+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Aktywne filtry:
kategoria: Foteliki obrotowe

Fotelik obrotowy − wybierz wygodne rozwiązanie

Dla wielu rodziców nie ma nic wygodniejszego w podróżach samochodem niż obrotowy fotelik samochodowy dla dziecka. Model tego dziecięcego fotelika samochodowego przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci, jednak bardzo często wyposażony jest we wkładkę redukcyjną, dzięki której w wybranych fotelikach można przewozić również noworodka. Bardziej wyspecjalizowane, gwarantujące wysokie bezpieczeństwo foteliki obrotowe dla dzieci mogą służyć nawet do końca okresu, w którym dziecko ich potrzebuje podczas podróży samochodem. Zazwyczaj jednak fotelik obrotowy jest przeznaczony zwykle do użytkowania przez dziecko w wieku od narodzin do ok. 4 lat.

...

W ofercie sklepu BoboWózki znajdują się różne modele fotelików z tej kategorii. Każdy fotelik obrotowy 360 stopni ma nieco inne wymiary − sprawdź je przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Asortyment sklepu jest na tyle bogaty, że bez trudu znajdziesz w nim fotelik samochodowy obrotowy dostosowany do Twojego auta. Może być on dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu wybierzesz obrotowy fotelik samochodowy dopasowany do Twojego gustu i oczekiwań, jak również płci dziecka.

Fotelik samochodowy obrotowy to produkt przygotowany z wysokiej jakości materiałów. Trwała baza z tworzywa sztucznego łączy się zazwyczaj w wygodną tapicerką gwarantującą termoregulację. Często możesz ją zdjąć w celu wyczyszczenia. Te foteliki samochodowe posiadają szeroki zakres regulacji, co pozwala dostosować je jak najlepiej do potrzeb dziecka.

Foteliki obrotowe − charakterystyka

Z uwagi na względy bezpieczeństwa w większości przypadków fotelik obrotowy wymaga specjalnego montażu. Ze względu na to, że siedzisko się obraca, może dojść do sytuacji, w której zamontowany wyłącznie na pasy fotelik w razie nagłego manewru po prostu samoistnie się obróci. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna dla dziecka, stąd też fotelik samochodowy obrotowy obligatoryjnie wymaga montażu w systemie Isofix.

Zazwyczaj fotelik dla dziecka obrotowy to urządzenie utrzymane w wysokim standardzie bezpieczeństwa. Podstawą jest sama baza, która sprawia, że konstrukcja jest unieruchomiona. Jest to możliwe dzięki zaczepom Isofix oraz szerokiemu oparciu o siedzisko zamontowane w samochodzie. Z drugiej strony bezpieczeństwo gwarantuje specjalna noga stabilizująca, dostępna zwłaszcza w modelach przeznaczonych dla młodszych dzieci. To ona sprawia, że w razie zderzenia fotelik obrotowy przenosi dzięki dodatkowej nodze stabilizującej działające siły w stronę podwozia samochodu, oddalając je od dziecka.

Fotelik samochodowy obrotowy jest chętnie wybierany przez rodziców przede wszystkim ze względu na to, że modele takich fotelika obrotowych umożliwiają dziecku jazdę zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku poruszania się pojazdu. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj modele są blokowane do pewnej wagi czy wzrostu dziecka, uniemożliwiając montaż siedziska przodem. To ważne z tego względu, że jazda tyłem jest zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem nawet do czwartych urodzin Twojej pociechy! Obecnie eksperci twierdzą, że montaż tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejszy i taki też sposób jest rekomendowany. Fotelik obrotowy ma tę zaletę, że można go skierować zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli dziecko może cierpieć z powodu choroby lokomocyjnej. Wówczas podróż tyłem do kierunku jazdy może być dla maluszka trudniejsza.

Fotelik obrotowy 360 stopni dodatkowo oferuje bardzo wygodną funkcjonalność. Siedzisko można obrócić w bok, aby łatwiej było wyjąć z niego dziecko czy je do niego włożyć. Opcja ta sprawia, że nie ryzykujesz więcej uderzeniem malucha w głowę przy niewprawnym manewrze. Nie musisz też specjalnie wchodzić do samochodu, aby zdjąć mu kurtkę przed zapięciem pasów. Fotelik obrotowy znacznie ułatwia codziennie funkcjonowanie, zwłaszcza gdy zawozisz dziecko regularnie do przedszkola, niani czy pod opiekę dziadków.

