+50 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Spacerówka rozkładana na płasko

Spacerówka rozkładana na płasko. Jakie zalety ma taki wózek?

2022-07-13

Istnieją dzieci, które nie lubią spacerów w gondoli, czyli głębokim wózku. Wtedy zawsze sprawdza się spacerówka rozkładana na płasko. Trzeba jednak wybrać ją rozsądnie. Poniżej znajdziesz modele, które warto wziąć pod uwagę!

Spacerówka rozkładana na płasko – zalety

W jakich przypadkach sprawdza się wózek spacerowy rozkładany na płasko? Przede wszystkim jest to ciekawa alternatywa dla tych rodziców, których dzieci nie przepadają za podróżowaniem w gondoli.

Niektóre maluchy nie czują się w niej komfortowo, dlatego spacery mogą być prawdziwym utrapieniem. W takim przypadku oparcie, które jest odsuwane aż na sam dół, jest wygodną alternatywą dla gondoli, a jednocześnie pozwala na użytkowanie wózka przez kilka następnych lat.

Spacerówka składana na płasko jest zazwyczaj połączona z oparciem rozkładanym do pozycji leżącej.

W przypadku tak złożonej spacerówki zajmuje ona bardzo niewiele miejsca. W efekcie łatwo jest ją nie tylko przenieść z jednej lokalizacji w drugą, ale również przechować w mieszkaniu czy przetransportować podczas wakacji lub dłuższego wyjazdu. To zapewnia oszczędność miejsca i sprawia, że przykładowo w samochodzie o wiele łatwiej mieści się dodatkowy bagaż.

Wózek spacerowy składany w kostkę to świetne rozwiązanie dla osób, które często podróżują z dziećmi samolotami. W wielu regulaminach lotniczych znajduje się zapis o tym, że niektóre wózki – które po złożeniu nie przekraczają z góry założonych wymiarów – można bez problemu przetransportować na pokładzie samolotu.

To znaczne udogodnienie, jeśli jesteś matką czy ojcem kilkorga dzieci, z czego jedno nadal podróżuje w wózku. Nie trzeba też dodatkowo dopłacać za bagaż w luku.

spacerowka-rozkladana-na-plasko

TOP 5 wózki – spacerówka rozkładana na płasko

W zestawieniu znajdują się rozmaite modele wózków, które łączy jedno – każdy z nich to spacerówka na płasko. Oznacza to wózek nie tylko rozkładany do pozycji leżącej, ale również składany do niewielkich rozmiarów, praktycznie na płasko czy w kostkę. Wszystkie modele wyróżniają się niedużą wagą, a także ułatwieniami związanymi ze składaniem oraz transportem.

Podczas wyboru modeli do porównania kierowaliśmy się przede wszystkim tym, aby wózek spacerowy składany w kostkę był faktycznie funkcjonalny.

Wszystkie modele pochodzą od cenionych producentów, którzy od lat wytwarzają artykuły dla dzieci. Oznacza to, że wózek spacerowy składany w kostkę jest nie tylko wygodny dla malucha, ale również funkcjonalny z punktu widzenia rodzica. Wszystkie modele pochodzą z podobnych półek cenowych.

Cybex EEZY S+ 2

Model Cybex EEZY S+ 2 to lekka spacerówka rozkładana na płasko, idealna do życia w miejskiej dżungli. Wózek jest leciutki i bardzo zwinny, dzięki czemu przechodzenie w tłumie oraz przeciskanie się przez wąskie alejki i ciasne drzwi nie będzie stanowiło dla niego problemu.

Koła wózka są dodatkowo amortyzowane, by do maluszka nie docierały żadne wstrząsy i drgania.

Ten model ma budkę przeciwsłoneczną w rozmiarze XXL, która pozwoli ochronić dziecko od najsilniejszych promieni słonecznych, a także od wiatru.

W materiale budki znajduje się dodatkowo przeciwsłoneczny filtr UPV50+, który zapobiega nagrzewaniu się wnętrza wózka, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Ponadto stelaż składa się razem z siedziskiem nawet przy użyciu jednej ręki, co jest znaczącym ułatwieniem dla rodziców.

Bezstopniowa regulacja oparcia siedziska pozwala zapewnić dziecku najbardziej wygodną pozycję w każdej chwili spaceru.

