+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
certyfikat TUV

Co to jest certyfikat TUV i dlaczego posiadają go foteliki samochodowe?

2021-02-23

Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży samochodem powinno być priorytetem. Skąd wiedzieć, że nasz fotelik jest bezpieczny? Wybór ułatwi certyfikat TUV. Aby go otrzymać, produkt musi spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Podpowiadamy, na jaki fotelik z certyfikatem się zdecydować!

Spis treści

Certyfikat TUV – fotelik bezpieczny dla twojego dziecka

Ochrona niemowlęcia od pierwszych chwil jego życia to najważniejsze zadanie, które stoi przed rodzicami i bliskimi dziecka. Podróż samochodem wiąże się z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, na które nie mamy wpływu. Kolizja z winy innego kierowcy, niekontrolowany poślizg lub zwykły brak skupienia mogą przyczynić się do poważnego uszczerbku na zdrowiu pasażerów. Małe dziecko jest zupełnie bezbronne i w pełni zdane na dorosłych. Warto wybrać takie produkty do opieki nad maluchem, które pomogą nam chronić delikatne ciało noworodka najlepiej, jak potrafimy.

W jaki sposób możesz zabezpieczyć swoje maleństwo przed skutkami ewentualnego wypadku samochodowego? Z pomocą przychodzi test fotelików, który przygotowują w każdym roku firmy motoryzacyjne, kluby motoryzacyjne oraz sklepy z produktami dla niemowląt. Jednym z najpopularniejszych jest test ADAC, jak również Euro-NCAP oraz NHTSA. Czasami trudno odnaleźć się w gąszczu rekomendacji – tym, co wyróżnia jakościowe foteliki samochodowe, są międzynarodowe certyfikaty i normy, które fotelik musi spełnić. Jednym z nich jest certyfikat TUV oraz norma i-Size.

tuv certyfikat

Certyfikat TUV – jakie normy musi spełniać produkt, by go otrzymać?

Co to jest certyfikat TUV? Certyfikat jest wydawany przez niemiecką firmę TÜV Rheinland Group, która powstała około 150 lat temu i jest jedną z głównych marek w dziedzinie testowania i kontroli produktów na całym świecie. Certyfikat TUV przyznawany jest nie tylko produktom i akcesoriom dla dziecimogą go uzyskać wszystkie usługi, produkty lub systemy zarządzania, jeśli spełniają określone standardy.

Firma jest członkiem ONZ Global Contact, jest obiektywną i niezależną jednostką, która działa także na rzecz zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałania korupcji. Certyfikat TUV to nie tylko ocena bezpieczeństwa dziecka, ale także jego wygody, estetyki wykonania, łatwości obsługi i intuicyjnych rozwiązań, które ułatwiają opiekę nad maluszkiem. Jeśli dana firma chce otrzymać certyfikat, samodzielnie zgłasza się do TUV i dostarcza wszystkie niezbędne dokumenty. Proces weryfikacji i kontroli fotelików odbywa się z wykorzystaniem najnowszych metod i crash-testów, które dają jednoznaczną ocenę każdego produktu.

Test fotelików – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Normy i atesty dla fotelików samochodowych pomagają wybrać produkt bezpieczny i dopasowany do Twoich potrzeb. O czym jeszcze warto pamiętać? Przed decyzją o zakupie fotelik zwróć uwagę na jego wagę i łatwość montażu na stelażu wózka. Nie bez znaczenia jest możliwość wykorzystania systemu ISOFIX lub w przypadku starszych modeli aut – samochodowych pasów bezpieczeństwa. W codziennym użytkowaniu pomaga szybka regulacja ułożenia zagłówka i długości pasów bezpieczeństwa.

