+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Kilka pomysłów na wiosenny czas z dziećmi

Co robić z dzieckiem wiosną? 5 pomysłów, jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem

2022-11-28

Jak spędzać czas wolny z dzieckiem, gdy przychodzi wiosna? Aktywnie! Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. To doskonały czas, aby jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu – spacerować, uprawiać sporty czy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Wybraliśmy dla Ciebie 5 pomysłów, jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem wiosną.

Spis treści:

Jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem wiosną?

Wiosenne słońce wyzwala w każdym z nas energię i budzi chęć do większej aktywności. Warto wykorzystać ten moment, ponieważ przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynie na zdrowie całej Twojej rodziny. Co więcej, to okazja do odkrycia nowych pasji i wspólnych zainteresowań. Nawet z najmłodszym maluchem na pewno odkryjesz aktywności, które sprawią Wam obojgu wiele radości. Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 pomysłów, jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem wiosną.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu – spacery i skakanie po kałużach

Starajcie się jak najczęściej spacerować z dziećmi. Mamy nadzieję, że udało Ci się wybrać dobry wózek – kilka propozycji znajdziesz w tym artykule. Nie tylko niemowlęta, ale też starsze dzieci i dorośli potrzebują jak najwięcej świeżego powietrza. Wiosenny czas sprzyja dłuższym spacerom. Niemowlęta korzystają z pierwszych promieni słońca w wózkach głębokich lub chustach, a maluszki uczą się świata z wózków spacerowych czy nosideł. Starsze dzieci, które potrafią już chodzić i biegać, z niewypowiedzianą radością i ekscytacją zagłębiają się w coraz dalsze zakamarki świata.

Możesz zabrać dziecko do parku, gdzie będziecie wspólnie karmić kaczki lub na łąkę, aby bawić się latawcem. Nie obawiaj się deszczu – skakanie po kałużach to fantastyczna zabawa. Wystarczy jedynie ubrać się odpowiednio do pogody. Powrót z przedszkola to również dobry powód do spaceru. Zagrajcie w klasy na chodniku lub wybierzcie się na lokalny stragan, gdzie kupicie produkty na wiosenną sałatkę.

czas-wolny-z-dzieckiem

Przyroda budzi się do życia – obserwacja zmian

Warto wspierać rozwój dzieci w tym okresie i opowiadać im o wszystkim, co widzą dookoła siebie. To nauczy je dostrzegać zmiany i pozwoli zrozumieć działanie natury. Dodatkowo to kolejny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie jednego miejsca niedaleko domu – np. konkretnego drzewa czy rośliny. Możecie zabierać dziecko regularnie w to miejsce i pokazywać mu, jak dana roślina się zmienia. Możesz też robić zdjęcia, z których później stworzycie wyjątkowy kolaż i ozdobicie nim pokój. Będzie to fantastyczna pamiątka.

Aktywny czas z dziećmi

Jeśli Wasze dzieci mają już kilka lat lub jest między maluchami różnica wieku, warto też pomyśleć o aktywności starszaka. Dobrym rozwiązaniem na aktywne spędzenie czasu będzie zakup rowerka czy hulajnogi. Pamiętajcie, żeby odpowiednio się zabezpieczyć – dziecko musi mieć kask.

Dzięki marce Kinderkraft idealnie dopasujesz rowerek biegowy do potrzeb swojego malucha. Polecamy Twojej uwadze dwa modele oparte na ramie drewnianej – Kinderkraft RUNNER i Kinderkraft UNIQ, a także model Kinderkraft RAPID, w którym ramę wykonano ze stopu magnezu.