Znajdujący się pod siedziskiem duży kosz zakupowy ułatwia rodzicom wykonywanie codziennych zakupów oraz umożliwia zapakowanie do niego niezbędnych akcesoriów na czas spaceru dla dziecka.

EEZY S+ 2 po złożeniu ma wymiary 25x45x53 cm, a jego waga wynosi zaledwie 5,9 kg. Jednocześnie daje mu to miano wózka niezwykle lekkiego i niewielkiego po złożeniu.

Cosatto WOOSH XL

Cosatto WOOSH XL to model, który zasługuje na uwagę nie tylko dlatego, że jest uniwersalny i dobrze będzie radził sobie zarówno w mieście, jak i w terenie. Oprócz tego ma dużą ilość dodatkowych akcesoriów, które dodaje producent.

Warto także wiedzieć, że wytrzymałość siedziska wynosi aż 25 kg, co jest najwyższą możliwą wagą obciążeniową siedziska spacerowego. Przy tym sam wózek waży niewiele, plasuje się pod tym względem na środkowym miejscu wśród naszej trójki, z wagą 7,8 kg.

Tkanina siedziska jest wodoodporna, a ponadto bije rekord także jeśli chodzi o wysokość filtra ochronnego. WOOSH XL w tkaninie zawiera filtr UPF aż 100+! Przy tym każdy wariant kolorystyczny tego modelu to wyjątkowe i oryginalne barwy i wzory – pod tym względem wózki Cosatto także wyróżniają się na tle innych. Do wózka producent dołącza dużą ilość dodatkowych akcesoriów, by model był jak najbardziej funkcjonalny.

Jednym z gadżetów jest drobiazg, który może być pierwszym przyjacielem dziecka – urocza maskotka, inna dla każdego wariantu. Ponadto producent dołącza uchwyt na kubek i folię przeciwdeszczową.

Po złożeniu WOOSH XL osiąga rozmiary 62x40x52 cm. Wózek kupimy już za 1898 zł. Ciekawą alternatywą dla mniejszych dzieci może być Cosatto Woosh 3 z maksymalnym obciążeniem do 22 kg. Waży tylko 7,9 kg i ma rozmiary 50x40x65 cm po złożeniu.

spacerowka-rozkladana-na-plasko

Easywalker Miley 2

Kolejna polecana spacerówka rozkładana na płasko to Easywalker Miley 2. Jest lekka – waży 7 kg, co pozwala na łatwe prowadzenie i przenoszenie. To wózek przeznaczony dla dzieci o wadze do 22 kg, co pozwoli korzystać z niego do końca okresu wózkowania.

Model składa się wraz z siedziskiem, a po złożeniu osiąga wymiary bagażu podręcznego, co umożliwia bezproblemowe przewożenie go w samolocie. Kompaktowe wymiary po złożeniu ułatwiają transport i przechowywanie.

Ta spacerówka na płasko ma rozkładane oparcie siedziska do pozycji leżącej, dzięki czemu malec ma zapewniony pełen komfort. Pozycja ta sprzyja też drzemkom.

Bezpieczeństwo maluszkowi zapewniają barierka ochronna oraz pięciopunktowe pasy - dzięki nim dziecko nie wypadnie z wózka w czasie spaceru. Budka przeciwsłoneczna posiada okienko, przez które rodzice mogą zaglądać do pociechy, bez zakłócania jej snu. Okienko jest zamykane na osłonkę z magnesami. Budkę wyposażono w filtr UPF 50+, który zabezpiecza wnętrze przed nagrzewaniem, zapewniając komfort termiczny dziecku.

Wózek posiada też regulowany podnóżek oraz koła z amortyzacją, zapewniającą wygodę spacerów nawet po nierównym podłożu. Przednie koła są obracane i mają blokadę do jazdy na wprost. W zestawie z wózkiem znajdują się praktyczne akcesoria, takie jak kosz zakupowy, torba transportowa z paskiem, folia przeciwdeszczowa i pałąk ochronny.

Kinderkraft All Road

Kinderkraft All Road to lekka spacerówka, mała po złożeniu – osiąga wówczas wymiary 81 x 62 x 28 cm, co ułatwia jej przenoszenie i przechowywanie. Oparcie siedziska rozkłada się do pozycji leżącej, dzięki czemu smyk może komfortowo odpoczywać w wygodnym dla siebie ułożeniu. Samo siedzisko można zamocować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Wózek można złożyć jedną ręką, a specjalna blokada zapobiega przypadkowemu rozłożeniu się wózka.

