+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Aktywne filtry:
kategoria: Wózki trójkołowe

Wózki trójkołowe

Spacerówka to jeden z najważniejszych pomocników każdego rodzica. Choć najczęściej spotykane modele na rynku to wózki dziecięce wyposażone w cztery koła, coraz większą konkurencją dla tradycyjnych wzorów są wózki dziecięce trójkołowe. Spacerówki trójkołowe mają bardzo atrakcyjny, nowoczesny wygląd, a przy tym spełniają wszystkie podstawowe funkcje, które są niezbędne dla sprawnej opieki nad maluszkiem. Nowoczesne wózki trzykołowe dla dzieci łatwo się składają, są lekkie, wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów, a przy tym dają rodzicowi ogromną łatwość przemieszczania się z ukochaną pociechą.

...

Rodzaje wózków trójkołowych

Wózki trzykołowe dla dzieci można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą grupę stanowią wózki dziecięce spacerowe trójkołowe, które swoim wyglądem przypominają typowe miejskie spacerówki. Poza trzema kołami są wyposażone w regulowane siedzisko, posiadają kosz zakupowy poniżej stelaża, a także podnóżek, hamulec i regulowaną rączkę. Druga grupa obejmuje wózki głęboko-spacerowe i spacerówki, przystosowane do jazdy po nierównym podłożu, z zaawansowanym systemem amortyzacji i odpornymi na przebicia kołami. Na liście, którą tworzą wózki dziecięce trójkołowe, kluczowe miejsce zajmują modele ze sportowymi kołami, które mają wysokie zawieszenie i bez trudu poradzą sobie na wysokich krawężnikach. Wiele z nich posiada udogodnienia, dzięki którym uprawianie joggingu z maluszkiem lub wspólna jazda na rowerze jest możliwa o każdej porze dnia, nawet zimą. Wózki spacerowe trzykołowe pozwolą Ci spędzać czasz z Twoją pociechą dokładnie tak, jak lubisz – możesz realizować swoje cele i zarażać bobasa miłością do sportu już od pierwszych tygodni życia. Wózek dziecięcy trzykołowy z zaawansowanym systemem amortyzacji poradzi sobie podczas aktywnych wakacji i weekendowych wypadów ze znajomymi. Wózki dziecięce 3-kołowe bardzo często można zmodyfikować, zmieniając je w praktyczną przyczepkę rowerową lub przyczepę dla dwójki dzieci do pchania.

Wózki dziecięce trójkołowe dla aktywnych rodziców

Wózki dziecięce trzykołowe zaprojektowano z myślą o rodzicach, którzy mimo nowej życiowej roli chcą cieszyć się swoimi pasjami i prowadzić aktywny styl życia. Wózki dziecięce spacerowe trójkołowe zagwarantują Twojej rodzinie większą swobodę przemieszczania się i ułatwią sprawne dotarcie do przedszkola. Dzięki dużym, wysokim kołom, doskonałej amortyzacji i elementom odblaskowym są niezawodnym kompanem wycieczek do lasu, w góry oraz na aktywne wakacje z bliskimi. Wózki trzykołowe dla dzieci łatwo przechowasz, zmieścisz w bagażniku samochodu, a w niektórych modelach – poprzez zmianę ustawienia poszczególnych parametrów – zamienisz w kilka chwil swój sportowy wózek w przyczepkę rowerową lub wózek do biegania. Wózki trójkołowe 3w1 są to nowoczesne wózki dziecięce zarezerwowane przede wszystkim dla indywidualistów, otwartych na innowacyjne pomysły. Wózki trójkołowe dla dzieci charakteryzują się ponadprzeciętną zwrotnością oraz tym, że prowadzenie takiego wózka z dzieckiem wymaga pełnej kontroli i daje poczucie pełnej zależności od prowadzącego, który ma bardzo duży wpływ na trasę spaceru. Trójkołowy wózek dla dziecka staje się prawdziwym pomocnikiem podczas powrotu do domu z przedszkola, gdy chcesz wygodnie dotrzeć na plac zabaw lub pojechać z bobasem w odległy punkt w Twoim mieście. Jedną z ważniejszych zalet, jakie posiadają wózki dziecięce trzykołowe, jest jego lekkość i zwrotność, co naturalnie przekłada się na łatwość prowadzenia takiego wózka dziecięcego. Jeśli przed pojawieniem się maluszka bieganie, jazda na rolkach czy inne tego rodzaju czynności sportowe były u Was na porządku dziennym, właśnie wózek trzykołowy może pomóc Wam w utrzymaniu odpowiedniego poziomu aktywności sportowych. Wózek trójkołowy do biegania docenią także opiekunowie, a przede wszystkim mamy, które chciałyby wrócić do pełnej formy po porodzie, a nie mogą sobie pozwolić na indywidualne treningi na siłowni lub w klubie fitness.

