+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Wiosenne testy ADAC 2019 - wyniki w BoboWózki

Wiosenne testy ADAC 2019 - znamy wyniki

2019-05-21

Grupa O-13 kg

Tutaj z pewnością warto wyróżnić trzy modele. Pierwszy z nich to fotelik Cybex CLOUD Z i-Size, który zyskał serca wielu rodziców. Jego system ochrony bocznej, możliwość rozłożenia poza bazą do pozycji leżącej i wysokiej jakości tapicerka sprawiają, że model jest często wybierany przez rodziców. Warto wiedzieć, że dedykowana Baza Z daje możliwość obrotu fotelika w kierunku drzwi dla łatwiejszego wkładania i wyciągania dziecka z fotelika. W najnowszych testach ADAC Cybex CLOUD Z i-Size uzyskał najwyższy wynik - 5 gwiazdek przy montażu na pasy i bardzo dobry - 4 gwiazdki na bazie isofix.

Kolejnym fotelikiem ocenionym maksymalnie za bezpieczeństwo jest Maxi Cosi PEBBLE PRO. Ten model również spełnia normę i-Size, co w połączeniu z wynikami ADAC potwierdza jego wysokie bezpieczeństwo. Podobnie jak Cybex, Maxi Cosi PEBBLE PRO na pasach otrzymał 5 gwiazdek, a na bazie 4. Jego cechą charakterystyczną jest specjalna wkładka baby-hugg, która przez mocne wypełnienie daje dziecku bezpieczeństwo i poczucie bliskości, niemal tak, jak w brzuchu mamy. Regulacja pasów bezpieczeństwa odbywa się bardzo sprawnie, łatwo i intuicyjnie, przez co rodzice szybko mogą dopasować pasy.

Coraz częściej wybierany przez rodziców fotelik samochodowy dla noworodków i niemowląt to produkt polskiej marki. Specjalna wkładka zapewnia dziecku prawidłowe ułożenie ciała, ramionka nie są zgarbione, a tym samym łatwiej mu się oddycha. Odpowiednia pozycja zapobiega także cofaniu się treści pokarmowej, co jest bardzo niebezpieczne dla takiego maluszka w czasie jazdy. Mowa oczywiście o foteliku PIXEL polskiego producenta Avionaut. W najnowszych testach ADAC fotelik uzyskał 4 gwiazdki zarówno na pasach, jak i na bazie isofix. PIXEL również spełnia rygorystyczną normę i-Size. Jego wyjątkowo niewielka waga - zaledwie 2,5 kg - jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców, którzy często muszą nosić malucha w foteliku.

Ciekawostką jest również gondola JADE od Maxi Cosi, w której można przewozić dziecko samochodem. W testach ADAC otrzymała na bazie 3WayFix maksymalną notę.

Testy ADAC 2019 BoboWózki

Grupa 0-18 kg

W tej grupie wagowej warto wyróżnić dwa modele. Pierwszym z nich jest fotelik PEARL PRO i-Size od Maxi Cosi. W testach otrzymał 4 gwiazdki za bezpieczeństwo na bazie 3wayFix. Na tej samej bazie można mocować fotelik PEBBLE PRO, o którym pisaliśmy wyżej, a także wspomnianą gondolę JADE, co stanowi doskonały zestaw dla dziecka aż do około 4. roku życia. Zagłówek dobrze chroni główkę dziecka, ponieważ świetnie dopasowuje się do wzrostu malucha, a samo oparcie można regulować w czterech pozycjach. PEARL PRO to fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy.

Drugim fotelikiem z tej grupy jest model mocowany tyłem i przodem do kierunku jazdy. To SIRONA Z i-Size niemieckiego Cybexa. Wraz z bazą Z otrzymał w testach 4 gwiazdki za bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że montaż fotelika bez bazy jest niemożliwy, stanowi ona niezbędny element zestawu. Fotelik wyróżnia się dwunastostopniową regulacją zagłówka i spełnieniem normy i-Size. Systemem ochrony bocznej L.S.P. znacząco zwiększa bezpieczeństwo w czasie ewentualnego zderzenia bocznego. Model SIRONA Z R, który jest fotelem montowanym wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, otrzymał w testach 5 gwiazdek. Oznacza to, że fotelik SIRONA Z w czasie montażu tyłem także posiada najwyższe noty za bezpieczeństwo.

ADAC 2019 testy

Pozostałe kategorie

W grupie 9-25 kg warto zwrócić uwagę na fotelik Britax Romer MAX WAY PLUS. W najnowszych testach uzyskał 4 gwiazdki za bezpieczeństwo.
Kategoria 9-36 kg to miejsce dla Britax Romer ADVANSAFIX IV R z 4 gwiazdkami.
W grupie wagowej 15-36 kg warto mieć na uwadze fotelik KIDFIX III M - również niemieckiego Britax Romer. Ten model także uzyskał 4 gwiazdki.

 

Wyniki testów w dużym stopniu pokryły się z naszymi przypuszczeniami. A jak wypadły Wasze typy?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.