+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Kategorie

Foteliki samochodowe Swandoo

Wyjątkowe foteliki samochodowe, w których niektóre rozwiązania prześcigają konkurencję o tzw. pełną długość. Foteliki Swandoo to nowa jakość i jeszcze wyższe bezpieczeństwo dla dzieci. W ramach oferty zapewniamy bogaty wybór najbardziej bezpiecznych na świecie fotelików dziecięcych, przejrzysty cennik oraz dobór i montaż do konkretnego auta przez doświadczonego eksperta, tylko najwyższej jakości bezpiecznych, dziecięcych fotelików RWF. W Europie środkowo-wschodniej marka Swandoo niewątpliwie swój sukces zawdzięcza aktywności słynnego w branży fotelików samochodowych ambasadora bezpieczeństwa wśród najmłodszych, Pana dr Szymona Staniaszka.

...

Swandoo – bezpieczeństwo to priorytet

Austriacka firma Swandoo to producent fotelików, w których bezpieczeństwo dziecka jest podstawową wartością. Z tego powodu kilka podstawowych modeli podlega stale modyfikacji, aby znaleźć najbardziej optymalne, ale również najbezpieczniejsze rozwiązania. W ten sposób masz pewność, że oferowany przez firmę Swandoo fotelik jest komfortowy dla dziecka i zapewni mu bezpieczeństwo podczas podróży.

Każdy produkt Swandoo jest przygotowywany ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Mają one za zadanie zapewniać dziecku komfort, bezpieczeństwo, ale również uprzyjemniać podróż. Z tego powodu skorupa jest wentylowana, zaś materiał bezpiecznie otula malucha, pozwalając mu na relaks nawet w trakcie długiej podróży. Produkty Swandoo przystosowane są do potrzeb każdego dziecka, co w efekcie przekłada się na wygodę rodzica.

Większość produktów Swandoo montowanych poprzez system ISOFIX jest zgodnych z normą i-Size. W praktyce oznacza to, że foteliki Swandoo są jeszcze bezpieczniejsze. Aby fotelik mógł być atestowany zgodnie z tą normą i zyskać nową homologację, musi mieć wzmocniony system chroniący przed wstrząsami i uszkodzeniami ciała w razie wypadku. Jest też dostosowany do norm związanych nie tylko z wagą, ale też wzrostem dziecka, co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo.

Poznaj fotelik Swandoo Marie 2 i Charlie

Foteliki Swandoo dostępne są w kilku kategoriach wagowych. Największy wybór dotyczy modeli przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Nosidła z kategorii 0-13 kg posłużą maluchowi od momentu narodzin aż do około 12-18 miesięcy. Wszystkie przystosowane są do montażu RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy. Ten sposób montażu jest najbezpieczniejszy dla dziecka.

Drugą kategorię stanowią foteliki dla nieco starszych dzieci, które wyrosły już z nosidła. Fotelik Swandoo nadal jest przystosowany wyłącznie do montażu tyłem do kierunku jazdy. Ten sposób zamocowania fotelika jest polecany nawet do ukończenia przez dziecko czwartego roku życia.

Firma Swandoo dysponuje kilkoma liniami fotelików, które są dostosowane do różnych potrzeb rodziców. Jedną z linii jest Swandoo Albert. Te foteliki przystosowane są dla najmłodszych dzieci i przydają się w kategorii do około 13 kg masy ciała. Dostępne są trzy wersje. Lite przystosowana jest do samochodów, w których nie ma możliwości montażu z pomocą systemu ISOFIX, a jedynie za pośrednictwem pasów bezpieczeństwa. Fotelik Swandoo w pozostałych kategoriach jest zgodny z normą i-Size i przystosowany do montażu z pomocą ISOFIX.

