+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog

Wózki dziecięce bliźniacze jeden obok drugiego

Wśród wózków dla bliźniąt dostępne są dwa rodzaje − te, w których siedziska ustawione są za sobą w rzędzie oraz takie, w których są one jedno obok drugiego. To wózek bliźniaczy obok siebie jest chętniej wybierany przez rodziców, którzy cenią sobie jednoczesny dostęp do obojga dzieci, ponieważ maluchy siedzą w tej samej odległości. Bliźniacze wózki dziecięce w konfiguracji wózek jeden obok drugiego to funkcjonalna propozycja nie tylko dla bliźniąt, ale także dla starszych dzieci. Wszystko dzięki temu, że w wózkach dla dzieci typu jeden obok drugiego można zamontować jedną gondolę lub fotelik dla noworodka, a z drugiej strony siedzisko spacerowe dla starszego dziecka.

...
Zakres cenowy
899zł
8597zł

Wózki bliźniacze jeden obok drugiego – poznaj ten produkt

Oferta obejmuje zarówno wózki bliźniacze 3w1 jeden obok drugiego, jak i modele bez wypinanych siedzisk. Dostępne są opcje, które zabezpieczą potrzeby Twoje i dzieci już od chwili, gdy maluchy pojawią się na świecie. Bez trudu jednak wybierzesz również takie, które będą odpowiednie dla nieco starszych dzieci, najlepiej samodzielnie siedzących.

Wszystkie dostępne w tej kategorii wózki bliźniacze jeden obok drugiego pochodzą od cenionych producentów. To sprawia, że bez względu na to, który model wybierzesz, możesz być pewien jego doskonałej jakości. Producenci nie tylko wybierają sprawdzone materiały, ale również kierują się takim doborem technologii, który gwarantuje maksimum komfortu dzieciom i rodzicom. Dzięki temu wózki dla dwójki dzieci są wygodne, a przy okazji również funkcjonalne.

Co wyróżnia wózki dla bliźniąt jeden obok drugiego?

Na początek warto wspomnieć o samej konstrukcji, dla której wózek dla bliźniąt jeden obok drugiego jest osobną kategorią. W tym przypadku dzieci siedzą obok siebie. Ma to swoje zalety – możesz być w stałym kontakcie z obojgiem, a maluchy siedzą w takiej samej odległości od osoby, która prowadzi ten wózek dziecięcy. Mają też styczność ze sobą nawzajem, co może być zaletą w przypadku wspólnej zabawy oraz wadą, gdy jedno dziecko chce się bawić, a drugie – spać.

Dodatkowo wózek bliźniaczy jeden obok drugiego wyróżnia się konstrukcją znacznie szerszą od standardowej. W rezultacie masz dwie opcje − wybrać wózek dla dzieci nieco węższy, ale również o mniej przestronnych siedzeniach, albo szerszy i wygodniejszy dla dzieci. Pierwsza opcja jest bardziej praktyczna, ale wystarczy na krótszy okres. Druga z kolei jest bardziej komfortowa dla dzieci, ale sprawia trudność na przykład przy próbach przejścia przez wąskie drzwi lub bramy.

Jeśli chcesz postawić na rozwiązanie, które będzie towarzyszyło dzieciom od chwili narodzin, wybierz wózki bliźniacze 3w1 jeden obok drugiego. W takiej opcji masz dostępne trzy rodzaje siedzisk. Podstawowe to gondola odpowiednia dla dzieci od chwili narodzin aż do momentu, gdy nie zaczną samodzielnie siadać. Drugi typ siedziska to spacerówka − idealna nawet do drugiego czy trzeciego roku życia. Dodatek stanowi fotelik samochodowy w formie nosidełka. Dzięki adapterom możesz wpiąć go w ramę wózka. Będzie on służył aż do momentu, gdy dzieci skończą pierwszy rok życia.

Zobacz również: meble dziecięce, wózki spacerowe, wózki dla dzieci 3w1, foteliki samochodowe, foteliki RWF

Drugą opcją jest postawienie na modele przeznaczone jedynie dla starszych dzieci. To właśnie wózek bliźniaczy obok siebie w wersji spacerowej jest najbardziej popularną z dostępnych alternatyw. Zazwyczaj jest on lżejszy, co wynika z jego konstrukcji. Praktycznie każdy wózek dla bliźniąt jeden obok drugiego jest składany, dlatego nie ma problemu z jego przewożeniem albo przechowywaniem, gdy jest nieużywany.

Zależnie od tego, po jakim terenie zazwyczaj będziesz się przemieszczać, możesz wybrać wózki bliźniacze jeden obok drugiego o różnych cechach. Najważniejszy jest zdecydowanie system amortyzacji − im lepsza amortyzacja, tym mniejsze wstrząsy podczas jazdy po nierównościach, co dotyczy zwłaszcza wózka o większej wadze. Warto zadbać też o to, aby koła przednie były skrętne, zaś tylne blokowane centralnym hamulcem. To najbezpieczniejsza, a zarazem najwygodniejsza opcja.

Każdy wózek bliźniaczy jeden obok drugiego może być wyposażony w dodatkowe, wygodne opcje i akcesoria. Należą do nich na przykład przedłużana budka wykonana z materiału pochłaniającego promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki temu dziecko chronione jest przed bezpośrednim słońcem, a wnętrze wózka dziecięcego nie nagrzewa się – to istotne zwłaszcza w przypadku gondoli. Przydatnym dodatkiem będzie też pałąk w spacerówce, który znacznie ułatwia utrzymanie dzieci na miejscu. Warto, aby tapicerka była odporna na deszcz i łatwa w czyszczeniu.

Wózek bliźniaczy obok siebie – kiedy go wybrać?

Wózki bliźniacze jeden obok drugiego to świetny wybór, jeśli zależy Ci na komfortowym poruszaniu się po nierównościach. Gdy mieszkasz w okolicy mało zurbanizowanej, taki wózek dla dzieci będzie stabilniejszy, a przy tym łatwiejszy w prowadzeniu − zwłaszcza, gdy wybierzesz model wyposażony w dobre amortyzatory.

Gdy między dziećmi jest różnica wieku, lepszym wyborem będzie wózek rok po roku. Jeśli jednak wolisz postawić na wózek dla bliźniąt jeden obok drugiego, wybierz model z wymiennymi siedziskami. Dotyczy to przypadku, w którym dzieci mają przebywać razem na spacerach już od momentu narodzin młodszego potomka. Jeśli młodsze dziecko samodzielnie siedzi, wystarczająca będzie wózek spacerówka z opcją rozłożenia siedziska do pozycji leżącej.

Wózek bliźniaczy jeden obok drugiego może mieć liczne funkcjonalności, dlatego bez trudu wybierzesz model, który w pełni będzie do Ciebie przemawiał. Dostępne są też wózki dla dzieci z dużym koszem pod siedziskami, idealne gdy podczas spacerów załatwiasz sprawunki.

Wózek jeden obok drugiego czy jeden za drugim?

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się również kompaktowe wózki bliźniacze typu jeden obok drugiego. Ich producenci położyli nacisk na minimalizację szerokości. Dobrym przykładem jest tutaj model wózka dla bliźniaków Mountain Buggy o szerokości wynoszącej zaledwie 63 cm. Jednocześnie wózki dziecięce bliźniacze w stylu jeden obok drugiego zapewniają dziecku pełną wygodę. W naszej ofercie online posiadamy najnowsze modele wózków dla dzieci z rodzaju jeden obok drugiego, w tym TFK czy Baby Monsters, które umożliwiają montaż fotelików na stelażu.

Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.