+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Czas na urodziny. Pomysły na zabawy urodzinowe dziecka

Czas na urodziny. Pomysły na zabawy urodzinowe dziecka

2020-02-28

Spis treści:

 • Świętujemy pierwszy roczek dziecka!
 • Trochę starszy maluch
 • Pomysły na domowe przyjęcie
 •  

  Świętujemy pierwszy roczek dziecka!

  Wózek na urodzinyPierwsze urodziny maluszka to dzień wyczekiwany przez rodzinę, przecież maluch jeszcze nie do końca jest świadomy, czym są urodzinki, co to znaczy, że kończy rok. Rodzice zwykle zapraszają na przyjęcie najbliższą rodzinę, dziadków, ukochane ciocie i wujków. Zwykle pojawia się tort z jedną świeczką, którą maluszek próbuje dmuchać z pomocą rodziców. Dziecku śpiewa się Sto lat i daje urodzinowe prezenty. W większych miastach można również skorzystać z zamkniętych sal zabaw, gdzie dziecko ma do dyspozycji między innymi basen z piłkami i szereg atrakcji, są różne gry i zabawy na wyjątkowe, bo pierwsze, przyjęcie urodzinowe. Trzeba jednak dowiedzieć się, czy roczne dziecko może korzystać z takich miejsc, czy jego wiek i wzrost na to pozwalają. Takie miejsca mają swoje ograniczenia, które wpływają na bezpieczeństwo dziecka.

  Trochę starszy maluch

  Przy drugich, trzecich, czy czwartych urodzinach, możemy pokusić się o dodatkowe możliwości świętowania tego wyjątkowego dnia. Kiedy dziecko jest starsze, możemy już z całą pewnością zorganizować przyjęcie urodzinowe we wspomnianych wyżej zamkniętych salach. Starszy maluszek będzie mógł korzystać z większej ilości atrakcji. Może wspinać się po linach, przebywać na dmuchanym zamku, w towarzystwie rodzica jeździć autkami po specjalnie do tego wyznaczonym placu, czy przechodzić przez wielkie tunele. Jeśli rodzice nie chcą organizować takich urodzin, z powodzeniem bal urodzinowy można zorganizować w domu. Maluch w tym wieku z reguł ma już kilku swoich znajomych ze żłobka czy przedszkola, albo wśród rodziny. Można zaprosić dzieci do domu i zorganizować niepowtarzalną uroczystość.

  Pomysły na domowe przyjęcie Fotelik na urodziny

  Zarówno dla malutkich, jak i nieco starszych już dzieci, dobrze zorganizować przyjęcie tematyczne, jeśli widzimy u maluszka jakieś ukierunkowanie. Dla córeczki może to być bal księżniczek, w którym wszystkie dziewczynki będą ubrane w piękne balowe suknie i korony. Możemy przygotować balony, wyjątkowy tort dla małych księżniczek. Jeśli nie zapraszamy do domu innych dzieci, to my świętujmy ten dzień ze swoją córką i też przebieżmy się za wróżki, czy królową i króla, a dziewczynka będzie małą królewną.

  Ciekawym rozwiązaniem dla synka może być bal związany z autkami. Zaproszonych gości możemy poprosić, by ubrali się w coś z motywem samochodzików lub przynieśli ze sobą swoje autka. Tort w kształcie auta będzie dodatkową atrakcją. Zabawy na urodziny małego fana motoryzacji mogą polegać na wyścigach po zbudowanych wcześniej torach i przeszkodach w zaciszu pokoju dziecka.

  Możemy również zaproponować swojemu dziecku urodzinowy bal przebierańców, gdzie każdy z gości musi przyjść przebrany. Możemy zorganizować przyjęcie z maskotkami, czy pokazy magiczne samodzielnie wcielając się z magika lub zapraszając do domu specjalistę.

   

  Jak Wy świętujecie urodziny swojego dziecka?

  Podziel się opinią jako pierwszy

  Napisz opinię
  Follow us
  Copyrights 2004-2022 BoboWózki
  social mail
  social up
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.