+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Cybex Solution T i-Fix

Jaki Fotelik Samochodowy Wybrać: Kompletny Przewodnik po Cybex Solution T i-Fix

2023-12-11

Zastanawiasz się, jaki fotelik samochodowy wybrać dla swojej pociechy? W tym artykule znajdziesz kompletny przewodnik po modelu Cybex Solution T i-Fix. Sprawdź, czym się wyróżnia, jakie są jego zalety i funkcje.

Spis treści:

Jaki powinien być idealny fotelik samochodowy? Solidny, wygodny i przede wszystkim bezpieczny – to najważniejsze cechy polecanego fotelika do samochodu. Producenci fotelików obiecują, że ich produkty spełniają wszystkie te obietnice. A jak jest w istocie? Z myślą o osobach poszukujących rzetelnych informacji i opinii na temat fotelików do auta, stworzyliśmy cykl Jaki fotelik samochodowy wybrać, w którym szczegółowo omawiamy konkretne modele. W tym poradniku znajdziesz kompleksowe informacje na temat Cybex Solution T i-Fix zebrane przez ekspertów BoboWózki. Dowiedz się więcej na jego temat.

Cybex-Solution-T-i-Fix1

Cybex Solution T i-Fix: cechy i zalety

Cybex Solution T i-Fix to fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm i wadze od 15 do 50 kg, czyli od około 3. do 12. roku życia. Liczne nowoczesne systemy i udogodnienia sprawiają, że nie tylko dobrze spełnia swą funkcję ochronną, ale jest też bardzo praktyczny oraz wygodny w użytkowaniu zarówno przez malucha, jak i jego rodziców. Zaletą tego fotelika jest możliwość regulacji wysokości i szerokości, co pozwala dopasować wymiary modelu do aktualnego wzrostu i wagi dziecka.

W foteliku Cybex Solution T i- Fix zamontowano nowoczesny zagłówek, który został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać pełen komfort maluszkowi. Jego budowa sprawia, że głowa dziecka nie opada podczas snu. Zagłówek jest ponadto regulowany na aż 12 wysokościach, co pozwala go dopasować do aktualnego wzrostu smyka. Na każdym etapie dorastania Twoja pociecha będzie czuła się komfortowo i nawet długie podróże staną się dla niej przyjemnością. Dzięki temu masz też pewność dopasowania fotelika do potrzeb brzdąca, co wpłynie na jego wygodę i bezpieczeństwo. Podczas regulowania wysokości zagłówka boki fotelika samochodowego poszerzają się, co również ma znaczenie dla komfortu pociechy. Nie musisz się zatem obawiać, że siedzisko będzie zbyt ciasne dla dziecka.

Z myślą o wygodzie małych podróżników producent fotelika Cybex Solution T i-Fix zastosował opcję odchylenia oparcia. Dzięki temu możesz je ustawić w taki sposób, aby Twoja pociecha zawsze podróżowała w wygodnej pozycji, dostosowanej do jej potrzeb. Istotnym atutem tego modelu jest przyjemna w dotyku tapicerka ze specjalnymi siateczkowymi wkładkami. Zapewnia ona znakomitą cyrkulację powietrza, dzięki czemu fotelik sprawdza się świetnie przez cały rok, również w upalne dni. Model ten zapewnia maluchowi komfort termiczny, a tym samym wpływa na jego przyjemność płynącą z podróży. Nawet najdłuższe wyprawy przebiegną dzięki temu w lepszych warunkach, a w efekcie dziecko będzie spokojniejsze i mniej marudne.

Dla rodziców ważną cechą fotelika jest szybki i łatwy montaż. W tej kwestii fotelik Cybex Solution T i-Fix spisuje się doskonale. Możesz go zamontować za pomocą zaczepów Isofix. Jedną z największych zalet systemu Isofix jest jego uniwersalność. To oznacza, że kupując fotelik marki Cybex, masz pewność, że poprawnie zamontujesz go w każdym samochodzie przystosowanym do tego systemu. To znacznie zwiększa możliwości transportowe – możesz skorzystać z fotelika nie tylko w swoim aucie, ale też na przykład w samochodzie kogoś z rodziny albo w taksówce. Łatwe wpinanie i wypinanie fotelika przekłada się na szybkość i wygodę użytkowania. Co istotne, instalacja fotelika na zaczepach Isofix jest bardzo bezpieczna i sprawia, że akcesorium staje się jedną częścią z karoserią samochodu.

