+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Aktywne filtry:
kategoria: Foteliki 15-36kg

Foteliki samochodowe dla dzieci 15-36kg

Starsze dzieci też potrzebują odpowiedniej ochrony podczas podróży samochodem, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości fotelik samochodowy. Od 15 do 36 kg to przedział wagowy dla starszaków, powyżej 3. roku życia, dopasowany do wymiarów i wzrostu nieco większego dziecka. To mit, że w foteliku samochodowym przewozi się wyłącznie maluchy. Obecne przepisy prawne jasno mówią, że do osiągnięcia przez dziecko wzrostu 150 cm, powinno ono podróżować w foteliku samochodowym. Żeby Twoja pociecha miała zapewniony maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, musi być on odpowiednio dopasowany zarówno do dziecka jak też i do samochodu.

...

W sklepie BoboWózki znajdziesz foteliki samochodowe 15 36 kg wielu renomowanych marek, najlepszych w produkcji i sprzedaży atestowanych fotelików. Każdy oferowany model spełnia wymagane europejskie normy bezpieczeństwa, dlatego warto zaufać ekspertom i kupić fotelik samochodowy 15-36 kg z gwarancją producenta.

Jeśli Twój maluch wyrósł ze swojego poprzedniego siedziska, konieczna jest wymiana na większy fotelik. 15-36 kg to przedział wagowy dzieci od około 3. roku życia i tylko taki model może zapewnić starszemu dziecku ochronę podczas wypadku lub ostrego hamowania. Pod wieloma względami różni się od fotelików dla maluszków i gwarantuje odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa oraz głowy starszaka.

O bezpieczeństwo kilkulatka w czasie jazdy, należy dbać tak samo, jak o noworodka, dlatego sprawdź dostępne w sklepie foteliki samochodowe 15-36 kg i wybierz certyfikowany model, który zagwarantuje dziecku nie tylko ochronę, ale także wygodę podczas podróży.

Fotelik samochodowy 15-36 kg – sprawdź, co go wyróżnia

Fotelik samochodowy od 15 kg pod wieloma względami różni się od fotelików, dedykowanych dzieciom w mniejszych przedziałach wagowych. Przede wszystkim, nie posiada wbudowanego wewnętrznego systemu pasów, a dziecko podczas jazdy przypięte jest samochodowym pasem bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie jest idealne dla dzieci o większej masie, gdzie pasy fotelika nie są już wystarczające, by maksymalnie chronić malucha.

Różnica jest także w montażu – fotelik samochodowy 15-36 kg, ustawia się przodem do kierunku jazdy. Dzięki temu dziecko może wygodnie podróżować, z nogami spuszczonymi w dół, przy czym można poprawić komfort dziecka, szczególnie przy dłuższych podróżach stosując specjalny podnóżek do fotelik 15-36kg. Jeśli Twój maluch lubi uciąć sobie smaczną drzemkę podczas jazdy, nie musisz się martwić o jego komfort. Wystarczy, że wybierzesz fotelik 15-36 kg z regulowanym oparciem. Wówczas możesz dopasować stopień nachylenia, w zależności od indywidualnych potrzeb Twojego dziecka. Wśród wielu modeli z pewnością znajdziesz fotelik od 15 kg, w którym specjalnie zaprojektowany zagłówek zapobiega opadaniu głowy malucha i starszaka podczas snu.

Zobacz również: foteliki 0-13kg, foteliki 9-50kg, meble dziecięce, wózek do samolotu, wózki do biegania

Producenci fotelików wiedzą, jak szybko maluszki dorastają i zmieniają się w starszaki, dlatego oferują modele z regulacją wysokości zagłówka oraz szerokości ramion. Śmiało można stwierdzić, że fotelik dla dziecka 15-36 kg rośnie razem z nim! Dla maksymalnego bezpieczeństwa starszaka warto wybrać fotelik 15-36 kg z możliwością zamontowania w systemie ISOFIX. Wtedy fotelik jest wręcz przytwierdzony do ramy siedzenia samochodowego, a jego przemieszczanie, w wysokim stopniu zablokowane.

Fotelik od 15 kg renomowanego producenta, zabezpieczony pasami bezpieczeństwa oraz wpięty w zaczepy ISOFIX, chroni Twoje dziecko w razie wypadku dużo lepiej niż sama nakładka na siedzenie, zwana potocznie „poddupnikiem”, czy też tzw. „skracacz pasów”. Fotelik 15-36 kg z systemem ochrony bocznej zabezpiecza także Twoją pociechę w przypadku zderzenia bocznego. Żeby zapewnić dziecku wygodę i bezpieczeństwo w podróży, zdecyduj się na atestowany fotelik samochodowy 15-36 kg. Wśród wielu modeli na pewno znajdziesz ten idealny dla Twojego kilkulatka.