Model wyposażono w koła z pianki EVA, pokryte gumą, co zapewnia im odporność na przebicia i trwałość. Wszystkie koła są z amortyzacją, co zwiększa wygodę spacerowania nawet po nierównej powierzchni.

Dodatkowo przednie koła są obrotowe i mają blokadę do jazdy na wprost. Spacerówka Kinderkraft posiada powiększaną, wodoodporną budkę przeciwsłoneczną z filtrem UPF50+, który zapobiega nagrzewaniu się wnętrza. W budce znajduje się okienko pozwalające rodzicom na obserwację malca, a także siatka wentylacyjna.

Na bezpieczeństwo dziecka w wózku wpływają pasy pięciopunktowe, obustronnie wypinana barierka ochronna oraz specjalny hamulec STOP & RIDE. W zestawie z wózkiem znajduje się wiele praktycznych akcesoriów: moskitiera, pokrowiec na nóżki, folia przeciwdeszczowa, uchwyt na kubek i kosz zakupowy.

Cybex Talos S Lux 2.0

Jeśli poszukujesz lekkiej, wygodnej i bezpiecznej spacerówki, Cybex Talos S Lux 2.0 to odpowiedni model. Ta luksusowa spacerówka rozkładana na płasko ma bezobsługowe, odporne na przebicia koła, które nie wymagają pompowania. Są one amortyzowane, co zwiększa wygodę jazdy po nierównym terenie. Przednie koła są obrotowe i mają blokadę do jazdy na wprost, co ułatwia manewrowanie i zapewnia dużą mobilność. Obciążenie wózka wynosi 22 kg, co sprawia, że sprzęt posłuży do końca okresu wózkowania.

Wózek posiada dużą, regulowaną budkę przeciwsłoneczną z filtrem UV50+, który odbija promienie słoneczne i chroni wnętrze przed nagrzewaniem.

Oparcie siedziska można ustawić w kilku pozycjach, dopasowując je do potrzeb malca. Samo siedzisko można zamocować tyłem bądź przodem do kierunku jazdy. Zarówno podnóżek, jak i prowadnica w wózku są regulowane. Bezpieczeństwo smykowi zapewniają pasy pięciopunktowe i barierka ochronna. Do stelaża można wpiąć fotelik samochodowy, gondolę oraz miękką gondolę Cocoon. Wózek łatwo składa się wraz z siedziskiem do małych rozmiarów.

Pozostałe modele warte uwagi

Warto wspomnieć jeszcze o kilku dostępnych w sklepie modelach, które mogą Cię zainteresować. Pierwszym z nich jest wózek Cybex Gazelle S. Wózek spacerowy tego rodzaju ma specjalny, dodatkowy, kubełkowy kosz na zakupy, zlokalizowany przy rączce.

To świetna opcja, jeśli planujesz rozszerzenie rodziny, bo dodatkowy kosz można zastąpić jeszcze jednym siedziskiem. Wtedy do Twojej dyspozycji nadal pozostaje siatka na zakupy pod siedziskami.

Kolejną ciekawą opcją jest BabyZen Yoyo 2. Wózek spacerowy z tej serii ma wysokie maksymalne obciążenie siedziska, które wynosi nawet do 22 kg. W dodatku każde z kół ma osobny amortyzator elastomerowy.

W ten sposób model ten jest w stanie amortyzować wstrząsy, jednocześnie zachowując niewielki rozmiar przy złożeniu. Z powodzeniem zmieści się do luku bagażowego.

Ostatnim z produktów wartych uwagi jest Per Perego Selfie. Wózek spacerowy składany w kostkę ma bardzo prosty design i wiele ciekawych udogodnień.

Jest niezwykle lekki, bo waży tylko 6,2 kg, przy czym po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Umożliwia również rozłożenie do pozycji leżącej przy amortyzacji kół. Twoje dziecko będzie mogło uciąć sobie drzemkę bez żadnych przeszkód nawet na nierównym terenie.

Czym się różni spacerówka od parasolki?