Funkcjonalność fotelika jest niezwykle ważna, ale wybierając model dla swojej pociechy, weź też pod uwagę jego wygląd. W tej kwestii Cybex Solution T również otrzymuje wysokie noty. Fotelik prezentuje się bardzo nowocześnie i stylowo. Jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Mirage Grey (szarej) oraz Sepia Black (czarnej). Producent nie oferuje zatem wielu wariantów barwnych, ale te dostępne są z pewnością wystarczające dla większości użytkowników – to bardzo popularne i chętnie wybierane przez klientów kolory fotelików, pasujące do każdej tapicerki samochodowej. Są też praktyczne – na ciemnym materiale ślady dziecięcych bucików i inne zabrudzenia nie są tak mocno widoczne jak na jasnym pokrowcu.

Bezpieczeństwo i wygoda: dlaczego Cybex Solution T i-Fix?

Nowoczesne funkcje, systemy i udogodnienia sprawiają, że fotelik Cybex Solution T i-Fix jest bardzo praktyczny. Dzięki możliwości zmiany wysokości pasów, zagłówka oraz kąta nachylenia jest również niezwykle wygodny zarówno dla siedzącego w nim dziecka, jak i przenoszących i montujących sprzęt rodziców. Szerokie możliwości regulacyjne pozwalają na użytkowanie fotelika przez wiele lat – dzięki nim akcesorium może być wykorzystywane przez dzieci od 3. do nawet 12. roku życia. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów i solidna konstrukcja sprawiają, że fotelik marki Cybex jest solidny i wytrzymały. Masz zatem pewność, że prawidłowo użytkowany i czyszczony zachowa swą użyteczność i atrakcyjny wygląd przez lata.

Na to, jaki fotelik samochodowy wybrać, wpływa przede wszystkim bezpieczeństwo – celem fotelika jest przecież zapewnienie ochrony maluszkowi w razie kolizji, stłuczki albo wypadku samochodowego. Dzięki specjalnym funkcjom i systemom bezpieczeństwa fotelik Cybex Solution T sprawdza się w tej roli znakomicie. Sprzęt wyposażono w udoskonalony system ochrony bocznej L.S.P., który zapewnia ochronę dziecku podczas kolizji bądź wypadku drogowego w przypadku uderzenia z boku.

System odpowiada za pochłanianie energii bocznej, zabezpieczając głowę i ramiona smyka. Siła wywołana uderzeniem jest pochłaniana przez fotelik we wczesnej fazie zderzenia. W rezultacie ramiona i głowa małego pasażera pozostają cały czas w tej samej pozycji. Specjalna konstrukcja skorupy fotelika także ma funkcję pochłaniania energii pochodzącej z kolizji. Dzięki temu malec siedzący w środku jest bezpieczniejszy, co wpływa też na większy komfort i poczucie spokoju u rodzica.

Uwaga! Innowacyjny system L.S.P. pochłania siły uderzenia i pomaga je odprowadzić z dala od małego pasażera. Wraz ze skorupą pochłaniającą energię może zredukować siłę uderzenia nawet o 20%.

Wysoki stopień bezpieczeństwa fotelika Cybex Solution T i-Fix potwierdzają renomowane atesty i certyfikaty. Model spełnia europejską normę i-Size. Testy i-Size obejmują sprawdzanie fotelików pod kątem kolizji bocznych. Są one przeprowadzane z wykorzystaniem manekinów Q, które posiadają zamontowaną większą liczbę czujników niż modele stosowane do testów R44. Co istotne, foteliki z normą i-Size są uważane za bezpieczniejsze niż te zgodne z normą R44. Zapewniają one podwyższoną ochronę dziecięcej główki i szyi.

Cybex-Solution-T-i-Fix2

Dlaczego wybór fotelika jest ważny?

Bezpieczny i wygodny fotelik to nieodłączne wyposażenie auta każdej rodziny z małymi dziećmi. Obowiązek korzystania z fotelika jest regulowany w przepisach prawa. Jednak zakup odpowiedniego modelu nie powinien być jedynie koniecznością – dobrej klasy fotelik stanowi istotne zabezpieczenie dla podróżującego dziecka. Dlaczego wybór odpowiedniego fotelika jest tak ważny?

Budowa ciała dziecka znacznie różni się od sylwetki osoby dorosłej. Nie dotyczy to rzecz jasna tylko wzrostu czy wagi. Dzieci mają inną strukturę kości, a w efekcie są bardziej podatne na obrażenia. Mięśnie małych podróżników nie są jeszcze tak dobrze rozwinięte, aby skutecznie ochronić narządy wewnętrzne w razie stłuczki albo wypadku. Ponadto stosunek masy głowy dziecka do reszty ciała jest znacznie większy niż w przypadku osób dorosłych. To wszystko powoduje, że jazda samochodem z dzieckiem naraża je na większe niebezpieczeństwo niż dorosłych, a w rezultacie wymaga dodatkowego środka ochrony. Zadanie to spełnia właśnie fotelik samochodowy.

