+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Koła żelowe

Koła żelowe – czym się wyróżniają? Poznaj koła żelowe do wózka!

2022-08-16

Obowiązkowym punktem wyprawki dla każdego dziecka jest wózek. Twoja pociecha będzie z niego korzystać co najmniej przez pierwsze trzy lata swojego życia. Jakie aspekty przeanalizować przy wyborze wózka? Na pewno na koła! My chcemy zwrócić Twoją uwagę na koła żelowe. Podpowiemy, czym się charakteryzują i na jakim podłożu się sprawdzą.

Spis treści:

Koła żelowe – charakterystyka

W pierwszych latach życia dziecka wózek to zdecydowanie podstawowy środek transportu malucha, dlatego wybór wózka to sprawa, której warto poświęcić czas. Trzeba dokładnie przeanalizować, jaki model spełni wszystkie potrzeby dziecka.

Wyróżniamy wózki uniwersalne (3w1), głębokie oraz spacerówki. W obrębie każdej kategorii masz do wyboru wózki na różnych rodzajach kół:

Na ten element warto zwrócić szczególną uwagę, bowiem to właśnie koła decydują o komforcie prowadzenia wózka. Zdecydowana większość rodziców wybiera dla swojej pociechy wózek 3w1. Koła żelowe szczególnie w tym przypadku to bardzo dobry wybór. Czemu? Ponieważ zestaw 3w1 łączy w sobie wózek głęboki, spacerowy oraz fotelik samochodowy. To wszystko sprawia, że z całości będziesz korzystać od trzech do nawet pięciu lat.

kola-zelowe

Wolisz kupić osobno wózek głęboki i wózek spacerowy? Koła żelowe na szczęście dostępne są w coraz większej ilości modeli. Wybierając tę opcję, nie zapomnij o dobrej jakości foteliku, zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa, np. Maxi Cosi CORAL 360 z bazą FamilyFix 360.

Ten rodzaj kół jest na rynku obecny od pewnego czasu. Koła żelowe ewoluowały i znacząco się zmieniły. Cechą pierwszych kół żelowych była ich wysoka twardość, były porównywane z kołami piankowymi. Nie dawały amortyzacji, łatwo było je uszkodzić. Współczesne koła żelowe odpowiadają kołom pompowanym, które są bardzo cenione przez rodziców.

Cechą charakterystyczną żeli jest to, że wewnątrz kół znajdują się komory powietrzne, jednak nie ma dętki. W związku z tym koła żelowe do wózka są miękkie, podobnie jak pompowane, jednak rodzice nie muszą obawiać się o ich uszkodzenie. Często mówi się, że koła żelowe są bezobsługowe. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ nie trzeba pamiętać o uzupełnianiu w nich powietrza. Nie musimy też obawiać się, że podczas dużych amplitud temperatury koła popękają, dzięki czemu są bardziej żywotne i odporne.

Koła żelowe możemy znaleźć w wózkach Muuvo QUICK czy BabyStyle OYSTER 3, które świetnie sprawdzają się jako wózki do podróży miejskich. Wyjątkowym modelem w kategorii wózków 3w1 jest Cybex Priam 4.0 Petticoat. To wózek, który wyróżnia się nie tylko oryginalnym designem z myślą o małych księżniczkach, ale również funkcjonalnością użytkowania. Gondola jest obszerna, zaś spacerówka została zaprojektowana tak, abyś nie musiał kupować kolejnego wózka – Cybex Priam 4.0 Petticoat posłuży maluchowi, dopóki nie zacznie w pełni samodzielnie spacerować. Dodatkowo model ten zawiera bazę do samochodu w pełni zintegrowaną z dedykowanym fotelikiem.

Koła żelowe do wózka a rodzaj podłoża

Wiesz już, że koła żelowe nie różnią się pod względem amortyzacji od kół pompowanych, zatem świetnie będą sobie radzić na nierównym podłożu. Jednocześnie zapewnią komfortowe spacery także po płaskich drogach miejskich. Dobrze jest zwrócić uwagę także na średnicę kół. Jeśli jest ona duża, a dodatkowo koła zostały wykonane z żelu, to amortyzacja będzie jeszcze lepsza.

