+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Kategorie

Klippan

Historia firmy Klippan sięga wielu lat wstecz i rozpoczyna się od produkcji pasów bezpieczeństwa. Z czasem firma zaczęła zajmować się innowacyjnymi wówczas technologiami zwiększającymi bezpieczeństwo dzieci, czyli projektowaniem fotelików samochodowych. W 1995 roku marka otrzymała Certyfikat ISO 9001, a z czasem jej produkty zyskiwały coraz większe uznanie i były atestowane przez szereg instytucji. Fiński Klippan jest uznaną marką, od dawna pracuje nad rozwojem bezpiecznych fotelików dla dzieci. Firma i koncepcja istnieje blisko 60 lat, w roku 1967 uruchomiono produkcję pasów bezpieczeństwa, która, jak się okazało, była wstępem do produkcji fotelików.

...

Klippan – lider na rynku bezpieczeństwa

Firma Klippan foteliki testuje od 1988 roku na własnym torze. Fabryka marki Klippan zlokalizowana jest w Finlandii - właśnie w niej skupia się produkcja fotelików RWF tej marki. To tam odbywają się testy dynamiczne, których zadaniem jest sprawdzenie, jak dane rozwiązanie sprawdzi się przy konkretnej prędkości. Każdy fotelik Klippan testowany jest w dynamicznych warunkach ruchu o prędkości od 15 do 60 km/godz. To rozwiązanie sprawia, że foteliki są stale ulepszane, aby zagwarantować dzieciom jeszcze większe bezpieczeństwo.

Wszystkie produkty Klippan Safety powstają w Finlandii, w lokalnej fabryce, która zatrudnia ponad 30 specjalistów. Materiały dostarczane są od certyfikowanych partnerów. Metalowe okucia pochodzą z oddziału Klippan w Chinach. Produkcją tapicerek zajmuje się oddział estoński, zaś wytwarzaniem elementów z plastiku – firma Okartek OY w Finlandii. Każdy fotelik Klippan jest składany ostatecznie w Finlandii, gdzie przechodzi szczegółową kontrolę jakości.

Klippan – gotowe rozwiązania już od narodzin dziecka

W ramach Klippan Safety tworzone są dwa rodzaje fotelików. Pierwszy z nich to bezpieczne foteliki umożliwiające przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy, oznaczane jako RWF. To najbezpieczniejsza metoda transportu maluchów aż do piątego roku życia w samochodach osobowych. Dla starszych dzieci stosowane są rozwiązania FWF. W takich fotelikach nie ma zwykle pasów wewnętrznych, a dziecko przypinane jest wbudowanym, samochodowym pasem bezpieczeństwa. Z tego powodu każdy oferowany przez firmę Klippan fotelik ma odpowiednie prowadnice, które zapobiegają niewłaściwemu przebiegowi pasów przez ciało dziecka.

Zobacz również: foteliki Cybex, foteliki Avionaut, foteliki BeSafe, foteliki Britax Romer, foteliki Maxi Cosi

Różne są też sposoby montażu oferowane przez firmę Klippan. Fotelik może być montowany przede wszystkim na bazę ISOFIX. Do tego wymagany jest wbudowany system ISOFIX w samochodzie. Wszystkie nowsze modele go posiadają. Tego rodzaju bazy zapewniają dodatkową stabilizację fotelika, istotną zwłaszcza w razie zdarzeń drogowych. W autach pozbawionych tego systemu oferowany przez firmę Klippan fotelik może być montowany z pomocą pasów bezpieczeństwa.

Wraz ze wzrostem dziecka konieczna jest również wymiana fotelika na taki, który będzie odpowiednio dopasowany do jego wzrostu oraz wagi. Z tego powodu firma Klippan przygotowała rozwiązanie, które pozwoli uniknąć dokupowania dodatkowych fotelików po jakimś czasie i ponownego dopasowywania ich do modelu posiadanego samochodu.

