+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Aktywne filtry:
kategoria: Dla większej ekipy

Wózki dziecięce potrójne, poczwórne

Coraz częściej dowiadujemy się o tym, że oto niebawem pojawią się wieloraczki. Informacja ta może zaskoczyć każdego, nawet najbardziej doświadczonego rodzica – wszak to ogrom radości, ale i prawdziwy egzamin dla wszystkich bliskich przyszłej gromadki pociech. W ciągu kilku miesięcy ciąży trzeba gruntownie przemeblować mieszkanie, urządzić pokój dla niemowląt i wybrać mnóstwo akcesoriów do pielęgnacji maluszków. Wtedy też niezbędny jestwyjątkowy wózek dla dzieci, a dla wielu rodziców powstaje dylemat – na jakie rozwiązanie do przewożenia dzieci postawić?

Na szczęście producenci jakościowych wózków dziecięcych wyszli naprzeciw rodzicom, których czeka jednoczesna opieka nad kilkorgiem smyków. Praktyczny i estetyczny wózek dla trojaczków jest niezbędny, jeśli spodziewacie się więcej niż dwójki dzieci. W zasadzie nie różni się on diametralnie od standardowego wózka, pomijając rozmiary i liczbę siedzisk. Dzięki rozwiniętej branży wózków dla dzieci możecie wybrać wózek dla czworaczków czy też liczniejszej gromadki w takiej wersji estetycznej, na jakiej Wam zależy. Każdy producent oferuje ciekawe rozwiązania wizualne, co ułatwia dokonanie wyboru.

...

Wózek dla dwójki, trójki, czwórki, a może szóstki dzieci?

Producenci wózków dziecięcych postarali się, by na rynku był dostępny wybór wygodnych wózków dla dzieci, pozwalających przewieźć bliźniaków, trojaczków, czworaczków czy nawet sześcioraczków jednocześnie. Mimo że są to dziecięce wózki specjalne, można je swobodnie i bez większego problemu złożyć, przygotować do transportu, można dokupić też wiele akcesoriów ułatwiających użytkowanie. Dzięki nowoczesnym materiałom, z których są zrobione, nie są zwykle aż tak ciężkie, jak może się to wydawać.

Wózki dziecięce potrójne, poczwórne to także praktyczne rozwiązanie dla żłobków i przedszkoli – dzięki nim sprawna opieka nad większą grupą maluchów jest możliwa, podobnie jak wspólne wycieczki lub dalsze spacery. Potrójne wózki dziecięce są jednocześnie intuicyjne w obsłudze, co pozwala z nich łatwo korzystać wszystkim członkom rodziny. Pomimo większych gabarytów każdy wózek dla czwórki dzieci jest właściwe wyważony, co przeciwdziała przypadkowemu przewróceniu stelaża, gdy podróżuje w nim jedno dziecko.

Praktyczny wózek dla trójki dzieci jest dostępny w kilku wersjach, które różnią się sposobem montażu i ustawieniem poszczególnych parametrów. Jedna z opcji to model wyposażony w wyjmowane siedziska. Jego zaletą jest możliwość wymiany siedzisk lub gondoli, gdy dzieci dorosną na tyle, że nie będą potrzebować już głębokiej gondoli. W takiej sytuacji wystarczy włożyć zamiast niej siedzisko spacerowe, dzięki czemu wózek dla 3 dzieci zamieni się w spacerówkę. Takie potrójne wózki dla maluszków mogą przydać się w rodzinie, w której jest kilkoro dzieci z niewielką różnicą wieku – wówczas ten sam wózek na czworaczki pomoże Ci bezpiecznie dotrzeć do żłobka lub przedszkola ze starszakiem, a śpiącego noworodka umieścić w wygodnej gondoli.

Alternatywne rozwiązanie stanowi wózek dla czworaczków i innej liczby dzieci bez wymiennych siedzisk. Zazwyczaj dotyczy to spacerówek. Sprawdzą się one, gdy dzieci już samodzielnie i stabilnie siedzą, a najlepiej również same potrafią siadać. Wózek dla trojaczków czy czworaczków w takiej sytuacji pozwoli Ci mieć dzieci pod kontrolą podczas spacerów. Takie rozwiązanie jest praktyczne też dzięki temu, że maluchy mogą zająć się w drodze do domu wspólną zabawą. Jeśli Twoje pociechy siedzą obok siebie, mogą razem śpiewać, śmiać się lub spożywać podwieczorek, który zmieścisz w pojemnym koszu zakupowym pod siedziskami.