Wózki trójkołowe − spacer i aktywność dla rodzica

Jedną z wielu propozycji dla rodziców, którym zależy na zachowaniu aktywnego trybu życia, są wózki dziecięce trzykołowe. Tego rodzaju produkty przygotowane zostały przede wszystkim z myślą o osobach, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej, a jednocześnie chcą mieć pewność, że ich dziecko będzie bezpieczne. Spacerówki trójkołowe łączą najważniejsze cechy dobrze zaprojektowanego wózka miejskiego i sportowego stylu. Poszczególne elementy zostały zaprojektowane tak, by łatwo było kontrolować wózki dziecięce trójkołowe jedną ręką, skutecznie zatrzymać wózek na wypadek zagrożenia i z łatwością radzić sobie z pokonywaniem tras o różnym stopniu trudności. Pod względem części przeznaczonej dla dziecka wózki trójkołowe nie różnią się niczym od standardowych rozwiązań z ramą wyposażoną w cztery koła. Są wygodne, przestronne i zazwyczaj zabezpieczone dodatkowymi elementami, na przykład szelkami. Siedzisko jest wygodne dla dziecka, które może stosownie do wieku jeździć w nich w pozycji leżącej lub siedzącej. Niektóre modele są przystosowane również do umieszczenia w nich fotelika samochodowego po wykorzystaniu odpowiednich adapterów. Pod tym względem wózki dziecięce trójkołowe są równie funkcjonalne jak bardziej typowe rozwiązania. Asortyment sklepu BoboWózki obejmuje wózki trzykołowe wielofunkcyjne. Oznacza to, że w zestawie znajdziesz nie tylko gondolę głęboką dla noworodka i niemowlęcia, ale również siedzisko spacerowe. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w fotelik samochodowy jako wózki 3w1, co sprawia, że zyskujesz gotowy zestaw akcesoriów na pierwszych kilka lat życia Twojego dziecka. Wózki trójkołowe dla dzieci często mają w zestawie przydatne dodatki, na przykład torby, moskitiery i inne udogodnienia niezbędne zwłaszcza przy aktywnych spacerach. Możesz także spersonalizować wózki trzykołowe dla dzieci poprzez dopasowanie do nich zimowego śpiworka na nóżki, praktycznej torby pielęgnacyjnej z wygodnymi kieszeniami, a w koszu zakupowym wozić odporną na uszkodzenia folię przeciwdeszczową. Rozbudowane wózki dziecięce trójkołowe umożliwiają maluszkowi aktywny udział w czynnościach, którymi zajmuje się rodzic. Gdy jednak smyk się zmęczy, możesz sięgnąć po zdrowe przekąski schowane w koszu zakupowym, a nawet użyć specjalnej przystawki, która przypomina krzesełko do karmienia niemowląt.

Co wyróżnia wózki trójkołowe?

Wózki trójkołowe dla dzieci dzięki swojej unikalnej konstrukcji są łatwiejsze w prowadzeniu. Przednie koło jest zwrotne z blokadą do jazdy na wprost, zatem taki wózek dziecięcy sprawdzi się w praktycznie każdym terenie. Same koła zazwyczaj przystosowane są do aktywnej jazdy w większych prędkościach, dlatego mają odpowiednią amortyzację. W ten sposób wózek z 3 kołami nie powoduje nadmiernych wstrząsów i dyskomfortu u Twojego dziecka. Z uwagi na unikalną konstrukcję produkty te mają jeszcze jedną zaletę wartą wymienienia. Wózek 3-kołowy jest zazwyczaj lżejszy od wielofunkcyjnych zestawów wyposażonych w cztery koła. Jest to między innymi zasługa inaczej zbudowanej ramy i braku dodatkowego koła z amortyzatorem. Dodatkowo wózek dziecięcy 3-kołowy zazwyczaj stworzony jest z myślą o osobach, które preferują zabieranie w nim malucha na codzienny jogging czy inną aktywność. Z tego powodu musi być on odpowiednio lekki i zwrotny, aby nie stanowić nadmiernego obciążenia podczas treningu. Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że wózki trójkołowe mają zazwyczaj dwa duże koła w osi zlokalizowanej bliżej rodzica, a także jedno mniejsze na przodzie. W ten sposób sterowanie jest o wiele prostsze, a sam wózek dla dziecka pozostaje stabilny. Może być on wyposażony w dodatkowy, ręczny hamulec. Pozwala to na szybkie zatrzymanie wózka praktycznie w miejscu, gdy niemożliwe jest użycie standardowego hamulca nożnego. Wózki dziecięce trójkołowe dzięki swojej budowie są łatwiejsze do przechowywania czy przewożenia w bagażniku samochodu. Co więcej, elementy ulegające szybkiemu zużyciu − w tym przypadku koła − możesz zazwyczaj wymienić u producenta. Dodatkowym argumentem za tym, by zdecydować się na wielofunkcyjne wózki dziecięce spacerowe trójkołowe, jest możliwość wypięcia poszczególnych elementów w wybranych modelach spacerówek. Dzięki temu łatwiej jest konserwować lub przewozić w bagażniku koła, a także zdjąć do czyszczenia tapicerkę. Nie mniej ważna jest opcja takiego ustawienia rączki do prowadzenia wózka czy nachylenia siedziska, by nawet rodzic o bardzo niskim lub wyjątkowo wysokim wzroście miał komfort użytkowania i z wygodnej pozycji obserwował swoją pociechę.