Liczne testy przeprowadzone w Europie i na świecie potwierdziły, że dzieci podróżujące w foteliku są mniej narażone na groźne urazy i kontuzje w razie różnych zdarzeń drogowych. Specjalna konstrukcja fotelików chroni ich zdrowie, a często też życie w przypadku kolizji i wypadków. Wybierając zatem fotelik do auta dla swojej pociechy, nie tylko spełniasz obowiązek, którego niedopełnienie grozi mandatem, ale przede wszystkim znacząco zwiększasz ochronę i komfort swojego dziecka.

Wiesz już, jak ważny jest dobrej jakości fotelik samochodowy. Jaki wybrać dla smyka? Kupując produkt, kieruj się przede wszystkim wagą i wzrostem dziecka, a także własnymi potrzebami. Na przykład, dzięki systemowi Isofix montaż i demontaż fotelika wykonasz łatwo i szybko. Ponadto system ten zapewnia dużo lepszą stabilność niż zapięcie sprzętu standardowymi pasami bezpieczeństwa w aucie.

Bardzo istotną kwestią są też testy bezpieczeństwa, jakie przeszedł fotelik oraz certyfikaty i atesty, jakie dzięki temu uzyskał. Na przykład, fotelik Cybex Solution T i-Fix spełnia europejską normę i-Size, która potwierdza, że model ten zapewnia bardzo dobrą ochronę głowy i szyi dziecka. Dobrej klasy fotelik powinien też posiadać możliwość regulowania poszczególnych elementów, tak jak ma to miejsce w przypadku fotelika Cybex. Dzięki temu akcesorium będzie lepiej dopasowane do rosnącego malucha, co zwiększy jego wygodę podczas podróżowania.

Opinie użytkowników i rekomendacje

Funkcjonalność, wygodę korzystania i bezpieczeństwo fotelika Cybex Solution T i-Fix potwierdzają liczne opinie i recenzje zadowolonych klientów. Rodzice doceniają przede wszystkim szerokie możliwości regulacyjne tego modelu, dzięki czemu fotelik „rośnie” wraz z dzieckiem. To pozwala na jego użytkowanie przez wiele lat.

Przewiewna tapicerka zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, a tym samym komfort termiczny w upalne dni. Jest też solidna i wytrzymała, dzięki czemu zachowuje swe walory użytkowe i wizualne przez długi czas, nawet po wielokrotnym praniu. Użytkownicy zwracają również uwagę na korzystny stosunek jakości do ceny oraz atrakcyjny wygląd fotelika – dzięki temu akcesorium stanowi prawdziwą ozdobę samochodu.

Cybex-Solution-T-i-Fix3

Nasze wnioski i rekomendacja

Zakup wysokiej jakości fotelika samochodowego to zatem kwestia komfortu i bezpieczeństwa dziecka. Jak w temacie tych dwóch aspektów wypada fotelik Cybex Solution T i-Fix? Zespół testerów ze sklepu BoboWózki dokładnie sprawdził ten model. Nasza odpowiedź jest jednoznaczna – fotelik uzyskał wysokie noty za swą funkcjonalność, wygodę stosowania (zarówno dla rodzica, jak i dziecka) oraz ochronę, jaką zapewnia maluchowi. Doskonałą jakość produktu potwierdzają nie tylko nasze testy, ale przede wszystkim rekomendacje niezależnych laboratoriów badawczych. Przeprowadzone testy poświadczają spełnianie przez fotelik europejskiej normy i-Size.

Odpowiednie wyprofilowanie siedziska i oparcia, a także opcje regulacji wysokości gwarantują komfort zarówno najmłodszym, jak i starszym dzieciom. System Isofix ułatwia z kolei wpinanie i wypinanie fotelika. Dzięki tym wszystkim zaletom możemy z całą odpowiedzialnością zarekomendować ten model rodzicom i opiekunom dzieci w wieku od ok. 3 do nawet 12 lat.

Jaki fotelik samochodowy wybrać? Podsumowanie

Jeśli więc zastanawiasz się, jaki fotelik samochodowy wybrać dla swojej pociechy, Cybex Solution T i-Fix to propozycja rekomendowana zarówno przez naszych ekspertów, jak i liczne grono zadowolonych użytkowników. A może już posiadasz ten model fotelika? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na jego temat.

Sprawdź również bogaty asortyment sklepu BoboWózki. W naszej ofercie czekają na Ciebie nie tylko foteliki samochodowe, ale również wózki głębokie i spacerowe, łóżeczka, krzesełka do karmienia, wanienki, meble do dziecięcego pokoju i wiele innych przydatnych sprzętów i akcesoriów.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up