Każdy wózek dla czwórki dzieci, który znajduje się w ofercie sklepu BoboWózki został wykonany z wytrzymałych materiałów, które są dopuszczone do kontaktu ze skórą dziecka. Wózki dziecięce – potrójne, poczwórne – posiadają najważniejsze atesty i spełniają europejskie normy bezpieczeństwa – to gwarancja, że maluszki zawsze bezpiecznie dotrą do celu. Dzięki temu produkty te wróżniają się trwałością, a także łatwością czyszczenia.

Każdy proponowany przez nas wózek na czworaczki został wyposażony w pasy bezpieczeństwa, gwarantujące komfortowe podróżowanie, a także oddychająca tapicerkę, która dba o termoregulację dzieci niezależnie od pogody.

Wózki dziecięce potrójne, poczwórne i ich zalety

Jeżeli wkrótce zostaniesz rodzicem kilkorga maluchów, jednym z najważniejszych elementów dziecięcej wyprawki dla większej liczby smyków jest solidny i niezawodny wózek. Czworaczki muszą przemieszczać się w sposób bezpieczny niezależnie od rodzaju podłoża, po którym jedzie spacerówka lub dystansu, który chcecie wspólnie pokonać. Potrójne wózki lub modele z czterema siedziskami wymaga zaawansowanej amortyzacji i wykorzystania materiałów, które zabezpieczą bobasy przed szkodliwym działaniem trudnych warunków atmosferycznych, wiatru lub intensywnego słońca.

Dzięki potrójnym siedziskom potrójne wózki dziecięce są w stanie wygodnie pomieścić większą liczbę dzieci. Do wyboru są dwa różne modele ułożeń siedzeń. Podstawowy model to wózek dla czwórki dzieci, w którym szkraby siedzą lub leżą obok siebie. Zazwyczaj jest przygotowany maksymalnie dla trójki albo czwórki dzieci, gdy w dwóch rzędach znajdują się po dwa miejsca do ułożenia lub zapięcia smyka. Alternatywnym rozwiązaniem jest wózek dla trójki dzieci, w którym siedziska są ustawione jedno za drugim − zwykle oferowany jest on jako wózek potrójny.

Wózki dla czwórki dzieci z siedziskami montowanymi obok siebie są świetnym wyborem w przypadku, gdy chcesz mieć do wszystkich dzieci równy dostęp. Wózek dla trójki dzieci lub większej gromadki w takiej formie będzie jednak stosunkowo szeroki, dlatego musisz to brać pod uwagę, gdy chcesz wjechać do wąskiego pomieszczenia. Pamiętaj też o tym, że taki wózek dla trojaczków prowadzi się stosunkowo wygodnie, choć podniesienie go w celu wjechania na krawężnik może sprawiać nieco problemów − szczególnie drobniejszym osobom o małej sile.

Postaw na wózek dla trojaczków i czworaczków!

Gdy siedziska ułożone są jedno za drugim, potrójne wózki dla dzieci mają zwykle standardową szerokość. To wielkie ułatwienie, gdy potrzebujesz wjechać z wózkiem na wąską alejkę w parku lub zrobić zakupy w osiedlowym sklepie. Jednocześnie potrójne wózki są znacznie dłuższe, ale przy odpowiednim wyważeniu prowadzi się je stabilnie, bez obaw o przewrócenie.

Przy skrętnych kołach o przemyślanej konstrukcji nie sprawia to problemów podczas sterowania, jednak może być problematyczne, gdy chodzi o złożenie ramy w celu jej przechowywania. W takim układzie nie masz też równego dostępu do każdego dziecka, bo siedzą one w różnych odległościach. Z drugiej strony oddzielenie maluszków od siebie przydaje się wtedy, gdy jeden niemowlak ucina sobie drzemkę, podczas gdy inne bawią się lub zjadają przekąskę. Wówczas wózki potrójne ułatwiają spokojny powrót do domu ze spaceru i są gwarancją, że jedno dziecko nie obudzi drugiego w czasie odpoczynku.

