+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog

Polskie wózki dziecięce

Wózki polskie są produkowane w naszym kraju przede wszystkim w regionie Częstochowy. Funkcjonuje tu wiele nowoczesnych firm produkujących polskie wózki dziecięce. Jest to szczególnie związane z ciekawą historią tego regionu. Wózki polskie produkowane są obecnie przy wykorzystaniu najnowszych technologii, a uznanie zyskują już niemal na całym świecie. Ponadto, modne w naszym kraju przekonanie, że "Dobre bo Polskie" i faktyczne docenianie rodzimych produktów sprawia, że również polskie wózki dla dzieci są coraz chętniej wybierane. Polskie wózki wielofunkcyjne stanowią jedne z najchętniej kupowanych modeli − przede wszystkim z uwagi na wysoką trwałość, estetyczny i spójny wygląd w stosunku do ceny, ale również rodzice doceniają wygodę jaką zapewniają te wózki dla dzieci.

...
Zakres cenowy
1519zł
5347zł

Polskie wózki wielofunkcyjne na każdą sytuację

Oferta polskich wózków, które mają wiele różnych zastosowań i funkcji, jest obecnie bardzo bogata. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przejmować się tym, że za jakiś czas niezbędne będzie uzupełnienie zapasu akcesoriów dla dzieci.

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest wózek dziecięcy 3w1. Zazwyczaj taki zestaw zawiera ramę, do której można dopasować gondolę, oraz siedzisko spacerowe. W ten sposób wózek sprawdzi się doskonale od chwili narodzin dziecka nawet do wieku przedszkolnego. Dodatkiem do kompletu jest zazwyczaj pierwszy fotelik samochodowy w formie nosidełka. Może być przygotowany przez producenta albo dobrany z oferty innej marki, ale możliwy do wpięcia w ramę wózka.

Istnieje wiele różnych wariantów − polskie wózki dla dzieci mogą zawierać na przykład kilka rodzajów nadwozi do dostosowanej ramy, co sprawdzi się w przypadku bliźniąt, trojaczków czy dzieci urodzonych rok po roku. Dodatkowo masz możliwość zakupu również podstawowego zestawu bez fotelika samochodowego. To dobra opcja dla Ciebie, jeśli do gustu przypadły Ci konkretne polskie wielofunkcyjne wózki dziecięce, a dostępne z nimi foteliki nie spełniają Twoich oczekiwań.

Polskie wózki wielofunkcyjne − zastosowanie i zalety

Podstawowym wyróżnikiem, jaki posiadają polskie wózki wielofunkcyjne 2w1, jest ich... funkcjonalność! Wystarczą one Twojemu dziecku na długi czas i z powodzeniem możesz ich później używać przy kolejnych dzieciach. Wiele produktów ma wymienne części, na przykład koła, dlatego nie musisz obawiać się o niespodziewaną awarię − usuniesz ją bez problemu. Polskie wózki dziecięce wielofunkcyjne można też zazwyczaj w wygodny sposób prać − niektóre elementy są zdejmowane albo wyjmowane, na przykład materacyki z głębokiej gondoli.

Polski wózek wielofunkcyjny zawsze prezentuje się dobrze. Jeżeli przypadł Ci do gustu konkretny styl wykończenia albo dana kolorystyka, nie musisz spędzać kolejnych kilku godzin na poszukiwaniu idealnego odpowiednika w formie spacerówki. Wszystkie elementy w zestawie dobrze do siebie pasują i reprezentują podobną formę wykończenia. Wózek dziecięcy 3w1 możesz znaleźć w takiej wersji, w której występuje również fotelik, dzięki czemu będzie dopasowany stylem do reszty elementów zestawu.

Zobacz również: wózki Premium, wózki dla dzieci 3w1, wózek trójkołowy, wózki głęboko-spacerowe, wózki wielofunkcyjne

Zazwyczaj wózki dla dzieci wielofunkcyjne mają również rozbudowany zestaw dodatkowych akcesoriów. Podstawowymi elementami uzupełniającymi komplet siedzisk są zwykle przykrycia na nóżki do spacerówki, nakładka na gondolę, a także moskitiera czy folia przeciwdeszczowa. Często w zestawie znajduje się też wygodna, funkcjonalna torba, do której możesz schować przydatne drobiazgi. Bardziej elegancki wózek wielofunkcyjny polskiego producenta często oferuje torbę w formie plecaka − możesz ją użytkować również wówczas, gdy dziecko zacznie chodzić.