Zobacz również: wózki Venicci, wózki Mountain Buggy, foteliki Kiddy, wózki Mutsy

Możesz wybrać też produkt o nieco dłuższym okresie użytkowania. Swandoo Marie 2 to seria fotelików zgodnych z normą i-Size, która umożliwia przewożenie dzieci od chwili narodzin do ukończenia nawet czterech lat. Fotelik dostępny jest wyłącznie z bazą, dlatego jego montaż przebiega poprzez system ISOFIX. Dodatkowo produkt ten ma siedzisko obrotowe, wygodne dla rodzica i dziecka.

Ulepszony system ochrony przed zderzeniem sprawia, że foteliki Swandoo są szczególnie bezpieczne. Skorupa została przygotowana z tworzywa, które skutecznie pochłania ewentualne uderzenia. Modele z nowszych linii są dodatkowo ulepszone o rozbudowaną ochronę boczną oraz stabilizację samego fotelika. Masz pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne.

Wszystkie foteliki firmy Swandoo przygotowane zostały w atrakcyjnych wersjach kolorystycznych. Nowoczesny design i ciekawe barwy sprawiają, że to świetny wybór do każdego samochodu. Tapicerka jest dodatkowo zdejmowana, co ułatwia jej wypranie.

Swandoo – foteliki dla Twojego dziecka

Foteliki z serii Marie są przygotowane w taki sposób, że możesz regulować pozycję ich ustawienia. W praktyce oznacza to, że oferowany przez firmę Swandoo Marie 2 fotelik może służyć młodszemu dziecku jako miejsce do odpoczynku w pozycji półleżącej. W przypadku starszych dzieci istnieje możliwość regulacji do pozycji siedzącej albo bardziej pochylonej, jeśli dziecko akurat zapadło w drzemkę.

Baza ISOFIX, w którą wyposażony jest prawie każdy fotelik Swandoo, ma w sobie rozwiązania, które ułatwią Ci montaż siedziska. Specjalny system wskaźników pozwoli Ci ocenić, czy mocowanie bazy i fotelika przebiegło prawidłowo. Dzięki nodze stabilizującej, w którą wyposażona jest baza Swandoo, w razie wypadku część siły uderzenia jest przekierowywana do podłoża. Dziecko jest w związku z tym jeszcze bardziej bezpieczne.

Foteliki Swandoo z serii Marie 2 to produkty o obrotowej konstrukcji. To rozwiązanie sprawia, że oferowany przez firmę Swandoo fotelik jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Siedzisko możesz wygodnie obrócić w swoim kierunku, gdy wkładasz do niego dziecko. Dzięki temu możesz użyć mniej siły, a i maluchowi jest znacznie wygodniej.

Fotelik Swandoo został wyposażony w pasy wewnętrzne, które mają specjalny wskaźnik dbający o prawidłowość zapięcia. Podczas przewożenia dziecka w samochodzie ważne jest, aby pasy wewnętrzne były odpowiednio naciągnięte. W przeciwnym razie nawet najlepszy fotelik nie zabezpieczy malucha w razie wypadku. Fotelik Swandoo, z uwagi na system wskaźników, poinformuje Cię, gdy napięcie pasów będzie odpowiednie.

Fotelik montowany przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Dla lepszego porównania, w przypadku klasycznego fotelika, w którym dziecko siedzi przodem do kierunku jazdy, naturalnie obciążenie dla dziecka podczas uderzenia jest nieporównywalnie dużo większe. Zakup obrotowego fotelika samochodowego RWF to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo naszej pociechy, ale też w swój własny spokój. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego BoboWózki oraz specjalistycznych salonów stacjonarnych z bezpiecznymi fotelikami RWF w całej Polsce. Poza tym, że od kilkunastu lat specjalizujemy się w zakresie wózków dziecięcych, to nasi doradcy są również znakomicie przygotowani w zakresie doboru i montażu bezpiecznych fotelików, na które serdecznie Państwa zapraszamy. Już niebawem pojawi się nowy fotelik z grupy 15-36 kg Swandoo Charlie.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up