+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Nowy fotelik Maxi Cosi - przydatna funkcja podświetlenia!

Nowy fotelik Maxi Cosi - przydatna funkcja podświetlenia!

2019-07-09

Maxi Cosi Kore Pro - blogKORE PRO

KORE PRO to model przeznaczony dla dzieci w przedziale wagowym 15-36 kg. Jak inne foteliki z tej kategorii wagowej, jego montaż jest możliwy wyłącznie przodem do kierunku jazdy za pomocą zaczepów Isofix. Dzięki temu KORE PRO jest odpowiedni dla nowszych samochodów, które opuszczając fabrykę, mają już zamocowane specjalne zaczepy. KORE PRO można również zamontować w starszych samochodach, które tych zaczepów nie posiadają - wówczas fotel montuje się na trzypunktowy pas samochodowy.

Komfort dziecka Maxi Cosi Kore - blog

Dobrym rozwiązaniem ze strony producenta jest wykorzystanie tkanin bambusowych o właściwościach chłodzących. Oznacza to, że świetnie potrafią odprowadzać ciepło i zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu dziecko nie będzie grzało się w foteliku w czasie jazdy, co znacząco przekłada się na jego komfort. Regulacja wysokości oparcia umożliwia jak najlepiej dopasować foteliki samochodowe do rosnącego dziecka. Dla największego komfortu i jednocześnie bezpieczeństwa fotel rośnie na wysokości i szerokości. Dzięki temu dziecko ma zapewniony stale wysoki poziom wygody. Duże siedzisko umożliwia zajęcie wygodnej pozycji z odpowiednią ilością miejsca dla malucha.

Bezpieczeństwo

KORE PRO spełnia rygorystyczna normę europejską i-Size, co potwierdza jego wysoki poziom bezpieczeństwa, który oferuje. Specjalny system ochrony bocznej pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa w sytuacji zderzenia bocznego przez amortyzację energii pochodzącej z tego zdarzenia. Głęboki zagłówek dobrze chroni kark i głowę dziecka.

Sygnalizacja Click Assist

Nowością wprowadzoną przez niemiecką markę Maxi Cosi jest specjalny system podświetlenia. W momencie, kiedy dziecko siada w foteliku, aktywuje się podświetlenie obszaru, do którego wpina się pas samochodowy. Dzięki temu dziecko, które na każdym etapie życia chce być coraz bardziej samodzielne, może samo zapiąć pas, nawet w nocy, kiedy w samochodzie i na zewnątrz jest ciemno.

Maxi Cosi fotelik Kore - blogMaxi Cosi KORE

Cena fotelika KORE PRO jest niewielka jak na możliwości, które oferuje i zapewniony poziom bezpieczeństwa. Nieco tańszą opcją jest drugi fotelik Maxi Cosi, który różni się tym od omawianego modelu, że nie posiada systemu Click Assist. Model KORE również spełnia normę i-Size i ma tak samo wygodną regulację wysokości zagłówka. Do wykonania KORE użyto tych samych materiałów, a kolorystyka niczym się nie różni od wersji KORE PRO.

 

Jak podoba Wam się nowa propozycja producenta? Lampkę uważacie za przydatny i praktyczny element, czy zbędny dodatek?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up