Foteliki samochodowe 15-36 kg – nowoczesne rozwiązanie dla rodziców starszaków

Jeśli Twoje dziecko podrosło i przyszedł czas, by kupić fotelik samochodowy od 15 kg wzwyż, nie szukaj używanych fotelików o niepewnej przeszłości. Im większa masa dziecka, tym większe ryzyko uszkodzenia zużytego fotelika podczas wypadku. Taki sprzęt nie zapewnia należytej ochrony, dlatego najlepiej zainwestować w nowy, nieużywany przez nikogo wcześniej. Każdy nowoczesny fotelik samochodowy 15-36 kg, który sprzedajemy posiada wymagane obecnie certyfikaty bezpieczeństwa, które niekoniecznie mają nieco starsze modele.

Nasi doradcy na miejscu odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz pomogą wybrać fotelik 15 36 kg, dopasowany zarówno do Twojego dziecka, jak i samochodu. Pamiętaj, że jest to sprzęt na kilka lat, który będzie Ci służył przez okres przedszkolny i wczesnoszkolny w życiu Twojego kilkulatka. Warto, by Twoja pociecha mogła przez ten czas podróżować bezpiecznie i komfortowo, nie tylko w drodze do przedszkola, czy szkoły, ale także na wymarzone wakacje. Ty również odetchniesz ze spokojem, wiedząc, że dziecko jest maksymalnie chronione w razie stłuczki.

foteliki 15-36kg

Sprawdź ofertę fotelików w przedziale wagowym 15-36 kg, dostępnych w sklepie BoboWózki i wybierz odpowiedni model. Niech nowy fotelik będzie niezastąpionym towarzyszem każdej Waszej podróży!

Jak ważne jest bezpieczeństwo fotelików samochodowych dla starszaków?

Dzięki fotelikom samochodowym przystosowanym do obciążenia 15-36 kg możliwe jest bezpieczne przewożenie starszych pociech. Nowoczesne foteliki samochodowe dla przedziału wagowego 15-36 kg poza standardową regulacją wysokości, mogą posiadać jednocześnie regulację w szerokości, w ten sposób potrafią niemal rosnąć razem z dzieckiem, a dzięki temu doskonale dopasujemy fotelik do aktualnych potrzeb dziecka. W tym zakresie godne polecenia są np. Britax Kidfix III S oraz BeSafe iZi Flex i-Size. Nie polecamy natomiast samych podstawek dla dzieci, tzw. "poddupników", które nie zabezpieczają tak skutecznie dziecka jak standardowe foteliki.

Jak zapiąć dziecko w foteliku 15-36 kg?

Prawidłowe zapięcie dziecka w foteliku 15-36 kg gwarantuje jego bezpieczeństwo w razie nagłego hamowania, uderzenia lub kolizji. Z tego względu niezwykle istotne jest przestrzeganie zaleceń producenta danego sprzętu. Niemniej dla większości fotelików 15-36 istnieje kilka uniwersalnych reguł, których stosowanie przyczynia się do bezpieczeństwa malucha podczas jazdy. Pamiętaj o zasadach przedstawionych poniżej.

  • górna część pasa samochodowego musi przebiegać przez środek klatki piersiowej i przez środek barku dziecka – ważne jest, aby nie zachodziła na szyję oraz nie zsuwała się z ramienia;
  • dolna część pasa ma przebiegać płasko po wierzchu ud małego pasażera;
  • pas samochodowy nie może uciskać brzucha dziecka.

Kiedy zmienić fotelik na 15-36 kg?

Gdy zauważysz, że głowa dziecka na poziomie linii oczu zaczyna wystawać ponad górną linię zagłówka, to czas na zmianę fotelika samochodowego na kategorię 15-36 kg. Może się jednak zdarzyć, że Twój maluch pod względem wzrostu mieści się w dotychczasowym modelu, ale przekroczył wagę 18 kg. To również wskazanie do zmiany. Istotną kwestią jest również położenie szelek bezpieczeństwa względem linii ramion dziecka. Gdy 5-punktowe pasy bezpieczeństwa znajdą się poniżej tej linii, to znak, że pora rozejrzeć się za nowym fotelikiem.

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg wybrać?

Fotelik 15-36 kg jest tym, który będzie towarzyszył Twojej rodzinie najdłużej. Warto zatem wybrać model renomowanej firmy, którego bezpieczeństwo zostało potwierdzone certyfikatami, a sam produkt wyposażony został w szereg funkcjonalności. W kategorii 15-36 kg znajdziesz modele montowane za pomocą Isofix lub pasa samochodowego. Wśród produktów, na które warto zwrócić uwagę są: BRITAX KIDFIX, Maxi Cosi RODIFIX PRO czy Cybex Solution S2 i-Fix. Dwa pierwsze modele spełniają restrykcyjną normę i-Size, wszystkie natomiast wyposażone zostały w systemy ochrony bocznej. Dzięki regulacji zagłówka idealnie dopasujesz je do aktualnych potrzeb swojego dziecka.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up