+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Jak zamontować fotelik samochodowy

W jaki sposób zamontować fotelik rowerowy dla dziecka?

2018-09-19

Montaż fotelika rowerowego - z tyłu czy z przodu?

Fotelik rowerowy można zamontować na bagażniku lub przymocować go do kierownicy i/lub ramy roweru. Obecnie pojawia się coraz więcej głosów za tym, że to drugie rozwiązanie jest lepsze, bo zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy, ale też pozwala utrzymać kontakt wzrokowy z dzieckiem. Montaż fotelika z przodu roweru jest możliwy poprzez specjalne zapięcie, które należy zamocować do ramy, w miejscu jak najbliżej kierownicy. Wiele fotelików tego rodzaju jest wyposażonych w zatrzaski, dzięki czemu montaż nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Przed montażem fotelika rowerowego należy wyregulować jego uchwyty, tak by zapewnić najlepsze dopasowanie do średnicy ramy w rowerze. Jeśli rower posiada rzadko spotykaną ramę, wówczas dobrym pomysłem jest zaopatrzyć się w tzw. przejściówkę, która umożliwi stabilne przytwierdzenie fotelika do ramy.

Środki bezpieczeństwa, czyli na co zwrócić uwagę?  Romer relax

Szczególną ostrożność należy zachować podczas montażu starszych modeli fotelików, które nie są mocowane w przedniej części ramy, ale przytwierdza się je do sztycy (wspornik siodełka). Jest to dosyć ryzykowne, ponieważ może skutkować uszkodzeniem sterów.  Ciekawym dodatkiem do przedniego fotelika rowerowego jest specjalna szybka, która ochroni malucha przed wiatrem czy owadami. W wielu fotelikach rowerowych jest ona zamontowana fabrycznie.

Gdzie kupić dobry fotelik rowerowy?

Jeśli planujesz zakup fotelika rowerowego, zależy Ci na wysokiej jakości, przystępnej cenie i fachowym doradztwie, zajrzyj do sklepu internetowego bobowozki.pl. Pomożemy wybrać Ci najlepszy model fotelika, a także podpowiemy jak w szybko i bezpiecznie przymocować go do roweru.

Foteliki rowerowe - nasze rekomendacje

BRITAX ROMER JOCKEY RELAX

BRITAX ROMER JOCKEY RELAX jest fotelikiem rowerowym znanej europejskiej marki. Model Jockey Relax ma niewielką wagę - waży zaledwie 5,6 kg, więc jego montaż nie obniży komfortu jazdy rowerem. Producent zadbał o to, by dziecko zostało odpowiednio zabezpieczone przed najczęściej występującymi wypadkami - co widać po dużej osłonie na szprychy. Ten fotelik rowerowy jest rekomendowany dzieciom z przedziału wagowego 9-22 kg (od 9 miesiąca do ok. 5 roku życia).

Britax Jockey fotelik

BOBIKE MINI ONE

BOBIKE MINI ONE wyróżnia się miejscem montażu - montuje się go z przodu roweru. Dzięki temu, dziecko ma zapewnioną rewelacyjną widoczność, a także dużo większe możliwości obserwowania świata. Ten fotelik jest rekomendowany dzieciom, które ważą między 9 a 15 kg - do około 3 roku życia. Zróżnicowane warianty kolorystyczne pozwolą na łatwe dostosowanie wózka do gustu, koloru rowera.

Bobike Mini

BOBIKE GO

BOBIKE GO jest klasyczną propozycją, montowaną do bagażnika. Podobnie jak Britax Romer Jockey Relax, ten rowerowy fotelik może służyć dzieciom od 9 miesiąca życia, aż do około piątego roku życia. Jest on bardzo bezpieczny i wygodny w montażu - trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, będące elementem siedziska, z pewnością dadzą dziecku poczucie komfortu i zadowolenia z podróżowania z rodzicem.

Bobike rower

 Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.