+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
certyfikat TUV

Co to jest certyfikat TUV i dlaczego posiadają go foteliki samochodowe?

2021-02-23

Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży samochodem powinien być priorytetem, który przyświeca rodzicom przy kompletowaniu wyprawki. Właściwy wybór ułatwiają certyfikaty i normy, które musi spełniać konkretny model wózka lub fotelik samochodowego. Czym jest certyfikat TUV? Fotelik z atestem czy tańszy zamiennik? Podpowiadamy!

Spis treści

Test fotelików dziecięcych – jak zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo?

Ochrona niemowlęcia od pierwszych chwil jego życia to najważniejsze zadanie, które stoi przed rodzicami i bliskimi dziecka. Podróż samochodem wiąże się z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, na które nie mamy wpływu. Kolizja z winy innego kierowcy, niekontrolowany poślizg lub zwykły brak skupienia mogą przyczynić się do poważnego uszczerbku na zdrowiu pasażerów. Małe dziecko jest zupełnie bezbronne i w pełni zdane na dorosłych. Warto wybrać takie produkty do opieki nad maluchem, które pomogą nam chronić delikatne ciało noworodka najlepiej, jak potrafimy.

W jaki sposób możesz zabezpieczyć swoje maleństwo przed skutkami ewentualnego wypadku samochodowego? Z pomocą przychodzi test fotelików, który przygotowują w każdym roku firmy motoryzacyjne, kluby motoryzacyjne oraz sklepy z produktami dla niemowląt. Jednym z najpopularniejszych jest test ADAC, jak również Euro-NCAP oraz NHTSA. Czasami trudno odnaleźć się w gąszczu rekomendacji – tym, co wyróżnia jakościowe foteliki samochodowe, są międzynarodowe certyfikaty i normy, które fotelik musi spełnić. Jednym z nich jest certyfikat TUV oraz norma i-Size.

tuv certyfikat

Certyfikat TUV – fotelik, któremu możesz zaufać

Co to jest certyfikat TUV? Certyfikat jest wydawany przez niemiecką firmę TÜV Rheinland Group, która powstała około 150 lat temu i jest jedną z głównych marek w dziedzinie testowania i kontroli produktów na całym świecie. Certyfikat TUV przyznawany jest nie tylko produktom i akcesoriom dla dziecimogą go uzyskać wszystkie usługi, produkty lub systemy zarządzania, jeśli spełniają określone standardy.

Firma jest członkiem ONZ Global Contact, jest obiektywną i niezależną jednostką, która działa także na rzecz zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałania korupcji. Certyfikat TUV to nie tylko ocena bezpieczeństwa dziecka, ale także jego wygody, estetyki wykonania, łatwości obsługi i intuicyjnych rozwiązań, które ułatwiają opiekę nad maluszkiem. Jeśli dana firma chce otrzymać certyfikat, samodzielnie zgłasza się do TUV i dostarcza wszystkie niezbędne dokumenty. Proces weryfikacji i kontroli fotelików odbywa się z wykorzystaniem najnowszych metod i crash-testów, które dają jednoznaczną ocenę każdego produktu.

Test fotelików – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Normy i atesty dla fotelików samochodowych pomagają wybrać produkt bezpieczny i dopasowany do Twoich potrzeb. O czym jeszcze warto pamiętać? Przed decyzją o zakupie fotelik zwróć uwagę na jego wagę i łatwość montażu na stelażu wózka. Nie bez znaczenia jest możliwość wykorzystania systemu ISOFIX lub w przypadku starszych modeli aut – samochodowych pasów bezpieczeństwa. W codziennym użytkowaniu pomaga szybka regulacja ułożenia zagłówka i długości pasów bezpieczeństwa.