Jedną z podstawowych cech, na które warto zwrócić uwagę, wybierając polskie wózki wielofunkcyjne, jest ich waga. Dzielona rama sprawia, że zazwyczaj te modele spacerówek są nieco cięższe od takich kupowanych osobno. Jednocześnie są o wiele tańsze i niekiedy wygodniejsze dla dziecka z uwagi na szersze siedzisko. Jeśli mieszkasz na wysokim piętrze bez windy albo często podróżujesz i musisz wkładać elementy wózka dziecięcego do bagażnika samochodu, zdecyduj się na lekki wózek wielofunkcyjny. Znacznie ułatwi Ci życie, a jednocześnie pomoże oszczędzić nieco kręgosłup i nadwyrężone w trakcie ciąży mięśnie.

Kiedy warto wybrać wózek wielofunkcyjny?

Nad zakupem wózka warto zastanowić się jeszcze przed narodzinami dziecka. Wózek dziecięcy 3w1 zapewni Ci wszystkie niezbędne elementy wyposażenia − również nosidełko, które często jest wymagane w trakcie wypisu noworodka ze szpitala. Poza tym możesz wcześniej przećwiczyć zapinanie fotelika w samochodzie. Ważne jest także wcześniejsze przewietrzenie akcesoriów, które często wskutek przechowywania w magazynie producenta, mają zapach nowości. Możesz wówczas też uprać niektóre elementy, w jakie wyposażone są polskie wózki dziecięce wielofunkcyjne, na przykład materac w gondoli.

Praktyczny wózek wielofunkcyjny sprawdzi się już od momentu, gdy dziecko pojawi się na świecie. Możesz zabierać w nim maluszka na spacery albo przeprowadzać w nim werandowanie, jeśli dziecko urodzi się zimą. Gondola dzięki wysokim ściankom skutecznie chroni przed wiatrem czy zimnym powietrzem. Z kolei duża budka osłoni malucha przed słońcem. Polskie wózki wielofunkcyjne będą spełniały przydatną rolę na czas drzemek niemowlaka, gdy chcesz go mieć na oku.

Z czasem polskie wózki dziecięce wielofunkcyjne pozwolą Ci na płynne przejście od głębokiej gondoli do wózka z siedziskiem spacerowym. Powinno to nastąpić w momencie, gdy maluch samodzielnie siada − wówczas ryzyko upadku z gondoli jest zbyt duże. Wyjątek stanowią modele, które są wyposażone w specjalne szelki bezpieczeństwa przeznaczone dla potrafiących już siedzieć dzieci. Zazwyczaj siedzisko spacerowe wózka jest też wygodniejsze dla maluszka, który chce już obserwować otoczenie, a nie tylko patrzeć na rodzica czy w niebo.

Odrobina historii polskich wózków dla dzieci

Największy wpływ na intensywny rozwój produkcji wózków dla dzieci 2w1 miała wielka powojenna fabryka wózków w Poraju k. Częstochowy, która dała początek intensywnemu rozwojowi branży polskich wózków dla dzieci. Była ona jedną z trzech podobnych w tej części Europy, obok Zekiva w NRD i Patron w Czechach. Ludzie pracujący w fabryce w okresie PRL-u sukcesywnie zwalniali się i zaczynali tworzyć własne biznesy. Dzisiaj jest to niedościgniony region w Europie w ilości produkowanych wózków dla dzieci i wszelkich akcesoriów do nich.

Imponujące statystyki jak na polski wózek

Za sprawą regionu częstochowskiego Polska jest na drugim miejscu, zaraz za Chinami wśród krajów eksportujących wielofunkcyjne wózki dziecięce w skali globalnej. Jakość wykonania oraz poziom zaawansowania użytych technologii do produkcji polskich wózków nie tylko dorównuje produktom zachodnich marek, ale w wielu przypadkach już nawet przewyższa. Materiały do poszyć wózków dla dzieci są starannie dobierane, spełniają wymogi najbardziej restrykcyjnych certyfikacji, a elementy do konstrukcji są zaskakująco trwałe. Przystosowane do pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach, szczególnie że spora cześć polskich wózków jest wysoko ceniona zarówno u naszych wschodnich sąsiadów jak i w samej Skandynawii.

Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.