Wyróżnia się dwa główne typy wózków spacerowych: klasyczne i parasolki, różniące się przede wszystkim budową. Pierwszy rodzaj wózka cechuje się bardzo dobrą amortyzacją i świetną funkcjonalnością, ale też zazwyczaj dużą wagą i dość sporymi rozmiarami. Dobrze sprawdzają się podczas jazdy po nierównym terenie. Parasolki cechują się równie dobrą funkcjonalnością, a przy tym są mniejsze, poręczniejsze i lżejsze. Są polecane na krótsze dystanse i równe nawierzchnie.

Czy wózek parasolka rozkłada się na płasko?

Jedną z najważniejszych zalet wózków typu parasolka, oprócz zwrotności i małej wagi, jest funkcja rozłożenia ich na płasko.

W parasolkach oparcie można rozłożyć na płasko, co zapewnia wygodę dziecku w czasie spaceru i pozwala korzystać z nich nawet młodszym niemowlętom, które nie lubią jeździć w gondoli. Niektóre modele mają dodatkowo specjalne wkładki dla najmłodszych maluszków, dzięki czemu taki wózek sprawdzi się dobrze jako bezpieczna spacerówka dla niemowlaka, który nie siedzi.

Wózki tego typu są też kompaktowe i składają się do niewielkich rozmiarów, co ułatwia ich przechowywanie i przenoszenie.

Kiedy spacerówka na siedząco?

Noworodki i młodsze niemowlęta, które nie potrafią jeszcze siedzieć, należy przewozić w gondoli. Kiedy jednak malec zaczyna samodzielnie siadać i, co istotne, utrzymywać przez pewien czas taką pozycję bez podpierania, można pomyśleć o zmianie wózka na model spacerowy.

 

To najważniejszy czynnik wskazujący na możliwość wymiany wózka, ale nie jest jedyny. Zwróć też uwagę na to, czy smyk obraca się już na brzuszek, podciąga i usiłuje siadać. To działanie wskazuje bowiem na to, że jest on coraz ciekawszy świata i leżenie w gondoli przestaje być dla niego satysfakcjonujące.

Wózek parasolka rozkładany do pozycji leżącej może też zastąpić gondolę, kiedy dziecko wyraźnie wskazuje, że nie chce już leżeć w wózku głębokim. Zazwyczaj objawia się to marudzeniem, płaczem i częstymi próbami siadania w gondoli.

O tym, że warto przesadzić pociechę do spacerówki, mogą też świadczyć jej trudności ze swobodnym wyprostowaniem nóżek i rączek w wózku głębokim - to znak, że gondola jest już za mała i brzdąc się w niej nie mieści.

W jakim wieku spacerówka rozkładana na płasko z wkładem dla niemowlaka będzie odpowiednia? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż jest to kwestia indywidualna i zależna od wskazanych wyżej okoliczności. Zanim więc zdecydujesz o zmianie wózka, uwzględnij aktualny stopień rozwoju i potrzeby Twojego dziecka.

Zazwyczaj maluszki zaczynają korzystać ze spacerówek w wieku około 6-7 miesięcy, ale nie jest to regułą.

Jaka jest najlepsza spacerówka parasolka?

Lekka, zwrotna, bezpieczna, wygodna w prowadzeniu przez rodzica i komfortowa dla maluszka – to najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać dobra spacerówka parasolka.

Wybierając taki wózek dla swojej pociechy, uwzględnij zatem te aspekty. W podjęciu decyzji o zakupie odpowiedniego modelu pomoże Ci nasze zestawienie. Przedstawione w nim propozycje to nowoczesne spacerówki, przetestowane i dokładnie sprawdzone przez naszych ekspertów. Decydując się na nie, masz zatem pewność świetnej jakości i funkcjonalności produktów.

A który z nich jest najlepszy? Zdecyduj sama, jaka spacerówka parasolka będzie odpowiednia dla Twojej pociechy.

Spacerówka rozkładana na płasko – kilka słów na koniec

Spacerówka rozkładana na płasko to przede wszystkim wygoda dla samego dziecka. Taki model nadaje się nawet dla dzieci, które dopiero zaczynają samodzielnie siadać. Masz własne typy i chcesz podzielić się swoimi uwagami? Napisz w komentarzu!

Zobacz również inne produkty z oferty BoboWózki. W naszym sklepie znajdziesz foteliki samochodowe, meble do dziecięcego pokoju, łóżeczka, leżaczki, bujaczki i wiele innych sprzętów i akcesoriów dla smyka. Zapraszamy!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up