Najbardziej bezpieczne są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Umieszczanie maluszka w foteliku ułatwia opcja obrotowego siedziska. Dla najmłodszych użytkowników niezbędna jest specjalna wkładka, która utrzymuje kręgosłup we właściwej pozycji. Do tego daszek przeciwsłoneczny i ochraniacze na pasy, które zapobiegają ewentualnym otarciom – to wszystko sprawia, że podróż z niemowlęciem lub starszym dzieckiem przebiega bezproblemowo.

test fotelików

Ochrona najmłodszych – foteliki, które rekomenduje TUV

Certyfikat TUV to pewność, że nasz maluch bezpiecznie dotrze do celu. Jednym z modeli, który z powodzeniem przeszedł test fotelików dziecięcych jest Cybex Sirona Z, który dodatkowo spełnia normę i-Size. Produkt możesz zamontować przodem i tyłem do kierunku jazdy – granicę stanowi wzrost dziecka – 76 cm. W zestawie znajduje się baza, która zapewnia odpowiednie i szybkie zapięcie niemowlęcia w foteliku. Fotelik wzbogacony jest o specjalną technologię ER-Tech, skuteczny podczas kolizji czołowej. Swobodna regulacja zagłówka, baza ze wskaźnikami właściwego zapięcia maluszka i funkcja obrotu sprawiają, że Cybex Sirona Z łączy bezpieczeństwo z ogromną funkcjonalnością.

Dla nieco starszych pasażerów, z przedziału wagowego 9-36 kg, znana marka Britax przygotowała fotelik ADVANSAFIX, który również posiada normę I-Size oraz może być montowany tyłem do kierunku jazdy (RWF). System Pivot Link, który zastosowano w foteliku, zwiększa bezpieczeństwo dziecka w przypadku kolizji.

Solidną ochronę zapewniają także pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Do tego system ochrony bocznej SICT, dodatkowy pas górny Top Tether i Secure Guard, by chronić okolice brzucha dziecka – wszystko po to, by mały użytkownik był zabezpieczony na każdą okoliczność. Britax ADVANSAFIX dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych i wystarczy na cały okres korzystania z fotelika samochodowego przez Twoje dziecko.

certyfikat tuv fotelik

Jeśli poszukujesz fotelika dla dziecka powyżej 3. roku życia, który będzie spełniał normy bezpieczeństwa i miał przystępną cenę, taki właśnie jest KIDDY CRUISERFIX 3 w przedziale wagowym 15-36 kg. Fotelik umożliwia zamontowanie go na podstawie systemu ISOFIX lub samochodowe pasy bezpieczeństwa.

Do wyboru masz trzy wersje kolorystyczne – niebanalny design i intuicyjna regulacja zagłówka to jego niewątpliwa zaleta. Fotelik posiada wypełnienie z materiału Honey Comb 2, które absorbuje siły, powstałe podczas uderzenia. Dla wygody malucha w zestawie dołączony jest podnóżek – wszystko po to, by codzienne użytkowanie zapewniało najwyższy komfort.

Dla najstarszych dzieci warto wybrać model fotelika, który rośnie z Twoją pociechą i daje możliwość szybkiego dopasowania go do danej sytuacji. Britax KIDFIX III S wyposażony jest w system X-Pad, posiada także system prowadnic, by odpowiednio zamontować fotelik przy uzyciu samochodowych pasów bezpieczeństwa. KIDFIX III S posiada specjalną nakładkę XP-PAD, która zabezpiecza głowę i kark dziecka.

Fotelik to także system ochrony bocznej SICT, SecureGuard, który utrzymuje pas bezpieczeństwa w odpowiednim miejscu na miednicy dziecka oraz regulacja zagłówka – ich połączenie gwarantuje ochronę maluszka nawet podczas silnego zderzenia. Siedzisko fotelik jest dość szerokie, by zmieścić nawet rosłego nastolatka. Łatwy w użytkowaniu, ze zdejmowanym pokrowcem, spodoba się najbardziej wymagającym rodzicom.

test fotelików dziecięcych

Fotelik samochodowy – dla zdrowia i życia Twojego dziecka

Na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików samochodowych, które różnią się jakością wykonania, wyglądem i ceną. Przed ostatecznym wyborem warto porównać ich parametry i przekonać, które z nich zyskują najwyższe noty w crash-testach. Ważne są międzynarodowe atesty i normy, których uzyskanie wymaga ogromnej dbałości ze strony producenta.

Bezpieczeństwo najmłodszych to dziedzina, na której nie warto oszczędzać. Fotelik Twojego dziecka sprawdził się podczas kolizji? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.