Kiedy warto wybrać wózek dziecięcy 3-kołowy?

Jeśli cenisz sobie aktywność fizyczną i nie chcesz zaprzepaścić wielu tygodni treningów z powodu pojawienia się na świecie nowego członka rodziny, wybierz wózek 3-kołowy. Na pewno ułatwi Ci on powrót do aktywności fizycznej, zwłaszcza jeśli nie masz nikogo, kto mógłby na dłużej zająć się dzieckiem. Dodatkowo to również świetny sposób na zaszczepienie aktywnego trybu życia w maluchu, który z czasem będzie już coraz więcej rozumiał. Dzięki praktycznym zestawom wózek głęboki szybko zmienisz w wózek spacerowy 3-kołowy, gdy dziecko zacznie samodzielnie siadać. Wózki trójkołowe mogą być też dobrym wyborem dla rodziców, którym zależy na zwrotności produktu oraz zmniejszeniu jego wagi. Wózek z 3 kołami zazwyczaj z zasady waży mniej, dlatego łatwiej Ci będzie wnieść go po schodach czy nawet złożyć do niewielkich rozmiarów. Z uwagi na obecność dodatkowych, funkcjonalnych amortyzatorów wózki trzykołowe to zwykle dobry wybór dla rodzin, które mieszkają na przedmieściach czy na wsi albo często wybierają się na spacery po nieutwardzonych drogach, na przykład do lasu. Ponadto wózki trójkołowe dla dzieci mają zwykle głębokie, rozkładane budki, które chronią malca podczas spaceru przed nadmiernym słońcem lub deszczem. Pamiętaj jednak, że wózki trójkołowe to nie tylko wygoda uprawiania aktywności fizycznej czy lekkość przenoszenia, ale również funkcjonalność. Większość modeli dysponuje dużymi koszami, dlatego bez problemu zrobisz zakupy z dzieckiem i nie będzie potrzeby dźwigania ich w siatkach. To również dobry wybór, jeśli masz drugie, starsze dziecko i chcesz chodzić z nim za rękę − wózek spacerowy 3-kołowy umożliwi Ci to dzięki łatwości prowadzenia i dużej zwrotności. Możesz także sięgnąć po specjalną dostawkę dla starszaka lub zaproponować starszemu dziecku jazdę na rowerku albo hulajnodze – jeśli szkrab się zmęczy, bez trudu schowasz drobny sprzęt sportowy w koszu zakupowym.

Czy głęboko spacerowy wózek Baby Jogger pozwala zamontować fotelik?

W przypadku większości wózków firmy Baby Jogger jest możliwość zamontowania fotelika samochodowego na stelażu wózka, potrzebne są oczywiście specjalne, dodatkowe adaptery. Sam komfort korzystania z takiej funkcjonalności jest nieoceniony, aż dziwi, że jest to technicznie tak swobodnie możliwe przy tak kompaktowych wymiarach poszczególnych modeli wózków w kolekcji marki Baby Jogger. Zalety tych wózków pozwalają komfortowo przemierzać nawet najwęższe zakamarki, zresztą nie bez powodu wózki te określane są jako małe wózki, na wielkie podróże. Ciekawą propozycją jest też nowa propozycja Cybex Priam DJ Khaled, nowoczesny wózek dla dziecka.

Wózki biegowe jako osobna kategoria wózków trójkołowych?

Wózki do biegania pozwalają na swobodne uprawianie tego popularnego sportu, którym obecnie zarażają się nie tylko tatusiowe, ale i mamy, nawet z dziećmi. Są to również wózki w opcji wózków wielofunkcyjnych, czyli nie dość, że wyróżniają się sportową, a jednocześnie najczęściej wyrafinowaną stylistyką, mają też możliwość wielu transformacji – od wersji w wózek głęboki, spacerowy, jak i z fotelikiem na stelaż wózka. W wózkach trójkołowych mamy bardzo szerokie, obszerne siedzisko w spacerówce. Są to też często wózki do zadań specjalnych sprawdzające się zarówno w mieście, jak i w trudnym terenie. Skorzystaj z szerokiej oferty sklepu BoboWózki i wybierz trójkołowy model spacerówki, który zachęci Twoich bliskich do regularnej aktywności na świeżym powietrzu!

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up