+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Aktywne filtry:
kategoria: Foteliki 9-50kg

Foteliki samochodowe dla dzieci 9-50kg

Poszukiwanie kolejnego fotelika warto rozpocząć w okolicach kiedy dziecko ma powyżej 12 m-cy, a przede wszystkim gdy potrafi już stabilnie siedzieć. Doskonałym rozwiązaniem są FOTELIKI RWF - tyłem do kierunku jazdy, które kilkukrotnie zwiększają poziom bezpieczeństwa dziecka w czasie podróży! Charakterystyczne dla fotelików w przedziale 9-50kg jest to, że ułatwiają zwykle dziecku patrzenie przez okno w trakcie jazdy. Jest to dużym atutem, gdyż dzieci w tym wieku są ciekawe świata i zainteresowane otoczeniem. Innym atutem jaki w fotelikach tego przedziału można spotkać to możliwość odchylenia fotelika od pozycji siedzącej do spoczynkowej.

...

Fotelik samochodowy do 50 kg – dlaczego warto go używać?

Przez długi czas podstawowym kryterium określającym to, jak długo dziecko powinno jeździć w foteliku samochodowym, był jego wiek. Dwunastolatek mógł już podróżować spokojnie bez fotelika, co było przepisem w zasadzie martwym, bo dzień urodzin nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo podróżowania dziecka. Dziś przepisy uległy zmianie i dziecko do osiągnięcia wzrostu 150 cm powinno podróżować w foteliku. To oznacza, że fotelik samochodowy dla dużego dziecka jest produktem pierwszej potrzeby – ze względu na chęć zapewnienia mu bezpieczeństwa.

Obecnie obowiązujące przepisy kierują się tym, że przy wzroście ponad 150 cm dziecko zapięte pasami zamontowanymi w samochodzie jest faktycznie chronione w razie wypadku. Chodzi przede wszystkim o to, w jaki sposób pasy biegną po ciele. Z tego powodu fotelik dla dużych dzieci ma sprawiać, że dziecko siedzi wyżej, a pasy przebiegają prowadnicami. Tym samym jedna część biegnie płasko po udach lub po linii bioder u starszego dziecka, a druga przebiega przez klatkę piersiową, nie spadając z ramienia. To wszystko wpływa na to, że dziecko jest relatywnie bezpieczne podczas wypadku.

W związku z kryterium wzrostu foteliki samochodowe powyżej 36 kg są wręcz niezbędne, aby nie dostać mandatu, a przede wszystkim zabezpieczyć pociechę przed uszkodzeniem ciała czy utratą życia w razie wypadku. Z uwagi na budowę oraz często montaż w systemie Isofix, foteliki samochodowe powyżej 36 kg są o wiele lepszą ochroną niż podkładki, na których czasami dzieci jeżdżą. Każdy rodzic, któremu zależy na bezpieczeństwie pociechy, powinien zainwestować w dopasowany do potrzeb potomka fotelik samochodowy.

Co wyróżnia foteliki powyżej 36 kg?

W przypadku samochodu, w którym nie ma systemu Isofix, wybrane foteliki powyżej 36 kg są mocowane na pas samochodowy. W taki sam sposób zapinane jest dziecko. Jeśli chodzi o foteliki z systemem Isofix, to stanowi on dodatkowe ustabilizowanie siedziska. Wówczas fotelik dla dużych dzieci oferuje zapinanie dziecka pasem, który dodatkowo trzyma również siedzisko.

Modele przeznaczone na przykład od wagi 9 kg do nawet 50 kg mają zwykle zintegrowany system pasów wewnętrznych. Gdy dziecko przekracza wagę ok. 15 kg czy wzrost ok. 105 cm, pasy są zdejmowane i fotelik dziecięcy jest zapinany standardowym pasem samochodowym. Fotelik samochodowy do 50 kg jest więc po nosidełku niemal idealnym rozwiązaniem, aby zapewnić dziecku ochronę przed konsekwencjami kolizji czy wypadku na każdym etapie życia.

