+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog

Wózki dziecięce trójkołowe

Wózki trójkołowe 3w1 są to nowoczesne wózki dziecięce zarezerwowane przede wszystkim dla indywidualistów, otwartych na innowacyjne pomysły. Wózki trójkołowe dla dzieci charakteryzują się ponad przeciętną zwrotnością oraz tym że prowadzenie takiego wózka z dzieckiem wymaga pełnej kontroli i daje poczucie pełnej zależności od prowadzącego, który ma bardzo duży wpływ na trasę spaceru. Jedną z ważniejszych zalet wózka trójkołowego jest jego lekkość i zwrotność, co naturalnie przekłada się na łatwość prowadzenia takiego wózka dziecięcego. Jeśli przed pojawieniem się maluszka bieganie, jazda na rolkach czy inne tego rodzaju czynności sportowe były u Was na porządku dziennym, właśnie wózek trzykołowy może pomóc Wam w utrzymaniu odpowiedniego poziomu aktywności sportowych.

...
Zakres cenowy
1298zł
5495zł

Wózki trójkołowe − spacer i aktywność dla rodzica

Jedną z wielu propozycji dla rodziców, którym zależy na zachowaniu aktywnego trybu życia, są wózki trzykołowe. Tego rodzaju produkty przygotowane zostały przede wszystkim z myślą o osobach, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej, a jednocześnie chcą mieć pewność, że ich dziecko będzie bezpieczne.

Pod względem części przeznaczonej dla dziecka wózki trójkołowe nie różnią się niczym od standardowych rozwiązań z ramą wyposażoną w cztery koła. Są wygodne, przestronne i zazwyczaj zabezpieczone dodatkowymi elementami, na przykład szelkami. Siedzisko jest wygodne dla dziecka, które może stosownie do wieku jeździć w nich w pozycji leżącej lub siedzącej. Niektóre modele są przystosowane również do umieszczenia w nich fotelika samochodowego po wykorzystaniu odpowiednich adapterów. Pod tym względem wózki dziecięce trójkołowe są równie funkcjonalne jak bardziej typowe rozwiązania.

Asortyment sklepu BoboWózki obejmuje wózki trzykołowe wielofunkcyjne. Oznacza to, że w zestawie znajdziesz nie tylko gondolę głęboką dla noworodka i niemowlęcia, ale również siedzisko spacerowe. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w fotelik samochodowy jako wózki 3w1, co sprawia, że zyskujesz gotowy zestaw akcesoriów na pierwszych kilka lat życia Twojego dziecka. Wózki trójkołowe dla dzieci często mają w zestawie przydatne dodatki, na przykład torby, moskitiery i inne udogodnienia niezbędne zwłaszcza przy aktywnych spacerach.

Co wyróżnia wózki trójkołowe?

Wózki trójkołowe dla dzieci dzięki swojej unikalnej konstrukcji są łatwiejsze w prowadzeniu. Przednie koło jest zwrotne z blokadą do jazdy na wprost, zatem taki wózek dziecięcy sprawdzi się w praktycznie każdym terenie. Same koła zazwyczaj przystosowane są do aktywnej jazdy w większych prędkościach, dlatego mają odpowiednią amortyzację. W ten sposób wózek z 3 kołami nie powoduje nadmiernych wstrząsów i dyskomfortu u Twojego dziecka.

Z uwagi na unikalną konstrukcję produkty te mają jeszcze jedną zaletę wartą wymienienia. Wózek 3-kołowy jest zazwyczaj lżejszy od wielofunkcyjnych zestawów wyposażonych w cztery koła. Jest to między innymi zasługa inaczej zbudowanej ramy i braku dodatkowego koła z amortyzatorem. Dodatkowo wózek dziecięcy 3-kołowy zazwyczaj stworzony jest z myślą o osobach, które preferują zabieranie w nim malucha na codzienny jogging czy inną aktywność. Z tego powodu musi być on odpowiednio lekki i zwrotny, aby nie stanowić nadmiernego obciążenia podczas treningu.

Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że wózki trójkołowe mają zazwyczaj dwa duże koła w osi zlokalizowanej bliżej rodzica, a także jedno mniejsze na przodzie. W ten sposób sterowanie jest o wiele prostsze, a sam wózek dla dziecka pozostaje stabilny. Może być on wyposażony w dodatkowy, ręczny hamulec. Pozwala to na szybkie zatrzymanie wózka praktycznie w miejscu, gdy niemożliwe jest użycie standardowego hamulca nożnego. Wózki dziecięce trójkołowe dzięki swojej budowie są łatwiejsze do przechowywania czy przewożenia w bagażniku samochodu. Co więcej, elementy ulegające szybkiemu zużyciu − w tym przypadku koła − możesz zazwyczaj wymienić u producenta.

Zobacz, kiedy wybrać wózek dziecięcy 3-kołowy

Jeśli cenisz sobie aktywność fizyczną i nie chcesz zaprzepaścić wielu tygodni treningów z powodu pojawienia się na świecie nowego członka rodziny, wybierz wózek 3-kołowy. Na pewno ułatwi Ci on powrót do aktywności fizycznej, zwłaszcza jeśli nie masz nikogo, kto mógłby na dłużej zająć się dzieckiem. Dodatkowo to również świetny sposób na zaszczepienie aktywnego trybu życia w maluchu, który z czasem będzie już coraz więcej zrozumiał. Dzięki praktycznym zestawom wózek głęboki szybko zmienisz w wózek spacerowy 3-kołowy, gdy dziecko zacznie samodzielnie siadać.

Wózki trójkołowe mogą być też dobrym wyborem dla rodziców, którym zależy na zwrotności produktu oraz zmniejszeniu jego wagi. Wózek z 3 kołami zazwyczaj z zasady waży mniej, dlatego łatwiej Ci będzie wnieść go po schodach czy nawet złożyć do niewielkich rozmiarów. Z uwagi na obecność dodatkowych, funkcjonalnych amortyzatorów wózki trzykołowe to zwykle dobry wybór dla rodzin, które mieszkają na przedmieściach czy na wsi albo często wybierają się na spacery po nieutwardzonych drogach, na przykład do lasu. Ponadto wózki trójkołowe dla dzieci mają zwykle głębokie, rozkładane budki, które chronią malca podczas spaceru przed nadmiernym słońcem lub deszczem.

Zobacz również: wózki Premium, wózek z fotelikiem, wózki spacerowe, wózki dla dzieci 3w1, wózki głęboko-spacerowe

Pamiętaj jednak, że wózki trójkołowe to nie tylko wygoda uprawiania aktywności fizycznej czy lekkość przenoszenia, ale również funkcjonalność. Większość modeli dysponuje dużymi koszami, dlatego bez problemu zrobisz zakupy z dzieckiem i nie będzie potrzeby dźwigania ich w siatkach. To również dobry wybór, jeśli masz drugie, starsze dziecko i chcesz chodzić z nim za rękę − wózek spacerowy 3-kołowy umożliwi Ci to dzięki łatwości prowadzenia i dużej zwrotności.

Czy głęboko spacerowy wózek Baby Jogger pozwala zamontować fotelik?

W przypadku większości wózków firmy Baby Jogger jest możliwość zamontowania fotelika samochodowego na stelażu wózka, potrzebne są oczywiście specjalne, dodatkowe adaptery. Sam komfort korzystania z takiej funkcjonalności jest nieoceniony, aż dziwi że jest to technicznie tak swobodnie możliwe przy tak kompaktowych wymiarach poszczególnych modeli wózków w kolekcji marki Baby Jogger. Zalety tych wózków pozwalają komfortowo przemierzać nawet najwęższe zakamarki, zresztą nie bez powodu wózki te określane są jako "małe wózki, na wielkie podróże". Ciekawą propozycją jest też nowa propozycja Cybex Priam DJ Khaled, nowoczesny wózek dla dziecka.

Wózki biegowe jako osobna kategoria wózków trójkołowych

Wózki do biegania pozwalają na swobodne uprawianie tego popularnego sportu, którym obecnie zarażają się nie tylko tatusiowe ale i mamy, nawet z dziećmi. Są to również wózki w opcji wózków wielofunkcyjnych, czyli nie dość że wyróżniają się sportową, a jednocześnie najczęściej wyrafinowaną stylistyką to mają możliwość wielu transformacji, od wersji w wózek głęboki, spacerowy jak i z fotelikiem na stelaż wózka. W wózkach trójkołowych mamy bardzo szerokie, obszerne siedzisko w spacerówce, są to też często wózki do zadań specjalnych, jak na przykład Mountain Buggy sprawdzające się zarówno w mieście jak i w trudnym terenie.

Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.