+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Książkowe hity dla dzieci. Seria MIESIĄC Z KSIĄŻKĄ DLA DZIECI

Książkowe hity dla dzieci. Seria MIESIĄC Z KSIĄŻKĄ DLA DZIECI

2020-03-04

Codzienne zasady

Kicia Kocia i Nunuś Anity Głowińskiej to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej polecanych na różnego typu forach i w mediach społecznościowych seria. Ogromną jej zaletą jest prosty i zrozumiały dla dziecka język, a także ciekawe ilustracje. Duże kształty i wyraziste kolory ilustracji są przyjazne dla maluszków i wywołują u nich zainteresowanie. Tytułowa kotka uczy się najważniejszych reguł codziennego funkcjonowania. Książeczki z Kicią Kocią i Nunusiem to kartonowe niewielkie egzemplarze dla najmłodszych dzieci. Książeczka Nie, Nunusiu! Tak, Nunusiu! opisuje częste sytuacje, których doświadczają rodzice maluszków. Dziecko eksperymentuje, poszukuje, uczy się. W książce znajdziemy 7 sytuacji, które mogą spotkać nas każdego dnia. Jest to między innymi gryzienie książki przez dziecko, wylewanie herbaty na stół, czy rysowanie po ścianie. Kicia Kocia tłumaczy Nunusiowi, że na skutek jego działań coś ulega zniszczeniu, lub wyjaśnia, do czego służy dany przedmiot. Na stronie obok wyjaśnia mu, jak właściwie wykonać daną czynność, by nie ponieść żadnej szkody. Dla przykładu Nunuś uderza młotkiem samochodzik. Kicia Kocia wyjaśnia mu, że samochodzik jest do jeżdżenia. Na stronie obok Nunuś uderza młotkiem specjalne klocki. A tytułowa kotka wyjaśnia, że właśnie tak, młotkiem wbija się kołeczki i gwoździe. W tej serii znajdują się także takie tytuły jak W kąpieli, Na nocniku, czy Pora spać.

 

Gdzie jest szczurek

Uwielbiane okienka

To nieco większy format, zawierający też więcej treści. Książeczka Gdzie jest szczurek? to uwielbiane przez dzieci okienka. Maluchy mają niesamowitą frajdę z odkrywania zawartości ukrytych okienek. Mogą eksperymentować, bawić się w poszukiwania i odkrywać niesamowite, ukryte niespodzianki. Okienka zostały ukryte w niebanalnych miejscach, dzięki czemu dziecko ćwiczy swój wzrok i zwiększa się jego ciekawość. Książeczki z okienkami serii Kicia Kocia i Nunuś to niezwykle stymulujące i wspierające rozwój dziecka pozycje, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. W książeczce Gdzie jest szczurek? znajdziemy aż 57 otwieranych okienek. Ekscytacja i zadowolenie dziecka podczas czytania i odkrywania jest niesamowita. Tytułowi bohaterowie chcą wybrać się na spacer, a Nunuś chce zabrać na niego swojego pluszowego szczurka. Ten niestety gdzieś się schował i nasi dzielni bohaterowie próbują go znaleźć. Czy im się to uda? Polecam również inne książeczki wydawnictwa Media Rodzina z tej serii. Szczególnie Kto mieszka w lesie?, Gdzie jest moja walizka? czy Bardzo fajna rodzina.

 

Książka dla najmłodszych

Ćwiczenie spostrzegawczości

Książeczka Poznaj Pettsona i Findusa autorstwa Svena Nordqvist'a to pozycja zabawna i ciekawa. Dzięki książce dzieci (i rodzice :) ) ćwiczą swoją spostrzegawczość i logiczne myślenie. Kot Findus wymyślił nową zabawę. W różnych częściach dużego gospodarstwa pochował przedmioty, które musi odnaleźć jego opiekun, Petson. Kot daje Pettsonowi wskazówki, gdzie ukrył dane przedmioty, jednak nie mówi wprost, wskazuje jedynie przykładowo, że następna rzecz znajduje się tam, gdzie zwykle słychać gdakanie. Zanim przewrócimy na kolejną stronę, możemy zapytać dziecko, czy ma pomysł, gdzie to może być. Następnie Findus kieruje opiekuna do pomieszczenia, w którym znajduje się kuchenka, a tam Pettson domyśla się już, co też wymyślił Findus. Wspólna zabawa doprowadziła do niezwykle miłego zakończenia dnia przyjaciół. Książka pokazuje dzieciom więź między człowiekiem i zwierzętami, jednocześnie ucząc szacunku do naszych małych przyjaciół. W tej serii znajdziemy też Kiedy mały Findus się zgubił, Tort urodzinowy, czy Pettson na biwaku.

 

Książeczka dla malucha

Wspólne gotowanie

Niekiedy już dwulatki bardzo często chcą pomagać rodzicom w kuchni. Warto je w to angażować, bo dla maluchów to niebywała frajda i poczucie, że pomogły, z czego są dumne. Dodatkowo budujemy u nich poczucie obowiązku. Jeśli coś się rozsypie, czy rozleje, warto poprosić dziecko o sprzątnięcie. Książka Kastor piecze autorstwa Larsa Klinting'a wydawnictwa Media Rodzina może być pierwszą książeczką kucharską naszego dziecka. Tytułowy bohater ma urodziny i już z samego rana przychodzi do niego przyjaciel Maciuś, by złożyć życzenia. Kastor nie ma jednak niczego, by poczęstować gościa, dlatego postanawia upiec babkę urodzinową. W kuchni wspólnie z Maciusiem szuka zeszytu babci, w którym ta umieszczała najlepsze przepisy. Kastor wraz ze swoim gościem krok po kroku realizują babciny przepis na pyszny deser, by potem wspólnie oglądać proces jego pieczenia. Przerywają na chwilę oglądanie, by wszystko posprzątać. Kastor z Maciusiem nakrywają do stołu, by wspólnie cieszyć się swoją pracą. Okazuje się, że to był bardzo dobry pomysł... A na końcu książki na maluszka czeka przepis babci Kastora na przepyszną babkę, którą maluszek może upiec, oczywiście razem z rodzicami.

Czytanie dziecku

Do tej pory w serii MIESIĄC Z KSIĄŻKĄ DLA DZIECI pojawiły się:

 

 


Czy znaliście wcześniej polecone dzisiaj książeczki? Które z nich to Wasze ulubione?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.