+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Testy ADAC 2018

Wyniki nowych testów ADAC 2018 dla auto fotelików

2018-05-23

Co to jest ADAC?

ADAC niemiecki automobilklub, założony w 1903r. Jest to jedna z organizacji, cieszących się największym uznaniem konsumentów w Europie, a zajmuje się m.in. oceną bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Jak informuje Wikipedia, ADAC zrzesza niemal 19mln członków (dane na dzień 11.05.2015r.), a "swoim profesjonalizmem oraz rzetelnością w wykonywanych pracach, osiągnął format najbardziej cenionej w opinii publicznej organizacji, dokonującej oceny fotelików samochodowych w Europie". Testy fotelików prowadzone przez organizację (na które z wypiekami na twarzy czekają zarówno producenci i dystrybutorzy, jak i klienci) dotyczą poziomu bezpieczeństwa, prostoty instalacji fotelików, poziomu komfortu dziecka, bezpieczeństwa składników w użytych materiałach, a także łatwości w utrzymaniu i konserwacji.

Wyniki testów "wiosna 2018"

W tym roku testy fotelików ADAC podzielono na cztery kategorie wiekowe. W grupie wiekowej 0-13 miesięcy ze znakomitymi wynikami znalazły się foteliki Maxi Cosi Rock, Kiddy Evoluna i-Size 2 (odświeżony fotelik Evoluna iSize), Britax Baby Safe i-Size 2 i Avionaut Ultralite. Co dość ciekawe, temu ostatniemu obniżono ocenę końcową za skład materiałów, z których został wykonany, co naturalnie wpłynęło na ostateczną ocenę.

W kategorii fotelików RWF najwyższą notę otrzymał Britax Swingfix i-Size, na czwórkę oceniono Britax Dualfix M i-Size, Cybex Sirona S i-Size, Maxi Cosi AxissFix Air oraz Maxi Cosi Pearl Pro 2. Jeszcze niższa ocena "na trójkę" przypadła fotelikowi Gravity hiszpańskiej marki Jane. Produktowi temu ADAC zarzuca średnie ryzyko obrażeń przy zderzeniach bocznych, jak również substancje szkodliwe w materiale, z jakiego została wykonana tapicerka fotelika. Ponadto warto odnotować przy tym, że najniższą notę w zestawieniu zebrał fotelik samochodowy: Concord Ultimax iSize.

A w grupie dla starszych dzieci...

...czwórki dla BeSafe iZi Flex Fix i-Size, Nuna AACE oraz dla Recaro Monza Evo i Monza Evo Seatfix. Trójki dla Chicco Youniverse Fix oraz Peg Perego Viaggio 1-2-3 Via. Szczegółowe wyniki testów ADAC oraz więcej o tej słynnej już corocznej "operacji" branżowej znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie ADAC: https://www.adac.de/verkehr/kindersicherheit/kindersitztest/

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.