Sport to zdrowie – wspólny trening sposobem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Im cieplej na dworze, tym więcej biegaczy. Jeśli jesteś miłośniczką joggingu, z pewnością czekasz niecierpliwie na każdy pogodny dzień, aby móc odbyć trening na świeżym powietrzu. Dzięki specjalnym wózkom do joggingu możesz zabrać na trening swoją pociechę. Spacerówka CYBEX AVI pozwoli Ci na przewożenie dziecka w wieku od około 6 miesiąca życia do 4 lat lub osiągnięcia przez niego 22 kg wagi. Aluminiowa rama z tylnymi pneumatycznymi kołami sprawia, że wstrząsy są praktycznie nieodczuwalne, a wygodne siedzisko zapewnia maluchowi komfort podczas jazdy.

Wolisz długie spacery po górzystym terenie? Spacerówka Bumbleride SPEED posiada pompowane i dodatkowo amortyzowane koła, a przedłużona budka przeciwsłoneczna maksymalnie chroni dziecko przed promieniami słonecznymi.

 

Podróże małe i duże

Rodzinne wycieczki jednodniowe

Jak jeszcze możesz spędzać czas wolny z dzieckiem? Na wiosenne weekendy warto zaplanować wspólne rodzinne wycieczki. Z pewnością w Twojej okolicy jest wiele ciekawych miejsc, np. rezerwat przyrody, ruiny zamku czy mini zoo.

Dłuższe wyprawy z rodziną

Zachęć rodzinę również do dwudniowego wyjazdu. Warto zaplanować, chociażby weekendowy wyjazd do Gdańska czy Wrocławia. Duże miasta oferują coraz więcej atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci, także tych w wieku przedszkolnym. W stolicy Dolnego Śląska można, chociażby udać się na spacer szlakiem wrocławskich krasnali, które z pewnością zachwycą nawet kilkulatka. W ten sposób uatrakcyjnisz spacery z dzieckiem wiosną i rozbudzisz w nim chęć do podróżowania.

Wyposaż się w odpowiedni wózek

Podczas wycieczek z małym dzieckiem przyda Ci się na pewno wózek spacerowy. Modele takie jak Cybex ATON 5 czy Muuvo Quick 3.0 idealnie nadają się na spacery w mieście, jak i w terenie leśnym czy po plaży. W obu wózkach zastosowano żelowe koła i wysokiej jakości amortyzatory, które doskonale łagodzą wstrząsy. Model Muuvo Quick 3.0 wyposażono w obszerny i łatwo dostępny kosz zakupowy, dzięki czemu na wycieczkę zabierzesz wszystkie niezbędne akcesoria. Z kolei Cybex ATON 5 posiada w zestawie dużą torbę z funkcją plecaka. Dzięki wózkom o takich funkcjonalnościach spacery z dzieckiem wiosną to sama przyjemność.

czas-wolny-z-dzieckiem

Czas wolny z dzieckiem – zasady bezpieczeństwa wiosną

Stosuj kremy z filtrem UV i zadbaj o nawodnienie

Pierwsze promienie słońca bywają złudne, dlatego nawet wczesną wiosną należy się zabezpieczać przed promieniowaniem UV. Zaopatrz siebie i malucha w kremy z filtrem UVA i UVB. Zwróć uwagę, żeby w składzie nie pojawił się PABA – jest to składnik fotouczulający, który może wywołać przebarwienia słoneczne. Zawsze miej ze sobą wodę do picia dla siebie i dzieci.

Używaj preparatów owadobójczych

Już wiosną warto zabezpieczyć się także przed owadami. Szczególną uwagę powinni temu tematowi poświęcić rodzice, którzy spacerują po lasach i łąkach. Pamiętaj o kleszczach, które w ostatnich latach pojawiają się coraz szybciej. Używaj preparatów dostosowanych do wieku dziecka, nieco mocniejsze środki możesz wykorzystać do spryskania wózka.

Podobają Ci się nasze pomysły na spędzanie czasu na świeżym powietrzu z dzieckiem? Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszych propozycji, a także podzielisz się z innymi rodzicami swoimi pomysłami na wspólne odkrywanie uroków wiosny.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up