+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Wózki 3w1

Wózek dziecięcy 3w1 czy 2w1? Co lepiej wybrać?

2018-05-23

Razem czy osobno?

Zestaw 3w1 zawiera gondolę, spacerówkę oraz nosidełko, podczas gdy wózek dziecięcy 2w1 uwzględnia tylko dwa pierwsze elementy. Wózek dziecięcy 3w1 jest więc rozwiązaniem polecanym rodzicom, którym zależy na tym, aby za jednym razem uporać się z kompletowaniem wyprawki. Inaczej jest w przypadku klientów, którzy mają szczególne wymagania wobec nosidełka czy fotelika, ponieważ modele zawarte w zestawie 3w1 mogą nie posiadać wszystkich oczekiwanych funkcji. Zdarza się także, że dodatkowe elementy zawarte w wózkach dziecięcych 3w1 mogą reprezentować niższą jakość niż ta, którą można osiągnąć poprzez samodzielne dobieranie pojedynczych dodatków do wyprawki. Tego problemu można jednak uniknąć poprzez zakup wózka od sprawdzonego producenta, takiego jak na przykład Maxi Cosi, Cybex, Avionaut, BeSafe czy Kiddy.

Kwestia ceny

Rodzice, którzy przy zakupie wózka dziecięcego, poza względami bezpieczeństwa zwracają także uwagę na kwestie ekonomiczne, z pewnością zwrócą większą uwagę na wózek 3w1. W większości przypadków, im bardziej rozbudowany zestaw, tym niższy jest koszt pojedynczego elementu. Dodatkowo, nie opłaca się oddzielnie kupować gondoli, która jest przeważnie użytkowana nie dłużej niż przez pół roku. Ciekawym rozwiązaniem jest także wózek wielofunkcyjny, który zawiera zarówno stelaż, gondolę, wózek spacerowy, jak i fotelik samochodowy czy nosidełko. Na rynku można znaleźć bogaty asortyment propozycji tego rodzaju, który dostępny jest w przystępnej cenie.

Wielkość i różnorodność oferty

Wózki dziecięce 2w1 i 3w1 różnią się także ze względu na możliwości wyboru. Modele wózków 2w1 dostępne są przeważnie w bardziej bogatej ofercie. Do tego można znaleźć też zróżnicowany asortyment fotelików samochodowych i dzięki temu uzyskać zestawy, co pozwala na różnorodne kombinacje. Obecność specjalnych adapterów sprawia, że foteliki samochodowe do zestawów 2w1 pasują obecnie niemal do wszystkich modeli wózków.

Od czego zacząć?

Każda z opisywanych propozycji, zarówno wózek dziecięcy 2w1, jak i 3w1, posiada swoje mocne i słabsze strony. Ostateczny wybór jest jednak indywidualną decyzją rodziców. Zakup wózka jest największym wyzwaniem przy pierwszym dziecku, ponieważ testowanie odbywa się z mniejszą świadomością i jeszcze bez udziału malucha. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady u innych, bardziej doświadczonych rodziców, ewentualnie skorzystać z doradztwa pracowników sprawdzonego sklepu z wyposażeniem dla dzieci. Polecanym miejscem jest w tym przypadku sklep BoboWózki, który prowadzi zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową, a wyspecjalizowani i doświadczeni doradcy stale służą swoją radą i pomocą.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.