Foteliki dla dużego dziecka, czyli takie 9 50 kg, z dużym zakresem wagi mają wiele opcji regulacji. Mowa tutaj nie tylko o zagłówku, ale również o możliwości dostosowania szerokości fotelika dla dziecka. Czasami zdarza się, że fotelik dla dużego dziecka ma też regulowane – wysuwane nieco do przodu – siedzisko. To szczególnie wygodne w przypadku starszych dzieci, u których nogi są już dłuższe. W ten sposób pozycja jazdy jest o wiele wygodniejsza. Takie możliwości fotelika 9 50 kg pozwalają dopasować go idealnie do wzrostu młodzieńca.

Zobacz również: foteliki obrotowe, foteliki RWF tyłem, foteliki 15-36kg, wózki do samolotu, wózki do biegania

Warto zwrócić uwagę na to, jaki fotelik samochodowy do 50 kg spełnia normy i otrzymał certyfikaty. Foteliki montowane przodem do kierunku jazdy są bezpieczne dla dzieci od około czwartego roku życia. Powinny mieć zaliczony test bezpieczeństwa ADAC. Niektóre foteliki samochodowe powyżej 36 kgzgodne z normą i-Size. To oznacza, że mają również dodatkowy system ochrony, na przykład bocznej, co zapewnia dziecku bezpieczeństwo w razie kolizji.

Ważnym elementem, który wyróżnia foteliki dla dużego dziecka, jest zdejmowana tapicerka. W ten sposób możesz ją wyprać, a to gwarantuje komfort i higienę dziecka. Dotyczy to zwłaszcza przypadku, gdy foteliki samochodowe powyżej 36 kg są użytkowane przez starsze dzieci bądź nastolatków.

Foteliki samochodowe powyżej 36 kg – kiedy warto je wybrać?

Jeżeli jesteś rodzicem dużego dziecka, na pewno warto zdecydować się na foteliki dla dzieci powyżej 36 kg. Możesz zrobić to już na etapie zmiany pierwszego nosidła na nowy fotelik dla młodszego jeszcze dziecka. Zaletą takich modeli jest możliwość dostosowania zarówno do potrzeb młodszych, jak i starszych dzieci. W przypadku noworodków z dużą wagą urodzeniową, które jednocześnie po kilku miesiącach nadal sporo przybierają, fotelik samochodowy powyżej 36 kg to dość rozsądne rozwiązanie.

Fotelik samochodowy do 50 kg to też dobry wybór, jeśli wymieniasz fotel w trakcie użytkowania i robisz to głównie z powodu wagi dziecka. Zazwyczaj dzieci wyrastają z fotelików samochodowych z powodu wzrostu. Jeśli jednak potrzebujesz nowego modelu fotelika ze względu na to, że dziecko przekracza pewną wagę, warto postawić na fotelik, który faktycznie wystarczy na dłuższy czas. Będzie to dla Ciebie spora oszczędność oraz długofalowa inwestycja.

Jest jeszcze jedna sytuacja, w której warto zainwestować w fotelik samochodowy dla dużego dziecka. Jeśli w rodzinie zauważa się tendencję wśród dzieci do osiągania większej wagi i niskiego wzrostu, taki model fotelika będzie wręcz idealny. Sprawdzi się na długo i zapewni dziecku wygodę, a jednocześnie zagwarantuje bezpieczeństwo w każdej sytuacji na drodze. Na pewno jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż standardowe siedziska, które często jedynie zapobiegają mandatom zamiast sprawiać, że dziecko faktycznie jest bezpieczne.

Wybór między fotelikiem przodem a tyłem do kierunku jazdy RWF

Jednym z najlepszych rozwiązań są foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy, a to daje pewność że w trakcie każdej podróży w aucie dziecko jest bardzo dobrze zabezpieczone. Oczywiście nie oznacza to, że foteliki montowane przodem nie są bezpieczne, wręcz przeciwnie. Wiele niezależnych testów, w tym zderzeniowych potwierdza, że poszczególne foteliki z tej grupy spełniają swoje funkcje i znakomicie potrafią chronić dzieci.

