maxspace. Jego niewątpliwą zaletą jest wysoka jakość użytych materiałów i najwyższy komfort podróżowania. Polski producent umożliwia swobodną regulację zagłówka, a także głębokie i dobrze wentylowane siedzisko z możliwością odchylenia go na czas drzemki. Fotelik spełnia normę I-Size, a system ochrony bocznej zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalna linia w zagłówku, która wskazuje rodzicom wysokość, na jakiej powinna się znajdować linia oczu dziecka. To pewność, że poszczególne elementy fotelika są ustawione w optymalnej pozycji.

Jaki fotelik samochodowy dla 4-latka? Maxi Cosi Kore Pro i-Size to propozycja bardzo popularnej marki pierwszych fotelików dla niemowląt. Fotelik posiada system Click Assist, czyli oświetlenie zamka pasa, dzięki któremu zapięcie malucha jest proste nawet nocą. Model wyposażono w regulację wysokości zagłówka, połączoną z jednoczesnym podnoszeniem i rozszerzaniem się ramion fotelika, a także regulację oparcia fotelika. System SPS PLUS z amortyzatorów z włókna szklanego zwiększa bezpieczeństwo w przypadku zderzenia bocznego, a trzypunktowe pasy bezpieczeństwa trzymają dziecko we właściwej pozycji i dają swobodę ruchów.

Besafe Izi Flex Fix i-Size to elegancki fotelik samochodowy, zgodny z najbardziej restrykcyjnymi europejskimi normami bezpieczeństwa. Model BeSafe iZi Fix Flex montowany jest przez system ISOFIX lub samochodowe pasy bezpieczeństwa, przeznaczony jest dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu. Wygodę dla rodziców kilkorga dzieci stanowi fakt, że panele można zdemontować, dzięki czemu fotelik zmieści się na środkowej kanapie, pomiędzy dwoma innymi fotelikami. Podobnie jak proponowane wcześniej foteliki, daje swobodę regulacji zagłówka i siedziska. Co więcej, fotelik ma konstrukcję skorupy, która absorbuje siłę uderzenia pochodzącą z kolizji. Dyskretna rączka do przenoszenia ukryta w zagłówku ułatwia przenoszenie go między samochodami.

Jaki fotelik dla 4-latka? Marka Cybex proponuje Solution Z i-FIX – ciekawy kolorystycznie fotelik zgodny z normą I-Size. Producent stawia na wieloaspektową ochronę najmłodszych - L.S.P. System Plus, czyli Liniowy System Ochrony przy zderzeniu bocznym oraz skorupa fotelika absorbująca energię podczas zderzenia to redukcja siły uderzenia nawet o 25%. Cechą unikatową fotelika jest możliwość jego automatycznej regulacji wysokości oraz szerokości aż w 12 pozycjach. Zaawansowany system wentylacji sprawia, że podróż przebiega w przyjemnym nastroju nawet w wyjątkowo upalne dni.

Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć miejsca dla Britax Kidfix III S. Kidfix to przede wszystkim bezpieczeństwo – model posiada specjalną nakładkę XP-PAD wykonaną z energochłonnej pianki, która chroni kark i głowę dziecka. Wysokie oparcie fotelika chroni dziecko w trakcie zderzenia bocznego, a system ochrony bocznej SICT wraz ze skrzydłami bocznymi odkształca się i pochłania siły uderzenia. Do tego SecureGuard, czyli czwarty punkt zaczepienia pasa. Dłuższe siedzisko zapewnia ergonomiczną pozycję nóg, a szersze oparcie i zagłówek w kształcie litery V sprawiają, że fotelik rośnie wraz z dzieckiem.

Fotelik dla 4-latka – podsumowanie

Dobrze dopasowany fotelik dla malucha to trafiona inwestycja na kilka lat wspólnego podróżowania. Fotelik dla 4-latka posłuży do końca obowiązkowego przemieszczania się w foteliku przez najmłodszych, dlatego warto zdecydować się na model, który spełni najbardziej wygórowane oczekiwania. Przy decyzji o zakupie weź pod uwagę przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, ale także komfort i wygodę, czy też jakościowe wykonanie poszczególnych elementów. Idealny fotelik dla dziecka da Wam możliwość swobodnego spędzania wspólnych chwil dokładnie tak, jak tego chcecie!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up