Obrotowy fotelik samochodowy − model, który podniesie komfort jazdy

Z uwagi na różne parametry dotyczące wagi czy wzrostu dzieci przewożonych w danych siedziskach fotelik obrotowy zawsze należy dopasować do konkretnych potrzeb. Oznacza to, że najłatwiej będzie po prostu przymierzyć fotelik do samochodu. Należy też sprawdzić, czy maluch dobrze mieści się do siedziska oraz czy jest mu w nim wygodnie.

Zazwyczaj fotelik dziecięcy obrotowy to urządzenie przeznaczone i zaleca się raczej dla starszych dzieci − przynajmniej od szóstego miesiąca życia. Istnieją jednak bazy, które umożliwiają wcześniejsze wpięcie fotelika w formie nosidełka. W ten sposób nie musisz potem dokupować dodatkowego osprzętu, a wystarczy Ci ten, który już posiadasz. Czasem zdarza się, że fotelik obrotowy ma również specjalną wkładkę dla noworodków i niemowląt. Zapewni ona Twojemu dziecku ergonomiczną pozycję w trakcie jazdy.

Pamiętaj też, że obrotowy fotelik samochodowy jest w zdecydowanej większości przypadków montowany w systemie Isofix. To bardzo ważne, aby sprawdzić, czy Twój model samochodu jest wyposażony w tego rodzaju zaczepy. Dodatkowo zobacz też, czy są one dostępne bezpośrednio po wsadzeniu dłoni między siedzisko a oparcie, czy też wymagają na przykład wycięcia otworów i zabezpieczenia ich specjalnymi nakładkami.

Fotelik samochodowy obrotowy to świetny wybór, jeśli zależy Ci zarówno na bezpieczeństwie Twojego dziecka, jak i Twoim komforcie podczas wpinania go i wyjmowania z fotelika. Świetnie sprawdzi się dla dzieci w wieku do około czterech lat. Jest wymagany przez polskie prawo, dlatego zainwestuj w model, który będzie Ci odpowiadał nie tylko pod kątem estetyki, ale i bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wybrać fotelik samochodowy obrotowy i jakie są jego główne zalety?

Fotelik samochodowy obrotowy umożliwia zmianę pozycji dziecka pod względem kierunku jazdy, bez konieczności jego demontażu. Możliwość zmiany siedziska o kąt od dziewięćdziesięciu do trzystu sześćdziesięciu stopni to przede wszystkim wygoda podczas wkładania i wyjmowania dziecka z samochodu.

Jakie są korzyści płynące z posiadania fotelika samochodowego obrotowego, który ułatwia wkładanie i wyciąganie dziecka oraz zapewnia wygodę dla rodzica?

Korzyścią płynącą z posiadania fotelika samochodowego obrotowego jest to, że można zamontować go zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Model, który obraca się na bok, znacząco ułatwia prawidłowe zapięcie pasów, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo podróży i komfort małego pasażera.

Czy foteliki samochodowe obrotowe są odpowiednie dla różnych grup wiekowych dzieci, takich jak niemowlęta, przedszkolaki i starsze dzieci?

Tak. Foteliki samochodowe obrotowe są odpowiednie dla różnych grup wiekowych dzieci. Można przewozić w nich niemowlęta, przedszkolaki i starsze dzieci. Dzięki wielu możliwościom zmiany wysokości zagłówka i pasów, a także regulacji kąta nachylenia foteliki samochodowe obrotowe jak najlepiej odpowiadają aktualnym potrzebom dziecka.

Jakie są dodatkowe funkcje i akcesoria dostępne w fotelikach samochodowych obrotowych, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort podróży?

Dodatkowe funkcje dostępne w fotelikach samochodowych obrotowych to regulowany zagłówek oraz system ochrony bocznej. Foteliki są trwałe, wykonane z certyfikowanych materiałów, które można z łatwością utrzymać w czystości. Można dokupić do nich dodatkowe akcesoria jak osłonę przeciwsłoneczną, wkładkę uniwersalną czy też podkładkę ochronną, które zwiększają komfort podróży małego pasażera.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up