+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Testy ADAC 2020 wiosna

Wiosenne testy ADAC 2020 - znamy wyniki

2020-05-26

Grupa fotelików dla dzieci 0-13 kg

Maxi Cosi CoralNa wyniki testów w tej najniższej grupie wagowej czeka wielu rodziców. My jako specjaliści od wózków i fotelików samochodowych również dwa razy do roku z wielką niecierpliwością wyczekujemy czasu, kiedy ADAC ogłosi najnowsze wyniki. W najnowszych wynikach poznaliśmy ocenę fotelika Maxi Cosi Coral, na którą czekaliśmy najbardziej. Fotel ten wyróżnia się swoją innowacyjnością. Został on skonstruowany tak, by na czas wyjścia z samochodu rodzice mogli wyjąć maluszka z fotelika wraz z wkładką, którą można wygodnie złapać w jedną rękę i w ten sposób przenosić maluszka do lekarza, czy w odwiedziny do rodziny. Ten nowoczesny fotelik zyskał w najnowszych testach maksymalną ocenę za bezpieczeństwo.

Grupa fotelików dziecięcych 0-18 kg

BeSafe iZi Twist B

W nieco starszej grupie, bo to foteliki z kategorii 0-18 kg, były testowane BeSafe iZi Twist oraz iZi Twist B. Oba to foteliki RWF z możliwością obrotu w kierunku drzwi, by rodzice z większą łatwością mogli włożyć dziecko do fotelika i wyjąć z niego. Również oba modele pozytywnie przeszły szwedzki test Plus, co już zasługuje na brawa. Jaka jest między nimi różnica? W iZi Twist B znajduje się specjalna wkładka, dzięki której fotelik jest przystosowany dla dzieci już od 40 cm wzrostu. Oba foteliki zdobyły najwyższą notę za bezpieczeństwo, co zupełnie nas nie dziwi!

Foteliki samochodowe 15-36 kg

Cybex Solution Z i-fixW ostatniej grupie wagowej znalazły się trzy foteliki, które interesują nas najbardziej. Pierwsze z nich to Maxi Cosi Kore i Kore Pro. Oba foteliki mocuje się w samochodzie na pas bezpieczeństwa lub zaczepy Isofix, zawsze przodem do kierunku jazdy. Obie wersje fotelika są zgodne z europejską normą i-Size. Model Kore Pro to eleganckie przetłoczenia na tapicerce, które zwiększają walory estetyczne i wpływają na komfort dziecka, ale to nie jedyna różnica między fotelikami. Model PRO ma dodatkowe podświetlenie zapięcia pasów, dzięki czemu rodzice bez trudu mogą zapiąć pasy nawet wtedy, kiery w samochodzie nie ma wystarczającej ilości światła. Model KORE i Kore Pro uzyskały po cztery gwiazdki za bezpieczeństwo, jest się czym chwalić! Ostatnim modelem, który najbardziej nas interesował, był Cybex Solution Z i-Fix z dodatkowym systemem ochrony bocznej i wieloma możliwościami regulacji, by dopasować go jak najlepiej do aktualnych potrzeb i obecnego wzrostu dziecka. W najnowszych testach ADAC uzyskał notę czterech gwiazdek.

 

Czy wyniki testów pokrywają się z Waszymi typami?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up