Bardzo ważne!
Niezależnie od tego na jaki fotelik samochodowy się zdecydujemy, zawsze należy zwrócić uwagę na to by zarówno sam fotelik był poprawnie zamontowany jak i dziecko w nim prawidłowo zapięte - ostatecznie właśnie to, a nie tylko sam fotelik może decydować o bezpieczeństwie Twojego dziecka. Przed każdą podróżą z uwagą sprawdzaj czy Twoje dziecko na pewno jest poprawnie zapięte w foteliku samochodowym!

Jakie marki oferują bezpieczne foteliki dla dzieci?

Nasza oferta fotelików dziecięcych, podobnie jak wózków jest specjalnie wyselekcjonowana pod względem najlepszych produktów. Oferujemy uznane modele fotelików takich marek jak m.in. Maxi Cosi, Cybex, Kiddy, BeSafe, Swandoo, Britax, Axkid, Recaro, Klippan czy Concord. Każdy fotelik samochodowy jest wykonywany w określonych przedziałach dla dzieci, uwzględniające takie parametry dziecka jak waga, wzrost oraz wiek. W Skandynawii, gdzie chyba najbardziej daje się zauważyć wysoką dbałość o bezpieczeństwo dzieci w każdej możliwość postaci, przewożenie dzieci tyłem, a nie przodem, do kierunku jazdy jest niemal standardem i dzieci są tak właśnie przewożone aż do czwartego roku życia, a statystyki dokładnie potwierdzają, że warto o to zadbać.

Jaki fotelik samochodowy 9-50 kg wybrać?

Gdy dziecko zaczyna wyrastać z fotelika 0-13 kg, przychodzi czas, aby zdecydować się na kolejny model. Możliwości jest dużo, a jedną z nich są produkty z grupy 9-50 kg. Ich zaletą jest przede wszystkim uniwersalność. W tym kontekście rozumiana jako możliwość sprawnego dopasowania do aktualnych potrzeb rosnącego dziecka. Na foteliki 9-50 kg szczególną uwagę powinni zwrócić rodzice, których dzieci szybko przybierają na wadze lub ich masa urodzeniowa była większa. Wśród fotelików 9-50 kg zdecydowana większość to modele z grupy 9-36 kg. Godnym uwagi jest model BRITAX ROMER ADVANSAFIX. Ma on certyfikat i-Size (europejska norma bezpieczeństwa). Zamontujesz go za pomocą systemu Isofix, a stabilizację zwiększa pas Top Tether. Ponadto model wyposażono w system Pivot Link, który w momencie kolizji, kieruje siłę uderzenia najpierw w dół, a dopiero następnie do przodu. Wśród modeli 9-50 kg warto wybrać Cybex PALLAS G i-Size. On również spełnia normę i-Size i ma dodatkowe mocowanie pasem Top Tether. Ponadto osłona boczna L.S.P. Plus redukuje siły pochodzące z uderzenia aż o 20 proc., a głęboki zagłówek zapewnia ochronę głowy i szyi dziecka.

Fotelik 9-50 kg — do jakiego wieku jest przeznaczony?

Fotelik z grupy 9-50 kg przeznaczony jest dla dzieci:

  • od ok. 12. miesiąca aż 12. roku życia;
  • do osiągnięcia 150 cm wzrostu.
W ten sposób fotelik 9-50 kg może być drugim i ostatnim fotelikiem samochodowym, w którym będzie podróżować Twoja pociecha.

Fotelik 9-50 czy 9-36?

Przepisy ruchu drogowego określają, że dziecko musi być przewożone w foteliku do osiągnięcia 150 cm wzrostu, jednak nie wyznaczają sztywnej granicy wieku, wzrostu lub wagi, gdy możesz zamienić fotelik na podstawkę. Wśród modeli z najwyższej grupy wagowej zdecydowanie więcej jest wersji 9-36 kg. Jeśli dziecko do tej pory nie osiągnie 150 cm wzrostu, rodzice najczęściej zamieniają fotelik na podstawkę. Gdy jednak chcesz maksymalnie długo zapewnić dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa, wybierz fotelik z kategorii 9-50 kg.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up