+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Aktywne filtry:
kategoria: Bazy do fotelików


Bazy do fotelików

Fotelik dla pociechy jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu przez wiele lat, ponieważ dziecko musi w nim jeździć aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu. Możesz zdecydować się na model z bazą lub bez niej. To pierwsze rozwiązanie sprawia, że fotelik stabilnie utrzymuje się na swoim miejscu. Produkt zapewnia też błyskawiczny montaż siedziska również dla niedoświadczonych osób. Bazy do fotelików występują w wersji dla konkretnych kategorii wagowych. Są też produkty modularne. Oznacza to, że jedna baza sprawdzi się do siedzisk z dwóch kategorii wagowych – 0-13 i 9-18 kg. W sklepie BoboWózki wybierzesz też spośród modeli obrotowych, które ułatwiają umieszczenie dziecka w foteliku. Znajdziesz tu bazy wyposażone w nogę stabilizującą – ogranicza ona ryzyko przemieszczania się konstrukcji w trakcie gwałtownych manewrów pojazdem. Wybieraj spośród produktów od znanych i cenionych producentów. Baza fotelika Cybex czy Maxi Cosi to gwarancja solidnego wykonania, które przekłada się na bezpieczeństwo małego podróżnika.

...

Bazy do fotelików – czym się wyróżniają?

Baza montażowa do fotelika jest łatwa w użyciu. Wystarczy, że wepniesz ją do samochodu raz. Nie musisz powtarzać tego przed każdą podróżą. Specjalne zaczepy znacznie zmniejszają liczbę błędów, które można popełnić podczas instalacji. Przekłada się to na lepszą ochronę maluszka podczas gwałtownych manewrów. Również instalacja fotelika na bazie jest nieskomplikowana. Poradzą sobie z nią nawet mniej doświadczeni opiekunowie, np. dziadkowie maluszka. Co ważne możesz zdecydować się na model z sygnałem dźwiękowym, który potwierdza prawidłowy montaż. Jednym z rozwiązań jest baza pod fotelik ISOFIX. Jej zaletą jest uniwersalność. Pasuje do wszystkich samochodów przystosowanych do tego systemu. Mocowanie jest standardowe, jednak możesz nie spotkać go w starszych autach. System stał się obowiązkowy na terenie Unii Europejskiej od 2011 roku, więc samochody wyprodukowane przed tą datą mogą nie nadawać się do baz ISOFIX. Jeśli Twój samochód nie ma tego systemu, nie musisz rezygnować z bazy. W sklepie BoboWózki znajdziesz także modele, które mogą być też montowane na trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Baza dla fotelika – dlaczego warto się zdecydować?

Baza samochodowa do fotelika sprawia, że montaż siedziska przebiega błyskawicznie. To ważne, kiedy dziecko jest marudne po wizycie u lekarza lub bardzo zmęczone po czasie spędzonym na placu zabaw. Szczególną wygodę zapewni obrotowa baza. Wystarczy, że obrócisz fotelik w stronę drzwi w taki sposób, żeby łatwo włożyć do niego maluszka. Baza jest przeznaczona dla dzieci o różnej wadze. Posłuży do fotelików dla kategorii wagowej 0-13 oraz 9-18 kg. Możesz postawić też na wersję modularną, która posłuży przez kilka lat, ponieważ pasuje do fotelików dla maluszka i większej pociechy. Zakup takiej bazy to oszczędność. Baza z systemem ISOFIX jest świetnym rozwiązaniem dla niedoświadczonych rodziców. Zapobiega nieprawidłowemu montażowi fotelika. O właściwej instalacji informuje przy pomocy zielonej diody i dźwięku. Potwierdzenie prawidłowego montażu sprawia, że niedoświadczeni rodzice mogą ze spokojem wyruszyć w drogę ze smykiem. Niektóre bazy do fotelików umożliwiają wyłączenie sygnalizacji dźwiękowej.

Baza do fotelika – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Nim rozpoczniesz szukanie bazy, sprawdź, czy Twój samochód jest wyposażony w system ISOFIX. Jeśli tak, wybieraj wśród modeli, które z niego korzystają. Jeśli nie, zdecyduj się na bazę instalowaną z wykorzystaniem pasów bezpieczeństwa. Jeśli produkt ma być przenoszony pomiędzy samochodami różniącymi się możliwością montażu fotelika, powinien być uniwersalny. Wybierz taką bazę, która pozwala na instalację siedziska w aucie z systemem ISOFIX oraz w pojeździe pozbawionym tego systemu. Dzięki temu możesz w razie potrzeby przenosić konstrukcję między dwoma samochodami. Sprawdź też, do jakiej kategorii wagowej jest przeznaczony produkt. Jeśli zależy Ci na modelu na lata, odpowiednim rozwiązaniem będzie modularna baza ISOFIX do nosidełka i fotelika do 18 kg. Bazy bywają wyposażone w nogę stabilizującą. To element, który redukuje ruchy fotelika w trakcie podróży. Zadaniem nogi stabilizującej jest również absorbowanie energii powstałej w przypadku zderzenia. Element utrzymuje fotelik w miejscu nawet podczas gwałtownych ruchów samochodem. Są bazy, które pozwalają na złożenie nogi, co jest przydatne na czas transportu czy przechowywania. W sklepie BoboWózki modele, których kąt nachylenia możesz zmienić. Dzięki temu zredukujesz ewentualny problem z opadaniem główki maluszka po zaśnięciu.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up