+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog

Wózki dziecięce potrójne, poczwórne

Coraz częściej dowiadujemy się o tym, że o to niebawem pojawią się wieloraczki. Wtedy też niezbędny jest ten wyjątkowy wózek dla dzieci, a dla wielu rodziców powstaje dylemat - na jakie rozwiązanie do przewożenia dzieci postawić. Praktyczny i estetyczny wózek dla trojaczków jest niezbędny, jeśli spodziewacie się więcej niż dwójki dzieci. W zasadzie nie różni się on diametralnie od standardowego wózka, pomijając rozmiary i liczbę siedzisk. Dzięki rozwiniętej branży wózków dla dzieci możecie wybrać wózek dla czworaczków czy też liczniejszej gromadki w takiej wersji estetycznej, na jakiej Wam zależy. Każdy producent oferuje ciekawe rozwiązania wizualne, co ułatwia dokonanie wyboru.

...
Zakres cenowy
3399zł
7895zł

Wózek dla dwójki, trójki, czwórki, a może szóstki dzieci?

Producenci wózków dziecięcych postarali się, by na rynku był dostępny wybór wygodnych wózków dla dzieci, pozwalających przewieźć bliźniaków, trojaczków, czworaczków czy nawet sześcioraczków jednocześnie. Mimo że są to dziecięce wózki specjalne, można je swobodnie i bez większego problemu złożyć, przygotować do transportu, można dokupić też wiele akcesoriów ułatwiających użytkowanie. Dzięki nowoczesnym materiałom z których są zrobione nie są zwykle aż tak ciężkie jak może się to wydawać.

Praktyczny wózek potrójny jest dostępny w kilku wersjach. Jedna z nich to model wyposażony w wyjmowane siedziska. Jego zaletą jest możliwość wymiany siedzisk, gdy dzieci dorosną na tyle, że nie będą potrzebować już głębokiej gondoli. W takiej sytuacji wystarczy włożyć zamiast niej siedzisko spacerowe, dzięki czemu wózek dla 3 dzieci zamieni się w spacerówkę.

Alternatywne rozwiązanie stanowi wózek dla czworaczków i innej liczby dzieci bez wymiennych siedzisk. Zazwyczaj dotyczy to spacerówek. Sprawdzą się one, gdy dzieci już samodzielnie i stabilnie siedzą, a najlepiej również same potrafią siadać. Wózek dla trojaczków czy czworaczków w takiej sytuacji pozwoli Ci mieć dzieci pod kontrolą podczas spacerów.

Każdy wózek potrójny został wykonany z wytrzymałych materiałów, które są dopuszczone do kontaktu ze skórą dziecka. Dzięki temu produkty te wyróżniają się trwałością, a także łatwością czyszczenia. Ponadto spacerówki wyposażone zostały w pasy bezpieczeństwa, gwarantujące komfortowe podróżowanie.

Wózek dla trojaczków i jego zalety

Dzięki potrójnym siedziskom wózek dla trojaczków jest w stanie wygodnie pomieścić większą liczbę dzieci. Do wyboru są dwa różne modele ułożeń siedzeń. Podstawowy model to ten, w którym dzieci siedzą obok siebie. Zazwyczaj jest przygotowany maksymalnie dla trójki albo czwórki dzieci, gdy w dwóch rzędach znajdują się po dwa siedzenia. Alternatywnym rozwiązaniem jest wózek dziecięcy, w którym siedziska są ustawione jedno za drugim − zwykle oferowany jest on jako wózek potrójny.

Wózki z siedziskami montowanymi obok siebie są świetnym wyborem w przypadku, gdy chcesz mieć do wszystkich dzieci równy dostęp. Wózek dla 3 dzieci w takiej formie będzie jednak stosunkowo szeroki, dlatego musisz to brać pod uwagę, gdy chcesz wjechać do wąskiego pomieszczenia. Pamiętaj też o tym, że taki wózek dla trojaczków prowadzi się stosunkowo wygodnie, choć podniesienie go w celu wjechania na krawężnik może sprawiać nieco problemów − szczególnie drobniejszym osobom o małej sile.

Wózki dla trojaczków

Zobacz również: obok siebie, rok po roku, pojedyncze spacerówki, foteliki samochodowe, zestawy wózków 3w1

Postaw na wózek dla trojaczków i czworaczków!

Gdy siedziska ułożone są jedno za drugim, wózek dla 3 dzieci ma zwykle standardową szerokość. Jednocześnie jest znacznie dłuższy. Przy skrętnych kołach o przemyślanej konstrukcji nie sprawia to problemów podczas sterowania, jednak może być problematyczne, gdy chodzi o złożenie ramy w celu jej przechowywania. W takim układzie nie masz też równego dostępu do każdego dziecka, bo siedzą one w różnych odległościach.

Wózek dla 4 dzieci zazwyczaj ma taką samą budowę. Siedziska są ułożone parami, jedna za drugą. W ten sposób wózki dla wieloraczków są łatwiejsze w prowadzeniu i bardziej kompaktowe. Jednocześnie oferują również każdemu dziecku wygodę podczas jazdy. Są zwrotne, a także zapewniają maluchom odpowiednio dużo miejsca i wygodę na przykład podczas snu.

Wózek potrójny ma jeszcze jedną istotną zaletę. Dzięki temu, że został przygotowany z taką liczbą siedzeń, ma bardzo przestronny kosz zakupowy zlokalizowany pod spodem. Ułatwi Ci on robienie zakupów, ale nie tylko! Świetnie sprawdzi się też jako miejsce, do którego schowasz zabawki w czasie spaceru − jest to zatem bardzo funkcjonalny wózek. Trojaczki wymagają sporej liczby rzeczy, dlatego to wygodne rozwiązanie na różne sytuacje.

Wózki dla wieloraczków − na pomoc rodzicom!

Ciąża mnoga jest dużym obciążeniem dla organizmu przyszłej Mamy, a narodziny dzieci, choć stają się ogromną radością, są też początkiem okresu, w którym trudno jest się zorganizować. W takiej chwili nie ma sensu brać na swoje barki poszukiwania idealnego wózka − warto dokonać wyboru jeszcze przed pojawieniem się dzieci na świecie. Wózek dla trojaczków pozwoli rodzicom sprawującym opiekę nad maluchami na dozę uporządkowania i komfortu podczas spacerów.

Jeśli oczekujesz narodzin większej liczby dzieci, wózek dla czworaczków jest czymś niezbędnym w Twoim domu. Umożliwi Ci wygodne wychodzenie na dwór, ale również jednoczesne usypianie kilkorga dzieci naraz − wszystko to za sprawą faktu, że siedziska połączone są jedną ramą. Jeśli odpowiednio wybierzesz wózek dziecięcy, trojaczki na pewno będą odczuwały komfort, a przy okazji będą też bezpieczne.

Wózek dla czworaczków − zwłaszcza spacerowy − to sprzęt, który przyda się również w innych sytuacjach. Jeśli prowadzisz klub malucha albo żłobek, to wychodzenie na spacery na piechotę może być nieco uciążliwe − dzieci jest trudno upilnować, a jednocześnie nie wszystkie dobrze radzą sobie z chodzeniem. Wózek dla 4 dzieci to w takim przypadku świetny wybór. Dzięki pasom bezpieczeństwa maluchy siedzą grzecznie na miejscu, a przy okazji mogą zażywać świeżego powietrza. W ten sposób szybko dojdziesz na przykład do placu zabaw, a dzieci będą miały więcej czasu na zabawę.

Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.