Czym są foteliki RWF - RearWayFacing?

Poprawny montaż fotelika tyłem do kierunku jazdy wraz z bezbłędnym zapięciem w nim dziecka to gwarancja, że w razie potencjalnego wypadku czy też nagłego ostrego hamowania dziecko będzie mogło zaprzeć się pleckami o fotelik, a tym samym uniknąć niebezpiecznego wstrząsu, a nawet uszkodzenia kręgosłupa. Wynika to ze specjalnej konstrukcji fotelika RWF, który absorbuje siłę uderzenia i maksymalizuje ochronę dla dziecka, szczególnie na odcinku szyjnym kręgosłupa. Do dziecięcych fotelików RWF zaliczają się modele w kategorii 0-13 kg, a także część fotelików samochodowych z wyższych przedziałów wagowych, w tym 9-18 kg czy 9-25 kg, które przeznaczone są dla starszych dzieci. Poniżej prezentujemy foteliki specjalnie wyselekcjonowane pod względem bezpieczeństwa.

Prawdziwe foteliki RWF montowane tyłem - ze Skandynawii

Pamiętaj! Foteliki zwrócone tyłem do kierunku jazdy RWF znacząco zmniejszają ryzyko urazu głowy oraz szyi dziecka podczas ewentualnie zaistniałego wypadku. Dlatego bardziej bezpieczne jest wybranie kolejnego fotelika tyłem do kierunku jazdy, szczególnie właśnie w momencie gdy dziecko wyrasta z pierwszego fotelika. Na pewno warto zaufać producentom fotelików dbających o przejście dla ich fotelików najbardziej wiarygodnych testów bezpieczeństwa.

Nowością wśród fotelików jest Klippan Century dla dzieci w przedziale wagowym 9-25kg. Właściciel marki Klippan od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji foteli o szerokim zastosowaniu. W ramach marki Klippan produkowane są nowoczesne i w pełni bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci. Są wśród nich modele dostosowane do różnego obciążenia, w tym przede wszystkim nowoczesne foteliki RWF. W naszym sklepie internetowym można je kupić w przystępnej cenie.

Fotele RWF

Firma Klippan "wczoraj" a dzisiaj

Marka Klippan posiada ofertę zawężoną wyłącznie do produktów, które spełnią najważniejsze wymagania zwolenników jazdy RWF - tyłem do kierunku poruszania się. Z tego powodu, warto jest uwzględnić modele Centry, Kiss 2 Plus czy Triofix Recline w swoich planach zakupowych. Warto pamiętać, by decyzja o zakupie fotelika samochodowego była kierowana dobrem dziecka - obecnie Klippan oferuje jedne z najbezpieczniejszych fotelików samochodowych na rynku. Skandynawskie standardy od lat stanowią wzór dla producentów z całego świata - to stawia produkty marki Klippan na piedestale.

Z kolei wśród fotelików dla starszych dzieci, które przeznaczone są dla starszych dzieci, jest wiele ciekawych modeli, w tym między innymi solidny fotelik Britax Romer Kidfix i-Size. Od pewnego czasu, poza klasycznymi fotelikami montowanymi przodem do kierunku jazdy, coraz większą popularność i zainteresowanie zyskują właśnie foteliki samochodowe RWF, czyli montowane tyłem do kierunku jazdy, w tym np. Britax Dualfix M i-Size.

Czy fotelik może nie mieć swoich pasów?

Foteliki z grupy 15-36kg nie posiadają już swoich wewnętrznych pasów, a ich konstrukcja i zamontowane prowadnice zapewniają prawidłowe prowadzenie pasa samochodowego, który zabezpiecza dziecko. Fotelik najlepiej jest zamontować na tylnym siedzeniu, ponieważ wiele niezależnie przeprowadzonych testów bezpieczeństwa wykazało, że miejsca z tyłu samochodu są o wiele bardziej bezpieczne niż te z przodu pojazdu i ochrona jest znacząco większa.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up