Najważniejszą zaletą kół żelowych jest właśnie ich wielofunkcyjność, gdy bierzesz pod uwagę podłoże, po którym będziesz się przemieszczać. Niezależnie od tego, czy będzie to wózek głęboki, czy spacerówka – żelowe koła zapewnią dziecku komfortową podróż w mieście, na wiejskich dróżkach, leśnych ścieżkach, a nawet na plaży.

Na drogi leśne, wiejskie, nierówne proponujemy wózek Anex m/type, który jest ulepszoną wersją znanego rodzicom modelu Anex SPORT. Możesz również zamówić dodatkowe żelowe koła do wózka Anex Sport, jeśli zdecydowałeś się na ten model. Dobrze sprawdzi się także model Bebetto BRESSO. W tym modelu wózka Bebetto koła żelowe z przodu zostały wyposażone w mechanizm, który zapamiętuje tor jazdy, więc prowadzenia wózka jest jeszcze łatwiejsze.

Coraz większa liczba producentów skupia się na kołach żelowych. Niezwykle ceniona przez rodziców polska marka Bebetto w nowych wózkach mocuje koła żelowe, które są doskonałymi odpowiednikami starszych kół pompowanych. Takie rozwiązanie pozwala na określenie wózka z kołami żelowymi jako mniej kłopotliwego, a bardziej komfortowego dla rodziców. Nie muszą martwić się oni o dętki, pompowanie, uważanie na omijanie większych dziur czy ostrych kamieni. Niewątpliwie można powiedzieć, że dzisiejsze koła żelowe to komfort rodziców, ale także dziecka, które może niezakłócenie drzemać w czasie spacerów. Zajrzyjcie do naszego starszego artykułu, w którym pisaliśmy Wam o tym, jakimi cechami wyróżniają się koła piankowe, pompowane i żelowe.

kola-zelowe

Spacerówka – koła żelowe i ich zalety

Część wózków 3w1 posiada dość masywne spacerówki, dlatego wielu rodziców decyduje się na zakup lekkiej wersji, gdy dziecko potrafi już samodzielnie chodzić, ale na dłuższych dystansach potrzebuje wsparcia.

Lekka spacerówka na żelowych kołach to dobre rozwiązanie, ponieważ koła żelowe same w sobie są nieco cięższe od kół piankowych. Decydując się na wózek z lekkim stelażem, zmniejszasz całościową wagę.

Koła żelowe w spacerówce mają głęboki bieżnik, dzięki czemu łatwo jest manewrować wózkiem na śliskiej lub mokrej powierzchni.

Spacerówka na żelowych kołach, która powinna zwrócić Twoją uwagę, to z pewnością model Silver Cross Jet 2.0. Po złożeniu wózek ma rozmiar bagażu podręcznego – możesz zabrać do samolotu, więc doskonale nadaje się dla rodzin, które często podróżują. Czy wiesz, że wózków Silver Cross używała m.in. brytyjska rodzina królewska? To potwierdzenie wysokiej jakości i ponadczasowego designu.

Twoje dziecko lubi spać podczas jazdy wózkiem? Wybierz Cybex Melio 2.0 Carbon, którego regulowane oparcie możesz rozłożyć zupełnie na płasko. Dzięki amortyzacji tylnych kół maluch może spać spokojnie, ponieważ nie poczuje nieprzyjemnych wstrząsów.

Jesteśmy pewni, że koła żelowe do wózka będą coraz częściej wybierane przez rodziców, którzy cenią sobie wygodę użytkowania i odporność na uszkodzenia tego elementu. A może miałeś już okazję użytkować wózek z kołami żelowymi? Jeśli tak, podziel się z nami swoją opinią. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi modelami wózków, które mają żelowe koła.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up