+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Fotelik samochodowy Diono

Diono to amerykańska firma produkująca bezpieczne foteliki samochodowe oraz akcesoria pomocne w podróży z dzieckiem. Dotychczasowa marka Sunshine Kids Juvenile Products funkcjonuje obecnie pod nazwą Diono, a sztandarowym modelem jest fotelik Monterey który w testach ADAC został oceniony na 4 gwiazdki. Firma powstała w roku 1999, do dnia dzisiejszego stale udoskonala swoje już dostępne na rynku produkty i czyni je wciąż coraz lepszymi. Diono za swoją misję obrało tworzenie bezpiecznych i komfortowych fotelików dla dzieci. Dzięki najlepszym rozwiązaniom technicznym produkty sygnowane przez Diono spełniają założenia producenta.

...
TEXT_NO_PRODUCTS

Amerykańska myśl techniczna dla fotelików samochodowych

Oprócz fotelików samochodowych Diono Monterey w swojej ofercie ma także różnego rodzaju akcesoria dla dzieci i rodziców. Pośród tych akcesoriów znajdują się organizery, lusterka przydatne przy fotelikach RWF oraz różnego rodzaju pokrowce zabezpieczające. Organizer Diono będzie doskonałym pomysłem dla dzieci, które podczas podróżowania lubią robić coś więcej, niż jedynie oglądać mijający za oknem świat. W organizerze można umieścić kolorowanki, kredki i mazaki, żeby dziecko mogło zająć się kolorowaniem podczas jazdy. Dodatkowo w organizerze jest miejsce na bidon lub butelkę z napojem, do którego dziecko zawsze będzie miało łatwy i swobodny dostęp.

Co będzie zawierało rozwiązanie Family Kit firmy Diono? Foteliki dopasowane do wszystkich grup wagowych i wzrostowych dziecka, a także bazę montowaną na isofix, która zapewni Twojemu potomkowi bezpieczeństwo podczas podróży. W skład zestawu wchodzi baza i fotelik, służący do przewożenia dzieci do około pierwszego roku życia. Jest to fotelik typu RWF – najbezpieczniejszy z dostępnych.

Następny fotelik dopasowany do tego zestawu umożliwia jazdę zarówno RWF, jak i FWF. W nim dziecko możesz przewozić aż do ukończenia 12 roku życia, czyli w praktyce – do końca okresu, w którym powinno jeździć w foteliku. Aż do 5 urodzin dziecka może to być fotelik typu RWF, czyli ustawiony tyłem do kierunku jazdy. W ten sposób firma Safety dba o bezpieczeństwo Twojego potomka przez cały okres jego jazdy w fotelikach samochodowych.

Zobacz również: foteliki Axkid, foteliki Kiddy, foteliki Britax, foteliki GB, foteliki Maxi Cosi

Wśród akcesoriów, które są dostępne w ofercie firmy Diono, znajdują się również praktyczne pokrowce na foteliki dziecięce. To znaczne ułatwienie, zwłaszcza gdy wybierzesz pełny zestaw z bazą i dwoma fotelikami, a użytkujesz tylko jeden. Pokrowce są dopasowane do kształtu fotelików i zapobiegają ich zniszczeniu – przemoczeniu, pleśnieniu materiału wskutek złego użytkowania. Możesz stosować je również w sytuacji, gdy samochód akurat jest w warsztacie, a fotelik Diono będzie potrzebny do auta zastępczego.

Kolejnym doskonałym gadżetem, jaki oferuje marka fotelików Diono, jest poduszka turystyczna, która zapewni odpowiednią pozycję głowy i szyi podczas snu dziecka w trakcie długiej podróży. Warto także zaopatrzyć się w roletę przeciwsłoneczną na szybę. Ma ona na celu odbić wpadające przez szybę promienie słoneczne, żeby nie raziły dziecka w oczy i pozwoliły na spokojną, przyjemną podróż. Dzięki temu, że roleta jest zbudowana ze specjalnej siateczki, nie zasłania dziecku widoku. Maluch może zatem oglądać mijany świat w najbardziej słoneczny dzień bez obawy o szkodliwe promieniowanie słoneczne i nieprzyjemne rażenie w oczy.

Diono – fotelik dla Twojego dziecka

Nie ma nic istotniejszego niż dbanie o bezpieczeństwo dziecka. Jeśli masz własny samochód, to przykładowo fotelik taki jak Diono będzie jego niezbędnym wyposażeniem już od momentu narodzin dziecka. Pierwsze foteliki mają zazwyczaj wygodną formę nosideł z szeroką, dobrze wyważoną rączką do ich przenoszenia. Dzięki temu wygodnie wyjmiesz dziecko, które będzie leżeć w wygodnej dla siebie pozycji. To znaczne ułatwienie podczas wizyt u pediatry czy nawet podróży do sklepu.

Niektóre oferowane przez firmę Diono foteliki możesz, po użyciu odpowiednich adapterów, wpiąć w ramę wózka. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku nosideł w grupie 0-13 kg. Oszczędzisz siły i szybko dotrzesz z dzieckiem tam, gdzie chcesz. Bezpieczeństwo, jakie dają foteliki, gwarantuje maluchom spokojne podróże, nawet przez długie godziny.

Wszystkie oferowane przez firmę Diono Monterey foteliki dla starszych dzieci mają możliwość regulowania oparcia i wysokości zagłówka. Dzięki temu zadbasz, aby Twoje dziecko było bezpieczne, bo fotelik będzie dobrze dopasowany. Co więcej, zapewnisz mu też komfort. Dziecko może obserwować świat, rozmawiać z innymi pasażerami albo po prostu uciąć sobie drzemkę.

Co wyróżnia markę Diono?

Bezpieczne podróżowanie z dzieckiem jest priorytetem każdego rodzica. W oparciu o tę potrzebę powstała amerykańska marka Diono. Produkty tego wytwórcy od ponad dwudziestu lat królują na rynku w Stanach Zjednoczonych, przedstawiając rozwiązania dopasowane do potrzeb dzieci oraz ich rodziców. Oprócz samych fotelików oferta obejmuje również wózki i przydatne akcesoria.

Wszystkie produkty Diono powstały w oparciu o potrzeby amerykańskiego konsumenta. W związku z tym foteliki mają często dużo więcej miejsca niż modele europejskie, przewidując statystyczne ryzyko zwiększonej wagi u dziecka. Dzięki temu oferta jest dopasowana dokładnie do potrzeb takich dzieci, zapewniając im nie tylko bezpieczeństwo w trakcie podróży, ale również komfortowe przewożenie z miejsca na miejsce.

Foteliki Diono są wyposażone w nowoczesne rozwiązania, które zwiększają ich funkcjonalność. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji można dopasować je do potrzeb dziecka, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo podróżowania. Montaż z użyciem systemu Isofix to często dodatkowa stabilizacja dla fotelika, zwłaszcza przy gwałtownych manewrach.

Produkty oferowane przez tę markę mają odpowiednie potwierdzenie dla swojej wysokiej jakości. Użytkowane materiały są certyfikowane, a tym samym – bezpieczne dla skóry dziecka. Rozwiązania związane z bezpieczeństwem zostały dopasowane do wzrostu i wagi Twojego potomka. Co więcej, foteliki Diono są również testowane w niezależnych warunkach, dlatego zewnętrzne podmioty dbają o ich skuteczność w ochronie zdrowia i życia Twojego dziecka.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up