+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Kilka pomysłów na wiosenny czas z dziećmi

Kilka pomysłów na wiosenny czas z dziećmi

2019-04-09

Spacery

Starajcie się jak najczęściej spacerować z dziećmi. Mamy nadzieję, że udało Wam się wybrać dobry wózek - kilka propozycji daliśmy Wam w tym artykule. Nie tylko niemowlęta, ale też starsze dzieci i dorośli potrzebują jak najwięcej świeżego powietrza. Wiosenny czas sprzyja dłuższym spacerom. Niemowlęta korzystają z pierwszych promieni słońca w wózkach głębokich lub chustach, a maluszki uczą się świata z wózków spacerowych, czy nosideł. Starsze dzieci, które potrafią już chodzić i biegać, z niewypowiedzianą radością i ekscytacją zagłębiają się w coraz dalsze zakamarki świata.

Wózki wiosna - blogObserwacja zmian

Warto wspierać rozwój dzieci w tym okresie i opowiadać im o wszystkim, co widzą dookoła siebie. To nauczy je dostrzegać zmiany i zrozumieć działanie natury. Dodatkowo to kolejny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie jednego miejsca niedaleko domu - np. konkretnego drzewa, czy rośliny. Możecie zabierać dziecko regularnie w to miejsce i pokazywać mu, jak dana roślina się zmienia. Możecie też robić zdjęcia, z których później stworzycie wyjątkowy kolaż i ozdobicie nim pokój. Będzie to fantastyczna pamiątka dla malucha i dla Was.

Aktywny czas z dziećmi Rowerki wiosna - blog

Jeśli Wasze dzieci mają już kilka lat, lub jest między maluchami różnica wieku, warto też po myśleć o aktywności starszaka. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup rowerka, czy hulajnogi na aktywne spędzanie czasu. Pamiętajcie, żeby odpowiednio się zabezpieczyć - dziecko musi mieć kask.

Zasady bezpieczeństwa wiosną

Pierwsze promienie słońca bywają złudne, dlatego już teraz trzeba się zabezpieczać przed promieniowaniem UV. Zaopatrzcie się w kremy z filtrem UVA i UVB. Zwróćcie uwagę, żeby w składzie nie pojawił się PABA - jest to składnik fotouczulający, który może wywołać przebarwienia słoneczne. Zawsze miejcie ze sobą wodę do picia dla siebie i dzieci. Już teraz warto zabezpieczyć się także przed owadami. Szczególną uwagę powinni temu tematowi poświęcić rodzice, którzy spacerują po lasach. Pamiętajcie o kleszczach, które w ostatnich latach pojawiają się coraz szybciej.

 

Jakie są Wasze pomysły na spędzanie czasu z dziećmi wiosną?

 

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.