Najbardziej bezpieczne są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Umieszczanie maluszka w foteliku ułatwia opcja obrotowego siedziska. Dla najmłodszych użytkowników niezbędna jest specjalna wkładka, która utrzymuje kręgosłup we właściwej pozycji. Do tego daszek przeciwsłoneczny i ochraniacze na pasy, które zapobiegają ewentualnym otarciom – to wszystko sprawia, że podróż z niemowlęciem lub starszym dzieckiem przebiega bezproblemowo.

test fotelików

Propozycje fotelików, które rekomenduje TUV

Certyfikat TUV to pewność, że nasz maluch bezpiecznie dotrze do celu. Jednym z modeli, który z powodzeniem przeszedł test fotelików dziecięcych jest Cybex Sirona Z, który dodatkowo spełnia normę i-Size. Produkt możesz zamontować przodem i tyłem do kierunku jazdy – granicę stanowi wzrost dziecka – 76 cm. W zestawie znajduje się baza, która zapewnia odpowiednie i szybkie zapięcie niemowlęcia w foteliku. Fotelik wzbogacony jest o specjalną technologię ER-Tech, skuteczny podczas kolizji czołowej. Swobodna regulacja zagłówka, baza ze wskaźnikami właściwego zapięcia maluszka i funkcja obrotu sprawiają, że Cybex Sirona Z łączy bezpieczeństwo z ogromną funkcjonalnością.

Dla nieco starszych pasażerów, z przedziału wagowego 9-36 kg, znana marka Britax przygotowała fotelik ADVANSAFIX, który również posiada normę I-Size oraz może być montowany tyłem do kierunku jazdy (RWF). System Pivot Link, który zastosowano w foteliku, zwiększa bezpieczeństwo dziecka w przypadku kolizji.

Solidną ochronę zapewniają także pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Do tego system ochrony bocznej SICT, dodatkowy pas górny Top Tether i Secure Guard, by chronić okolice brzucha dziecka – wszystko po to, by mały użytkownik był zabezpieczony na każdą okoliczność. Britax ADVANSAFIX dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych i wystarczy na cały okres korzystania z fotelika samochodowego przez Twoje dziecko.

certyfikat tuv fotelik

Jeśli poszukujesz fotelika dla dziecka powyżej 3. roku życia, który będzie spełniał normy bezpieczeństwa i miał przystępną cenę, taki właśnie jest KIDDY CRUISERFIX 3 w przedziale wagowym 15-36 kg. Fotelik umożliwia zamontowanie go na podstawie systemu ISOFIX lub samochodowe pasy bezpieczeństwa.

Do wyboru masz trzy wersje kolorystyczne – niebanalny design i intuicyjna regulacja zagłówka to jego niewątpliwa zaleta. Fotelik posiada wypełnienie z materiału Honey Comb 2, które absorbuje siły, powstałe podczas uderzenia. Dla wygody malucha w zestawie dołączony jest podnóżek – wszystko po to, by codzienne użytkowanie zapewniało najwyższy komfort.

Dla najstarszych dzieci warto wybrać model fotelika, który rośnie z Twoją pociechą i daje możliwość szybkiego dopasowania go do danej sytuacji. Britax KIDFIX III S wyposażony jest w system X-Pad, posiada także system prowadnic, by odpowiednio zamontować fotelik przy uzyciu samochodowych pasów bezpieczeństwa. KIDFIX III S posiada specjalną nakładkę XP-PAD, która zabezpiecza głowę i kark dziecka.

Fotelik to także system ochrony bocznej SICT, SecureGuard, który utrzymuje pas bezpieczeństwa w odpowiednim miejscu na miednicy dziecka oraz regulacja zagłówka – ich połączenie gwarantuje ochronę maluszka nawet podczas silnego zderzenia. Siedzisko fotelik jest dość szerokie, by zmieścić nawet rosłego nastolatka. Łatwy w użytkowaniu, ze zdejmowanym pokrowcem, spodoba się najbardziej wymagającym rodzicom.

test fotelików dziecięcych

Czy twój fotelik ma certyfikat TUV?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików samochodowych, które różnią się jakością wykonania, wyglądem i ceną. Przed ostatecznym wyborem warto porównać ich parametry i przekonać, które z nich zyskują najwyższe noty w crash-testach. Ważne są międzynarodowe atesty i normy, takie jak certyfikat TUV. Fotelik, który go posiada, w procesie tworzenia wymagał ogromnej dbałości ze strony producenta.

Bezpieczeństwo najmłodszych to dziedzina, na której nie warto oszczędzać. Fotelik Twojego dziecka sprawdził się podczas kolizji? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up