Wózek dla 4 dzieci zazwyczaj ma taką samą budowę. Siedziska są ułożone parami, jedna za drugą. W ten sposób wózki dla wieloraczków są łatwiejsze w prowadzeniu i bardziej kompaktowe. Jednocześnie oferują również każdemu dziecku wygodę podczas jazdy. Poczwórne, podobnie jak potrójne wózki dla dzieci są zwrotne, a także zapewniają maluchom odpowiednio dużo miejsca i wygodę na przykład podczas snu.

Wózek potrójny ma jeszcze jedną istotną zaletę. Dzięki temu, że został przygotowany z taką liczbą siedzeń, ma bardzo przestronny kosz zakupowy zlokalizowany pod spodem. Ułatwi Ci on robienie zakupów, ale nie tylko! Świetnie sprawdzi się też jako miejsce, do którego schowasz zabawki w czasie spaceru − jest to zatem bardzo funkcjonalny wózek. W koszu zakupowym przewieziesz wodę, opakowania z przekąskami, termos z ciepłą wodą do przygotowania mleka, a nawet pieluchy lub mokre chusteczki. Trojaczki wymagają sporej liczby rzeczy, dlatego to wygodne rozwiązanie na różne sytuacje.

Zobacz również: obok siebie, rok po roku, pojedyncze spacerówki, foteliki samochodowe, zestawy wózków 3w1

Wózki dla wieloraczków − na pomoc rodzicom!

Ciąża mnoga jest dużym obciążeniem dla organizmu przyszłej Mamy, a narodziny dzieci, choć stają się ogromną radością, są też początkiem okresu, w którym trudno jest się zorganizować. W takiej chwili nie ma sensu brać na swoje barki poszukiwania idealnego wózka − warto dokonać wyboru jeszcze przed pojawieniem się dzieci na świecie. Wózek dla trojaczków pozwoli rodzicom sprawującym opiekę nad maluchami na dozę uporządkowania i komfortu podczas spacerów.

Jeśli oczekujesz narodzin większej liczby dzieci, wózek dla czworaczków jest czymś niezbędnym w Twoim domu. Umożliwi Ci wygodne wychodzenie na dwór, ale również jednoczesne usypianie kilkorga dzieci naraz − wszystko to za sprawą faktu, że siedziska połączone są jedną ramą. Jeśli odpowiednio wybierzesz wózek dziecięcy, trojaczki na pewno będą odczuwały komfort, a przy okazji będą też bezpieczne. W zależności od modelu, na który się zdecydujesz, będziesz mógł oddzielić niemowlęta od siebie lub posadzić w spacerówce jedno obok drugiego – każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, a jednocześnie umożliwia dopasowanie ustawienia parametrów wózka do indywidualnych potrzeb dziecka.

Wózek dla czworaczków − zwłaszcza spacerowy − to sprzęt, który przyda się również w innych sytuacjach. Jeśli prowadzisz klub malucha, to wychodzenie na spacery na piechotę może być nieco uciążliwe − dzieci jest trudno upilnować, a jednocześnie nie wszystkie dobrze radzą sobie z chodzeniem. Wózek dla 4 dzieci to w takim przypadku świetny wybór.

Dzięki pasom bezpieczeństwa maluchy siedzą grzecznie na miejscu, a przy okazji mogą zażywać świeżego powietrza. Łatwiej z nimi dojechać do pobliskiego parku, zabrać na piknik lub odwiedzić interesującą wystawę dla dzieci w pobliskim muzeum. W ten sposób szybko dojdziesz na przykład do placu zabaw, a dzieci będą miały więcej czasu na zabawę.

Wszyscy mali pasażerowie są chronieni przez regulowane budki przeciwsłoneczne i barierki ochronne, a dzięki regulacji ustawienia siedziska mogą odpoczywać w wygodnej pozycji. Poznaj bogatą ofertę wózków dziecięcych dla wieloraczków sklepu BoboWózki i wybierz model, który pozwoli Ci w pełni cieszyć się z rodzicielstwa!

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up